Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Олег :

    Добрий вечір,Подавав два рази на Польську Національну візу перший раз дали відмову а другий раз занесли в систему СІС Як дізнатися на який термін і куди звертатися???

  2. ІГоР :

    Доброго дня!!!Підскажіть будь-ласка, в мене була така ситуація, в Чехії літом 2015р затримали мене на стройці з польською візою, забрали до Поліції, там я заплатив штраф бо немав зі собою страховки 1000 крон, і судовий збір 1000 крон, через пів дня мене випустили і дали документи де писало що через 30 днів я повинен вийхати, і що в мене депортація на один рік, але в паспорті мені нічого не вклеювали, але остальним людям які були зі мною вклеїли в паспорт тіпа візу на 2 тижні,так званий “ведмедик”, коли я їхав додому через Польщу, то на границі мене не затримували, з автобуса не знімали, проїхав як всі.Я хочу знати чи дійсно в мене депортація і чи я не є в системі ЗІЗ.???

    • Анна :

      Коли отримаете депорт то по дорози додому з автобуса вже нихто не знимае.якщо сказали ,що внесли то так и е.
      Можуть навить нияких печаток не ставити ,а депорт буде.

  3. Володимир :

    Добрий день як взнати чи зняли депортацію яка була надана 2.5 роки назад.

  4. Юрец :

    Доброго дня
    У меня такая проблема , был депортирован из Германии ну и внесён в базу SIS 4 года назад , в документах указано было что на два года
    В прошлом году подавал документы в Польское посольство на визу ,пришол отказ где было указано Германия SiS
    Ребята большая просьба помочь мне , как избавиться от этого пятна .
    может есть люди которые этим занимаються , может из вас кто знает как это сделать , можите оставить свой номер на почте я перезвоню и в подробностях роз кажу почему и как это случилось
    За ранее Спасибо

  5. Оксана :

    Анна скажіть чи можна якось зв’язатися з Оленою (та в якої також були проблеми з Словакією) можливо вона знає в який орган писати про зняття депортації?!

  6. Ірина :

    Добрий день! Більше року тому везла сигарети на Польщу і на кордоні в мене забрали машину. Три місяці тому відбувся суд віддали машину і присудили штраф у розмірі 7500 зл. По даний час я ще нічого не платила.Вчора при перетині кордону прикордонник сказав що у мене заборона на в”їзд у Польщу на 3 роки, хотів дати мені якусь бумажку на польській мові, але так як я не вмію читати по польськи я відмовилася брати. В паспорті поставили звичайну печатку з датою, але в середині англ.буква H і краї закреслені.Скажіть будь-ласка депортація і заборона на в”їзд це одно і те саме, чи ні? І що мені дальше робити? Може заплатити і подати на апеляцію? Підкажіть будь-ласка?

    • Олена :

      при запрете въезда указывают следующие причины

      (А) Не располагает действительными документами на поездку
      (В) Обладает поддельным, фальсифицированным или искаженным документом на поездку
      (С) Не располагает действительной визой или действительным видом на жительство
      (D) Обладает поддельной, фальсифицированной или искаженной визой либо поддельным, фальсифицированным или искаженным видом на жительство
      (E) Не располагает надлежащими документами, подтверждающими цель и условия пребывания. Не были представлены следующие документы:
      (F) Уже пробыл на территории государств-членов Европейского Союза три месяца на протяжении шестимесячного периода
      (G) Не располагает достаточными средствами к существованию, соответствующими сроку и условиям пребывания, и средствами для возврата в страну происхождения или транзита
      (H) Является объектом информационного запроса в целях недопуска в СИС или в национальной базе данных
      (I) Рассматривается как представляющий угрозу общественному порядку, внутренней безопасности, общественному здоровью или международным отношениям одного или нескольких государств-членов Европейского Союза.

      • Ірина :

        Олена дуже дякую за підтримку і коментар! В мене в документі є буква англ. H і стоїть хрестик в колонці де зазначено що внесли в національну базу даних. Люди допоможіть будь-ласка, яким чином можна чим поскоріше вийти з тої бази? Підкажіть? Може якогось хорошого юриста підкажіть? Я не знаю як і що робити?

        • Анна :

          Заплатити штраф прийдеться так и так.Юрист Вам ничим не допоможе,тильки витягне гроши.Принайми з Украини так точно.Можливо хто пидкаже хорошого юриста в Польщи,але за сигарети(контрабанда)навряд чи навить хорошому закордонному юристу вдастся зменшити срок покарання.И коштують таки юристи не дешево.Протянуть час и гроши на витер.
          В загальному ,можливо ще хтось що порадить.Але по закону вариантив зняти дани з бази я не бачу.
          Тильки обмин документив на свий страх и ризик.
          Ви багато везли чи штраф не перший ,що аж 7500?

          • Анна :

            Зря ви ту бумажку не взяли ,вдома бхтось таки допомиг перекласти ,гугл перекладача на крайний випадок.

          • Ірина :

            Я вже маю всі бумажки і з суду, і від прикордонника. Везла 100 блоків і штраф перший.

        • Олена :

          В мене в знайомої рік тому сталась така пригода…

          Мешкає у Львові, має карту поляка.Діти навчаються в польській школі у Львові.
          Їхала в Жешув за підручниками для школи для цілого класу!Мала прострочену зелену карту.Туда заїхала нормально,а коли вже з тими підручниками поверталась її зупинили забрали машину.Призначили штраф 3500 zł.Вона його сплатила відразу на кордоні.Машину віддали.Погожували, що якщо не сплатить заберуть на штрафмайданчик.
          В паспорті ніяких відміток не ставили квитанція про оплату є.
          Через місяць поїхала знову, але без машини.Було все добре.А вже через кілька місяців везла дітей в табір,дітей пропустили,а її вернули.Виявилося,що був суд і в неї заборона в’їзду до РП на 2 роки, до лютого 2017 року.
          Візу по карті поляка аналювали,карту залишили.
          Вона зверталася до юриста в Польщі,але він їй сказав,що неможливо нічого зробити, хіба що робити це через суд.Вона плюнула буде чекати до 2017 року.
          А на рахунок тої букви Н,в мене так само було.Штамп поставили звичайний, а коли виявили що данні в Сіс, букву Н дописали.Візу аналювали до Польщі не пустили.
          Я думаю, що вам так само тільки через суд.А штраф всерівно треба буде сплатити.

          • Анна :

            Через суд це теж марна справа ,якби ще якесь незначне порушення то так.А за сигарети,яким чином оправдатись,я не уявляю.один знайомий рокив 4-5 назад так судився,теж за сигарети,але ще в бильший килькости.не знаю як закинчилась та справа,але вин миняв документи в результати.

  7. Олена :

    Згідна з вами, Анно!

  8. Назар :

    Доброго вечора скажіть будь ласка був в германіі з шофером який віз сигарети зловила служба zoll забрали в райвідділ давати покази і таке інше забрали гроші телефон і сказали йти пішки додому, зможу я їздити в Європу чи вже тепер ніяк

  9. Володимир :

    Доброго дня ! 6.03 Повертався з працi з Польщi.Зупинила стража гранична,казали що освядчення фальшиве. Фотографували, взяли пальцi, завели анкету(пасп. даннi та iнше) та вiдпустили. Сказали, що заводять справу по фальшивим докуменнтам. Печаток в паспорт, окрiм виiзду, не ставили, документов на руки нiяких не давали. Поки пройшло не дужо часу, що можна зробити и кому писати ? На скiльки можно стати нев”iздним ? Дякую!

    • Анна :

      Писати апеляцию им.
      Невиизним на срок вид 1до 3 рокив.
      Страж тильки оформляе,потим вашу справу розглядае прокурор.Вин виносить вирок и писля дани перемищаються в сис.
      По територии всиеи Шенген зони працюе сис.Чи мають доступ працивники,яких ви назвали я не знаю.

      • Володимир :

        Анна, куда iм писати апелляцiю ?зараз шукаю контакти. Прикордонники написали менi на мейл, що справу jest prowadzone przez Placówkę Straży Granicznej w Hrubieszowie.

  10. Володимир :

    I ще питання. Саме стража гранична може вносить до сис, або то хтось iнший ?

  11. Володимир :

    I ще питання.cic працюе на кордонi, чи по всiй краiнi? наприклад, якщо я хочу зарееструвати авто, мене зможуть побачити працовники уженку комунiкацiй?

  12. Наталія :

    Добрий день!
    Цікавить ,як у такій ситуації поступити.
    29.10.15р мій чоловік повертався транзитом через Польшу з Чехії на Україну. На польському кордоні йому поставили депорт в Польшу на 6 місяців і 1 рік у Шенген зону. Причина полягала у тому, що Чехія не продовжила робочу візу і до 1.11.15 він мав покинути територію Чехії, що і зробив без порушень, але виявилось ,що на території шенгену він опинився без візи.І поляки поставили депорт. Як зараз бути? Чи зможе він відкрити візу національну Польську після піврічного терміну, чи потрібно писати апеляцію?Чи можливо подати апеляцію , звернення для зняття з бази СІС на шенген в’їзд. І куди подавати цю апеляцію , якщо можна ссилку. Буду дуже вдячна.

  13. Наталія :

    Заборона на рік у шенген,а на Польшу 6 місяців. Якщо пробувати по запрошенню на роботу?

  14. Марія :

    Добрий день Анна.У мене у 2005 р. була шенген депортація за нелегальний перетин кордону (переправляли нас через воду) у німеччині. Був суд і нам дали по 10 р. депортації і прийшло на Україну оплатити 60Є штрафа.Я його не оплатила.Чи знята депортація по закінченні строку чи може ні через не оплату? І як мені про це дізнатися ?

    • Анна :

      Може бути и не знята через штраф.
      Я скину вам тут адресу,спробуйте на неи написати мейл.Якщо прийде видповидь,що можна чи навить треба) робити запрос,спробую знайти формуляр.

  15. Анна :

    Переходите по ссилци ,на стор в самому низу формуляр для скачування(pdf)Заповняеш ,ставите пидпис.Пидпис мае бути пидтверджений нотариусом и пидтвердження переведено на нимецьку и плюс копия паспорта(загранпаспорта).того,по якому був депорт.

    http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/DE/Downloads/Infothek/Forschung/FormulareAntraege/08-azr-auskunft-betroffener.html;jsessionid=6A50DD468F63C3BC5B7D0CE56A8B7DB1.1_cid368?nn=1367086

  16. Наталія :

    Дякую))

  17. Вадим :

    Добрий вечір Анно! допоможіть мені ввирішенні моєї проблеми.10 років назад мав департ з Італії на 5 років приїхавши з Італії відкривав польські візи і їздив по товар до Польщі кожен рік.Рік тому гнав машину в Болгарію,коли вертався додому на Словацькому кордоні анульовали 2-ох річну польську 04 візу мотивувавши тим,що я є в системі SIS.Потім пробував відкрити візу 3 рази ,3 рази давали відмову .департ вийшов 17.12.2015подав на апеляцію це було 2 неділі тому знову відмова.Сьогодні мав зустріч з консулом він каже що словаки мене поставили в систему SIS коли анульовували мені візу.В Варшаву пишу вдруге.Консул сказав що в Варшаві мені не допоможуть!І візи не відкриють поки не буду висвічуватись в системі SIS.До кого мені звернутись?В Словацьке консульство чи що?дайте відповідь будь-ласка буду дуже вдячний!

    • Анна :

      Вам треба звязатись з Оленою,з цього форуму.
      Вона мала справу з словаками и точно Вам порадить до кого написати.И тут в коментах вона лишала по моему адресу и т.д.

      • oksana :

        Доброго вечора, підкажіть будь-ласка чи в заяві до коменданта слід вказувати на основі якого закону подається заява,і чи потрібно згадувати свою історію? Хочу правильно зрозуміти пункт “предмет внеску”.Дякую за відповідь

        • Анна :

          Мова про апеляцию,?

          • oksana :

            ні запит до KSI

          • oksana :

            заява на отримання даних з бази, ніби і все зрозуміло та все ж-таки сумніви є. Ще таке польської зовсім незнаю читала що можна перекласти за допомогою інтернет перекладача,якщо в тексті будуть погрішності запит задовільнять? дуже треба щоб дали відповідь.

          • Анна :

            Напишить про свою ситуацию коротко,коли затримали и що ви хотили б дизнатись,чи ваши дани фигурують.якщо польский погано знаете можете скинути лист на емейл,я чим зможу допоможу(в смисли погришностей в написанни)

          • oksana :

            Доброго вечора Анно дякую що запропонували допомогу.Відправила вам листа на адресу (nova).але лист повернувся

          • oksana :

            так,nowa31 знайшла на першій сторінці,відправила ще раз відповідь сервера(адреса заблокована)моя пошта [email protected].

          • Анна :

            Дивно.вид инших приходять
            Я вам напишу зараз

  18. Ирина :

    Добрый вечер! Я на один день задержалась и не выехала с Польши в срок указанный в визе. Мне запретили в течении 6 месяцев въезд до Шенгена. Но в Департаменте таможенной -пограничной службе в Люблине сказали что если я по прибытию в Украине в течении месяца заплачу штраф и вышлю им оригинал квитанции, то они сниму мне запрет. Я хочу подать официальный нотариальный запрос, мои данные занесены или нет в Шенгенскую информационную систему SIS,т.к я хочу подать в документы на туристическую визу заранее а срок 6 месяцев истекает в июне. И по какому адресу отсылать этот запрос?

    • Анна :

      Так быстро данные в Сис не вносят,если вас задержали недавно, то данных там еще нет.
      А вы штраф оплатили ?

  19. Галя :

    Аня дайте будь ласка свій номер телефону. Щиро дякую!

  20. Степан :

    Доброго дня, в мене закінчилась депортація і я хочу подавати на шопінг візу, чи потрібна мені довідка про закриття депортації??

    • Анна :

      За що депортация ,у вас е официйно пидтвердженни сроки?

      • Степан :

        депортацію отримав за те, що на польській робочій візі був в Чехії і коли повертався додому на автобусі з чеськими номерами, стражі польські на кордоні між Польщею і Чехією стримали автобус і зняли мене з автобуса і дали депортацію на пів року за не цільове використання візи.Точних термінів не пише, тільки в тих документах, що вони мені дали коли давали депортацію пише що я маю заборону на вїзд в Польщу на термін 6 місяців з дня добровільного повернення на територію своєї держави

        • Анна :

          Подайте спочатку запрос в Польщу,що ваши дани уже не фигурують ниде.инакше маете ризик видмови и викинутих грошей .

          • Анна :

            Можете ще глянути яки пункти стоять у вас в документах?

          • Степан :

            ой там їх багато, може дайте свій емейл і я вам фотографію їх скину

          • Анна :

            Зверху е мий мейл .основни пункти на печати.

  21. Людмила :

    Добрий день, Анна,синові дали депертацію на 6 місяців, мав карту побита на 2 роки.так як він змінив місце проживання і місце роботи, воєвода приняв рішення про припинення дії карти. Сина про це не повідомили. Виїзджаючи в Білорусію по роботі-дали депорт. Хочемо писати апеляцію, можливо підскажете як? Якщо можна, то відправти, будьласка, зразок на мою почту [email protected]

    Дякую.

    • Анна :

      Тильки прочитала Ваш коментар,напевно через наявнисть адреси емейл вин довго чекав на перевирку админом перед публикациею.
      Ви вже написали апеляцию?

  22. ОЛег :

    а в мене була заборона на 10 років через липову печатку. допомогла одна людина зняти правда дорого і чекав 2 місяці але тепер я знову в Італіі)

    • Анна :

      Олег,ви думаете,що вси хто мае депорт сидять вдома роками,ждучи закинчення термину)).Себе зняти з СИС можна и самому(нелегально)
      легально зняти неможе нихто,крим тих хто внис,або шефа уряду чи полиции.
      И всяки розповиди про дорогих знайомих ,яки зробили чудо,домовившись про ваше зняття з кимось з вищеперечислених,це введення людей в оману.Якщо ни,то розкажить яким чином ваш знайомий це зробив.Ваша информация допоможе багатьом .

    • галина :

      Олег підкажіть будь ласка де ви робили і чи це надійно? Якщо можете дати якийсь контакт дякую.

  23. галина :

    Добрий день! Мені заборонили їхати на 6 місяців в Польщу коли закінчився термін,я подала на візу і мені відмовили. Пізніше я дізналася,що мене занесли в систему SIS,на 2 роки,в квітні буде рік чи можна знятися швидше з SIS і чи може хтось в цьому допомогти?
    Дуже дякую!мені дуже потрібна віза дякую…

  24. Марина :

    Доброго вечора скажіть будь ласка, до кого звернутися
    Майже рік тому їхала на Польщу з автобусу висадили візу анулювали за ліпове запрошення, але рішення суду ще не прийшло,друг їхав зі мною йому прийшло, а сені ні, хочу прдавати документи на візу але без рішення трохи лячно рухатись в перед.

    • Анна :

      Не всим присилають ришення суду.

      • Марина :

        Ви написали, що не всім присилають рішення суду.
        А тоді будьте ласкаві підскажіть, яким чином дізнатися, що з тією справою, бо в моїх документах (з якими мене відправили з кордону) описанно статтю підробку документів! Я ж то розумію, що безслідно справа не зникне, а їхати маю бажання! от тепер незнаю, як дізнатися, кому писати та що робити!

  25. Ірина :

    В мене депортація 3 роки, може хтось підкаже яким чином можна знов їздити в Польщу. Підкажіть будь-ласка якісь варіанти виходу з тієї ситуації?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *