Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Олександр :

    Добрий день хотів запитати вас я мав бізнес візу польску перший раз дали на 20 днів і все норм було потім мав 2 на 6 міс з коридором на 1 рік пробув десь у європі 1.5 міс зловили на границі між польшею і чехією анольвали візу що як би турис і заборона на 6 міс. Коли приїхав додомі писав лист туди де затримали прийшла відповідь щоб оплатив 10 злотих і щу у Варшаву листа подав і все там пояснував надалі з Варшави нічого не прийшло попросив знайому у польщі щоб вона за тел туди і в бюро у Варшаві сказали що мене в базі не має. Одже що це значить? Листа з Варшави що я знатий у мене не має а штам у паспорті про те що віза була анульвана є. І уже 6 міс пройшло і я хочу знов подавать на візу що ви мені прадите чи будуть у мене проблеми і чи є я в базі SIS? Ну і чи дадуть мені візу тепер? Дякую.

    • Анна :

      Яка знайома ?))в яке бюро?))в уряді по телефону таких справок не надають.якби все було так просто, то кожен міг би подзвонити і взнати ,але люди чомусь запроси офіційні подають.
      В загальному -якщо довіряєте інф.від знайомої ,подавайтесь на візу.Якщо ви в базі буде відмова ні,буде віза

      • Олександр :

        Я відправляв 2 листи 1 я відправив в місто де мене затримали де усе поянував і просиав забрати мене з бази з віди прийшов лист що треба зробить оплату 10 злот я так і зробив.А 2 лист я відправив у Варшаву в URZAD do SPRAW CUDZOZIEMCÓW Departament Legalizacji Побуту (Управление по делам иностранцев
        Департамент Легализация пребывания) але з віди ніякої відповіді не було і тоді моя знайома яка живе у Варшаві туди тел звісно давався номер справи і паспортні дані ну і там їй сказали що мене як би в базі не має.

        • Олександр :

          ну і мені анулювали візу і казали що 6 міс не зможу подавать на візу штрафів ніяких не було? то може мене і не заносили в базу SIS? допоможіть мені будь-ласка розібратись? Дякую

        • Анна :

          Через скільки часу після ануляції візи ви писали в уряд?

          • Олександр :

            Відразу як приїхав в україну я писав листа туди де мене затримал і анолювали візу була відповіть що треба оплатить 10 зло і тоді уже лись пішов у Варшаву разом з коп чека про оплату.

          • Анна :

            По перше, як я і казала по тел таку інформацію не можна.
            По друге при депорті в базу сіс вносять не відразу.Якщо ви написали так рано,то даних там ще і не може бути.
            Зробіть ще раз запрос тільки з поручителем.
            Або оплатіть 10 злотих і спробуйте ще раз коменданту написати.може якраз повезе ,ви ж дні не перевищили і не працювали нелегально.

          • Олександр :

            так я нічого не перевищував і не працював в мене була бізес віза. 1 лист я написав відразу бо казали що треба було вкластись 15 діб потім чекав відповіль. Лист мені прийшов що потібно оплатить 10 злотих тоді я зробив довіеність на знайомого у польщі він зробив цю оплату і тоді я прислав йому 2 лист з усіма док і пояснувальними він в ложив туди чека про оплату і тоді уже відправив до Варшави URZAD do SPRAW CUDZOZIEMCÓW Departament. Так от 2 лись прийщов до варшави десь через 1 міс післа анулації. То в них за цей час не було ще даних? І чому я просив знайому щоб вона за тел до них тому що мені казали що має прийти відповідь з Варшави тому кому я довіренсть написав і він писав на листі свою поль адрес але відповіді з Варшави не було і після 2 міс очікування я попросив знайому зат тел ость так. Може просто подати запит чи є я у SIS? Ч так як ви кажете повторно усе знов робить?

          • Анна :

            Олександр,якщо в уряд,то треба платити 34 злотих(17+17).може саме через це відповідь ви не отримали.поручитель у вас був значить все ок в цьому плані.
            Через місяць навряд,приблизно через місяця два (як мін.)
            Якщо у вас е знайомий в Польщі подайте ще раз запрос.хай оплатить він в Польщі 34 злотих и ваші формуляри з чеками відправить.Просто шкода на візу подавати і гроші втратити в разі відмови.коли це сталось ще скажіть,як давно?

          • Олександр :

            це було уже десь 5 міс назад

          • Олександр :

            а урад це яка адреса? Бо я писав суди URZAD do SPRAW CUDZOZIEMCÓW Departament Legalizacji. То знову писати до них тік оплатить 34 злот так?

          • Анна :

            Так п ишіть туда там е розділ вньосек і 4 листка для скачування то их скач.и заповнить.

          • Олександр :

            І ще а як на праму подать запить у SIS?

          • Анна :

            Як напряму?я написала як :формуляри ,оплата,чеки,поручитель і висилаете на адресу уряду лист.чекаете на відповідь

          • Олександр :

            а де можна скачать ці 4 лис?

          • Анна :

            На сайті уряду до справ іноземців.
            Я тут кидала ссилки на форумі пошукайте .

          • Олександр :

            А 34 зло оплатить на той самий рах що і я 10 зло платив? Той рахунок мені дали там де мене затримали коли я листа їм написав.

          • Анна :

            Рахунок той що на сайти уряду поданий.пошукайте

        • Олександр :

          Так я і попробую зробить дуже вам дякую)

          • Олександр :

            Доброго дня. Я хотів зробить так я ви мені порадили і пішов до перекладача з польскої мови в тур фірму він допомагав мені з листами 1 разу. Коли я сказав що хочу знову написать до ураду то він мені сказав що тепер починаючи з травня 2016 року подавати апелацію більше не можна. І тепер я не знаю що мені робить? Можливо ви щось знаєте?

          • Анна :

            Або ви щось не так йому пояснили або він такий “компетентний”.В уряд це на апеляція,а запрос .
            Якби відмінили ,то на офіц.сайті була б інформація,а по друге,такого в принципі не може бути.Бо кожна людина має право отримати інформацію,про наявність своїх даних в СІС чи де інш.

          • Анна :

            Нижче скинула ссилку,адмін перевірить і опублікує.Приписи деякі по темі іноземців з травня змінились ,але запроси ніхто не відміняв.

          • Олександр :

            ОК я понав то всетаки мені писать їм так? Ось я знайшов те що ви мені казали скажіть чи правильна силка (http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/)? Але там 6 док і рахунок там є то я маю перечислить 34 злот так? І заповнить 6 бланків? А ще НАПИСАТЬ пояснення і прохання знати мене з бази SIS?

          • Олександр :

            Доброго дня я зробив як ви все сказали було оплачечено 34 злот і знову написано 2 листа 1 до Варшави а 2 туди де мене затримали уже пройшов 1 міс але відповіді не має ні звідк що ви можете порадить що робить далі?

          • Олександр :

            ???

          • Анна :

            Добрий день.
            Щось дивно,що за стільки часу нічого не прийшло.Ви відправляли 4 форм,чеки і в довіреності вписали адресу і дані паспорта поручителя?так?

          • Олександр :

            Так усе було пройшо уже більше 1 міс нічого не має уже моя заборона на 6 міс закінчилась що тепер можна зробить?

          • Анна :

            Подзвоніть туда в уряд,там по даті народження іпрізвищу помоему так можна взнати чи поступив внесок і якщо скажуть ,що так то запитати,чому не прийшло досі рішення.
            Або написати через сайт уряду там е онлайн формуляр для запитань.

          • Олександр :

            Ок попробую по тел дізнатись.

          • Олександр :

            Добрий вечіп ришу вам сказать що забрав я рішеня в Варшаві там говориться що ні в базі ПОЛЬЩІ ні в базі Шенгену мене немає. То тепер я чистий? І можу подавать на візу?

          • Анна :

            Так ви чисті як сльоза

          • Анна :

            Подавайте на візу,але зробіть копію рішення і додайте до документів.І з собою теж майте на перший час копію(або оригінал)рішення.
            Як забрали листа?по тел.вирішували чи знайомий допомагав?

          • Олександр :

            Дяакую вам велике ви мені дуже допомогли.)) Так я попросив довірене леце по телефону усе дізнатись і у Варшаві сказали що листи слали і не знають чому вони не приходили. Пришлось ще раз доручення писать ну ті 4 лис і він поїхав до Варшави і забрав копію рішення. Ось так усе і пройшло.
            Я хочу подать документи на німецьку візу на курси на 1 міс усе буде чесно з документами і я дійсно буду на курсах. Чи велики у мене шанси що я отримаю візу?

          • Олександр :

            Підкажіть як краще зробити можна піти в візовий центр без співбесіди або в консульство з співбесідою як ви думаєте як краще зробить куди піти?

          • Анна :

            А чому тільки на місяць?
            На курси хіба можна через візовий?мені здаеться тільки в посольство.

          • Анна :

            Подивилась,вам треба бронювати термін на національну візу в посольстві.Там буде співбесіда.Але з власного досвіду мені посольство більше подобається,тому щона співбесіді ви можете розказати і пояснити свою ситуацію а не тупо здати документи.

          • Олександр :

            Так я також так думаю якщо до 90 днів то можна у візовий центр але я думаю у посольство піти. Страшно трохи мені що у мене була анулована польска віза я думаю чи вплине це на їхне рішення?

          • Анна :

            Любі курси подаються тільки в посольство.
            А чому на місяць тільки?ви їх вже оплатили?
            Якщо всі документи в порядку то мають відкрити.У вас же є бумага,де написано що ви чисті.
            А яке пояснення,навіщо вам курси,воно мае бути переконливим.

          • Олександр :

            Ок я поняв ну я хочу поїхати на навчання до німечинни далі тому от на курси їду

          • Олександр :

            Німеччини

          • Анна :

            В університет?
            Просто 1 місяця курсів якто маловато..мовні курси?

          • Олександр :

            так мовні

          • Олександр :

            а це рішення з польши що я чистий мені перекладать на якусь мову укр чи німецьку чи як? Коли подавать буду?

          • Анна :

            Перекладіть на німецьку.Розглядати будуть німці ваше звернення.А ті,хто на прийомі сидять,теж німецьку знають.Хоча як е лишні пару грн.то перекладіть і на українську,мало що їм захочеться).Там же тільки один листок,де саме інф,що ви не фігуруєте в СІС.

          • Олександр :

            Так один лист там про базу Польши і про базу Шенгену

          • Олександр :

            а якщо змінити паспорт зараз на новий і не подавати цей док що мене ніде не має?

    • Назар :

      Доброго дня !!Людоньки підкажіть таке , піймали на контрабанді у германі 7 березня, вилучили товар, машину , особисті речі та гроші,відправили додому пішки, Слава Богу добрався додому , після цього їздив у Чехію на роботу на 1,5 м, 3.08 мені прийшов лист з Германіі про штраф у розмірі 14 тис €, таких грошей у мене немає! Як що я поїду на кордон мене посадять поляки чи передадуть в німечину? Чи взагалі я тепер не в’іздний у Європу ? І я не буду оплачувати штраф,

  2. василь :

    доброго дня.таке питання за який час вносять в базу.паспорт забрали 11.06.2016 на польському кордони.ихав по польський робочий визи.знайшли пидроблену печатку .дали заказ визду до польши.паспорт невиддали.маю вже новий паспорт,чи э шанс видкрити хочаби короткий шенген,терминово треба в париж

    • Анна :

      Якщо зараз подасте то е всі шанси.тільки бажано без відбитків візу,якщо у вас брали вже при ануляціі .

      • василь :

        сьогодні отримав іспанську мультвізу.здавав у львові документи.пальці та фото теж брали.значить ще не в базі.надіюсь проскочити.лечу івано-франківськ валенсія в понеділок.а в аеропорту теж всім пальці беруть.

  3. Вероніка :

    Доброго дня Аня!22,05,2016 я сама здалася чеській поліціі ,але вони мені написали 3 роки депорту.По дорозі назад додому,ще поляки дали один рік депорту.Всюди знімали фото і відбитки пальців.23.06.2016 року я роблю собі литовський шенген у новому паспорті.Скажіть,що це означає.Чому мені зробили шенген.Чи можу я іхати зараз до Прибалтики ,чи мене спіймають і ще добавлять термін.Дякую

    • Анна :

      Тому що за місяць часу ваші дані нікуди не потрапили.тільки в базі порушників у тих,хто вас затримував.добавити не повинні а штраф може бути.ну додому розвернути то точно.але коли саме ,не відомо.коли рішенняпо вашій справі вступить в силу.

  4. Стефанія :

    Доброго, дня киньте будь ласка на мейл stefa.fedoriv@gmail.com зразок документів, номер рахунку куди платити, лінк чи мейл сіс куди писати щиро дякую…

  5. Стефанія :

    В мене така ситуація..першу візу котру я отримала на роботу в Польщу була на 25.07.14 до 24.07.15 на термін перебування 180 днів за цей час я віжджала і виїжджала тричі все було добре ставили печатки про вїзд і виїзд…Коли віза закінчилась я подала на національну візу ( за воєвудським запрошення на роботу. Отримала відмову за такими пунктами:міркування оборони чи державної безпеки та громатського порядку або інтересів Республіка Польща, та про подачу не правдивих персональних даниих фальшифа інформація або ви долучили такі дані що містить таку інформацію.
    Другий раз я подаю за іншим запрошенням на таку ж саму візу ( за таким запрошенням як і першу за якою їздила тільки від іншого працедавця) отримала знову відмову за такими пунктами: Ви не обгрунтували мету або умову запланованого перебування. Я подала на апеляцію в консульство. отримала знову відмову. я ж невтрачаючи надії знову падала на візу за тим самим запрошення що і попереднє і отримала звісно ж відмову за такими пунктами : ваші персональні дані знаходяться у списку іноземців, пеебування яких не бажане на території РПольща і запис про ваші персональні дані бува занесений у Інформаційну Систему Шенген(SIS), з метою відмови у вїзді.
    Питання: Чому аж на четвертий раз мені заначили ці пункти??
    Що мені робити далі??
    Я навіть не знаю наскільки мені дали депортацію і чи дали. Моя донька у Варшаві зараз чи могла б я написати лист до них з України а вказати адрес польський доньки щоб мені туди прийшла відповідь??

    • Анна :

      Ви по першій віщі дні не просрочували?
      Коли подавались на візу,можливо запрошення було недобре,ому і відмовили і другу відмову автоматично поставили або якщо через невеликий проміжок часу подавались.
      В сіс внесли більш за все після двох відмов ,тому раніше не вказували це.
      Ваша донька давно в Польщі?можливо не через запрошення відмовили,а через те,що підозрювали ,що ви хочете до дочки поїхати і там лишитись.
      Якщо донька проживання в Польщі мае прописку то все ок,можете її брати за поручителя .на її адресу прийде відповідь від них.

      • Стефанія :

        ні візу не перестрочувала…після другої відмови дала на апеляцію.Донька студентка але не є замельдована в тій квартирі винаймає…то не буде перешкоджує??

        • Анна :

          Якщо не прописана ,то не можна (можливо е хтось з пропискою?
          Лист оформляться так:скачуете з сайту уряду 4 документи іх заповняєте.оплачуєте збір і все.
          Якщо писати не в уряд а в КСИ то тоди по моему просто офиц.лист вид себе з проханням про надання информации.

  6. Тетяна :

    Доброго дня. Моєму чоловікові прийшла відмова у робочій візі до Польші, мотивація: дані занесені у SIS Чехією.Це було у 1994 році, чиможна анулювати дані за сроком давності. Якщо можна то як.

  7. Стефанія :

    Пані Анно, а як грамотно оформити цей лист??наприклад щоб я дізналась на який термін я депортована і якщо вийшов строк депортації то щоб вони дали підтвердження щоб я робила візу. Бо я в такому щоці що не знаю як бути далі і з чого все це починати…

    • Анна :

      Ну як грамотно,якщо ви будете писати в уряд то на 3 сторинци де звернення (з скачаних документів)пишете свою ситуацію.я така то отримала відмову через те,що мої дані в сіс .візу ніколи не просрочувала і не розумію з яких причин вони туда потрапили .
      І потім ,що вам треба їздити до Польщі і чому і просите(якщо дані дійсно там ) зняти вас чи скасувати заборону.щ ось на зразок такого,н у тільки більш обширніше
      Якщо в KSI, то все так само тільки просто на листку .
      В уряд оплата 34 злотих і мае бути хтось з польською пропискою як поручитель.

  8. Христина :

    Доброго дня!!! Мені дали депортацію на 3 роки, за перевезення сигарет в Польщу. До того було 5 штрафів. Кажуть, що можна писати листа до якого коменданта чи в уряд якийсь, платити 10 злотих. І тоді можуть скасувати депорт. Скажіть будь ласка хтось з таким стикався. Що робити? Кому, куда писати листа. Якого змісту має бути цей лист? Чи потрібно оплачувати штрафи перед тим як писати того листа????Допоможіть розібратись будь ласка!!!!!!

    • Анна :

      Штрафи треба оплачувати в любому випадку,інакше як депорт пройде вам його або продовжать або не знімуть.В шенген не зможете попасти .
      І за 5 штрафів і 3 роки депорту вам нічого не скасують.ну але можете пробувати.писати на ім’я того хто вас депортував,на протязі 14 днів після депорту.Почитайте коменти вище там все написано.

      • Христина :

        в мене пройшло вже 14 днів

        • Анна :

          Христини,я б на вашому місці і не надіялась на апеляцію,шукайте інші шляхи .
          Якщо все таки маете бажання,то пишіть,10 злотих оплатіть рахунок мае бути в документах.І просто на ім’я коменданта.копияпаспорта і чек про оплату.

  9. Вероніка :

    Доброго дня Аня!22,05,2016 я сама здалася чеській поліціі ,але вони мені вроді написали 3 роки депорту.Бо до сих пір ще шлють листи.По дорозі назад додому,ще поляки дали один рік депорту.Всюди знімали фото і відбитки пальців.23.06.2016 року я роблю собі литовський шенген у новому паспорті.Скажіть,що це означає.Чому мені зробили шенген.Чи можу я іхати зараз до Прибалтики ,чи мене спіймають і ще добавлять термін.Дякую

  10. Іра :

    Як дізнатися чи є в мене депортація, якщо я перебувала в Швейцарії по Чеській візі довше зазначеного терміну? Назад поверталася літаком. В аеропорту вручили якісь документи з назвою: “Судебное заслушивание с целью проверки исполнения мер по депортации….”, але в паспорті не поставили печатки про депортацію

  11. Валентина :

    Доброго дня! Порадьте, що робити, будь ласка. Отримала відмову у візі в Німеччину. Проте, жодної печатки в паспорт не поставили!!!, додали лише листки з рішенням про відмову укр та нім мовами.В укр варіанті взагалі жодних позначок, а в німецькому три графи відмічені, де перелічують причини відмови. Окрім того внизу є примітки, де перечислені саме конкретні причини щодо кожного пункту. Ще під тим є напис німецькою, де пише, що мої дані були внесені в Auslaenderzentralregister і в*їзд обмежений на один рік. Так от, цікавить мене чи можу я подати документи в інше посольство, оскільки паспорт у мене чистий. І чи оцей от ауслєндерцентральрегістер це те саме, що СІС? Буду вдячна за відповідь.

    • Анна :

      А інші дві графи ,що там пише?
      Ви порушували правила перебування в Німеччині?
      Ну так якщо в AZR дані є то в сіс теж скоріш за все.

      • Анна :

        З Ацр передають дані час від часу,в якій послідовності чи регулярності не скажу(.можна тільки робити висновки з того ,чи були у вас проблеми з перебуванням і ,якщо так,то коли.

  12. Галина :

    Доброго дня,мого друга депортували з території Польщі, на три роки, бо перевищив термін перебування,ніяких штрафів немає.Нам порадили звернутись до коменданта границей.Скажіть чи є зразки листів,і чи довіритель має бути громадяном Польщі, чи просто мешкати у Польщі? І до коменданта які документи потрібно подавати, крім листа і довіреності?

  13. Наталя :

    Доброго дня.Насамперед хочу запитати, чи співпадає термін департації з терміном перебування у списку SIS.В мене була департація у Польщі на 6 місяців у серпні 2014 року у звязку з фальшивим запрошенням-майже 2 роки тому.Потім – 2 відмови.Хочу ще запитати, чи робити запит за посиланнями, що ви надали, чи робити новий паспорт і подавати знову на візу (розумію, що це ризик).Дякую.

    • Анна :

      Депортація -це видворення за межі країни.
      Вона не триває 6 місяців.
      Як наслідок депортації отримують заборону вїзду, яка тривае стільки,на скільки поміщені дані в СІС.
      Самі вирішуйте на рахунок запиту.якщо дані ще не видалили,то буде знову відмова.

      • Наталя :

        Анно, дуже Вам дякую за відповідь і за Вашу допомогу.Я зрозуміла на рахунок запиту.І ще, якщо можна одне питання, якщо заборона вїзду в Польщу на пів року,а в Шенген-на рік, скільки можуть висіти дані в системі SIS, просто з Вашого досвіду відповідей на це запитання.Перечитала багато коментарів, але чи можна в моїй конкретній ситуаціїї.Ще раз дуже дякую!!!!!

        • Анна :

          Ну якщо ви точно знаете ,що на рік,то рік і будуть в СІС.+-1-2 місяці.
          Але це тільки наші припущення,щоб знати точно дату без запроса не обійтись.

  14. Roman :

    скажіть будь-ласка що означає odmowa Art.65 ust.1 pkt5

    • Анна :

      wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej.

  15. Мирослав :

    Добриц день пані Аня,був занесений в СІС Польшою тепер маю подавати на польське громадянство чи можуть мені відмовити в отриманні громадянства?

    • Анна :

      На основі чого громадянство?и як давно внесений був?
      Відмовити не повинні, а мозок потрапити можуть.Але це 50/50.якщо давно история з сис була то може взагали нияких проблем не бути.

  16. Міша :

    Доброго дня!Був затриманийв грудні 2014р при перетині кордону на одному з пунктів пропуску в звязку з тим,що фальшиве запрошення-після року перебування.Звязи відбинки ,оформили протокол,в паспот поставили печатку про ануляцію візи. з 2015 року маю довідку ,що в базі SIS не перебуваю,,,2 місяці назад подавав на польську шенген-відмова -Особа небажана для вїзду в РП,,,,,Підкажіть,що може служити причиною даної відмови?Дякую!

    • Анна :

      Де ви взяли довидку?

      • Міша :

        Довідка видана-Centralny organ techniczny Krajowego Systemu informatycznego KomendantGlowny Policji…дану довідку отримала людина ,згідно мого доручення

        • Міша :

          Де вказано ,що в Системі SIS не фігурую,,,,

          • Анна :

            В якому місяці 2015 року ви отримали цю довідку?
            Висновки два:або зарано зробили запрос або вам просто відмовили бо им так захотілось ви копію довідки подавали їм?

          • Міша :

            Довідка з січня 2015,,, 2 місяці після затримання,,,,,копію при подачі надава

          • Анна :

            Через два мисяця скориш за все ваши дани в сис ще не попали.минимум два мисяци максимум знаю и 9 мис.тянувся розгляд.
            Якщо в грудни затримали як може бути в сични два мисяци??

          • Міша :

            якщо б я перебував в базі сіс,то в листопаді 2015 мене б жідна з держав шенген зони невипустила

            як на мен то,швидше за все -суд-рішення-заборона вїзду +штраф

          • Міша :

            msternopol1@gmail.com– пишіть сюди—Дякую!

  17. Тарас :

    Доброго дня.
    Таке питання, чи можна легально працювати в Польщі по шопінг чи шенген візі? Без наслідків га отримання наступної візи
    Дякую

  18. Віта :

    Коли у паспорті поставили букву ф велику англійську що це значить

    • Олена :

      (А) Не располагает действительными документами на поездку
      (В) Обладает поддельным, фальсифицированным или искаженным документом на поездку
      (С) Не располагает действительной визой или действительным видом на жительство
      (D) Обладает поддельной, фальсифицированной или искаженной визой либо поддельным, фальсифицированным или искаженным видом на жительство
      (E) Не располагает надлежащими документами, подтверждающими цель и условия пребывания. Не были представлены следующие документы:
      (F) Уже пробыл на территории государств-членов Европейского Союза три месяца на протяжении шестимесячного периода
      (G) Не располагает достаточными средствами к существованию, соответствующими сроку и условиям пребывания, и средствами для возврата в страну происхождения или транзита
      (H) Является объектом информационного запроса в целях недопуска в СИС или в национальной базе данных
      (I) Рассматривается как представляющий угрозу общественному порядку, внутренней безопасности, общественному здоровью или международным отношениям одного или нескольких государств-членов Европейского Союза.

  19. віталій :

    Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, 15.05.2016 року дали заборону вїзду на термін 6 міс. 07.06.2016 року я подав на імя коменданта лист прохання про відмову на заборону вїзду. через два тижні після подачі прийшов лист на поляка (мене просили написати адрес поляка щоб вони могли прислати листи) чи дійсно я з ним працюю (бізнес віза). Поляк дав відповідь що так. Тепер має прийти другий лист з результатом і його немає. Пройшло 1,5 місяці і немає підскажіть що робити? ДЯКУЮ.

    • Анна :

      Як вариант ,написати коменданту на електронку,нагадати про себе.писля пидтвердження поляком прийшов лист ,що буде розгляд справи?

      • віталій :

        після підтвердженняя поляком немає нічого. чекаю на результат.

        • Анна :

          Ну то спробуйте на мейл написати,запитати.Або чекайте,але в принципі в них макс.термін 30 днів на відповідь.Мала б уже бути ,чи позитивна чи негативна.

      • Роман :

        Доброго дня , підкажіть поручителя в Польщі, мене занесли в сіс вже писав листа на уряд чужозенців, треба поручителя.

  20. Roman :

    Добрий день Анно Скажіть будь-ласка коли можна повторно подавати після відмови odmowa Art.65 ust.1 pkt5

  21. Назар :

    Доброго дня !!Людоньки підкажіть таке , піймали на контрабанді у германі 7 березня, вилучили товар, машину , особисті речі та гроші,відправили додому пішки, Слава Богу добрався додому , після цього їздив у Чехію на роботу на 1,5 м, 3.08 мені прийшов лист з Германіі про штраф у розмірі 14 тис €, таких грошей у мене немає! Як що я поїду на кордон мене посадять поляки чи передадуть в німечину? Чи взагалі я тепер не в’іздний у Європу ? І я не буду оплачувати штраф,

  22. Павло :

    Доброго дня!Получив відмову в робочий фізи 8 липня. Як узнав фальшиве запрошення зробили.Через скільки краще подавати документи? Ранніще порушень набуло

    • Анна :

      Не менш чим через місяць і зробіть нормальне запрошення.Якщо вінницьке консульство то через 3 місяці

  23. Віта :

    на паспорті польські поганичники поставили штамп на якому зробили хрест і букваF що це означає

  24. Христина :

    Доброго дня! Якось я уже писала про те як жінці при вїзді в Польщі скасували візу і усно сказали про штраф. візу скасували на основі як виявилося підробного запрошення, (хоча знаємо людей які на таких самих запрошеннях їздили по 2 рази)і сказали щось про штраф 1470 злотих.
    Відписуюся:
    Так, от приблизно через півроку на її адресу надійшов штраф – квитанція з реквізитами для оплатами1470 + 220 судове провадження. Там сказпно що треба сплатити протягом 30 днів з моменту отримання, а як ні то особа вважитеметься небажаною на території польщі протягом 3 років. Також сказано що відбувався суд, про який вона не знала і його вироком є притягення до сплати. Як ви думаєте, а може хтось мав такий досвід, якщо не платити цей штраф чи через 3 роки можна буде нормально вїжджати? і також цікавить думка ще з такого приводу: 1470 зл за фальшиве запрошення, чи це не забагато?за сигарети стільки не дають) бо причини штрафу не написано. Також додам, що перед цією візою по якій жінку не впустили, у неї вже була відмова на чистий паспорт.
    Дякую.

    • Анна :

      Якщо цикавлять сумми пошукайте в инети польськи закони и сумми штрафив за пидробку.
      Якщо не оплатить штраф то так и буде вин висити и писля 3 рокив не знимуть.Почитайте в документах про сис,якщое штрафи то не знимають або можуть ще перерозглянути и добавити сроку.

      • Анна :

        Хай напише до них,яка причина штрафу ,220 за суд а це за запрошення.якщо оплатить и не будуть вносить в сис то краще оплатити.

        • Анна :

          Але треба знати точно,з пидтвердженням вид них,що не внесуть.Щобне вийшло так що и гроши викине и в сис попаде

  25. Василь :

    Добрий день.

    Випадково протермінував візу – отримав депортацію на пів року.
    Подав апеляцію – отримав позитивне рішення.
    Хтось знає чи з тим рішенням можна вже спокійно подаватися на візу чи потрібно їхати знову на пол кордон і там ще щось узгоджувати, ставити якийсь запис в паспорті?

    Буду вдячний за інформацію.

    • Анна :

      Просто подаватись,копию ришення додати при подачи.Оригинал мати завжди з собою першим часом,як ихатимете за кордон.

    • віталій :

      Доброго дня п. Василь! Скажіть, будь ласка, через скільки часу Ви отримали позитивне рішення з дня подачі Запиту? І в якому порядку? Я питаю тому ,що маю таку ж ситуацію, подав Запит (прохання) і чекаю на відповідь, але чомусь вже 2 місяуі з зня зверннення глухо. Дуже буду вдячний Вам за відповідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *