Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Мирослав :

    Доброго дня! їхав на Англію по ЕС паспорту на роботу сам я з України і мав польську візу но мене затримали на таможній до Англії і поліція мене відправила за свої кошти на Україну! Но штампа про діпорт нема я зможу оформить візу до шенг зони?

  2. Марія :

    Дорброго дня,мала депортацію її аналювали ,чи можу тепер подавати на візу ?чи потрібно писати в Варшаву і питатись в них чи мене видалили з сіс?чи вони автоматично видаляють з бази.

    • Анна :

      Хто анулював?маете на увази апеляцию?

      • Марія :

        анулював той хто її поставив

        • Анна :

          То не потрибно писати.просто коли будете на визу подаватись зробить копию ришення и оригинал теж прихватить.якщо анулювали ,то значить дани ще в сис не попали.З сис вже не анулювали б.

  3. Ірина :

    Добрий день!чи можна з вами поспілкуватися по е мейлу на рахунок депортації з франції?

  4. Ася :

    Добрий день! Маю таке питання – отримала на кордоні , коли верталась в Україну, депортацію на пів року(не вірно пораховані дні в зоні шенген, не знала, що попередню візу потрібно було теж враховувати)Минуло 8 місяців, після цього отримала національну візу на документи зі зміненим за особистими причинами прізвищем. Минуло ще пів року. Тепер планую відкрити Шенген візу, на яку, за новими правилами, потрібно буде подавати відбиткі пальців…Цікавить – скільки часу мої дані мали б знаходитись в SIS? Коли вони анулюються? Переймаюся, що, хоч моя депортація вже давно минула, мої пальці десь засвітяться і з цієї причини можуть не дати візу. Сподіваюсь на відповідь =) Дякую

    • Анна :

      За просрочені дні-від року до трьох.В особистому випадку дізнатись можна тільки подавши запрос.Або подавати на візу з думкою “авось повезе”. Але на кордоні при вїзді перший раз по новій шенгенці теж будуть брати відбитки(.

  5. Христина :

    Доброго дня, чоловіку з Польським шопінгом, анулювали візу в Німеччині що робити? як відкрити іншу візу*?

  6. олександр :

    Анна. Скажить будь ласка, якщо до закинчення термину депорту за лишилось 6 мисяцив. Було 3 роки. Чи маю я шанс , щоб мои дани вынесли з sis??? Я вже писав один лист до Уряд до справа чужоземцив. Отримав видповить- що вырок е правомочным. Теперь знову оплатив 17 злотих и хочу писали лист и заповнювати ихний формуляр. В моему высадку потрибно вказувати другий чи третий пункт анкети- спростование давних чи усунення???
    И полномочника обовязково вказувати???
    Допоможить як липше все це оформить, якщо думаете що це матиме сенс?
    Дякую.

    • Анна :

      Я б на Вашому місці нічого не писала б,якщо вирок вже є то Вас не знімуть до закінчення сроку.Виключення можуть зробити через дуже поважну причину.
      Але якщо маєте охоту то пишіть,пункт про усунення даних.Оформляти ніяк,заповніть формуляри і там де звернення напишіть ,що просите усунути дані бо лишилось півроку ,вказуете причину ,чому Вам так сильно треба и тд.
      Поручителя обов’язково,ви ж відповідь хочете отримати .

    • Коля :

      Скажіть будь ласка, як Ви платите лише 17 злотих, бо я читав що треба заплатити 17за запит+17за поручителя=34 злотих. Чи можна якось інакше?
      І як з України простіше платити? Дякую

      • Анна :

        Якщо писати в уряд ,то все правильно 34 злотих.можна і з Укр там е помоему номер рахунку на оплату зза кордону.Тільки комісія буде,або можливо маете валютну карту тоді простише .

  7. Роман :

    Доброго часу суток.

    Будь ласка допоможіть мені!(

    Хотів поїхати в Лондон на заробітки через перевізників, бо візу туристичну в Британію не відкривають. (2 рази пробував)

    Зробив бізнес шенген польську візу. Відкрили на 2 місяця з коридором 20 днів.

    Польщу проїхав все норм.

    Мав документ литовський (карнточка пластікова з фоткою)

    З ним проїхав у Франції (м.Кокель біля ламаншу) французький конроль, потім одразу йшов Британський через 100 м. (останній рубіж походу). І там мене спалили з цією карточкою. Брали Англійці відбитки пальців чорнильні, допрос робили і через 7 годин передали мене у Французьку поліцію при кордоні в м. Кокель. Офіцер англійский сказав що депорт мені дали на 1 рік англійці на в’їзд і поставили печатку чорну в паспорт Український.

    Французька поліція брала відбитки пальців на сканері і фотографували вроді з табличкою. Сидів там близько 7-8 днів всього разом і після суду відправили літаком в Бориспіль на халяву. Перекладачка казала що Французи ніякі заборони не ставлять. Але такий прикол, що виїзд не закрили в паспорті мому (немає печатки що виїхав в Україну).

    Цікавлять наступні питання:

    1. Чи є я у базі SIS?

    2. Чи зможу я перетнути Український кордон до Польщі чи інших країн євросоюзу?

    3. Хочу пробувати вдруге їхати, ці самі перевізники кажуть що якось можуть перевезти, але треба буде щось брехати на кордоні, не знаю що робити…

    4. По цій самій візі що їхав вперше я можу ще раз виїхати повторно? (Виїзд не закритий, вона до 22 червня, 2016 р., коридор закінчився, напевно, бо вирушав 11 травня, а він всього 20 днів)

    5. Чи варто міняти паспорт Укр і закордонний на інше прізвище.

    Порадьте будь ласка люди, як поступити дальше… що тут можна вдіяти взагалі?

    Дякую усім хто відгукнеться….

    • Роман :

      А і ще французи дали купи документів перед депортом в Україну на французькій мові

      • Роман :

        якщо є у когось знайомі які б могли допомогти знятися з SIS буду дуже вдячний,пишіть на mmanuel_@_bigmir.net (без рисок внизу)

        • Анна :

          З сіс не знімають, ви дали оголошення тут,а таких аферистів знаете скільки може відізватись,гроші викинете і все.Вас тримали тиждень ,оформляли іангл и фр ,то надіятись на слова перекладачки по миниммуму не варто.
          Найперше,що треба зробити,перечитати,що написано в фр.документах.
          Неясно момент з перевізниками,”якось перевезуть”це може бути тільки нелегальними шляхами і особисто спілкуватись з прикордонниками тоді не прийдеться.Ви так написали”прийдеться щось брехати”- це типу на границі скажуть ви невиїздні ваші дані у базі,а ви будете брехати,що ні,це неправда,мене там нема ?

          • Анна :

            Якщо ваша ціль Лондон,то крім нелегального шляху більш не бачу ніякого особисто.Впринципі як і в іншу країну .Можна було б спробувати в’їхати по цій же візі,але вона у вас мульт?
            І погано ,що печатки виїзду нема(
            А так тільки міняти все і надіятись,що при наступній поїздці не придеруться і по відбитках не пробьють.Ах да,і подаватись на візу ,на яку не потрібні відбитки .

  8. Роман :

    Дякую пані Анно, що відгукнулися.

    На рахунок брехати, ви праві, безглуздо…

    У мене шенген віза польська бізнес, вперше відкривав, і вперше їхав за кордон. Не знаю мульти чи не мульти віза, не розбираюсь в цьому…

    Цікаво чи пустять по ній поки ще не вийшов час до 22 червня, і виїзд не закритий і печатка англійська… чи є шанс що пропусть? В гіршому випадку просто завернуть на польській границі і поїду додому назад вірно?

    Дякую вам !!!

    • Анна :

      Подивіться чи стоить мульт в самій візі.зазвичай такі короткоср.візи мають один в’їзд.якщо мульт .то можете спробувати в’їхати,але це 50/50 через відсутність штампа виїзду іангл печатки.якщо завернуть,то будете міняти докум.всеодно вже втрачати нічого.
      Ну и бажано прочитати ,що дали французи ,бо якщо вже внесли ,то поляки можуть ще штраф дати ,за те що планомірно хочете в’їхати при наявності депорту.

  9. віталій :

    підкажіть будь-ласка чи можна скоротити термін перебування у списку сіс. маю депорт на 5 років. в листі який дали голандці вказано що можна просити про тимчасове скасування депорту і є лист на апеляцію. дякую

    • Анна :

      Ну то подавайте ,якщо все е.Поки не подасте не дізнаетесь.коли отримали депорт ?

  10. віталій :

    депорт отримав в квітні 2016 голандці сказали що можна зайти на сайт іміграційної служби Голандії і там є блан на зменшення терміну (чи щось на подобу того). Чи стикалися ви з таким і чи реально зменшити термін депортації ??? Дякую !

    • Анна :

      З бланком стикалась ,зі зменшенням терміну(коли дані в сіс)-ні.залежить по якій статті депорт.якщо попадете в базу то на протязі цього часу про візу отриману чесним шляхом можна забути

  11. віталій :

    і ще запитання: чи можу я відкрити національну польську візу ??? дякую!

  12. олександр :

    Анна,скажите,если писать в вряд, то платить 17 на своё имя и 17 на имя поручителя. Или можно раз 34 злотых на своё имя? Как правильно????
    Спасибо

    • Анна :

      зайдите на сайт ,там все подробно есть.34 от себя платите, один взнос ” за вньосек”,второй “за поручительство”

  13. Ирина :

    Доброго дня! Підскажіть, у 2014 році отримала депорт на 6 місяців з Польщі при поверненні на Україну.. в сроки візи, але (віза була на місяць, а к-сть днів лише 4). Як мені дізнатись чи є я в системі? Чи як? Куди подати запит? Як себе зняти в звязку з закінченням терміну. Допоможіть, будь-ласка!

    • Анна :

      Або подати запрос в уряд або податись на візу. Якщо ви ще в базі буде відмова.
      Краще звісно зробити запрос.

  14. Ирина :

    А, ще так сталось тому, що я не знала, що лише повинна перебувати 4 дні. Це була моя перша віза.

  15. Назар :

    Доброго дня. Маю депортацію з Польщі до кінця вересня 2016. Зараз сезон на роботи, відповідно не можу поїхати працювати та й закордон взагалі ніяк. Всі документи, які давали в аеропорту Кракова маю і проплату зробив, щоб “цофнули” запис з бази СІС.
    Питання моє таке:
    1. Чи є вже тут хтось такий, хто вже писав листа до коменданта стражі гранічної з проханняв, щоб зняли депортацію(анулювали) і винесли з бази сіс, бо читав по коментах, що були випадки і що це реально.
    2. Якщо можна, то дайте мені зразки документів щодо запитів в базу сіс та щодо листів до коменданта. Що писати, як писати, які вимоги до документів і тд.
    3. Якщо токе можливо, то дайте контакти людей, які могли б допомогти. Буду дуже вдячний.
    Назар

    • олександр :

      Доброго дня Назар.в мене ткакж проблема. См вдалося щось дызнатись.як скасувати сис. Дякую

      • Анна :

        До коменданта можна писати не пізніше 14 днів після депортації.Тоді він може скасувати своє рішення,пізніше все залежить вже не від нього,а від шефа уряду.Йому теж можна писати щодо зняття,але це нереально практично .знімають тільки коли ви докажете ,що дані попали туда випадково або через помилкове рішення.
        І ще -комендант знімае не з СІС,а скасовуе депор.і ваші дані в сіс не потрапляють.
        Навчіться не читати між рядків )
        Вимог особливих в апеляції до коменданта немає :
        Пишете просто від себе прохання,оформляєте як офіційний лист.копія паспорта і 10 злотих оплатити комісію.В ваших документах ,виданих при депорті ,має бути все це написано .
        І не потрібно шукати ніяких людей ,які “ніби то цим займаються і можуть допомогти”,це все можна зробити самому ,а якщо охота викинути лишні гроші-віддайте на благодійність)

  16. Ірина :

    Доброго дня! Моя мама протермінувала на декілька днів перебування у Польщі по карточці малого прикордонного руху. Це уже була друга карта. Дали депортацію на півроку. Це було ще 2 роки тому. На кордоні їй дали документи (не знаю,які саме), які засвідчували даний факт. Вона їх втратила. Чи може тепер, без цих документів, подавати знову на виготовлення картки МПР?
    Дякую за відповідь.

  17. Ирина :

    Анно скиньте сайт з якого можна скачати всі формуляри щоб заповнити та оплатити квитанції. Свій підпис де саме ставити? Я не можу знайти. Дякую

  18. Ірина :

    Доброго дня !Мені поставили депортацію на території польщі після перетину кордону,терміном на пів року… чого так сталось не знаю, документи на польській не дуже розумію, в паспорті поставили зелену печатку де теж все розмито,тільки ручкою проставлені якісь числа…віза була з березня до грудня на 180 днів…запрошення теж ніби норм, перевірили номер тел працедавця не дійсний,чи може це бути підставою для депорт?і куди у львові я можу звернутись щоб мені допомогли вияснити що і чого?дякую

    • Анна :

      Що саме ви хочете дізнатись ?якщо номер не продзвонився то так,за таке депортують.
      Ви були на роботі чи звідки ви їхали?
      З депортом візу не відкриють.
      Ви спробуйте подайте зараз апеляцію може анулюють депорт.

  19. Ірина :

    І ще одне чи можу я їхати в Італію?Якщо вдасця зробити звідти запрошення чи не буде проблем на границі і чи взагалі відкриють візу?

  20. Юля :

    Доброго Дня!підкажіть Будьласка ,мала три роки тому департацію у Подьщі є в системі sis,після терміну дії департація анульовується автоматично чи потрібно писати ім ЛИСТ БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА ЗА ДОПОМОГУ!

    • Анна :

      Якщо штрафів не було і термін пройшов ,то знімають автоматично.ну не на другий день це може статись,а через тиждень.як у кого .
      І ще у них є в законах такий момент,що можуть продовжувати заборону.То краще напишіть дізнайтесь чи зняли щоб зарано на візу не податись.

  21. Оксана :

    Мій чоловік ніколи не був за кордоно, подавали візу дали відмову пяснили, що занесли в ситему SIS. Як видлитися з бази і подати на віз.

    • Анна :

      Якщо не був ,то як в базу міг попасти.просто відмовли йому .а раніше на візи подавався?

  22. Марек :

    Добрий день всім.

    Пані Анно, маю таку ситуацію(дуже схожу на інших) через те що помилився в обрахуванні днів коридору, у польщі дали депортацію на 6 місяців.На Польшу і на краіни членів шенген.
    З 02.06.16 по 02.12.16 (віза залишилась дійсна до 15.02.17)
    Апеляцію не зміг відправити, так як не знав що треба було оплатити. І взагалі просто не знав лбдей які можуть підказати хоть щось. Поки не знайшов цей форум.
    Хотів поцікавитись
    1. Чи можете скинути зразок запиту до коменданту на передчасне зняття забррони і реквізити на оплату цього запиту та адресу.
    2. Чи варто на вашу думку писати коменданту, чи краще дочекатись коли пройде 6 місяЦів і написати лист н зняття заборони на вїзд до польщі і краін шенгену. (Якщо так не моглиб Ви скинути мені на пошту як правильно це написати, і реквізити на оплату)
    3. Також маю карту Малого прикордонного руху Угорщини. І хотів поцікавитись чи з забороною поляків н вїзд до польші і шенгену, можуть мене пустити по карті МПР в Угорщину?

    Буду дуже вдячний всім хто відгукнеться також.

    • Анна :

      Якщо депорт був 2 числа то в принципі на апеляцію до коменданта вже пізнувато.А що значить не знали,що треба платити?ви писали вже раніше коменданту?якщо попадете в сіс то кордон взагалі ніяк не зможете перетнути.Робіть зараз щось пока не пізно,бо 6 місяців це ще не кінець.
      Найперш ,якщо у вас в бумагах нема рахунку напишіть їм на мейл , запитайте номер рахунку для апеляції ,оплатіть і пишіть апеляцію.я написала як вона мае приблизно виглядати.вкажіть поважну причину чому вам потрібно їздити закордон.

  23. Діана :

    Доброго дня! Поставили польську депортацію на
    2 роки, занесли в базу SIS. Я хочу зараз подавати на німецьку національну візу з метою Навчання, чи є сенс подавати, чи німці при такій ситуації зразу відмову поставлять?

    • Анна :

      Коли поставили?

      • Діана :

        Поставили в кінці жовтня,2015 року, тобто ще десь рік мінімум потрібно чекати на зняття депортації, а на німецьку візу хотіла подавати десь в серпні (запрошення з університету є). Буду вдячна за відповідь)

        • Анна :

          якщо ви в сіс то німці візу не дадуть.
          Ви напишіть полякам в уряд,що маете запрошення з універу и вже пройшов рік,попробуйте просити досрочного зняття.це маловірогідно ,але спробувати треба.
          Тому що німці якщо побачать дані в сіс ,то або відмовлять зразу або скажуть робити те,що я написала вам вище.

  24. Ірина :

    Доброго дня, отримала депортацію з Польщі, терміном на 1 рік,дали 30 днів на виїзд з Польщі, перед виїздом написала заяву на скасування заборони в’їзду, зараз чекаю на рішення. Скажіть, будь ласка, яка ймовірність, що мене не занесено в SIS, і чи можуть виникнути проблеми з отриманням нової Шенген візи в Польському консульстві, після отримання рішення про скасування заборони в’їзду?

    • Анна :

      Якщо заборону дійсно скасують,до того як передадуть справу прокурору то в сіс не попадете.Проблеми в принципі (якщо скасують)не повинно бути,але і виключити не можна.
      Той лист,де буде написано,що скасували,з робіть копію і при подачі на візу здайте.

      • Ірина :

        А в який термін передають справу прокурору?

        • Анна :

          За що вас депортували ?
          Інформують зразу ,але розглядати мае не раніше тих 14 днів пока у вас е право на апеляцію.

  25. Уляна :

    Доброго дня.5 років тому в Німеччині при в’їзді мені анулювали візу,брали відпечатки пальців,також був суд.Дали депортацію на 5 років на весь шенген.В липні цього року уже виходить термін департації..Хочу подавати на візу знову.Підкажіть,будь ласка,які мають бути мої дії насамперед?Дякую)

    • Анна :

      Якщо термін остаточний ,то ніяких дій особливих.Збираєте все на нову візу і подаєте.
      Копію документа про тривалість депорту теж.
      Але я б радила написати для початку німцям і взнати чи дійсно вже все ок.Хоча б з огляду на економію коштів на випадок відмови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *