Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. Снежана :

    Здравствуйте! Ситуация такая, отказали в рабочей визе в Польшу по воевудскому приглашению, ( подавалась в Киеве). Вопрос могу я выехать по безвизу как туристка??? паспорт чистый, только получила. На границе проблем не будет из за отказа в визе??? Спасибо!

  2. Оксана :

    Добрий день я отримала на воєвудське відмову,по часу я маю право відкривати пів річну візу ,чи вплине ця відмова.

  3. Тарас :

    Подав документи на робочу візу по воєвудському запрошенню після депортації, який відсоток відмови?!!

  4. Наташа :

    Доброго дня,подавала на робочу національну візу,насайті пише,що візову заяву отримано консулом Польщі,що це означає?

  5. Наталія :

    Чи може Польща відкрити робочу візу, якщо відбитки занесені в систему sis.

  6. Ирина :

    Доброго дня! підкажіть будь ласка,подавалась в Польшу по студенській візі,отримала відмову, про недостатню фінансову спроможність!Через який термін я можу знову подати документи????

  7. Яна :

    Добрий день я в анкету невписала дівочу фамілію просто забула чи можуть відкрити візу а якщо ні то чи буде про відмову вказано при перевірці сайту я документи подала 23.04.2018.сьогодні на сайті пише так що документи готові до видачі.

  8. Валентина :

    Доброго дня, подавала на воєвуду отримала відмову по пункту 9. Мене цікавить таке запитання якщо я б зараз спробувала перетнути кордон на біо, чи не буде у мене проблем, дякую?

  9. Ольга :

    отримала відмову у видачі національної візи пункт 4. медичне страхування недійсне. чи можу я повторно подати таке саме запрошення коли мені пришлють з польщі і отримати позитивне рішення. а страхівку купити іншу.одну із акредитованих фірм. чи може подати пакет документів в іншому місті до іншого консула.

  10. Alina :

    доброго дня
    мені вдмовили в візі через страхування
    чи можу я забрати запрошення у візовому центрі і податися на нову візу з новим страхуванням, чи потрібно мати нове запрошення?

  11. Маряна :

    Доброго дня, отримала відмову через неправильну страхівку, як далі діяти?

  12. саша :

    Доброго дня.Мені сказали подати апеляцію на відмову…Де взяти бланк заяви на апеляцію.Дякую

  13. Екатерина :

    добрий день, подала на візу, всі правильні документи , дали відмову пункт 9 і 11, що робити, чи варто апелювати і чк правильно подати апеляцію???

  14. Евгения :

    Подала на робочу польську візу і вже місяць і тиждень не має паспорта. Дзвонила і ходила в візовий центр кажуть чекати. В мене була перед цим відмова через страхівку і тепер запрошення на 3 міс бо вже працювала по біометрії може це бути причиною затримки?

  15. Іра :

    Доброго дня. Отримала відмову у наданні візи по пункті 1 – Ваші персональні дані знаходяться у списку іноземців,перебування яких не бажано на території Республіки Польща. Причину відмови не зрозуміло, так як жодних застережень не було. Що у даних випадках робити?

  16. Юлія :

    Доброго вечора. Відмова у візі – “Д”, без пояснення причини. Як бути, чи варо подавати на апеляцію?

    • Володимир :

      Доброго дня. Якщо запрошення не куплене і якщо впевненні в своїй правоті, то звичайно потрібно подавати на апеляцію. Якщо куплене, то звяжіться з тими людьми, що продали. Також, можна попросити щоб поляк зателефонував у консульство і спробував вияснити причину.

  17. Екатерина :

    Доброго дня
    Відмова у віці
    Причина вы недовели мету і ціль перебування
    Що робити в такому випадку?документы усі в порядку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *