Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Ігор :

    Підкажіть будь-ласка,був у Норвегії-депортували.Не знаю чи поширюється на шенген.Бо поляки нічого в паспорті не поставили

  2. Міра :

    Доброго вечора.Минулого року а травні мені в угорщині поставили депорт і занесли в сіс терміном на 1 рік.Слухання справи вже закінчилося, документи з угорщини передали в закарпатську прокуратуру митниці а звідтам відправили у львівську прокуратуру.Чи можна взнати чи термін 1 рік так і залишився?

  3. Віталік :

    Доброго дня підскажіть будласка)Працював у Бельгії на польській річній шенген візі)спіймала мене поліція на роботі сказали 2 роки запрет в шенген)і відвезли мене в польшу передали полякам)поляки мене відпустили у польщі)я повернувся назат в бульгію пробув 8 місяців сів на літак і прилетів в Україну)підскажіть будьласка коли я зможу виїхати?

  4. Руслана :

    Добридень,моєму синові,тоже поставили депортацію(2 дня просрочки)і теж сказали ,що в листі поставити 03,02(було це 19,01),хтось,щось знає про сроки?я перечитала майже весь форум,скрізь ідеться мова про сроки до 14 днів!!!!але йому сам комендант начитував зразок листа і сам в зразку поставив 03,02,якщо хтось,що знає -підкажіть,будьласка,дякую люди добрі

    • Віталій :

      Теж депортували за прострочення навіть не візи а запрошення… Але депорт на 6 місяців… Зараз ось шккаю спосіб анулювати, бо потребую роботи в польщі… Тим більше маю запрошення від воєвуди

      • Р :

        ви анулювали депортацію, як що так , яким чином, аналогічна ситуація ((((rvoskoboinik@mail , буду вдячна

  5. Юрій :

    Доброго вечора. Така історія, робив польську робочу візу піврічну, потім поїхав у Швецію на тиждень, і коли вертався через Гданськ, почали мене штурмувати через запрошення, я знаю, що воно через підставні фірми, почали говорити чого я не працюю тут і т.д. Я просто сказав, що робота накрилась, і я їду до дому. Спочатку не хотіли мене випускати, пробивали запрошення, номери телефонів і т.д. Потім прийшов головний прикордонник і сказав їм чого вони до мене пристали, що немає праці і хлопець летить до дому, вони його послухали, вдарили печатку про виліт і я полетів. Більше по тій візі не їхав. Чи можуть бути проблеми якісь при відкриті нової візи, чи можливо я внесений в якусь базу?

  6. Валерій :

    я,є в базі сіс, що мені робити?

  7. Максим :

    Доброго вечора!Потрібна допомога ,тих хто писав листа до URZAD do SPRAW CUDZOZIEMCÓW,на рахунок внесення в базу СІС ? Пишу сам і хотів би дізнатись,як най краще до них звернутись?????

  8. дмитро :

    Доброго дня.В мене така ситуація,в 12му році отримав отримав декілька штрафів за сигарети,штрафи пішли на суд.Листи прийшли у 14му,я нічого не платив,їздив до кінця 14го.В листопаді 16го подавав на бизнес візу отримав відмову,по 8му пункті хоча запрошення було оригінал.Не знаю що робити, чи є сенс подавати ще раз на візу, чи може краще спробувати на Литовську.Підкажіть будь-ласка

  9. Юля :

    Доброго дня,скажіть до кого можна звернутись щоб допомогли написати апеляцію?

  10. Руслана :

    Будь ласка допожіть !!!!син 1-й раз їздив до Польщі,відкривали візу 180/360,просрочив два дні,поставили депорт.Якщо анулюют депорт,яку він зможе відкрити візу????в агенстві сказали,що тільки річну,можна відкрити..а йому треба скоріше повертатися,річна це довго..хтось розуміється на цьому????сьогодні ходив в консульство проконсультуватися…на нього дивляться з недовірою,сказали що депортацію відмінити неможливо.Дякую всім хто відгукнеться

    • admin :

      Депортацію навряд чи відмінять. Можна спробувати поміняти паспорт і коли депортація вийде відкривати потрібну вам візу. Якщо одразу відкривати (за умови що депортації небуде) то скоріш за все річну, менше шансів, що відкриють піврічну. У даній ситуації вже спішити немає куди.

  11. misha :

    Доброго вечора!Потрібна допомога полякі завернули з границі недійсне запрошення склали акт№28 і перекреслели вїзну печатку чи можу я їхати знову по цій візі з новим запрошенням чи небуде проблем? Дякую

  12. Христина :

    Доброго дня,2012р. була депортація з Німеччини на 2р. нелегальне працювання,дали штраф-штраф заплатила 2012р.,2016р подавала на Польську робочу.Прийшов відказ пункт 6.Як правельно написати лист,з проханням про видалення з системи SiS.Дякую.

  13. Наталія :

    Добрий день. Їхала по робочій візі до Польщі і на кордоні запрошення виявилося не зареєстрованим в ужонді. В країну не пустили видали O ODMOWIE WjAZDY NA TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Відбитки не знімали, штраф не встановлювали, а в паспорті поставили відміткуUNIEWAZNIONO і написали Aby. 28ust. 1plt4uoc. Анно підкажіть чи можу я знов подаватися на візу з перевіреним запрошенням ,чи треба йти до консула? Поляки запевнили що проблем не буде, що можна зразу подаватися. Дайте відповідь будь ласка. Дякую

  14. Александр :

    Доброго дня!Был осужден за криминал.Год условно и 1000 евро штраф.Штраф шел на благотварительный фонд.Бывалый товарищ из Германии-,посоветовал проигнорировать его,мол ерунда.Квитанцию на штраф я выкинул.При подаче на визу,выяснилось,что я в СИС.Кому платить не знаю.Как сделать запрос?Помогите пожалуйста!

  15. Віталій :

    доброго вечора.
    я був в чехії і мене там поліція спіймала за нелегальне працювання.
    відбиткі пальців взями і всі дань.,
    виїжав через 2 місяці депорту не даль нічого але повертався через словакію
    затой час поки я був в чехії прийшло 2 листа на чежсікій
    и.тд.
    при відкритті наступної візи дали відказ
    і написал що занесиний в базу SIS ,
    ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗІБРАТИСЯ З ЦІЄЮ ПРОБЛЕМОЮ КУДА ПИСАТИ І ПОСЛІДОВНІСТЬ.,
    ДЯКУЮ НАПИРЕД,!

  16. Руслан :

    Доброго дня! Прострочив термін перебування в Польщі на 4 дні (в звязку з попередньою візою “в’їздом виїздом”). Прошу Вас скинути зразок листа клопотання на відміну департації. Дякую!!!!

    • Руслана :

      Dobrý deň!
      Som občan Ukrajiny. V septembri 2014 bolа vyhostena zo Slovenska za porušenie vízového systému. Neskôr, pri vstupe do Poľska, moj vízum bol zrušeny vzhľadom k tomu, že moje údaje boli zahrnuté do databázy SIS ,to, čo som nevedela. Na základe toho som apelovala písomne do šéfa polície Poľska. Kde som dostala odpoveď, že tieto údaje existujú a boli vykonané , na základe mojho vyhostenia.
      Táto situácia,veľmi trápi ma.Tento čin som sa dopustila neúmyselne, z neznalosti nového zákona, ktorý teraz vypočítava dni pobytu v schengenskom priestore. A ani nevedela, že som bola na území nelegálne.Viem dobre, že nie znalosť zákona, nezbavuje mňa zodpovednosti.
      V dôsledku nedávneho vývoja na Ukrajine,mam zložitú finančnú situáciu. A moje dieťa študuje na platenej forme vzdelávania,za ktoré je mi veľmi ťažké platiť. Môj dostatočny príjem je sezónna práca v Poľsku.Kde nemôžem ísť,pretože moje údaje sú v databáze SIS.
      Preto musím písať na Vás s veľkou žiadosťou ,aby mi pomohli vyriešiť môj problém. Blahobyt mojej rodiny je úplne závisí na Vašom rozhodnutí .Môžem vám sľúbiť, že budem vždy dodržiavať všetky pravidlá, aby nedošlo k porušeniu zákona.
      Orgán, s akým môžem kontaktovať je:

      Úrad hraničnej a cudzineckej polície
      Prezídia Policajného zboru
      Ružinovská 1/B
      812 72 Bratislava
      Žiadam od vás odpoveď na môj e-mail, akým spôsobom do Vas môžem prihlásiť oficiálne takúto žiadosť a ako dlho čakať na odpoveď.
      Prosím, odpusť mi moje pravopisné chyby, pretože som na používanie elektronického prekladateľa.
      So vďakou do Vás.

      Prílohi: 1. fotokopia cestovneho pasu;
      2.fotokopia odpovedi na môj list do šéfa polície Poľska.Щось на зразок цього,кожен пише під себе

  17. Олександр :

    Доброго вечора.
    Проконсольтуйте будь ласка.
    Зловили в Швеції на вулиці, звинуватили що працював, мав польську бізнес візу.
    Взяли відбитки пальців і фото. Пообіцяли депорт на 2 роки вле в документах що дали нічого не сказано,просто пише вислати з країни.
    На візу поставили червоний хрест і штамп що недійсна.

    Підскажіть як взнати чи справді поставили депорт і коли він починається, чи могли просто скасувати візу?Вислали прямо до України.

    Дякую.

  18. Віта :

    доброго дня!!прострочила 2 дні візи і написала лист оплатила 10 злотих..прийшла відповідь шо ше можна додати якісь матеріали до справи..і пише про оплату 17 злотих..скажіть будь ласка які ще можуть бути матеріали і для чого платити ше 17 злотих??дякую

  19. Ігор :

    Доброго вечора. Я два роки тому зробив паспорт на ім’я іншої людини. Паспорт з відпечатками пальців. З цим паспортом прилетів в Лондон. Тут я вже 2 роки, працюю все нормально. Зараз є причина і можливість отримати паспорт ЄС на своє ім’я, але там також потрібно здавати пальці. Скажіть якщо вам відомо щось про таке, чи нічого не буде при моєму перетині кордону Англії знову. Чому питаю?! Тому що по прильоту з першим паспортом в аеропорту проходив через термінал сканер для тих хто має біометричні паспорти і давав зчитувати свою голограму і фотографували. Допоможіть будь ласка.

    • Stepan :

      Анно доброго вечора цікавить таке питання.Отримав депорт за 91 день тобто 17 год. Запізнився інспектор який виписував документи говорив що можу після 14-ти днів після штампу особисто поїхати в комендатуру і власноруч написати апеляцію.іщо він мені надає 12-днів щоб закрив свої справи в шингені під час розгляду апеляції або закінчення депорту.Питання полягає втому чи це можливо.і де це має бут вказано чи мають в системі.щоб при заїзді на територію шенгену небуло проблем.дякую

  20. Василь :

    Доброго дня,Анна.Отримав в Чехії департацію на 6 місяців (яка закінчилася 08.02.17 року),подав документи на нову візу до Польщі до закінчення департації і отримав СІС.Як дізнатися який в мене термін в СІС? Чи можна звіти видалитись? Дякую.

  21. Аліна :

    Доброго дня! В мене ситуація як і в більшості депортованих. Мене депортували при виїзді з польщі на термін 6 місяців по причині фальсифікації документів . Депортація закінчилася 10грудня а у видачі візи відмовляють по причині що мої дані внесені до списку іноземців перебування яких на території РП є небажани. Підкажіть як я можу виключити свої дані з даного списку

  22. Dmytro :

    Доброго дня всім!Чи можуть знайомі в Польщі перевірити коли закінчиться термін дії депортації і чи видалили з бази даних sis

  23. Сергій :

    Доброго дня, можете мені скинути зразок документів яких потрібно для запиту в вистему СІС, [email protected] дякую

  24. Андрій :

    Доброго дня! Отримав заборону на в’їзд на 6 місяців при перетині польського кордону через прострочення візи на два неповних дні, залений штамп у паспорт, знімали відбитки пальців та робили фотографії. Повертався з Німеччини, де навчався, в Україну мав німецький дозвіл на продовження періоду до якого потрібно повернутись, але на кордоні польські пограничники сказали, що він не давав право їхати через Польщу, про що я не був проінформований. Не підкажете, які мої дії в даній ситуації? Прочитав теми на цьому сайті “Порушення візового режиму” та “Депортація з Республіки Польща”, але залишились запитання. Маю всі документи включно з електронною версією. Анно, можна з Вами зв’язатись на Ваш мейл, [email protected] і чи він правильний? Не розумію польської, маю запитання щодо оплати штрафу та документів на апеляцію. Вельми Вам дякую!

  25. Андерсон :

    Допомога при запиті в систему sis

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *