Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Олександр :

    Доброго дня!28.04.2011 прибл. о 15.00 год поліцією с. Людвігсдорф було тимчасово затримано мене з угорською шенген — візою, виданою для туристичних поїздок в Угорщину. Це вже була 3 така віза, по якій я їздив по Європі і жодного разу не виникало в мене проблем. Через 2 тижні я був депортований в Україну. Скажіть, будь — ласка, чи можу я зняти заборону на в,їзд у країни шенген — зони? Чи можна пробувати їхати на Польщу, адже пройшло стільки часу? Паспорт біометричний

  2. Руслан Н :

    Доброго дня ! Підкажіть будь-ласка у такому питанні: минулого року отримав у Чехії річну депортацію за порушення візового режиму із внесенням у SIS. 21 квітня даного року строк депортації закінчився. Я подав документи на тримісячну робочу чеську візу, але сьогодні отримав відмову. Вказали причиною перебування у SIS. Читаю по даному форумі , що як правило, з даної бази виключають не одразу. Так розумію, що краще робити на Чехію запит про виключення із SIS. Як підставу вказувати закінчення строку депортації ? І чи потрібно до запиту додавати копію рішення про депортацію, копію чека про сплату штрафу, … ?

    • Лена :

      А якого числа Ви подали на відкриття візи ?Виходить, не видалили вчасно Ваші дані з бази і тому відмова. Тут виникає питання, чи не дали за цю відмову знову депортацію, бо і таке буває. Вам однозначно треба писати запит на видалення даних з бази.

      • Руслан Н :

        23 квітня подав, а віза мала б відкриватись з 01.05. думаю, що додаткової не дали, бо нічого додаткового, окрім примірника листа про відмову, не вручали

        • Лена :

          Десь на форумах читала, що протягом десяти днів після закінчення терміну депорту знімають з бази, інші пишуть,що і через два місяці ще не зняли, всюди по-різному. А щодо консульства, то окрім стандартного листа відмови ніколи інших документів не присилають. І людина повинна ламати голову, що і як.

          • Руслан Н :

            Чехи, як і завжди, дуже вічливі ) прочитав майже увесь форум і сайт чешського міністерства внутрішніх справ і так до кінця не зрозумів на рахунок виключення із бази. Як розумію, інформація в sis буде зберігатись 10 років. То ми зараз просто робимо запит на виключення з sis виключно саму депортацію, чи загалом інформацію про себе?

        • Руслан Н :

          У листі зазначено, що до бази sis обмеження внесені Чехією

          • Лена :

            Русане, я так розумію, що видаляється запис із бази на предмет того, що термін депорту закінчився і знята заборона в*ізду в Шенген. Але Ваші дані зберігатимуться у базі тривалий час, при відкритті наступних віз ця інформайія буде вказуватися при перевірці Ваших даних.

  3. Руслан Н :

    І як краще: робити два запити (один про перебування а інший на виключення з SIS) , чи одразу на виключення ?

  4. Руслан Н :

    Доброго дня. Підкажіть ще одне будь-ласка: бланк клопотання про виправлення даних у sis, знаходження у sis заповнюється від руки, чи може бути набрано на комп’ютері ?

    • Лена :

      Не в курсі, але моя особиста думка – варто все ж надрукувати запит. Зараз рідко коли надсилають рукописні запити.

      • Руслан Н :

        Зробив запит на видалення з бази заборони на вїзд. подивлюсь, що з того вийде.

        • Лена :

          Руслане, писали за зразком запит чи в довільній формі?

          • Руслан Н :

            Як такого зразка не знайшов. Знайшов бланки на офіційному сайті Поліційної президії ЧР. На ньому ж ознайомився, як заповнювати, що підкреслювати, що вказувати. Додав копії паспорта, депортаційної візи, рішень про депортацію і штраф, копію чека про сплату штрафу. Надіслав цінним листом з повідомленням. Чешську трохи знаю, трохи допомагав онлайн-перекладач. Досвід складання запитів маю, але по Україні.

          • Руслан Н :

            Офіційні бланки предтавлені у форматі PDF, тому прийшлось перевести їх у формат word.

          • Руслан Н :

            Як такого зразка заповнення бланків не знайшов. Але на офіційному сайті Поліційної президії ЧР все в принципі розяснено і у самих бланках , в примітках, вказано, що потрібно зазначати і вказувати. У самому запиті тільки зазначив тільки те, що від них хотів, і перелік документів, копії яких долучив. Додав копії: паспорту , депортаційної візи, рішень про депортацію і штраф, копію чеку про сплату штрафу. Надіслав цінним листом з повідомленням. Досвід складання запитів маю, але по Україні.

          • Руслан Н :

            І Ваша допомога стала у пригоді. За що і дякую ! На їх сайті також зазначено, що відповідь надсилається протягом 60 днів з дати отримання ними Запиту (якщо вони її надішлють).
            Я надіслав Запит на “вимазання інформації”. Буду сподіватись, що все вийде. Тепер тільки не знаю, чи не варто через місяць робити запит і про наявність мене у базі осіб із обмеженим вїздом. 60 днів є строком не надто коротким. І за місяць хотів би зробити нову спробу на подачу документів на отримання короткострокової трудової чеської візи. Але то знову може бути “на вдачу”.

          • Лена :

            З власного досвіду скажу Вам, Руслане, що відповідь прийде. У моєму впадку надіслала запит про термін депортаціі 6 лютого з Праги, а відповідь отримала аж 3 квітня, так що відповідають практично в крайній термін. Це враховуючи те, що запити не йшов з України, бо це ще мінімум десять днів в дорозі. Так що краще дочекайтеся відповіді, тоді подавайте на візу. Однозначно, що при отриманні листа урядовий орган мусітиме переглянути та видалити запис з бази, якщо термін депортаці вийшов. Хоча б через місяць Ви можете почати збирати документи на довгострокову візу.

          • Руслан Н :

            Я то дочекаюсь, але мені за місяць потрібно буде поїхати у Болгарію на кілька днів. І хоча Болгарія, наскільки знаю, у шенгензону не входить, у системі SIS участі не бере, але всіх тих нюансів не знаю, і остерігаюсь, щоб не виникло проблем на румунському кордоні.
            Одна непродумана дія призвела до такого круговороту подій, за які приходиться “розраховуватись” (

          • Руслан Н :

            При моєму перебуванні у системі SIS у мене є шанси на отримання довгострокової візи (2-річної робочої) ? Мені порадили, що після депортації краще всього спочатку спробувати отримати тримісячну робочу, а потім вже думати про дворічну. Тобто, наново створювати “візову історію”, так би мовити.

          • Лена :

            Щодо робочої карти, то тут не все так просто. Спілкувалася у ФБ зкількома людьми, які мали відмову у робочій карті через те, що мали у минулому депортацію. Краще, звісно, починати із короткострокових віз.І надіятися на позитивний результат. Повідомте, будь ласка, як пройде Ваша поїздка в Болгарію. Ужачі.

          • Руслан Н :

            Здраствуйте! Відповіді з Чехії поки не прийшло, але спробував перетнути кордон ЄС і пропустили. На рахунок Румунії: Румунія хоч офіційно ще не приєдналась до Шенген зони, але з серпня 2018 року вже моніторить свої кордони по СІС (отримав офіційну відповідь з Бухареста).

          • Руслан Н :

            Здраствуйте. Отримав відповідь від поліційної президії ЧР. Відповід зробили рівно за 30 днів з дати отримання мого звернення. Дали повну інформаційну довідку і щодо мого обмежувального періоду, дату його закінчення, щодо можливості вїзду до ЄС, і також інформацію щодо переліку моїх особистих даних, яку у них зберігаються, і іншу інформацію. Ваша допомога виявилась дієвою ! Дякую !

        • Лена :

          Доброго дня, Руслане. Добра новина від Вас. Удачі.

        • Лена :

          Руслане, доброго дня. Скажіть будь ласка, чи подавали Ви вже чеську візу на 3 місяці?Була би вдячна Вам за інформування.

          • Руслан Н :

            Здраствуйте! Поки що роблять пакет документів.

        • Лена :

          Тоді удачі і чекатиму від Вас приємноі звістки.

        • Лена :

          Доброго дня,Руслане. Як у Вас справи із відкриттям чеськоі візи?Ви вже подали документи ?

          • Лена :

            Доброго дня, Руслане. Знову звертаюся до Вас з питанням, чи отримали ви короткострокову візу ?Була би вдячна за відповідь.

    • Наталія :

      Доброго дня! Напишіть будь-ласка, ви самі займатися зняттям із системи сіс, чи Вам допомагає міжнародний адвокат. Справа в тому, що я маю депортацію у Францію, і не знаю куди звернутися, щоб мені порадили як діяти щодо цієї ситуації.

      • Лена :

        Наталіє, напишіть Ваші контакти, емейл чи вайбер.

        • Наталія :

          Мій емейл – Natalia.Dmutrenko@i.ua

          Вайбер – 0666881229

        • Наталія :

          Доброго вечора1 Я вчора Вам надіслала свій емейл, так як Ви написали. Чи можете допомоги щоб сформувати запит для зняття із системи сіс, в яку мене внесла Франція. Може Ви можете порокоментувати міжнародного адвоката.

          • Лена :

            Наталю, а кому Ви написали емейл і куди ?

          • Наталія :

            Куди потрібно написати свій емейл та вайбер, я пишу нічого не відображається

          • Лена :

            Наталю, отак, як Ви написали свій коментар, добавте до нього ще і свій емейл.Бо той емейл, що Ви вказуєте внизу, тільки для того, щоб коментар було видно.

          • Наталія :

            Доброго дня. Лена. Я писала так як ви написали мені, цифри та англійські літери не відображаються, можливо ви напишите свій емейл і я вам на нього напишу свої дані.

  5. Наталія :

    Ось мій емейл
    Natalia.Dmutrenko@i.ua
    Вайбер – 0666881229

  6. Наталія :

    Якщо просто пишу слова то все добре, повідомлення загружується (Natalia.Dmutrenko@i.ua) емейл.

  7. Наталія :

    Емейл відображений на екрані в душках, а ось номер вайберу (380666881229)

  8. Olha :

    Доброго дня хотіла запитати якщо закінчилася депортація 17.01.2019
    Можна робити чеську візу
    Проїжала кордон впустили в єс
    Польша внесла була в sis

    • Лена :

      Олю,звісно, що можете подавати на чеську візу, депортація закінчилася і багато часу вже пройшло.Головне, щоб документи були всі у порядку. Скажіть будь ласка, через який час після закінчення депорту Ви виїжджади за кордон?Бо інколи не зразу знімають з бази СІС і не пропускають на кордоні. Буду вдячна за відповідь.

      • Olha :

        У мене закінчилася депортація 17.01.19
        А їхала я 19.01.2019
        І пропустили

      • Olha :

        Лена скажіть ще будь ласка шо ви мали на увазі за тощо би були документи в порядку
        Ви мали на увазі щоб не була підставна фірма.

        • Лена :

          Саме так.Бо ж перевірятимуть ретельно папери. У мене було липове запрошення, як виявилося, то консульство дало заборону на 1 рік на весь ЄС. Тепер от теж чекаю, поки закінчиться і теж хочу подавати на чеську візу.

  9. Світлана :

    Доброго дня! Хто з експертів може допомогти,рік тому отримала депортацію при перетині кордону з Угорщиною.Дали протокол і повернули на Україну.Через місяць по тому ,по біометричному паспорті,намагалась перетнути знову кордон,і невдало.Було пояснення перекладача, що маю заборону в’їзду на один рік. От вже рік минає,і маю страх і сумніви.Як дізнатись чи є я у базі даних? Протокол із статтями розписано, нічого не розуміти.У паспорті поставили таке,,Н,,і повернули, буду вдячна за інформацію.

  10. Аlex :

    Добрий день маю таке питання минулого року працював у Старогарді Гданському та був затриманий поліцією в нетверезому стані за кермом мене закрили до ранку потім прийшов якийсь там слідак взяв номер шефа потім шеф заплатив за мене 500 злотих передоплата штрафу і 50 за тешо без прав та права я десь загубив так їм не віддав вони просили щоб приніс також у мене проблеми з доками я в’їхав по безвізу і натой час подав на карту і мені дали відмову два рази бо незявився на відтиски пальців сказали маєш виїхати но про те що вмене залет в поліції в ужонді я не говорив і просто псіхонув і поїхав до України на границі дали депорт 6місяців спитали чи немає проблем сказав що ні заплатив 100 зл штрафу так як пресрочив майже два місяці но були листи з підтвердженням що подавав на карту і писав воєвуді щоб поновили справу типер минуло майже 9міс нічого з Польщі не приходило що робити не знаю хочу розібратися і оплатити штраф щоб була можливість десь поїхати допоможіть хто там що знає з цього приводу

  11. Андрій :

    Доброго дня в 2012 получив депорт в І талії в 2019 пробував вїхати в Польшу не пустили сказали що я маю звернутись в Варшаву в поліцію щоб зняли з системи шіс депорт був на 5 років вроді має зняти автоматично що мені робити в цьому випадку дякую.

  12. Ерні :

    Я втік з домашнього арешту з Італії.Сидів у тьюрмі Трані це в Калабрії….Як узнати чи мене шукають чи тільки в Італії.Чи можу я перитинати кордон до Єуропи та Туреччини.Дякую.

  13. Ivan :

    Як узнати про закінчення вийізнойі візи

  14. Наталія :

    Доброго вечора!

    В мене була депортація із Франції, через перетинання кордону не по своєму паспорту. Змінила простий паспорт на біометричний, їхала на Угорщину, там завернули, сказали що депорт на 3 роки. Зараз минуло 1,5 р. Мені допомогли написати лист до Польщі щоб ті відшукали перебування моєї справи у Франції, і дізнатися вже точно доки я в СІС. Однак прийшов лист про те, що я не фігурую в цій системі, мене вже немає. Чи може це бути помилкою.

    • Олена :

      Доброго дня. У моєі знайомоі була депортація з Чехіі по польській візі . Писала лист у Польщу, прийшла відповідь, що вона не фігурує у базі СІС. Після того перетинала словацький кордон і іі не пропустили, бо дані іі у базі.Тому Вам треба писати звернення саме у ту країну, що дала депортацію. Тільки так зможете дізнатися.Хоч Вам і так повідомили на кордоні, що маєте депортацію на 3 роки.Самі розумієте, що підстава заборони серйозна – фалшиві документи.

  15. Андрій :

    Підскажіть будьласка чи ще пускають в шенген після депортації якшо поміняв прізвище.і якшо так то на якому кордоні легше проїхати.

  16. Ярослав :

    Доброго дня підкажіть будь ласка я получив дипортації 17.07.2019 на пів року перебув дні… Як правильно пощитать коли закінчуєця дипортація в мене і коли я можу вїжать в Польшу?

    • Володимир :

      Привіт. Якщо 180 календарних днів то дата – 13.01.2020. Але краще ще тиждень-два почекати

  17. Микола :

    Доброго дня. Підкажіть, будь ласка. Я отримав у 2016 році депортацію на кордоні ПП Дорогуськ (PL). Але не знаю на скільки часу. Поляк який мене депортував казав, що на 5 років. У 2018 році я спробував проїхати до Венгрів через ПП Чоп (UA). Венгри мене не впустили сказали, що я в базі SIS до 17.10.2019р. Підкажіть якщо я зараз 21.01.2020р. поїду в Польщу через кордон ПП Дорогуськ (PL). І якщо там на кордоні з’ясується, що я знаходжусь ще в базі SIS, то мені зможуть добавити ще пару років депортації, чи просто повернуть назад на Україну? Дуже дякую.

    • admin :

      Доброго дня. Скоріш за все повернуть назад. Тим більше вам раніше сказали дату, коли депорт закінчується.

  18. Сергей :

    Доброго дня підкажіть змінив прізвище, прописку, відкрив робочу візу польську внесенний в сіс осені до 2022 з шенген зони, чи пропустять через кордон чи навіть не пробувати.

    • Володимир :

      Доброго дня. Якщо ви вже стільки всього зробили – звичайно варто спробувати перетнути кордон. Якщо візу відкрили, то це вже більше половини успіху.

  19. Костянтин :

    Доброго дня.Я минулого року перетинав угоркскій кордон на кпп Tiszabecs. Мені було треба терміново до Іспанії. Сам кордон перетинав пішки, пізніше з”ясував шо цей КПП працював тільки на 30км зону і треба було повернутись назад в Україну через 24години. Я повернувся в Україну із Іспанії і забув про все це, але у червні Угорщина занесла мене базу. Хтось може допомогти? З чого починати, куди звертатись?….Дуже дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *