Різдво в Польщі. 12 головних польських страв

Поляки дуже віруючий народ, тому Різдво для них це, мабуть, одне з найголовніших свят. Різдво в Польщі-це перш за все сімейне свято. Це час традицій, які дотримуються практично в кожній родині. Різдво в Польщі відзначають 25 грудня, але найголовніше святкування доводиться на Вігілію (Святвечір).

Різдво в Польщі. 12 головних польських страв

Різдво в Польщі. 12 головних польських страв

Саме свято починається за традицією з урочистої вечері, – після того, як на небі з’явиться перша зірка. Тільки тоді сім’я збирається за святковим столом, обмінюються побажаннями, пригощаються облатками – спеціальним традиційним прісним хлібом із зображеннями на релігійну тематику.

До речі, традиція заломлення облатки та побажання один одному всього найкращого на передодні Різдва займає особливе місце. Поляки стверджують, що це істинно польська традиція, яку більше не зустріти ніде в світі.

Як правило, поляки готують на Різдво пісне і м’ясне меню. Пов’язано це з тим, що 24 грудня ще піст і на столі у Святвечір не може бути м’яса. Короп, червоний борщ, оселедець, тушкована капуста, вареники з капустою і грибами, маковий рулет – всього на столі повинно бути дванадцять страв.

За традицією в Святвечір на столі відсутній алкоголь. Але дехто згадує польську приказку «Рибка любить плавати» і випивають чарку-другу горілки, закушуючи її оселедцем. За традицією, на Святвечір за столом залишають одне пусте місце для випадкового гостя. Якщо хтось постукає в двері, господар будинку повинен його нагодувати.

Пропонуємо до Вашої уваги 12 головних страв на Різдво в Польщі.

Короп – класика польського кулінарного мистецтва. Ще 23 грудня в магазинах можна помітити величезні черги за свіжим коропом. Короп готують практично в кожній польській родині. Традиційний спосіб приготування – короп, обсмажений в клярі. У багатьох будинках його подають з ароматним медово-мигдальним соусом. З коропом пов’язана і новорічна традиція в Польщі: вважається, що якщо в новорічну ніч покласти в гаманець лусочку коропа, якого їли в Вігілію, то це принесе фінансову удачу протягом всього року.

Кутя. Ця страва так само є однією з головних в різдвяному меню. Саме з нього починається трапеза не тільки у католиків, а й у православних. Традиція приготування куті сходить до старовини, а кожен інгредієнт самого блюда має певне значення. Основа для приготування: пшениця, мед, горіхи, мак та родзинки.

Червоний борщ c вушками – класичне польське частування. Борщ дуже люблять в Польщі і подають до столу не тільки в особливих випадках. Але саме на Різдво до його приготування підходять особливо ретельно. Приблизно за 5-6 днів до Різдва готують бурякову закваску і дають їй настоятися. Виходить ідеальна основа для супу. Класичний польський борщ неможливо уявити без вареників – «вушок». Якщо вам дозволяє час, то краще самим їх приготувати. Тоді тісто вийде більш тонким, ніжним і «вушка» просто розтануть у роті. Але якщо не вистачає часу на приготування, то ці самі «вушка» можна легко купити в магазині.

Борщ з грибами – ще один традиційний і улюблений борщ в Польщі. Часто в польських сім’ях його готують саме на Різдво. Як правило, він готується за два дні до Свята.

Оселедець в сметані. Класичний рецепт приготування оселедця винайшли на Кашубах. Кашубське населення, для якого рибний промисел століттями був основним видом діяльності, знає всі тонкощі правильного приготування. Існує далеко не один рецепт, однак, оселедець в сметані завоював найбільшу популярність на святковому столі поляків.

Оселедець в олії. У сучасній Польщі оселедець можна легко купити в магазині. Раніше ж оселедець готували самі і головне значення надавали саме олії – воно повинно бути найкращої якості: або лляне, або ріпакове.

Капуста з грибами. За дане частування думки поляків діляться на протилежні. Комусь подобається, а хтось вважає це блюдо досить важким, тому не особливо його люблять.

Вареники з капустою і грибами. Вареники готують по-різному. І простою варять і обсмажують. Їх можна подавати і як окрему страву, і як доповнення до борщу.

Локшина з маком – Ця страва досить легка в приготуванні: макаронні вироби (часто беруть листи для лазаньї), мак, мед і волоські горіхи.

Риба по-грецьки. Незважаючи на назву, ця риба не має нічого спільного з Грецією, а є класичним польським блюдом на різдвяному столі. Рибу по-грецьки можна подавати як гарячою, так і холодною.

Пшоняна каша з чорносливом і корицею. Особливо це блюдо люблять діти.

Компот із сухофруктів. Це не тільки головний напій на столі в Різдвяну ніч, але і найулюбленіший. У польських сім’ях компот намагаються варити як можна в більшій кількості. Чим більше сухофруктів ви додасте: яблук, груш, слив, абрикосів, тим ароматні він вийде.

У Різдвяному меню в Польщі немає другорядних і головних страв. Всі страви є традиційними і важливими. Поляки дуже трепетно ставляться до звичаїв предків, тому частування на столі в одне з найважливіших свят – це важливий атрибут Різдва в Польщі для кожної сім’ї.

Якщо ви маєте друзів у Польщі, то корисною буде стаття: Привітання з Різдвом і Новим роком на польській мові

Відмінного настрою і приємного апетиту!

Wesolych Swiat!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *