Бізнес віза у Польщу. Віза для підприємців
Розвиток міжнародних зв’язків сприяє зміцненню партнерських відносин між компаніями і підприємцями з різних країн. Це призводить до сприятливого розвитку і необхідності частих поїздок за кордон.
Бізнес віза у Польщу – особливий вид візи, корисний для тих, кому за службовим обов’язком або в цілях розвитку свого бізнесу необхідно часто виїжджати за кордон. Якщо ви плануєте відвідування своїх ділових партнерів або переговори в Польщі, то вам необхідно отримати ділову або бізнес-візу.
Особливості цього виду візи в тому, що вона, як правило, передбачає можливість багаторазового в’їзду та вважається мультивізою. Ділова віза може бути як індивідуальною, так і груповою, яка включає до 9 чоловік делегації.
Для отримання ділової або бізнес візи до Польщі необхідно щоб приймаюча сторона, ваш бізнес – партнер, оформив запрошення. Воно може бути відправлено поштою, автобусом, потягом або іншим зручним методом. Але це не все, що не обходно для отримання бізнес візи.
Список документів для отримання бізнес візи
Список документів, необхідний для оформлення та видачі ділової візи, трохи відрізняється від пакета документів для отримання робочої чи туристичної візи. У список стандартно входять: діючий закордонний паспорт, довідка з місця роботи, дві кольорові фотографії, банківські виписки, що підтверджують наявність у претендента необхідних засобів, для здійснення поїздки. Як правило, ця сума є мінімальною і покриває найнеобхідніші витрати на проживання, їжу і проїзд у Польщі. Запрошення для бізнес візи завірене фірмою, яка запрошує майбутнього партнера.
Зазвичай у запрошенні для службової візи вказують дані українського бізнес-партнера: ім’я і фамілію (як у закордонному паспорті), номер закордонного паспорту, прописку, посаду на фірмі та назву фірми, ціль візиту майбутнього партнера до Польщі. Запрошення виготовляється на фірмовому бланку компанії та містить реквізити польської сторони: назву фірми, контактні дані, ім’я директора і т.д.. Цей документ має бути затверджений печаткою польської фірми та підписаний особою, що виписала запрошення із зазначенням посади, імені та фамілії підписанта, якщо це не директор фірми.
Консульство Польщі періодично змінює вимоги до списку і форми документів для службової візи. І у кожного консульства є свій список необхідних документів. Наприклад, у Вінницькому Консульстві може бути необов’язковим цей документом, а у Харківському його потрібно пред’явити обов’язково. Також, консул на власний розсуд, може вимагати інші додаткові документи.
Про такі зміни навряд чи зможе швидко дізнатися людина, яка хоче відкрити бізнес візу самостійно.
Консульський збір на службову візу становить 35 євро, оскільки ця віза являється шенгенською. Якщо ви здаєте документи у візовому центрі, необхідно буде оплати ще і візовий збір, який становить близько 200 грн.
Після здачі документів на бізнес візу, розгляд триває 4-10 робочих днів, залежно від того, у якому консульстві чи візовому центрі ви здали документи. За цей час консульством перевіряється надана вами інформація. Консул може частково продзвонити, як польську сторону, так і українську, перевіривши, чи дійсно ви плануєте співпрацювати.
Отримана віза буде типу C 04, що означає шенгенська віза (тип С) з ціллю використання бізнес (04)
Термін дії бізнес візи
Термін дії даного типу візи визначається консулом. Також ділова віза може бути як одноразова, так і багаторазове (мультивіза).
Мінімальний термін на який можуть поставити бізнес візу це 5-10 днів перебування протягом коридору 20-30 днів з одноразовим використанням. Така віза ставиться дуже рідко і використовується тоді, коли людина раніше отримала відмову, неправильно використовувала попередню візу, чи щось подібне.
У чистий паспорт зазвичай можна отримати 30/90, це означає, що ви можете знаходитись місяць часу протягом 90 днів на території шенгену. Після отримання такої візи, консул аналізує ваші попередні поїздки і розглядаючи наступні документи приймає рішення про відкриття наступної візи.
Максимальний термін на який зазвичай ставиться службова віза це 360/90+90, тобто протягом року підприємець може знаходитись 90 днів у першому півріччі і 90 днів у другому, хоча на візі просто зазначається 90 днів час перебування протягом року.
Якщо ви маєте дві або більше відїжджених річних бізнес візи, можна спробувати просити наступну візу на два роки.
Правильне використання бізнес візи
Отримавши бізнес візу не слід забувати про її правильне використання. Хоча отримана віза є шенгенською бізнес візою потрібно пам’ятати про правило основної держави і правило першого в’їзду. Цю інформацію можна прочитати у наступних статтях:
Це все необхідно для позитивного рішення консула при наступному відкритті візи. Звичайно, якщо ви не знаючи цього, неправильно використовували свою візу – нехвилюйтесь, безвихідних ситуацій не буває, … але це вже інша історія 🙂
Якщо вам потрібна професійна допомога у відкритті бізнес візи, звертайтесь до нас і ми обов’язково вам у цьому допоможемо. Контактні дані ви можете знайти у розділі Про сайт або Віза у Польщу
Доброго дня. Мені потрібно відкрити візу (С4 – для далекобійників) Які документи для цього потрібні і скільки це займе часу???
Доброго дня. Маєте їздити від української фірми закордон чи маєте працювати на іноземну фірму?