Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Олександр :

    Добрий день пані Анна.В 2011 році в травні місяці я був затриманий на території Німеччини з просроченою візою.Мене депортували додому.В листопаді 2011 року я відкрив польську шенген візу, щоб поїхати на закупи.На границі польський пограничник візу мені перекреслив і сказав , що я внесений в ШІС і в мене заборона в*їзду до 31 травня 2014 року.Два тиждні назад я подав на болгарську національну візу,але мені відмовили ,пояснивши , що запис не скасовано …Підкажіть будь-ласка куда звертатися,щоб вияснити скільки ще буде діяти заборона,або як можна її зняти?Хто може допомогти скласти правильно запит?

    • Анна :

      Я кидала вище ссилку з приводу Нимеччини,скачайте и заповнить формуляр и копию паспорта и видправте на ту адресу .

    • Анна :

      И ще,ваш пидпис мае бути завирений нотариусом,або я так думаю и в посольстве.але в нотариуса буде дешевше.

  2. Андрій :

    Доброго дня.Чи потрібно спочатку аналювати річну шенген угорську візу щоб відкрити польську робочу?Дякую

  3. Назар :

    Доброго вечора.Минулого року через агенсво робив документи на польську робочу візу,при відкритті візи дали два відкази в чистий паспорт,коли забирав документи сказали що я в СІС,хоча я жодного разу ще не був закордоном а у відмові не було вказано даного пункту що я в СІС.Цього року я переробив закордонний паспорт на чистий,зпрошення отримав безпосередньо від пана але знову відказ по пункту1 і2,де вказано що я в системі.Подавав на апеляцію -все марно.Написав в Варшаву до коменанта по вище вказаному адресу,прийшла що при перевірці моі дані введені в систему przez Polske-Krajowy Uzytkownik Instytucjonalny-Urzad do Spraw Cudzoziemcow.Підкажіть будь ласка,що це означає,чи можу я вже знову
    відкривати польську візу.або візу в якусь іншу краіну?Що мені робити?

    • Анна :

      użytkowniku instytucjonalnym – należy przez to rozumieć organ lub służbę, uprawnione do współpracy z Krajowym Systemem Informatycznym za pośrednictwem własnego systemu informatycznego;
      Я думаю всьому виною те агенство ,мабуть як завжди було погане запрошення и через це Вам дали видмову,а потим при повторний подачи внесли в базу.(консул)

      • Анна :

        Ну це тильки мои домисли..
        Визу не отримати пока дани там.
        Хиба миняти вси дани свои (нелегально ,як ви розумиете)

        • Назар :

          Я так розумію що я в системі?На скільки часу за таке можуть внести в сіс….і в інші краіни я також не зможу відкрити візу?Дякую за попередній коментар

          • Анна :

            Без поняття,може Рик може два.якщо в сис,то легальним шляхом ни в яку краину нажаль(

  4. олександдр :

    Добрый вечер. У мене така ж проблеми з сис. Страховку прострочив на один день. И з 5 крутнув на 6 . поляк добавив. Приняли. Держали нич.форм или на суд. Пальчики брали.фото.Оплатив штраф на мисти. Потом прйшов додому ще штраф. Я втермн не оплатив. Два дни прострочив. Не думая що все так серьёзно. Получив запрет на шнген зону на три роки.писав листа в уси органи куди тики можно .все марнорно.прошло уже два роки, скажить. Маю шанс анулювати сис щоб выихати за кордон???

    • Анна :

      Просто так ваш запис не анулюють ,лишаеться тильки чекати.якщо боитесь биометрии.

      • олександдр :

        Що вы маете на увази просто так..можлыво вы знаете як выйти з цией ситуации.
        И биометрия….йй стойть бояться?
        Можно вам зателефонувати?

        • Анна :

          Анулювати запис можуть лише тоди,коливи докажете (факти пидтверджени),що вас туди внесли незаконно чи помилково.
          Ну якщо брали пальци тоди и зараз податись на визу з видбитками ,то ясно що е ризик прогорити.

  5. олександдр :

    Аня.можете чимось допомогти?

  6. олександдр :

    Хочу ихати до Европы по литовський….але боюсь биометрии. Порадьте до родить?

  7. OLGA :

    Вітаю! Зіштовхнулась з такою проблемою…При переході пішого кордону по відкритій ДІЙСНІЙ шенгенвізі (на закупи до бедронки Вхід-вихід в той же день) була наявна валюта 100 злотих, 1000 гривень і на картці банківській 2000грн.(підтверження СМС з банку на мобільному Телефоні). мЕНІ БУЛО СКАЗАНО “”мало грошей”…а в подальшому складені пропоколи без всяких роз”яснень і пояснень.Оскільки, знаходячись на чужій території та ще з агресивно налаштованими митниками, які навіть не пояснивши мені суть здійснених мною порушень ні на словах ні документально,я погодилась на підпис вручених мені” Одмови для в*їзду”та “Завідомленіе” на польській мові, якою я не володію.. Ніяких пояснень ні усно ні письмово в мене ніхто з митників не вимагав, я не давала. Аж сьогодні дочиталася, що на мене накладено штраф у розмірі 17 злотих на рахунок митниці…Питання, які в подальшому наслідки від даної ситуації? Чи варто оскаржувати цю ситуацію?

    • Анна :

      Якщо дило обийшлось в 17 злотих то не варто,сплатить и забудьте.
      А що в завидомлении пише?

      • OLGA :

        набираю цей текст польською(2 сторінки мілким шрифтом), щоб перекласти українською…дуже багато там посилань на нормативні документи…

      • OLGA :

        Zgodnie z art.1 ust.1 pkt. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o oplate skarbowej (Dz. U. z 2014 r. poz. 1628, z pozn. zm.) zlozenie dokumentu stwierdzajacego udzielenie pelnomocnictwa albo jego odpisu, wypisu lub kopii poglega oplacie skarbowej.
        Obowiazek zaplaty oplaty skarbowej od zlozenie dokumentu stwierdzajacego udzielenie pelnomocnictwa oraz jego odpisu, wypisu lub kopii powstaje z chwila zlozenia dokumentu w organie administracji publicznej. Oplate skarbowa wplaca sie z chwila powstania obowiazku jej zaplaty.
        Zaplaty oplaty skarbowej w wysokosci 17 pln dokonuje sie w kssie wlasciwego organu podatkowego lub na jego rachunek

        • Олена :

          Доброго дня! 17 злотих це не ШТРАФ!
          Це плата за pełnomocnictwo.Це в тому разі якщо ви будете оскаржувати їх рішення.
          Відмова в’їзду це нічого страшного. Це рішення яке триває добу.
          А на кордоні поляки тепер поголовно у всіх перевіряють кошти! Мінімальна сума 500 злотих,або в еквіваленті в інших валютах.І немає різниці чи ви йдете в Бєдронку чи по справах.
          Якщо гроші на картці, то треба пред’явити довідку з банку. Довідка має бути не старшою 2 днів.
          Принаймні такі умови тепер в Meдиці!

  8. василь :

    доброго дня п.Анна.підскажіть будь ласка.в 2000р.мене депортували з німеччини.в 2011р.я відкрив австрійський шенген на новий паспорт але прізвище не міняв.на кордоні проблем не було.з 2012р.по даний час маю польський шенген(БІЗНЕС).неодноразово був у польщі словакії чехії.в травні планую поїздку в німеччину.чи небуде проблем якщо буде перевірка документів.бо кажуть що на кордоні як такої перевірки немає але можуть зупинити поліцаї по дорозі для перевірки.

    • Анна :

      Ви маете на увази проблем через ваш колишний депорт?

      • василь :

        так!бо в польщі словакії чехії проблем не було.чи будуть проблеми в німеччині.дякую.

        • Анна :

          якби ваши дани ще були у нимцив в якихось базах,то австрийци вам визу не дали б николи.ви ж дани не зминювали в паспорти.
          По друге вже скильки перетинив кордону було и поиздок в ризни краини.
          Едине що б я порадила,якщо ви з польською визою идете в Нимеччину,то якщо вдруг зупинить полиция для перевирки,будьте готови до запитаннь,чому з польською визою и яка циль визиту.
          Щоб ви могли впевнено видповисти и не викликали у них нияких пидозр.наприклад у вас виза С 04 як я розумию ,з якого миста запрошення ,приблизно продумайте историю и маршрут,що були там и идете по справах на пару днив до нимечч.и потим назад.
          Як такого контролю немаэ ,але зупиняють по дорози часто.якщо ви на авто з укр.номерами то ще бильше шансив на зупинку.ну не 100 % )))але просто щоб бути готовим до такого.

          • василь :

            дуже вам дякую!!!буду готуватися!

  9. Мар'ян :

    Доброго дня. Виробляв першу візу (робочу) дали відмову. Знов подав на візу (шопінг)
    І знову відмова тому, що занесений в систему sis. Я ніколи не був за межами України. Що мені потрібно робити?

  10. Мар'ян :

    Я читав на попередніх сторінках що потрібно писати сюди

    Centralny Organ Techniczny KSI
    Komenda Główna Policji
    Pulawska 148/150
    02-624 Warszawa
    Polska

    Чи це так ?
    І якщо сюди, то підкажіть як шапку оформити в листі ?

    • Анна :

      Як офиц лист,кому:пишете цю адресу ,вид кого:вашу.и саме звернення ,почитайте в коментах,там написано.

  11. Марія :

    Доброго дня всім!!!Хочу поділитьсь, можливо комусь допоможе. В грудні повертаючись з гастролей додому, мене затримала польська прикордонна служба. Виявилось я неправильно рахувала дні (так як колись,за календарним роком) і перевищила перебування на 26 днів. Мене зняли з автобусу, взяли відбитки пальців, зробили фото, дали рішення про заборону в`їзду на пів року до Польщі. Повернувшись додому активно почала шукати інформацію,щоб дізнатись про наслідки. Більшість говорили що мене занесуть до СІС.Але….в лютому я написла лист-прохання, за адресою вказаною в децизії, щоб мені дозволили в`їзд на територію Речі Посполитої. (лист-прохання, квитанція про оплату, копія паспорта, копія децизії) В березні прийшла відповідь. Все ОК!!! Минулого тиждня перетнула польський кордон.

    • Анна :

      Ви писали апеляцию до коменданта чи в уряд?

      • Марія :

        До коменданта.

        • Анна :

          Ясно.просто е ще такий момент,комендант вам видписуе ,що все ок можете ихати.людина соби спокийно издить,а потим в один прекрасний день ИИ на граници не пускають або видмовляють в наступний визи,через наявнисть даних в СИС.я не стверджую ,що саме так буде у вашому випадку,хай краще все буде добре ,але будьте готови и до такого повороту.И той лист вид коменданта завжди сайте з собою.
          Тому що за 26 днив просрочки так просто не анулюють заборону,повирте.

        • Микола :

          До якого саме коменданта Ви писали? Можете написати адресу, будь ласка і можливо приблизний зразок листа? Дякую гарно.

  12. Лариса :

    Добрий день! В мене така ситуація, заїхали ми з чоловіком по картці MRG задалеко, зупинили страж гранічна, дали депортацію. Ми написали до коменданта прохання про скасування депортації, отримали позитивну відповідь,тепер сиджу пишу в уряд по справах чужоземців заяву про надання інформації з системи СІС,перед тим , як здавати на нові карточки. Можливо хтось зтикався з таким, незнаю що писати на сторінці 4 ОБГРУНТУВАННЯ. Наперед дякую.

    • Анна :

      Навищо ви пишете???

    • Анна :

      В який срок ви подали апеляцию до коменданта?ваши стари карточки анулювали?
      У вас незначне порушення,(задалеко заихали),почитайте форум та и так скажу, що за таке депорт часто скасовують(якщо не на 500 км заихали))) и дани в СИС не попадають.
      За серйозниши порушення може потим випливти,що дани все таки СИС.Але це буде не ранише чим через пару мисяцив писля депортации.И ще залежить вид самого коменданта.Е видповидальни,а е таки ,що напише все ок. а потим проблеми,а видповидь-я зняв ничого незнаю,це присудив прокурор,звертайтесь в уряд.Хоча прокурор отримуе справу вид того ж коменданта.Просто з Украини нихто в суд на них не подасть за некомпетентнисть чи як таке назвати,тому так и виходить зачасту…
      Я в на вашому мисци подавалась краще на карточку,и приклала б копию позитивного ришення вид коменданта.

  13. Іван :

    Здравствуйте, влияет ли депортация сроком 6 месяцев на получение приглашение от воеводы? Спасибо

  14. іван :

    продивився польські сайти з приводу отримання інформації про те, яким чином можна отримати інформацію з бази SIS, виявляється, що для цього не тільки потрібно сплатити гербовий збір в розмірі 17 злотих, заповнити формуляри, затверджені польським міністром внутрішніх справ, але ще мати і свого представника у Польщі, якщо людина перебуває за її межами, у звязку з цим, прошу прокоментувати Анну цю інформацію, чи дійсно обов’язковою умовою для подання такого запиту до уряду є наявність представника, який мешакає у Польщі?

    • Анна :

      Тут вже не раз про це писали.Якщо ви пишете в уряд в Варшаву,потрибно уповноваженого,людину, яка мае прописку в Польщи.сплачувати треба 17 злотих за ваш запит и 17 за поручителя .
      Також вид вашого имени може переписуватись адвокат ,але це лишня трата грошей.

  15. Дмитро :

    Доброго дня! У мене така ситуація, за протерміновану візу і нелегальну роботу мене 1998 році було депортовано з Нідерландів, та занесено дані про мене в систему Сіс. Питання куди саме мені подати запит щоб взнати на який термін розміщено запис щодо мене. Минулого року мені відмовили у шенген візі поляки, мотивуючи тим що Нідерланди зробили запас щодо моєї особи в сіс. Я розумію що запит потрібно надсилати в Нідерланди, тільки куди саме, на яку адресу, якого тексту і т.д. Можливо хтось поділиться своїм досвідом і допоможе мені.

    • Анна :

      Досвиду по Нидерландах немаю,але адресу маю.Дайте свий мейл.тильки пишить через пробил,бо буде довго проходити перевирку.

      • Анна :

        До слова,з 09.04.2013 функционуе SIS II ,в яку можуть вносити не тильки дани порушника ,а и його опис и також дани його авто и картоки т.д.
        Доступ до циеи бази мають бильше видомств,в тому числи посольства и министерства з реестрации ТЗ(за кордоном розумиеться)Лишаю ссилку,админ перевирить-опубликуе.
        Укр-чи росийського перекладу немае,але е англ.и польский.
        Можливо комусь пригодиться информация.
        http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-309_de.htm

        • Дмитро :

          Дякую за відповідь, мій емейл [email protected] Буду дуже вдячний за інфо про те куди писати в Нідерланди.

          • Анна :

            Ой ,тильки прочитала ваш комент,якось з запизненням публикують.скину вам на пошту.

  16. оксана :

    Маю депорт з Чеської республіки. Допоможіть, будь ласка, дайте адресу, куди звертатись щодо зняття депорту. Дякую!

    • Анна :

      Якщо депорт свижий,то подивиться в бумагах адресу того хто депортував,и пишить до них найперше

  17. Таня :

    Доброго дня!Маю депортацію з Польщі,від 02.03.2016 на 6 місяців,перебула 17 днів.Можете допомогти скасувати депортацію?Дякую за відповідь.

    • Анна :

      Пишить апеляцию на имя того,хто дав депорт.вже правда по часу пизно,там даеться 14 днив ,але спробуйте.ну и днив багато перебули(

      • Таня :

        Анна можливо комусь допомагали писати апеляцію,скиньте зразок.Дякую!

        • Анна :

          Зразка на жаль немаю(може хтось прочитае(з подававших и скине)
          Просто вид себе напишить ,що сталось коротко и що ви ненавмисно ,помилились в пидрахунках днив,бильш так робити не будете и чому вам треба издити (заробитки,родичи закордном чи бизнес),.ну щось типу того .але щоб наведени аргументи були важливими.

  18. Христина :

    Доброго дня! Знайома їхала в польщу по робочій візі, на кордоні виявили що її запрошення не зареєстроване в ужині (хоча всі штампи були), анулювали візу і дали їй багато документів про затримання, про вилучення того запрошення, про право на адвоката, перекладача, про рішення анулювати візу і т.д. Але їй усно сказали що вона має сплатити штраф у розмірі 1500 злотих на границі. Найдивніше для нас є те, що не дали документу в якому би було вказано, що їй необхідно сплатити штраф.
    Будь-ласка, підкажіть, чи буває таке взагалі, що на штраф немає ніякої квитанції чи документу, бо ми схильні думати, що прикордонники просто налякали її, а може це на фірму, що робила запрошення наклали штраф, жінка польську не знає… Оскільки жінка не має таких коштів то й не знає що робити.
    Порадьте будь-ласка, яким чином можна дізнатися самостійно про наявність штрафу і мав би бути на це якийсь документ.
    Буду вдячна за будь-яку інформацію з цього приводу.

    • Анна :

      Найперше,почитайте в документах ,яки дали на руки.там ничого немае про штраф?
      Що там взагали пише ?

  19. Микола :

    Доброго дня. Отримав два рази підряд відмову у видачі віз (перший раз на чеську, другий – на польську) з причини внесення в SIS. Незнаю ні причини внесення, ні термінів. Незнаю що зараз робити?

    • Анна :

      То вам не до коменданта писати,а запрос зробити на наявнисть ваших даних в СИС.почитайте в коментарях як це робиться

  20. Христина :

    В документах про штраф не йдеться нічого. Єдиний документ, де фігурує сума 17 зл – ZAWIADOMIENIE O WSZHESCIU POSTEMPOWANIE ADMINISTRACYJNEGO.
    Інші документи:
    1) Pouczenie o uprawnieniach i obowiazkakh podejrzanego w postepowaniu karnym
    2)Informacia (польсько – укр док. про можливість активно брати участь у кожному етапі діяння на тему зібраних доказів…)
    3)Розяснення про права затриманого у кримінальному провадженні (польсько – укр.)
    4)SPIS I OPIS RZECZY (описане запрошення яке вилучили як речовий доказ)
    5)DECYZJA o uniewazhnieniu wizy
    6)DECYZJA o (про відмову вїзду на територію польщі)
    Як дізнатися чи справді є штраф 1500 зл, коли про нього ніде не йдеться?

    Дякую!

    • Анна :

      Якщо немае в документах,то напишить на мейл в ту плацовку де вас затримували ,до того коменданта.але мае бути рахунок на який платити цей штраф,чого вони його не дали.

  21. Олександр :

    скажіть будь ласка, як дізнатись на який період була депортація в Польщу?

  22. олександр :

    Добрий день. У мене два питанняя,
    1. Чи можу я отримати визу, якщо мои дани в sis?( ( паспорт на иншу маю фамилию) розни контори обицяють- але боюсь пропасти на Анну сумму и наслидки?
    2. Чи можно через адвокатську контору чи листами прискорити процесс зняття
    Всим дякую !

    • Анна :

      Якщо ви в сис и паспорт на инше призвище,але е ид.и ви будете подавати на визу з видбитками,то отримаете видмову.
      Якщо хочете викинути гроши на витер -звертайтесь до адвокатских контор.

      • олександр :

        Вид ик видмовывся….и мени ночого не залишаеться выходить як чекати????? до можете поразили.
        Писав листи на Польшу…все марно

        • Анна :

          Напишіть нормально,що з листом доПольщі?
          Якщо коду нема і віза без відбитків шанси е отримати візу ,але наслідки ви самі розумієте.на рах.адвокатських контор-не радила б звязуваись.

  23. олександр :

    В листи написали що вирок е правомочным и перегляду не пидлягае.
    Як можно видкрити шенгенку?
    Скажить,яки наслидкы???

    • Анна :

      Ну яки наслидки,якщо ви отримаете визу на инши дани и вас десь зупинять и пробьють инф.що ви по инших доках и маете депорт,то ще добавлять або оштрафуть,або посадять.або все разом(

      • олександр :

        Ань, скажить,а якщо явже подавая и мене вызывать в консульство на спивбесиду.що це может бути???

        • Анна :

          На польську визу продавались чи на яку?

        • Анна :

          Просто на спивбесиду?ничого доносити не просять? Не знаю,може бути все ,що хочеш.Думаю може хочуть правдивисть ваших намирив з використання визи перевирити)
          Або ж щось в доках не так чи не вистачае.

  24. oksana :

    хочу дізнатись чи я в базі SIS?

  25. Мирослав :

    Анна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *