Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Дмитро :

    Доброго дня.мав дві польські робочі візи,365\180 відбув іх без порушень.подав третій раз на на воеводську-дали відмову з листом в якому відмічено галочкою(подав неправдиву або фальшиву інфо.)подавав другій раз з новим запрошенням від воєводи-одержав знов відмову,але вже з відміткою(занесений в sis) Підскажіть в чому справа? Порадьте щось.Дякую за відповідь!

  2. Эд :

    Народ,мне тут сказали ,что если занесен в систему сис одной страной то в другую все же страну можно открыть визу (шенгенскую). Вот вроде недавно отменили всеобщий запрет. Кто в курсе,это правда?

    • admin :

      У вас може бути заборона на весь шенген а може бути тільки на конкретну країну. Якщо на конкретну країну, то можете відкривати візу іншої країни, але її можуть поставити з обмеженою територіальною дією.

      • Анна :

        мені як анулювали візу то поставили заборону візду тільки на Польщу в документах це вказано і сказали що в інші краіни можу подавати на візу .але я не пробувала і чекала..але потім як минув термін 6 місяців то після цього поширилась заборона на весь Шенген тому що вступило в дію рішення суду термін тривання якого вказуть вони під час ануляціі.але в документах про ці терміни нічого чомусь не пише.Знайома мала депорт з Німеччини за те що по польській с04 візі іхала машину на штрафмайданчик іі літаком додому відправили і депорт на 3 роки.паспорт не міняла подала на польську Шенген і відкрили без проблем.На границі наші пустили а поляки повернули і анулювали візу тому що побачили депорт.от і де правда -в посольстві ж мали бачити що мае ануляцію візи в паспорті і депорт.Також чула недавно історію про дівчину якій в паспорті з чеським депортом і одніею німецькою відмовою за другим разом німці дали візу.от тільки незнаю чи заїхала вона кудись по ній.Е випадки що міняють паспорти просто на нові роблять візи і проїжджають.але це так ризиковано грозить кримінальною відповідальністю або пожиттевим депортом.

  3. Игорь :

    Анна, можнл ваш скайп или емейл пожалусто?

    • Анна :

      Игорь подивіться на попередній сторінці я там лишала мейл.або лиште свій.а то як тут пишеш свою адресу то довго повідомлення проходить перевірку.

  4. Анна :

    ок удачі вам у його вирішенні)

  5. андрій :

    доброго дня я працював в італіі в жовтні 2012 був затриманий карабінерами на роботі нелегально але відпустили перед цим сфотографували та взяли відбитки пальців поїхав на україну 2013 році подав на польську візу 10 05 2013 прийшов відказ з поясненням що занесений в ситему сіс скужіть будьласка який термін перибуття вцій системі і які шанси подення на візу знову

    • Анна :

      терміни е різні рік три пять і до пожиттєво хоча пожиттєво це ніби і мається на увазі 10 років(наскільки це правда не знаю може як в якій країні в німців точно).але ще якщо чесно не зустрічала людей яким давали менше ніж 2 роки.все залежить від прокурора який розглядав вашу справу -скільки він напише на стільки ви й заненсені.

  6. андрій :

    скажіть будьласка чи може дружина подавати на фаміляри якщо я є в цій системі сіс

  7. андрій :

    що означає штамп в паспорті з літерами a c d літера d обведена ручкою

  8. volodymyr :

    5 місяців тому на польському кордоні анулювали польську робочу візу мотивуючи фальшивими штампами в попередніх візах. Зробили фото, зняли відбитки, вилучили закордонний паспорт і по водійському посвідченню відправили на Україну. Сказали що протягом 4 місяців прийде лист від польського прокурора з рішенням. Але на жаль ніякого листа не прийшло і я незнаю які подальші дії прийняти. Порошу людей які компетентні в цих питаннях, або в кого була аналогічна ситуація допомогти з порадою. Дякую.

    • Анна :

      якщо зняли відбитки і сфотографували значить точно занесли вас в сіс.дивно тільки що паспорт забрали мені здаеться немають такого права.а якісь супроводжуючі папери вам давали?прокурор призначае срок і якщо листа не було то щоб взнати до якого часу ви в сіс треба писати в уряд зі справ іноземців в Варшаву.а щоб взнати який запис стосовно вашої особи там вснесено треба писати до COTKSI(до головного коменданта поліціі).

      • volodymyr :

        Дали тільки документ в якому зазначили параграфи закону по якому анулювали візу і заборонили в”їзд, а також лист в якому зазначається що паспорт вони взяли на зберігання. Дякую за пораду.

        • Кристина :

          Добрый день,прочитала о том что вы писали.Хотела узнать вижу прошло много времени что у вас решилось? У меня такая же ситуация была только Венгры,тоже забрали паспорт и дали бумаги

  9. андрий :

    далы мени департ 3 роки срок выйшов подав на визу визы нема а штамп сис што делать

    • Анна :

      рівно три роки не буде.після закінчення сроку три роки скільки часу пройшло?вам давали депорт поляки?якщо пройшло вже набагато більше ніж три пишіть прохання щоб зняли раз не знято автоматично.

  10. Вячеслав :

    Подскажите как проверить себя в этой системе?

    • Анна :

      никак))разве что подать документы на визу и там увидите.если вы в базе визу не дадут и будет выдана на руки бумага в которой указано что вы в сис и какой страной внесены)

  11. віктор :

    я був занесений в базу сіс германії в 2001р пройшло більше 10р і я подав на візу, мені було відмовлено по цій причині. Куди мені звернутися, підскажіть будьласка?

    • Анна :

      напишіть в німецьке посольство хай підкажуть куди треба писати листа.або подивіться в інтернеті.я на якомусь із форумів по даній темі бачила адресу в Німеччині куди можна вислати листа щоб взнати інформацію про свої дані в сіс якщо занесли німці але де вже не пам ятаю.а в загальному це не так просто.мало того що писати треба на німецькій ще якщо не помиляюсь завіряти то й до того ще відповідають довго.

  12. Anton :

    здравствуйте!в 2006 поляки задержали на границе,конфисковали паспорт,сняли отпечатки и т.п.осудили на пол года ,сидел в тюрьме 3 недели,потом депорт.в 2009 подавался опять на польшу поставили отказ.можно ли подаваться на грецию?

  13. віктор :

    якщо я занесений в сіс в германіі чи можна подавати на польську візу?

    • Анна :

      сіс це система всього шенгену так що куди б ви не подали відмова гарантована поки час вашого перебування в ній не вийде.тільки в супровідній бумазі буде вказано якою країною ви внесені.можуть в приниципі і дати недавно мав місце такий випадок після німецького депорту по польскій візі поляки знов дали візу але на кордоні розвернули і анулювали.

  14. Лилия :

    В апреле прошлого года на польской границе были проблемы с фальшивыми штампами в прошлых визах. Ехала с Польши на Украину. Виза была на год до 28 февраля 2013. Сфотографировали, взяли отпечатки но визу не анулировали. Через неделю вьехала в назад, впустили. Потом пришел штраф, оплатила, но знаю что в ШИС занесли. Я и сейчас шенген зоне. Уже без визы. Не знаю что делать. Чем это грозит?

  15. Ирина :

    Здравствуйте.
    Скажите пожалуйста поможет ли смена имени и фамилии заехать в Европу после депортации??
    Заранее спасибо за ответ.

    • Анна :

      также думала над этим вариантом.попасть возможно но на свой страх и риск.если по новых документах остановят и тщательно проверят или пробьют по отпечаткам могут и посадить.

      • Ирина :

        Здравствуйте.
        Впринципе только по отпечаткам пальцев..
        Я скоро подаю документы на визу с новыми данными.кода ИИН у меня нету.
        Думаю что по визе будет все понятно.
        Отпишусь потом Вам как все пройдет.

        • Анна :

          спасибо.там вверху есть мой мейл если не затруднит напишите мне туда потом как все прошло.заранее благодарна.

  16. Роман :

    Скажіть я був в Італії три місяці і просрочив візу. Після того я подав документи на візу до Польщі і мені відказано. Стоїть штамп з A C D. Що це може бути скажіть будь-ласка.

    • Анна :

      почитайте інформацію в попередніх коментарях там е відповідь на це питання.

  17. iryna :

    Доброго дня! мене депортували в 2011р.з Польщі. У Польщі мені сказали що я маю право в”їхати до Польщі через 1р. Минуло 2 р. я подала на візу. Сьогодні отримала документи про відмову у виїзді до Польщі.Причина внесення моїх даних до SIS.У паспорті поставили букви A C D. що вони означають? Це обмеження стосується на одну країну чи на весь шенген? Чи є у мене можливість отримати візу? як перевірити своє обмеження і чи можна його аналювати?

    • Анна :

      букви а с д означають типи віз.почитайте попередні коментарі.поляки напевно всім так кажуть що через певний срок можна вїхати))раз ви вже в сіс то звичайно що обмеження діе на весь шенген.тільки на польшу діяло з того моменту як вас депортували і до того коли було винесено рішення суду про міру покарання для вас.судячи з досвіду (а він у мене останнім часом накопився)))я думаю що вас скоріш за все на 3 в загальному забанили.коли дають на польщу рік то на все разом 3 умовного сроку переважно.хоча може і ні.напишіть в варшаву будете знати точно.

  18. iryna :

    Анна доброго дня! А вас є точна адреса, куди саме потрібно писати в Варшаву по SIS. Бо перерила всі сайти і не можу ніяк знайти. Читала що отримання інформацію з SIS є платною послугою.Ви робили колись такий запит?

    • Анна :

      так е точна адреса.на сайті уряду до справ іноземців у варшаві е адреса куди писати.незнаю що саме ви маете на увазі під словом платною.там платити небагато всього 34 злотих.запит робила.

  19. Настя :

    Добрий день. На польскому кордонi анулювали вiзу, зняли вiдбитки, сказали фальшиве запрошення. Сказали шо дають умовно вiд пiв-року до 2х, як прокурор вирiшить, та випроводили додому.
    В бумагах шо дали галочка шо до СIС занесли не вiдмiчена. Дзвонив адвокату вiн каже шо це уголовне порушення, шо можно опротестувать, але ж це буде коштувати 3000 евро, и що навiть через 2 роки из SIS не вилучать, треба ходатайство писати,
    Питання – из SIS автоматично вылучают або пiсля термiну треба ще ходатайство писати?

    • Анна :

      не лінуйтесь читати попередні коменти і інформацію яка тут вказана про SIS.там все написано щодо вилучення даних з бази.якщо вам сказали від 6 м до 2 років то приблизно 2 роки і будете в базі плюс може ще який місяць два.потім дані видаляють але вони будуть типу в архіві висіти а потім видаляються назавжди.а щодо адвоката то ясно що в його інтересах щоб ви краще через нього вирішували.3000 йому в кишеню і ваші переписки з поляками можуть затянутись надовго і чи щось добьєтесь.можете написати тільки лист в варшаву щоб знати точно на скільки вам дали срок.але звісно вирішувати вам як краще.

  20. Марта :

    Доброго дня! Я отримала у листопаді депортацію на пів року, але лише на Польщу. ПІсля цього буквально через місяць без проблем відкрила гостьову Німецьку візу. Зараз б хотіла на навчання в Польщу поїхати, Ви мені не підкажите чи потрібно знімати депортацію після того як пройшов її термін, якщо так, то як це можна зробити, щиро вдячна за допомогу .

    • Анна :

      на форумі вже писалось про це не раз..ви змогли відкрити гостьову німецьку візу через місяць тому що на півроку була заборона тільки на Польщу і в інші країни Шенгену можна подавати на візи без гарантій звісно що дадуть.в базу сіс вносять тоді коли прокурор виносить рішення по вашій справі і воно вступае в дію. не думаю що вся ситуація уже позаду і вас зняли.зазвичай після півроку чи року на польщу добавляеться ще трохи терміну на весь шенген.залежить від причини вашого депорту.знімають автоматично з бази але тоді коли загальний термін на який внесено пройшов.отже вам треба його точно довідатись щоб не витрачати гроші на візи і отримувати відмови.

  21. Любов :

    Доброго дня,Анна)У 2010 році їхала з польською візою в Німеччину,на кордонах пропустили, а потім в Німеччині затримала,дали депорт на 3 роки,занесли в систему сіс.строк виходить в листопаді 2013 рокуі я думала, що він буде анульований автоматично.Але в нім.посольстві подивились і сказали,що запис в системі продовжено ще на 2 роки.за той період я нікуди не виїжджала і нічого не порушувала)не підкажете в чому може бути справа?Дякую

  22. Оксана :

    хотіла поїхати відпочити у Грецію-візу не відкрили-червоний штамп,обведено ,,с,,і у листі 5 пункт-я є в базі Шіс,шок!!!Я в шенген країнах не була.Подзвонила в консульство-сказали ви занесені бумаги розглядати не будем.Я була в Болгарії та транзит по Румунії-проблем не було,віза ще відкрита.Хто знає куди подати адвокатський запит на витяг інф.Консульство таку інформацію не надає.Дяякую.

  23. Анна :

    у листі де вказано причину відмови в пункті 5 мае бути написано якою краіною вас внесено.і взагалі ви пишете що у вас ще е відкрита віза то як ви мали відкрити ще одну.наскільки відомо може бути тільки одна діюча віза.чи я щось не так зрозуміла?

  24. Галина :

    Доброго дня.У мене паспорт старого зразка(червоний), термін якого виходить 23.02.14,по ньому ось уже декілька років їжджу до Польщі на роботу(6 віз),зараз чекаю на запрошення від воєводи і хочу подавати на візу,ніколи не мала проблем на кордоні і на території Польщі, завжди вчасно поверталася, виробляючи самостійно аналогічні візи(180/360), зараз, прочитавши попередні коментарі, почала переживати, щоб не дали відмови.Скажіть, будь ласка, що може бути відмовою у видачі візи на запрошення від воєводи?Дякую.

    • Анна :

      причини відмов можуть бути різні-загального поняття нема-якщо захочуть придертись і не дати то знайдуть за що.ще хотіла запитати ви візу на скільки просити будете?наскільки знаю то срок діі паспорта мае бути не менше 6 місяців(чи 3 точно не памятаю).але якщо ви візу будете просити то явно не на 3 місяці а до закінчення вашого лишилось тільки 4.я думаю вам треба змінити паспорт на новий.

  25. Галина :

    Велике дякую за інформацію, ще раз уважно проглянула термін дії свого паспорта-помилилася з роком,тобто до 23.02.15.Порадьте, будь ласка, як правильніше поступити, щоб ризик відмови був мінімальний?Ще раз дякую.

    • Анна :

      робіть як завжди.раз у вас було 6 віз 360/180 і вам без проблем відкривали значить документи всі були в порядку.використовували візи правильно – візова історія теж в порядку.чому ви переживаете?менше страхів читайте)))від відмови ви застрахуватись ніяк не можете..в розділі відмови у видачі віз е написані історіі коли мали запрошення від воеводи і отримали відмову хоча перед тим скільки років іздили без проблем.такщо як повезе..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *