Шенгенська інформаційна система (SIS)
Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.
Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.
На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.
Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).
Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди
У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.
Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.
Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.
Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.
УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.
УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!
Структура бази даних SIS
У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:
- прізвище;
- ім’я;
- можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
- перша літера другого імені;
- дата народження;
- місце народження;
- стать;
- національність;
- будь-які, що використовуються, псевдоніми;
- чи озброєна дана людина;
- чи людина чинить опір (при затриманні);
- підстави для тривоги;
- дії, які необхідно застосувати;
- втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.
Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.
Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.
Історія бази даних SIS
Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.
Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.
Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.
Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.
Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.
Шенгенська Інформаційна система сьогодні
Юридичні аспекти і технічні характеристики
Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:
- перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
- технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.
Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.
Дані, що зберігаються в базі SIS
Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.
У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.
У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.
Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.
Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.
У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.
Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.
Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.
Зразок запиту в базу SIS
Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382
Формуляри запитів до SIS
Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.
Добрий вечір скажіть будьласка чи полегшить щось безвізовий режим тим що знаходяться в системі сіс дякую.
Класне питання))я думаю поки в нас безвізовий буде то вас і так з сіс знімуть.
А якщо серйозно то я особисто думаю що нічого не полегшить.вас просто не пустять по паспорту як порушника.по безвізовому теж сроки перебування будуть 90 днів в півроку.
Добрий вечір!Скажіть будь-ласка де можна взнати чи є департація? Поїхала В Німеччину по робочій візі просрочила, там мене зловила міліція я сказала що загубила паспорт, мені зробили тимчосовий і відправили самальотом додому. Дякую.
Хто зловив ?
термін апеляції 14 днів . це сталось 5.01.15 .в протоколі написано що прохання подавати в уряд чужоземців аллее за посередництва ккоменданта погран частини де затримали .мо жна без адвоката в довільній формі. пограничник знайомий порадив подавати звернення в останній день тобто19.01.15 але не пояснив чому. можливо щоб комендант не відсилав прохання а приймав рішення на місці ? як ви думаєте ? пальці в нас брали.
Пограничник у вас знайомий наш чи поляк?
просто наскільки знаю то після оформлення комендант вже зняти сам не може а тільки з подачі шефа уряду іноземців І тільки якщо ви докажете що вас покарали незаслужено. рішеня на скільки внести приймае по вашій справі прокурор.поки він рішення не винесе ви будете в компі тільки ього відділка де вас затримали а потім вже перемістять в базу і у всіх буде доступ по шенгену.
чому в останній день іі подавати дивно.а ви на мейл коменданту не писали не цікавились про апеляцію який порядок подачі?
про оплату 10 злотих я не в курсі.а в бумагах не стоіть на який рахунок треба іх скинути?
А де вас зупинили далеко від границі?
Там де внески до уряду е рахунки два.але сумми там по 17 злотих за кожен.
Передивіться чи е в бумагах можливо номер рахунку.
Пальці брали то погано(
до зверненнятреба додати якісь квитанцію про оплату на10 злотих . скажіть яку і де платити?
Я б вам радила і листи до шефа уряду скачати і заповнити і поляка або когось з пропискою підшукати щоб якщо щось тут не вийде то зразу оплатити внески і в уряд листа відправити.час швидко йде і вони там можуть розглчдати до 30 днів ваше звернення.
Якщо апеляція подається в уряд то і рахунок по суті треба шукати на їх сайті.
Платити в банку в Польщі і квитанцію в лист вкладіть.
Це на ваш розсуд звісно але я б раніше подала..чим 19
Подивилась на сайті нема там внесків на 10 злотих.
Тільки на 17.можливо вам треба тільки один на 17 для отримання інформації.
Хто сказав саме сумму в 10 злотих?
Платити можете і з Укр там теж є рахунок але комісія буде більша чим сумма оплати.а в польщі будь хто може оплатити з знайомих вкласти квитанцію і відправити заказним листом вашу апеляцію.
повертаючись на Україну в пункті пропуску, поляки підбили кі-сть днів,у паспорті мав дві візи короткострокову(був 19 днів) термін дії якої минув і діюча на той час багаторазова на 90 днів (був 76д.) у підсумку двох віз 95….прострочив на 5 днів.
взяли відбитки, сфотографували, штраф 50zl(оплатив одразу).
Дали:
1)22 дні на добровільне повернення;
2)постанову про заборону в’їзду в Польщу на 6 місяців;
3)заборону в’їзду в Шенген зону терміном на 1 рік на випадок якщо не покину території Польщі в цей 22-ох денний термін, або перетну або буду намагатись перетнути кордон в цей термін;
А також довели до відома що можу подати апеляцію. У паспорті поставили печатку:”на підставі art.302 ust.1 pkt.3 видано рішення про зобов’язання іноземця до повернення”. В апеляції вказав, що(pkt.3 гласить) рішення про зоб-ння іноземця до пов-ння видається: якщо не опустив території Польщі по використанню допустимого періоду перебування, вказаного у візі (а не декількох візах!!) Шенген в кожному періоді 180 днів……в додаток вказав сімейні обставини, криза в країні,конфлікт на сході, т.ін. одним словом як пані Анна і говорила писати туди без толку. Прийшла відповідь через 2 місяці: рішення залишити без змін,знову зіслались на той же закон, і 30 днів щоб оскаржити це рішення вже у суді. Врешті дав собі з тим спокій.
Пані яка давала депорт теж сказала що заборона тільки на територію Польщі і радила писати на 15день до Головного Коменданта(адвокат сказав що тільки до 14 днів і писати тільки до SUdSC…….пані Анно Ви тут теж кажете що Головний Комендант не в силі скасувати рішення). Це було 13.08.14 а 15.10.14 приходить лист з генерального консульства що у Львові, що мою картку MRG скасовано, бо дозвіл в рамках MRG може бути виданний лише хто:
“a)”мають проїзний документ….
“b)”проживають в прикордоній зоні…
“c)”не є особами внесеними в SIS
“d)”не вважаються особами які становлять загрозу гром.пор. безп…… і зокрема у випадках коли до національних баз даних держав-членів не було внесено жодного попередження з метою відмови у в’їзді…….
В моєму випадку було підкреслено “d)”…… тобто в SIS на той час(а пройшло вже 2 місяці) мене не внесено, а тільки до національної бази. А 03.11.14 приходить відповідь від SUdSC залишити рішення без змін… далі пишуть:якщо я викажу що виконав обов’язки виникаючі з рішення про зоб-ння іноземця до пов-ння то орган який видав тобто Головний Комендант може на мою заяву відкликати своє рішення( ……виходить якесь замкнуте коло)
Виходить що замкнутий і не ви одні в ньому..ще не зустрічала людей яким вдалось апелювати рішення або скасувати таким шляхом як вказано в бумагах що вони дають.навіть і з адвокатами.
Там е пункт якщо вчасно виїхав і не порушував більш (хоча як порушувати як вїзд закритий) то звертатись до коменданта з проханням зняти.
А комендант мені пояснив що він тільки вносить а далі це вже не його компетенція.
Хочете зняти дані чи взнати срок до шефа уряду пишіть.хочете взнати по якій статті покарання пишіть до головного комісара в варшаві.
І ще -срок заборони вїзду в польщу і в шенген трактуеться вашою умовною судимістю і випробним терміном.не у всіх але переважно.в кого заборони більше року на шенген..і типу що ви порушили закон про перебування вам дали умовне з випробним терміном і в звязку з цим вїзд в шенген заборонено.отож коли пишете до шефа уряду взнати на який срок то там в бумагах буде вказано і який вид покарання.частно пишуть позбавлення волі умовний срок випробний термін і термін на який депорт.може і ще штраф бути плюс.
польський пограничник. в протоколі зазначено що “апелювати” можна до 14 днів.не розумію. поляки є . скиньте ссилку на заяву до шефу уряду де скачати. буду дуже вдячний. з протоколу: лист коменданту ,а він відправить в уряд по сп.чужоземців. в банку оплатити може лише поляк? дуже вдячний за поради!
Оплатити може будь хто.просто з Укр більша комісія а в Польщі проще оплатити.хай хто може той і оплатить.
Квитанцію тільки вам віддасть.
А на апеляцію ви маете особисто подавати чи через поручителя?що пише в протоколі?
Якщо вона мае бути в довільній формі то просто напишіть від руки.якщо ьреба ті бланки то на сайті уряду зайдіть там де внески щодо інформаціі з виказу і там на укр.мові все розписано і бланки скачаете.
Там і номера рахунків е.
Пишіть до коменданта а потім якщо то до шефа уряду самі звернетесь через поручителя поляка.просто порушення не тяжке то може якраз все вийде у вас.і лист тільки пріоритетовий!
Відпишетесь як все пройшло.
ми порушили прикорд. смугу на 10-15 км
за скільки час прийде відповідь ? приблизно
По апеляції не скажу бо тільки знаю тілтки одних хто подавав відповідь прийшла через два тижні але що вони мають звертатися до уряду.уряд розлядае справу до 30 днів по закону.такщо в конкретному випадку не скажу скількичасу.можуть і через тиждень розглянути а відповідь пізніш прислати.але на протящі місяця то максимум будете знати відповідь якщо все правильно подасте з внесками і поручителем.
в мене заборона на в”їзд в шенген зону на два роки.Один рік вже минув.Ініціатором внесення в сіс є Німеччина.Де я можу подати на апеляцію?
Яка апеляція через рік часу?
Була в паспорти польська шенген на 3 месяца,я поихав в Бельгию через Руминию в Польше не був. Був в Бельгии 6 мисяцов по возрату самалетом поставили печать не на той странице типа я просрочив визу.. Я беру стираю ту печать с датой и ставлю новую с нормальной датой. И подаю на визу.Мне откривают опять польску на 6 месяцев.Я седаю в самалет в 2011 году и лечу в Голандию.в аеропорту они спалили что польская печать левая но визи оригинал. долго они не могли ничего понять.но всетаки меня судят и садят в тюрму на 1 месяц.забирают паспорт и отправляют домой. На Украине я делаю новий паспорт и подаю на Словацкую визу в январе 2014года и мне откривают без проблем.Но так вишло что я не поехал не куда. и она закончилась. В конце декабря в начале января 2015года я подаю на греческую визу и мне отказали типа я есть в базе СИС.и поставили какуюто отметку. Почему мне открили Словацкую через 2 года без проблем,а тут через 3 года они увидили что я в СИС, Как мне попасть в европу?? Как знать на сколько и когда они меня от туда вичеркнут?? Кто етим занимается? Кто может помочь?
Доброго дня.Адвокат в німеччині мені сказав,що через рік я можу просити скорочення терміну заборони,але я не знаю куди треба звертатися .Чи можу писати в Німеччину на адресу,з якої мені прийшов лист.В ньому і була вказана дата заборони до 24 грудня 2015р
То чому адвокат не підказав куди звертатись?такі розумні адвокати пиши туда не знаю куда…
Писати треба в абх.але якщо у вас е лист і він прийшов з іншого відомства то пишіть туди.
Але це все маловірогідно що ви щось добєтесь.тим більше з німцями.одна переписка на пару місяців може затянутисть.
А за що вас внесли німці і по якій візі?
Чому б вам не почекати до кінця сроку?вже не так довго
доброго дня як можна дізнатися на скільки часу занесено дані людини в систему сіс
Добрый день, ситуация типична и избита уже, но все же. Я получила депорт в 2013году на 3 года от Словаков. О том что у меня депорт узнала , когда подавала на польскую бизнес визу. Сейчас остался год, но у меня работа сейчас связанна с иностранными компаниями и мне кровь из носа нужно в марте месяце попасть в Австрию на международную выставку. Я писала электронное письмо в австрийское посольство, они сказали обращайтесь к словакам. Словацкое посольство сказали что не компетентны пишите в тот орган Словакии который выдал вам это. И сейчас я просто не могу понять есть ли вообще свет в конце этого туннеля?? и вообще если вот проходит срок наступает 14февраля 2016 года, какие мои дейсвтия, ведь депорта вроде бы нет , но и я так понимаю в базе СИС я еще вешу.
Спасибо огромное за ваше внимание.
Света нет…
Австрийцы визу откроют только когда словаки снимут а посщение выставки не является веской причиной для снятия.
Когда пройдет срок может плюс пару недель данные должны снять но в архиве если не ошибаюсь до 10 лет могут висеть.
А почему депорта нет если выше писали что получили его от словаков?
Я по не знанию дела, потеряла свое время на апелляцию. Я когда попала к словакам, они мне сказали что у вас будет только запрет на въезд в Словакию и вообще это выговор, а потом перечитав документы и опешив увидела депортация на 3 года.
выходит так что в начале марта следующего года я могу подавать документы на визу и спокойно ее получу, ведь как такового запрета у меня уже не будет??
Не знаю насколько спокойно но по идее должны уже снять.
У вас до какой даты точно депорт указан?
Апеляцией вы бы ничего не добились.за что вас депортировали?
Добрий день. підскажіть як можна подивитися чи я є в системі, в 2009 році було (уніважнєнє візи).
мне дали в Чехии выездную визу, я должна была полететь на самолете чтобы все было бы нормально. Но в 2013 году обанкротились украинские авиалинии, а чешские стоили просто заоблачно и я после консультации решила поехать на автобусе через Словакию. Меня уверили что максимально будет штраф за нарушение шенген сграниц. Но видимо мне не повезло и дали 3 года изоляции. А чехи дали выездную из-за ошибки в подаче на продление визы, я ее не заметила, а потом долгие судебные разбирательства и затраты. Проще было согласиться на выездную.
Всім доброго дня! В мене аналогічна ситуація як у Романа. Я поверталась з Польщі і на кордоні мене затримали. Мала 2 візи , порахували кількість днів з першої короткостр.візи ( 19 днів перебувала) яка закінчилась і діючої довгострок.річноі на 90 днів ( перебувала 75 днів) разом вийшло 95, сказали що 5 днів я вже перебуваю нелегально! Скажіть будь ласка де можна знайти інформацію як правельно використовувати ці візи, при отриманні у візовому центрі навіть ніхто не каже, що враховуєть ще перша віза! Я просто була шокована такою інформацією! Поставили мені на 6 міс депортацію і сказали, що можна іі анулювати, протягом 14 днів. Теж мені цей польський пограничник сказав, що потрібно сплатити 10 злотих, проте в цьому документі пише про 17 злотих! Хочу подати на ануляцію, може краще найняти польського адвоката?? Маю хлопця поляка, маємо намір взяти розписатися. Підкажіть будь ласка як краще зробити!
Ще хочу запитати, чи ця депортація анулює візу? Віза дійсна до 27 жовтня 2015р, по граничних сказав що після закінчення ануляціі віза знову буде дійсна!
Добрий Вечір !!!!!!!!! Мені поставили в Польщі депортацію Скажіть будь-ласка де можна дізнатися коли вона виходить і чи сама вона анульовується наперед Щиро Дякую