Як самостійно забронювати готель
На сьогоднішнім день більшість туристів віддає перевагу індивідуальному відпочинку. Важливим моментом для цього є бронювання житла за кордоном. Також зараз потрібно бронювати житло для відкриття бізнес візи. Тому спробуємо розібратись, як забронювати житло для туристичної чи бізнес візи, або сімейного відпочинку.
У мережі є чимало систем бронювання, але сьогодні мова піде про найбільшу, надійнішу і багату на вибір – Booking.com. Якщо за вашими плечима відсутній будь-який досвід самостійного бронювання, розглянемо весь процес поетапно, крок за кроком. Отже, як самостійно забронювати готель?
- Насамперед, звичайно ж, реєстрація (вкладка у верхній панелі «Аккаунт»). Процедура досить стандартна, без будь-яких особливостей: ви вказуєте свою актуальну поштову скриньку і придумуєте пароль. Там же, у верхній панелі, можна вибрати мову і валюту, в якій будуть відображатися всі ціни. Ви можете оформити бронювання і без реєстрації, проте, краще не полінуватися і все-таки виконати цю процедуру – так вам буде легше керувати своїм бронюванням в міру необхідності.
- Наступний крок – вибір напрямку. Напевно, ви вже знаєте про свої плани, тому сміливо вписуйте потрібне місто або країну (в останньому випадку, система запропонує вам найцікавіші варіанти, починаючи з найпопулярніших). Якщо з датами ви ще не визначилися – просто поставте галочку в рядку «Спочатку мені потрібно більше інформації» або «Точні дати поїздки поки невідомі» і натискайте кнопку «Знайти». Тут вже починається безпосередньо бронювання на букінг.ком, насправді сам по собі захоплюючий процес, підігріваючий інтерес до майбутньої поїздці.
- Перед вами відкриється нове вікно, де буде представлено все розмаїття готелів обраного вами напрямку. Щоб звузити рамки пошуку – сміливо використовуйте різні фільтри (ціна, необхідні зручності, місце розташування, рейтинг і не тільки). Наприклад, якщо ви шукаєте самі-самі бюджетні варіанти – вкажіть тільки один фільтр (ціна), проігнорувавши всі інші. Якщо у вас намічається тематична подорож (медовий місяць, пляжний відпочинок, екскурсійний тур), для цього є окремий розділ в панелі зліва. Як бачите – все для вашої зручності.
- Розглядаючи варіанти, зверніть увагу на відгуки мандрівників, які вже побували в готелі, яких, також можна розділити за категоріями: «індивідуальний мандрівник», «сімейна пара», «група мандрівників» і не тільки. Візьміть до уваги не тільки позитивні, але і негативні відгуки (при їх наявності) – це допоможе підійти до вибору більш об’єктивно, а також дасть відповіді на питання, які можуть бути не висвітлені в описі готелю.
- Перш ніж забронювати на booking.com той чи інший номер – ознайомтеся з правилами бронювання (це значок “?” На блакитному фоні), а в особливості, з умовами відміни. Це дуже важливий момент, який у подальшому позбавить вас від головного болю і додаткових проблем. Більшість готелів пропонують один і той же номер, але за різною ціною: той, що за меншою ціною – безповоротний тариф (навіть у випадку форс-мажору ви не зможете повернути сплачені гроші назад), за більшою ціною – поворотний тариф (ви завжди зможете відмінити бронювання без втрат). Іноді різниця в ціні може бути дуже і дуже значною, однак, перш ніж купувати номер за незворотнім тарифом – ретельно зважте всі «за» і «проти», ви повинні бути впевнені в своїх планах на 100 відсотків і , у разі скасування поїздки – бути готові до втрати своїх грошей.
- Визначившись з готелем і номером (а також з’ясувавши всі умови бронювання, про які йшлося в попередньому пункті) вибираєте потрібну кількість номерів і натискаєте «Забронювати», після чого автоматично перейдете на наступну сторінку. Приступайте до заповнення всіх необхідних пунктів, включаючи персональні дані, а також дані вашої банківської карти.
- Після проходження всіх формальностей на вашу пошту прийде підтвердження бронювання, яке можна використовувати для оформлення візи. У випадку, якщо вам буде необхідно надати підтвердження бронювання англійською чи іншою мовою – виберіть у верхній панелі потрібну мову, сторінка автоматично оновиться і сміливо відправляйте на друк (в англійській версії це «Print confirmation»). У розділі «Управління бронюванням» можна також вносити деякі корективи до моменту заселення: змінювати кількість гостей натиснувши на кнопку «Змінити інформацію про гостей» – підходить для тих, хто подорожує не один; можна запросити харчування або ж номер для курців, якщо такі будуть; змінити час заїзду (у випадку, якщо ви плануєте заселитися раніше встановленого часу або навпаки занадто пізно). Ще раз ознайомитися з умовами бронювання та проживання в конкретному готелі можна клацнувши по однойменному посиланню, що розташоване прямо під адресою і телефоном готелю.
- Якщо плани були порушені – ви завжди можете без втрат скасувати свою бронь (якщо це було передбачено правилами) натиснувши на кнопку «Скасувати бронювання» все в тому ж розділі «Управління бронюванням». Однак повністю безкоштовне скасування бронювання можлива тільки якщо ви зробили його не менш ніж за добу до заселення, а в деяких готелях – за дві доби. Лист з підтвердженням скасування прийде на вашу поштову скриньку. Як бачите, забронювати готель онлайн – не так вже й складно!
- Майте на увазі, що за готелем завжди залишається право заблокувати певну суму на картці (вона може дорівнювати як вартості однієї ночі проживання, так і всій сумі) до вашого приїзду. Якщо ви скасовуєте бронювання відповідно до умов скасування конкретного готелю – ніяких штрафів не передбачається, суму буде розблоковано. Якщо вам не хочеться ризикувати коштами – бронюйте готель на карту, де є тільки сума за першу ніч. Але врахуйте, що готель може скасувати вашу бронь, якщо не виявить на карті достатньої кількості коштів (про це ви будете повідомлені письмово).
- Важливим моментом є і той факт, що бронювання, часто (але далеко не завжди), неможливо оформити на карти початкового типу (MasterCard і Visa Electron).
- Зверніть увагу на те, чи включений у вартість проживання міський податок, а так само інші з можливих. Інформація про це завжди позначена в стовпці «Тип номера». Якщо додаткових відомостей не вказано – значить не передбачається і додаткових витрат.
- У разі виникнення питань або проблем необхідно звертатися в службу підтримки Booking.com: телефон для дзвінків з України – 0800 502 312, для міжнародних дзвінків (російською) – +44 20 3320 2612. У випадку, якщо ви хочете вирішити проблеми в письмовій формі – скористайтеся формою зворотного зв’язку в розділі служби підтримки.
Увага! Якщо Вам потрібно забронювати готель в Польщі з передоплатою, ви можете зв’язатися з готелем і вони вишлють вам підтвердження проплати. І тоді ви зможете подавати документи на туристичну візу. Для бізнесової візи підтвердження проплати не потрібно.
Для зручності я розмістив вікно пошуку готелю внизу статті. І ви можете безпосередньо з нашого сайту розпочати пошук необхідного готелю:
Підкажіть будь-ласка! Ситуація наступна: дівчина 16 років, їй потрібно відкрити шенген візу (орієнтовно вибрали польську) для того щоб побувати і в Польщі і в Італії. Час перебування в Італії приблизно 20 діб. Як правильно забронювати готель, в якій із цих двох Країн і на яку кількість днів? Обов’язково на 20 і обов’язково не скасовувати бронь після отримання візи?
Якщо це має бути італійська віза, то бронюєте у Італії на 20 днів, бажано з підтвердженням оплати. Якщо польська, то там має бути 100% оплата і ще всяка всячина, що ви дійсно оплатили (довідка з банку, що ви дійсно перерахували кошти на рахунок готелю) + для відкриття візи через польщу, по правильному, має бути броні, що ви у польщі маєте перебувати також 20-21 день, а інакще вони вас відправлять у Італійське консульство.
Важливо зазначити, що при подачі документів на візу у Польщу обов’язково потрібно проводити передоплату бодай на 50% і просити підтвердження на офіційному бланку, плюс роздрукувати електронний лист, яким було надіслано те підтвердження, щоб було видно електронну адресу і наявність вкладеного документа. А зі свого банка потрібно взяти квитанцію про перерахунок грошей.
Я от забронював квартиру у найпростіший спосіб (для туристичної візи), і пішов у візовий центр з підтвердженням броні з booking-com. Не прийняли.
Якщо все ж бронювати квартиру, то потрібно просити аналог того офіційного документа — здається, тут мова про виписку з їхнього банку.. Хоча, там же має бути вказане моє ім’я, номер паспорта, адреса квартири. Виходить, що потрібно мати просити у власника два документи?
Я от написав власнику за оплату, то він пропонує лише 100% оплату без права повернення грошей. Я спитав, чи можна буде відтерміновувати мій приїзд (не скасовувати), але тут поки без відповіді.
Бронь готелю дійсно важлива для отримання візи, так для Великобританії бронь готелю є обовязковою і також має значення на який термін ви бронюєте та яка буде загальна вартість.