Шенгенська інформаційна система (SIS)
Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.
Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.
На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.
Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).
Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди
У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.
Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.
Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.
Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.
УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.
УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!
Структура бази даних SIS
У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:
- прізвище;
- ім’я;
- можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
- перша літера другого імені;
- дата народження;
- місце народження;
- стать;
- національність;
- будь-які, що використовуються, псевдоніми;
- чи озброєна дана людина;
- чи людина чинить опір (при затриманні);
- підстави для тривоги;
- дії, які необхідно застосувати;
- втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
- втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.
Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.
Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.
Історія бази даних SIS
Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.
Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.
Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.
Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.
Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.
Шенгенська Інформаційна система сьогодні
Юридичні аспекти і технічні характеристики
Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:
- перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
- технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.
Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.
Дані, що зберігаються в базі SIS
Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.
У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.
У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.
Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.
Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.
У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.
Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.
Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.
Зразок запиту в базу SIS
Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382
Формуляри запитів до SIS
Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.
Я прострочила 8 год , мені дали департацію на 6 місяців , але брали відбитки пальців , чи можу я взначи чи внесли в систему SIS
Внесуть точно,срок не вказали в бумагах?
Підкажіть будь ласка, я в 2010р. прострочив польський бізнес шенген на 30днів, повертався з Італії літаком, в Львівському аеропорті дав “шоколадку” і мені в паспорті поставили просто штамп прибуття з датою. Зараз змінив закордонний паспорт на новий та хочу знову бізнес шенген. Можуть бути якісь проблеми? Я можу бути в списку сіс? Якщо так, то на який термін? Дякую.
Ви такий не один)міняйте паспорт і подавайте.
У всякому випадку треба подаватись бо ніхто Вам не може сказати внесли вас чи ні і тим більше щось про терміни.
Скажіть будласка як взнати чи ти занесена sis
Зазвичай при депортаціі кажуть.Якщо ні то пишить в уряд у справах іноземців у Варшаві.
Дякую Вам за відповідь. Подав вже документи на бізнес шенген разом з сім”єю, чекаємо на результат. В разі відмови (тьфу-тьфу ))) ) через який час можна подавати повторно і чи можна подавати на інший тип візи, наприклад по переселенцям ( операція “ВІСЛА” )? Чи є якісь шанси після відмови бізнес шенген отримати цю еміграційну візу? Кажуть що поляки лояльно ставляться до таких віз. Завчасно дуже вдячний Вам за відповідь.
Якщо вімова по причині перебування в Сіс то зможете податись тільки тоді коли срок
закінчиться,хоча я не думаю що Ваші дані там.Система шенгенська і навряд чи львівські працівники якісь дані вносили.
Якщо ви маете змогу спробувати податись на емігрантську візу чому не подаєтесь?
Не знаю як ставляться поляки ,але я була на прийомі ,мої родичі були виселені до 39 року в ході операції “Вісла” і мені сказали ,що під карту я не підлягаю(
Попробуйте ще Ви.
У всякому випадку удачі Вам.відпишіться чи відкрили)
Відпишу обов”язково за декілька днів. Переселені родичі є в дружини, знайомий запевняв, що відкрити емігрантську візу може тільки вона, тому здали на бізнес. Пізніше прочитав на сайті посольства, що отримати емігрантську візу можу також я та дитина.
А в італійському аеропорті могли внести в сіс? Хоча нічого підозрілого з боку працівників аеропорту не помітив, пройшов реєстрацію як усі.
Якщо Ваш знайомий особистий представник посольства то слухайте його і далі)А краще напишіть в посольство (коректно сформулюйте питання і вкажіть документи які у вас ),або на прийом запишіться.Я цікавилась тільки для себе тому про інших членвв сім ї не скажу.
А в італ.аеропорту вас затримували,якісь бумаги давали?
Якщо ні то навряд чи вони вас внесли.Хоча іноді умудряються і тільки по даних паспорта вносити.
За порушення перебування макс 3 роки можуть дати наскільки мені відомо,тож якщо і внесли то срок уже давно пройшов.
Що гадати,чекайте результат і надійтесь на краще.
Добрий день мене департували з Польши на пів року але полячка зказала що я можу подавати на любу візу тільки не польську як взнати чи занесений ти в sis
Занесуть точно..поляки всім так кажуть))віідбитки брали?за що депортували?
Відкрили!!!!!!!!! Короткострокову правда, але відкрили! Дуже дякую Вам за поради.
Вітаю!!!ну так в чистий паспорт переважно і дають коротку спочатку.Удачі Вам!
вітаю…депортували в ополі у звязку з анульованим запрошенням на 2 р вже пройшов 1 рік я вийшла заміж змінила фамілію чи є шанс відкрити візу на іншу фамілію…віза була робоча …занесена в систему сіс.
Вам потрібно терміново виїжджати?якщо ні то почекайте ще рік.
Відкрити на нове прізвище можна ,але по перше не факт що відкриють.А по друге якщо брали відбитки при депорті і знов попадетесь на новому паспорті то буде велика проблема.В загальному це ризик але йдуть люди і на таке.Дивіться самі.
У всякому разі не забудьте за ідентифік.код.
Чоловік українець?
Доброго дня!Хотіла поінтересуватись у вас по такому питанні мені дали депертацію на 6 м і я не оплатила штраф на кордоні так як не було грошей.Що мені тепер робити куда звернутись поляки вже напевне надіслали на мою адресу у якийсь банк штраф на мене ,але лист так і не приходив ще пройшло вже 2м,і я не живу по тій адресі що у них є.Що мені робити я ж знаю що будуть потім проблеми якщо я його не сплачу куди мені звернутись порадьте?І ще одне у мого хлопця по чистому паспорті на першій візі польства шенген турист що відкрили на 2 м коли він їхав у нього було погане запрошення і його не пропустили при тому вдарили в паспорті штамп перекреслений автобус його висадили і тримали дали йому купу документів і повернули назад у Україну що йому тепер робити чи можна поміняти паспорт на новий чи що тепер?
Ви так написали ,що тяжко читати.
Наскільки я зрозуміла ,то і ви і ваш хлопець маете депорт і будете мати заборону вїзду В шенген.За погане запрошення приблизно роки два може і більше.Що в бумагах йому написали?
А вас не знімуть з бази навіть якщо і строк мине поки не сплатите штраф.
Робити нові паспорта на нові дані і робити відмови від ід.коду не знаю чи варто,це ризик як зловлять ще раз і це викриється то можете і на 10 років в базу попасти або і посадити.
добрий день мене в 2012р депортували з італії прострочена віза а в 2013 моя дружина получила пермесо чи можу я на цій підставі сподіватись на анульування департації
Я думаю Вам потрібно звертатись у відповідні відомства у справах іноземців в Італіі ітаким чином дізнатись чи впливае наявність пермессо дружини на ваш депорт.Депортували ж Італійці,вони і зняти мають.
Але чомусь я думаю ,що навряд чи вплине..
Пані Анно, підкажіть, будь ласка, як написати лист до варшави, щоб мої дані видалили із SIS вже 6-ти місячний термін депортації вийшов 04.10.2014року Пробували 16.10 здавали документи на візу, але отримали відмову 24.10, у звязку з перебуванням у базі даних
Заходите на сайт уряду у справах іноземців у Варшаві і там знаходите бланки 4 які треба заповнити і відіслати,також читаєте інфу про оплату і поручителя мешкаючого в Польщі і виконуєте все як там вказано.Сроком 30 днів з моменту оплати вам дадуть відповідь.
Не хотілось би вас засмучувати ,але думаю що в базі ваші дані років на 2 точно і ніхто не видалить раніше
За що вас депортували?
здравствуйте. Мне поставили депортацию в Италии 14 лет назад и занесли в систему SIS. Ездила в консульство Италии в Киеве и писала заявление о снятии депортации. Прошло два года, но ответа так и не получила. Пыталась опять открыть шенген визу, но получила отказ, т. к. я дальше нахожусь в системе SIS. Полтора месяца назад. писала письмо в МВД Италии, но ответа так же не получила.Скажите, что в таком случае можно сделать? Какие документы нужно отправлять в посольство? Может я что то не так делаю? Сразу говорю. что никаких бумаг о депортации у меня на руках нету. (потеряла) Скажите, какие еще методы можно использовать, что бы они мне дали ответ?
Насколько я знаю вопросами снятия депортации занимается не посольство и не МВД.Поищите в инете инфу о ведомстве которое занимается делами иностранцев в Италии и напишите им .Для начала хоть на електронку .
Посольство в принципе должно бьіло бьі ответить на ваш запрос и дать вам адрес ведомства куда обращаться.Но по всей видимости вьі или не так сформуриловали просьбу или может требовали от них удаления данньіх,что они проигнорировали и не ответили.
За что депорт на такой большой срок у вас?
Здравствуйте. В МВД Италии, мне посоветовали написать из garanteprivazy в Риме.(Управление по защите персональных данных) В письме в посольство, я действительно требовала, что бы они удалили мои личные данные из системы или объяснили мне причину по которой я так долго нахожусь в системе.А депортация за то, что я оказалась не в то время не в том месте. Я устроилась на работу в семью и поехала забирать вещи на квартиру. Приехала, а там полиция. Нас всех там и повязали. К тому же у меня уже была просроченная виза. Мне выдали бумажку, по которой я должна была заплатить штраф и в течении 5 дней покинуть страну. Т.к у меня не было денег, то я этого не сделала.
Мвд делами иностранцев не занимается точно,етим занимается ведомство по делами иностранцев.Как оно назьівается в Италии не скажу,знаю только по Польще Австрии и Германии.Посмотрите в нете если знаете итальянский и напишите им.
А в бумагах вам тогда указали срок депорта?Не сняли с базьі и не снимут до тех пор пока штраф не оплатите.За неуплаченьій штраф (если вьіпльівет)даже визу не открьівают пока не оплатишь,не говоря уже о депорте.
На счет срока депортации, я не знаю. Я тогда еще плохо понимала итальянский. На счет штрафа, то я согласна оплатить, поэтому и пишу им письма, что бы они написали мне причину и прислали оплатить штраф.
Но они к сожалению молчат. И я не знаю, что еще можно придумать, что бы получить от них хоть какой-то ответ.
Какую причину вьі хотите узнать у них ?почему не сняли?
Так потому что штраф не уплачен скорее всего.
Вьі писали в посольство в какой отдел именно?
И что писали -Я *** нарушила закон о пребьівании и хотела бьі оплатить штраф,как мне ето сделать и куда платить?и они молчат?
Я писала, что хочу узнать причину, почему я так долго нахожусь в системе SIS. В надежде на то, что они мне ответят по какой причине и вышлют квитанцию про штраф. Анна, если Вы знаете, как правильно написать письмо, подскажите пожалуйста.
В Киеве в посольстве Италии мне сказали писать через канцелярию посольства.А в МВД Италии, я писала в отдел SIS.
Представитель канцелярии посольства, сказал. что мое письмо они отправляют в МИД Италии.
Я что то запуталась.Мвд и Мид ето разньіе ведомства так вьі и туда и туда писали?
К сожалению по Италии я не знаю как писать,по тем странам котрьіе напимала вьіше только в курсе.
Но надо искать и узнавать Вам как то.
А бумаги про депорт как потерялись,там может бьіла бумага о штрафе?
Да, получается, что я и в МИД и в МВД писала.А насчет бумаг про депорт, Анна, 14 лет прошло. За это время было два ремонта и один переезд на другую квартиру. Так что документов нету (пропали). Если бы бумаги были на руках, то думаю, что депортацию я бы уже сняла. Хочется просто от них хоть какой-то ответ получить.
Они же должны были ответить, что или я не правильно подала документы, или. что там висит штраф. Или хотя бы просто ответили, что это пожизненна депортация. Ну хоть что-то. А так не ответа ни привета. Может Вы знаете кого-то, кто этим вопросом занимается?
Ну да ,страннно ,что молчат.
Напишите в правовой отдел посольства,сделайте письмо со ссьілками на законьі(почитайте в инете).напишите на мейл для начала.
Никто таким не занимается, разве что только деньги вьітянут.
Сами ищите вьіходьі.
А вам надо на работу в Италию уезжать?
Подруга зовет на работу в Испанию. Готова помочь с документами.
А с такими ксивами в овире, отправляют только за Урал :))