Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Marjan :

    Добрий вечір. Є питання на рахунок департації в шенген Зоні. По дорозі з Чехії мені була скасована віза (віза польска) виробив другу і поїхав через Словакію. Там в моєму паспорті побачили замітили печатку на старі візі.. і дали заборону на вїзд в шенген зону. чи є можливість скасувати цю заборону ?

  2. Наталя :

    Доброго дня декілька днів тому отримала депортацію в англії чи можу відкривати шенген чи інформація уже поширилася на всі країни Європи чи може це тільки для Англії Дякую і що робити щоб виїхати за кордон

  3. Юра :

    Доброго дня,робив робочу візу(D),дали відмову,пройшло пів року попробував ще раз, також відмова,порадили змінити паспорт,змінив я паспорт, пройшло пів року я ще раз попробував робити візу,дали відмову-занесли у базу SIS,подав на апеляцію,рішення не змінилось.Я ніколи не був на території Республіки Польща,чи країн- учасниць Шенгенської Угоди,в апеляції все вказав,пояснив усе,у відділі з юридичних питань у генаральному консульстві РП у Львові нічо не пояснили як поступити далі,навіть смішно їм стало,чому консул прийняв таке рішення,підкажіть,як правильно поступити в даній ситуації?

  4. Назар :

    Анна скажіть будь ласка , як що мені додому прислали штраф за контрабанду в Германіі, і думаю внесли у базу сіс , штраф я оплатити не зможу бо немає таких коштів , як що пройде цей час на який вони мене внесли , чи зможу я тоді спокійно іхати в Європу чи це вже на все життя , що я не в’їзний ? Дайте відповідь дякую, віза у мене була на відпечатки пальців

  5. Юра :

    5 і 8 пункти,
    5)рішення про відмову зумовлено міркуванням оборони чи державної безпекита громадського порядку або інтересів РП;
    8)у поданій анкеті про видачу національної візи ви подали неправдиву або приховали правдиву інформацію,або підробили документ з метою використання його як автентичного,або використовували такий документ

    • Анна :

      В самій першій відмові було два пункти?чи тільки 8?
      Я підозрюю,що запрошення було фальшиве,вам дали тому відмову.
      Потім ви змінили паспорт(чого не треба було робити )і отримали відмову і Сіс за те.Запрошення на другу подачу було таке ж як і на першу чи інше?

      • Юра :

        Так,два, 5 і 8.На другу подачу,було інше запрошення,людям,відкрили без проблем.А як дізнатись на який термін мене занесли в SIS? Читав про те, як зробити запит,скажіть будь ласка,у мене нема довіреної особи, яка б могла передати ці всі документи,чи можна з України відіслати заказним листом у Варшаву?Чи обов’язково,щоб людина,яка представляє мої інтереси і має цю довіреність,занесла документи?Чи,що робити взагалі,порадьте…..ДЯКУЮ)

        • Анна :

          Спробуйте написати вKSI
          Туда ніби не треба поручителя.Адреса в цьому розділі в коментарях на сторінці 8 приблизно.

          • Юра :

            Зрозумів,дуже вам вдячний)

          • Анна :

            Висилайте заказним листом з повідомленням якщо можна.не треба особисто довіреній особі відносити чи т.п.
            Відповідь мае бути через 30 днів максимум ну і плюс пару днів пока лист до вас прийде.

  6. Іра :

    Підкажіть, будь ласка. Я маю воєводський виклик. Відкрила візу. Але знаходжуся в іншій країні Європи. Якщо мій шеф анулює запрошення, а я повертатимуся через польський кордон коли віза ще буде дійсна. Чим це мені загрожує? І якщо запрошення анульоване чи можу я перебувати в іншій країні Європи, чи мене можуть депортувати? Дякую.

  7. Назар :

    Підскажіть будь ласка по моєму питанні

  8. Назар :

    Або чи пропадають моі дані із бази sis за 5 р як що я не оплатив штраф ??

  9. віталій :

    Доброго дня! Дуже прошу поради, дали мені депорт на 6 міс. чере пересрок днів на шенген візу. Подавав запрос на скасування, прийшла відповідь від 28 червня позитивна. Але я отримав її на Україні аж 20 серпня, а 3 серпня мені закінчилася віза.Я подав 30 серпня на нову, прикріпив всі копії листів і мені дали відмову. В візовому центрі сказали, що в документах нема галочки ща я системі SIS а пише щось типу недобрі документи. Скажіть: Чи дійсно у відмові повідомлять чи є в системі? що дальше робити? Може писати в уряд про дані SIS? Чи пробувати ще раз подавати на візу, але вже робити запрошення і всі документи у попередьної людини, де мені відкривали візу? Через скільки можена ще раз подавати? А може їхати на кордон без візи і там вирішувати, може там знімуть(так, як є рішення про відмову)?Поможіть, дякую.

    • Анна :

      Якщо е позитивне рішення то ви не в сіс.в відмові вказують якщосіс.можливо у вас погане запрошення,зробіть у когось надійного .щоб не було ще раз відмови.бо тоди можете попасти.

      • віталій :

        так. я вже консультувався в людини, де готував попередню візу, яку мені відкрили. Були погані документи. Жалію, що не в неї готував наступну візу….Скажіть, через скільки оптимально можна подавати ще раз? Радять цього разу подавати документи, як підприємець, що ви скажете з цього приводу? Що може бути в разі відмови? Чи буває таке, що при другій подачі з добрими документами невідкриють просто через першу відмову?Буду вдячний за відповідь.

        • Анна :

          Ну в принципі всяке може бути,погане запрошення темна пляма.Але почитайте відкривали людям і після трьох відмов,аби добрі документи були .через місяць хоча б.нупару тижнів.яке посольство у вас?

          • віталій :

            п.Анна дякую,що відгукнулися.Тенропільська обл. посольство у Луцьку.

          • Анна :

            Ну то можете через пару тижнив -мисяць пробувати,але з документами,в яких впевнени.

          • Світлана :

            Добрий день !підкажіть будь ласка куди направляти запит ,Дякую

    • Світлана :

      Добрий день !підкажіть будь ласка куди направляли запит ,Дякую

  10. Василь :

    Доброго дня!Минулого року у листопаді мене зловила Чеська поліція на роботі з польською візою,забрали у відділок і сказали що до Нового року маю виїхати з країни.У січні місяці прийшов лист з рішенням суду звичайно на чеській мові де говорилося що заборна вїзду на пів року і штраф 1000 крон. Мій брат у Чехії сплатив за мене цей штраф.У серпні місяці я знову подав на візу і мені відмовили виявляється я в базі sis.Дуже прошу допоможіть як оформити прохання на зняття з бази і на яку адресу заздалегіть дякую!

    • Анна :

      Пошукайте в інеті адресу уряду в Чехії і напишіть туди.тим більше у вас брат в Чехії.

  11. Анатолий :

    Доброго времени суток!
    В сентябре 2015-го потерял свой паспорт с действующей на тот момент визой D Mult на территории Польши. На Украину вернулся по “белому паспорту”. Нарушений никаких не было.
    7 июня 2016 по новому чистому паспорту получил отказ в чешской рабочей визе (сдавал отпечатки) по пунктам 2 и 8. Но штамп в паспорт не поставили.
    В 30.08.16 получил отказ в польской национальной рабочей визе по пункту 8. Штамп поставили (ACD, но без цифр). Про отказ по Чехии я при подаче забыл упомянуть.
    Что обозначают эти буквы без цифр? Наложен ли на меня какой-нибудь карантин? Как узнать? Внесли ли меня в SIS? Подскажите, как улучшить эту печальную визовую историю? Ехать работать в Европу больше не планирую, но теперь боюсь вообще туда не попасть в ближайшие годы по туристической визе. В планах через пару лет лететь в США и я думаю, может быть лучше будет опять потерять паспорт, а новый начинать с Египта, например? Всех (я сейчас не о Европе) будет настораживать этот штамп на первой странице.
    Подскажите пожалуйста.

    • Анна :

      Успокойтесь,буквы АСД означают только типы виз.вам отказали поэтому этот штамп не закрыли визой.Если будете делать новую ивсе документы будут в порядке ,то откроют.попробуйте подать на краткосрочную туризм или шопинг чтобы закрыть отказ.
      Если вдруг откажут,то тогда смените паспорт.
      Чешский отказ пункты 2и8 что там было указано как причина?

      • Анатолий :

        2. Не обгрунтовано мету й умови передбачуваного перебування.
        8. Інформація, подана для підтвердження мети та умов передбачуваного перебування, не була достовірною.

        • Анна :

          Ну от,так з чого ви взяли,що ви в Сіс.Просто робоче запрошення було не достовірне.Де ви його брали на чеську візу?В когось надійного?

          • Анатолий :

            Человек надежный. Двое ребят, которые со мной подавались по такому же приглашению, уехали работать. Да я просто перед представителем консульства спалился. Должен был ехать совсем не на те условия, которые ему озвучил.
            Меня больше смутило польское приглашение, где зп указана 1000 зл. + в агентстве, которое мне это все оформляло, сказали, чтобы в анкете указывал, что я сам оплачиваю жилье.

  12. Надія :

    Доброго дня! Дуже прошу поради: Дали мені депорт на 6 міс. через пересрок днів (3 дні з попередньої візи)на шенген візу.Ссилка на заборону – повторного в’їзду на період 6 місяців від дня виконання данного рішення. ( 23.03.2016)Термін закінчився 23.09.2016. Віза пока ще дійсна до 20 грудня. Скажіть: що дальше робити?
    Чи можу я вже їхати за кордон 24.09.2016. Поможіть, дякую.

    • Анна :

      Попробуйте їхати через тиждень два після 23.09,якщо не відкрили кримінальну справу і в сіс не внесли то проїдете,якщоні вернуть Вас.
      Але,як і усім іншим,я б радила подати запрос на наявність в СІС,тому що 6 місяців це не остаточний срок більш за все.

    • Марек :

      Добрий день
      Маю таку ж саму ситуацію як у вас.
      Дуже цікаво чи змогли ви виїхати по закінченню депорту чи ні.
      Якщо маете змогу, дайте відповідь.
      Дякую.

  13. Оля :

    Доброго дня мені поставили депортація апеляцію я написала але в мене одне запитання на кордоні мені сказали що мою візу не заблокували а просто поставили депорт цікавить на скільки це правда і чи може таке бути? Дякую

    • Анна :

      Візу не блокують,іі або анулюють або вона стае просто не дійсною,якщо вам дають заборону в’їзду.

      • Оля :

        Анна підкажіть будь ласка а як тоді визнати чи анульована віза тому що мені на кордоні сказали що вони мою візу не анульовують лише ставлять заборону на 6 місяців

        • Анна :

          Відправте для початку апеляцію.якщо ніяких штампів не стоїть то пока не анульована значить.але якщо заборону не знімуть то віза або стане автомат.не дійсною або вас при подальших спробах виїзду не пустять и плюс ще анулюють.

  14. Светлана :

    Анна я вам написала на мейл, якщо можете дать відповідь ,будь ласка напишіть мені.

  15. Михайло :

    Доброго дня. Баняльно прорахувався в днях. Поставили депорт на рік, чи внесли в базу сіс не знаю. Працюю в туристичній фірмі, мушу їздити закордон по роботі. Підскажіть будласка як оскаржити депортазію, як зробити апеляцію, як правильно написати заяву на апеляцію і куди її відправити. Дуже потребую допомоги.

    • Анна :

      Читайте коментарі в розділі Сіс,нс попередній сторінці приблизно все розписано.

  16. Михайло :

    Запрос-проверка по базе SIS Заявитель имеет право обратиться с запросом о доступе к своим персональным данным, сохраненным государством-членом Шенгенского договора, проводившим рассмотрение его заявления на визу и Центральной информационной визовой системой (the Central Visa Information System, VIS). Заявитель также имеет право на исправление или удаление его персональных данных, если при их оформлении были допущены неточности, ошибки или нарушения закона. Запрос о доступе к персональным данным, сделанный компетентными органами по телефону или устно, не подлежит рассмотрению. Запрос должен быть составлен в письменной форме и направлен (письмом или электронным сообщением) на адрес того посольства, которое приняло заявление на визу к рассмотрению, либо непосредственно в Министерство иностранных дел (the Ministry of Foreign Affairs) по следующему адресу: Data Protection Officer Ministry of Foreign Affairs Palazzo Parisio, Merchants’ Street, Valletta, VLT 2000, Malta. Email: dataprotection.mfa#gov.mt Запрос должен содержать следующую информацию: имя и фамилия заявителя, номер паспорта или удостоверения личности заявителя, номер заявления на визу и номер полученной заявителем визы, сведения о том, с какими конкретно данными заявитель хотел бы ознакомиться. В случае если рассмотрение заявления на визу проводилось например не мальтийскими компетентными органами, компетентные органы соответствующего государства-члена Шенгенского договора будут поставлены в известность и займутся проведением проверки точности данных и соответствия процедуры их оформления в визовой системе требованиям закона. Если обнаружится, что данные, сохраненные в визовой системе, являются неточными или были внесены туда с нарушением требований закона, ответственное государство-член должно исправить или удалить эти данные и в кратчайшие сроки письменно уведомить заявителя о предпринятых мерах коррекции. В случае необходимости все вышеуказанные меры будут предприняты Мальтийскими компетентными органами. В случае если ответственное государство-член Шенгенского договора не согласно с тем, что данные, сохраненные в визовой системе, являются неточными или были внесены туда с нарушением требований закона, оно незамедлительно в письменной форме уведомляет заявителя о причинах невозможности исправления или удаления его данных. В случае несогласия компетентными органами заявитель имеет право направить жалобу уполномоченному по информации и защите данных (the Information and Data Protection Commissioner, IDPC) в национальный орган надзора (the national supervisory authority) по следующему адресу: Office of the Information and Data Protection Commissioner, Airways House, Second Floor, High Street, Sliema, SLM 1549, Malta. Email: idpc.info#gov.mt В функции уполномоченного представителя входит рассмотрение жалоб и принятие мер к исправлению положения в случаях, когда это признанно необходимым или предписано Законом о защите данных (the Data Protection Act), а также информирование субъектов персональных данных о результатах рассмотрения их обращений. Жалобы и запросы могут быть направлены уполномоченному по информации и защите данных через сайт: ввв.idpc.gov.mt. Любое лицо, неудовлетворенное решением уполномоченного представителя по защите данных, в течение тридцати дней с момента получения решения имеет право обратиться с апелляцией в Апелляционный трибунал по защите данных (the Data Protection Appeals Tribunal). Основанием для обращения может служить следующее: a) наличие существенной фактической ошибки, b) наличие существенной процедурной ошибки, c) наличие нарушений закона, d) явная противоправность действий, включающая некорректность и превышение полномочий. Любая сторона, неудовлетворенная решением Апелляционного трибунала, в течение тридцати дней с момента принятия решения согласно закону имеет право заполнить соответствующее судебное регистрационное заявление и обратиться в Апелляционный суд (the Court of Appeal).

  17. Елена :

    Доброго дня! Дуже прошу поради: Дали депорт на 6 міс. через пересрок 1 день. Штраф 200 злотих заплочено. Була відкрита студентська віза на 1 рік. Але не було на руках підтвердження що навчаюсь на 2 рік,(але за навчання проплочено на слідуючий рік) тому і не встигла в 1день. Порадили на кордоні надіслати лист на анульовання. Чи це актуально? Чи немає шансів на анульовання 6 міс сроку. Дякую.

    • Анна :

      Напишіть апеляцію.за один день анулюють.тим більше навчання оплачено.в срок до 14 днів після депорту можна подавати на ім’я коменданта.

      • Елена :

        Дякую!Дуже допомогли,ми відіслали листа терміновим, сказали ч/з 2 дні отримають. Тепер тільки чекати відповідь.

      • Елена :

        Доброго дня! Хочу поділитися про 2 місяці анулювання депортації. Відправила лист з проханням на анулювання депортації та поклала копію довідки про навчання. Прийшла відповідь швидко ч/з 11 днів, що цього замало і потрібно вислати оригінал довідки про навчання і оригінал квитанціїї про оплату 10 злотих, або копії завірені нотаріально. Так як за мене було проплочено моїми (друзями)в Польщі 10 злотих, то квитанції оригіналу не було. Я завірила нотаріально довідку про зарахування на навчання + додала копію квитанції проплачену в Польщі+ ще раз оплатила 10 злотих в банку в Києві, та поклала оригінал квитанції. Прийшла відповідь ч/з 10 днів, що документи отримали довідку про оплату 10зл.оплочених в Польщі не зараховано, тому що проплочено не мною особисто, всі остальні документи підшиті до справи та подані до розгляду.Скоро вже минає термін 30 днів то чим закінчилось я напишу обов”язково.

  18. Елена :

    Що потрібно зробити , щоб повернутись на навчання?

  19. ольга :

    Підкажіть будь ласка, як вчинити і що робити, минулого року відкрили візу національну-студентську в Польщу (навчання в поліцеальній школі), я туди поїхала, пробула 2 тижні і змушена була повернутися в Україну по сімейним обставинам…. цього року знову подала на візу, на все те саме, а мені відмовили, а відмову обгортували що я є занесена в систему SIS з метою відмови у в’їзді…. що мені робити

  20. Олеся :

    Я нелегально праювала в чехії з польською візою, а коли влаштовувалась посередникик зробили ліповий румунський паспорт. Затримали на виробництві внесли в базу SIS в чехії.Сказали що депортація з чехії буде терміном до 3 років. А депортація з ЄС від 3 місяців до 5 років. Чехію маю покинути на протязі 14 днів. Штампів ніяких не ставили. Питання: Чи можна допрацьовувати до кінкця візи в польщі?

    • Анна :

      Ви зараз в Польщі?

      • Олеся :

        Так зараз поїхала в польщу і знаходжусь на території польщі.

        • Анна :

          В принцпі вже всеодно,так і так внесуть.до кінця візи ще довго? можуть на кордоні штраф дати по поверненню,що не виїхали з депортом вчасно.

          • Олеся :

            Віза до 24 лютого 2017 року. А яка сума штрафу може бути?

  21. Мар'яна :

    Доброго дня!!
    Підскажіть будь-ласка що я маю робити((
    Минулого року 2 листопада 15 року мені зробили липове запрошення але візу відрили з тим запрошенням і вже на границі мене забрали і я просиділа цілу ніч і тоді мені анулювали візу штрафу не дали але відбитки брали і фоткали…
    А вже в 16 році в серпні я наважилася подати на візу але получила відмову..і мені сказали поміняти паспорт, що я і зробил,а на днях маю вже забирати його..чи варто мені подавати на нову візу..яка може бути загроза? Поможіть будь-ласка(

    • Анна :

      Якщо паспорт на таки ж дани то знов буде видмова.на попередню визу видбитки здавали?

      • Мар'яна :

        Здавала, бо робила шенген!

      • Мар'яна :

        Але в паспорті печатку не поставили про відмову..тільки дали цей папірець на яких підставах відмова…це нормально? Можуть і не ставити?

    • инна :

      вони вас найдуть по даті народження місцю і фото—не раджу

      • Анна :

        Це кожен робить на власний страх і ризик.Одних вичисляють інших ні.Як повезе…

  22. Олена :

    В мене депорт на карту малого прикордонного руху через затримання поза зоною її дії,чи можу я по закінченню депорту їздити в Польщу по тій самій карті?чи потрібно робити іншу?

  23. инна :

    У мене ситуація надскладна. Спочатку фальшиве запрошення і унеможливлення перетину кордону з Польшею до грудня 2017року.(про це я не знала.бо не зрозуміла того тлумачення по телефону про рішення судуЙшлося про 8міс позб волі за очно через 3 лята(не розумію що це) і ще про якісь гроші так достименно не можу збагнути про що це-мабуть штраф….Поміняла я прізвище відкрила візу –на кордоні пред ява Ви їдете по підроблених документах ви намагалися ошукати нас і перетнути кордон використавши підробні документи…знайшли мої старі дані і тоді я дізналася про те що не маю права в їзду одним словом деперт наклався на анулювання візи все решту зробить суд…я думаю хто це заносить у цю систему СІС пограничники чи за рішення суду буде занесено Якщо хтось хоча б щось знає….напишіть

    • Анна :

      Ви вже е в СІС,якщо е рішення суду.Про 8місяців заочно -вам присудили 8 місяців позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 3 роки.Саме цих три роки випробувальних е невиїздними.Ви поміняли документи на інше прізвище,а ІК лишили?

      • инна :

        я поміняла прізвище відмовилась від інд коду —вони відкрили візу і на кордоні анулювали

      • инна :

        коли писала апеляцію на візу ще за попередніми документами у відмові вказали лише що не можу в їжджати до польщі там де відмітка про країни шенгензони не було нічого—-тепер напевне з оцим паспортрм новим і пред явою що я хотіла ошукати їх —внесли але рішення суду ще немає то чи моу я подаватися на візу литви скажімо

      • инна :

        а може то вони мене так січуть бо я колись жалілася на рахунок подачі документів…-не могла додзвонитися і написала скаргу

      • инна :

        Art 28 ust 1 pkt 1,7 що це означає-підкажіть будь-ласка

  24. Ігор :

    В мене депортація в Швейцарії і у всій шенген зоні. Поляко на кордоні поставили печатку з Art.302 ust.1 pkt8, чи можуть відкрити польську національну робочу візу?

  25. марі :

    Радять , якщо не подаєш апеляцію, написати після 14-днів лист коменданту.
    Порушення незначне. Самі прикордонники польські помилилисьі впустили двічі і один раз випустили.
    http://www.wm.uw.olsztyn.pl/images/stories/2013WWW/23102013/informacja_j._polski.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *