Митні правила Польщі

Іноземці, які в’їжджають на територію РП, зобов’язані заявити в польські митні органи про ввезення до Польщі національних та іноземних платіжних засобів, якщо їх розмір перевищує 10000 євро (десять тисяч). Також з території РП можна вивозити як національні, так і іноземні платіжні кошти, тільки в розмірі суми, декларованої при в’їзді (внесені до митної декларації), або маючи дозвіл на вивезення валюти іноземцем.

Митні правила Польщі

Митні правила Польщі

З метою уникнення спірних випадків на кордоні при виїзді з Польщі рекомендується декларувати ввозяться платіжні засоби під час в’їзду на територію РП.

Ввезення предметів особистого користування

Особа, що в’їжджає до Польщі на тимчасове перебування, може привезти з собою предмети особистого користування, які будуть йому необхідні на час перебування.

Митне заяву про ці предмети можна зробити в усній формі. Ввезені речі підлягають процедурі тимчасового ввезення з повним звільненням від митних зборів і без вимоги страхування.

Предметами особистого користування є:

  • одяг,
  • туалетні приналежності,
  • особисті коштовності,
  • фотоапарати і кінокамери з фільмами і оснащенням для них,
  • відеокамери та переносне обладнання для відеозапису з касетами для них,
  • переносні: музичні інструменти, грамофони з платівками, пристрої для запису і відтворення звуку, радіоприймачі, телевізори, друкарські машинки, лічильні машинки, персональні комп’ютери,
  • біноклі,
  • інвалідні коляски,
  • спортивний інвентар, такий як: намети та іншої кемпінговий інвентар, рибальські снасті, спорядження для альпінізму, спорядження для пірнання, спорядження для полювання з набоями, велосипеди, каное і байдарки довжиною не більше 5,5 м, лижі, тенісні ракетки, дошки для серфінгу , парусні дошки для серфінгу, спорядження для гольфу, дельтаплани, парадельтаплани,
  • переносні апарати для діалізу і схожі медичні апарати, а також обладнання для цієї апаратури.

Всі вищевказані предмети можна провозити в кількостях, обумовлених їх призначенням і термінами поїздки.

Прикордонний митний пункт може зажадати пред’явити список ввозяться речей, якщо сума митних оплат і податків за товари, кінцевим пунктом ввезення яких є Польща, перевищить 5000 євро.

Ці речі при виїзді з Польщі повинні бути вивезені. У випадку, якщо митниця вимагала складання списку при в’їзді особи, то, їдучи, його потрібно також пред’явити митним службам.

Ввезення інших товарів, не оподатковуваних митом

Не обкладаються митом – в рамках встановлених на деякі предмети кількісних норм – товари, що ввозяться в особистому багажі пасажира, що в’їжджає на територію Польщі, якщо їх кількість і різновид не вказують на комерційні цілі. Ці товари також не обкладаються акцизним податком та податком на товари і послуги (ПДВ).

Встановлено такі кількісні норми:

  • алкогольні напої:
  • спиртовмісні та алкогольні напої, крім вина і пива, – не більше 1 л разом,
  • вино – не більше 2 л,
  • пиво – не більше 5 л,
  • тютюн і тютюнові вироби:
  • сигарети – не більше 40 штук або
  • тонкі сигари – не більше 100 штук або
  • сигари – не більше 50 штук або
  • тютюн, нюхальний тютюн – не більше 250 г
  • парфуми: не більше 50 мл і туалетна вода: не більше 250 мл
  • лікарські засоби – у кількості, призначеному для власних потреб пасажира.

Умовою звільнення від мита у рамках встановлених норм на спиртні напої, тютюн і тютюнові вироби є вік пасажира 18 років.

Звільненням від мита у рамках встановлених кількісних норм пасажир може скористатися не частіше, ніж один раз на місяць.

Загальна сума товарів, що не входять в перелік, що провозяться в особистому багажі та звільнених від мита, не може перевищувати 175 євро, у випадку, якщо пасажир не досяг 15 років – 90 євро.

Більш точна інформація знаходиться на сайті Міністерства Фінансів Польщі, для тих хто знає польську або англійську 🙂

Коментарі до статті

  1. Леся :

    Tаможенні правила (рос) – Митні правила (укр.) 🙂

  2. Леся :

    Дякую за сайт. Мені він дуже сподобався. Було б непогано,якби тут була ще інформація про українські діаспори Польщі.

    • admin :

      Дякую за теплі слова і за слушні зауваження :). Ніяк не доходили руки поміняти, сьогодні виправлю помилку… А на рахунок діаспор – як тільки буду володіти інформацією, то зразу її опублікую на сайті.

  3. Ari :

    Маю запитання, чи маю я право пересікати кордон числа 25.09.2013 з Польши в Україну , якщо віза відкриита( в паспорті написано) od,from 25-09-12 do, until 25-09-13?

    • admin :

      Так, але на вашому місці я не ризикував би так, оскільки людям ставили депортацію на 3 роки, навіть за 10 хвилин прострочення візи

  4. Alla :

    чи правда, що треба здавати документи не тоді коли закінчуется термін дії візи,а тоді коли перший раз перетнув кордон?

    • admin :

      Це коридор річний рахується від першої дати в”їзду. Подавати документи можна за 3 місяці до планованого в”їзду.

  5. Alla :

    дякую!і ще одне питання..у мене е робоча віза на пів року,а роботи не маю чи можу я поїхатив Польщу наприклад сьогодні зранку на закупи і вечером їхати назад в Украіну,чи не буде проблем на кордоні чому я вернулась(я ж їхала на роботу)?

    • admin :

      Залежно від того що ви їм будете казати про причину швидкого повернення додому і чи підтвердить поляк вашу історію, якщо йому зателефонують 🙂

  6. Oleg :

    Доброго вечора! Підкажіть будь-ласка таке. У мене зараз відкрита польська бізнес-віза так як паспорт закордонний був новий відкрили мені її тільки на 20 днів думаю це напевне через це. Ну і от підкажіть таке зараз після того як закінчиться термін дії візи а він складав 2 місяці чи можу я знову подавати документи у польське консульство із старим запрошення чи потрібно щоб мені надіслали нове?

    • admin :

      Доброго дня! Запрошення для подачі на візу дійсне 3 місяці від дати його виписки. Якщо ви вже подавали по ньому документи, то при наступній подачі можуть попросити у вас підтвердження, що пи продовжуєте співпрацю з поляком. Принаймні так було, коли люди подавались на візовий центр. Саме краще – зателефонувати у установу, в яку ви плануєте подавати документи на візу (консульство чи візовий центр), тому що ці правила можуть мінятись кожних пів року…

  7. Дмитро :

    Доброго дня підскажіть, чи можу я переганяти машини з европи, маючи журналістську візу,наперед вдячний за відповідь.

  8. Олександр :

    Доброго вечора! Скажіть будь-ласка я подав документи у візовий центр документи на відкриття шинген бізнес-візи. Я хочу поїхати в Польщу автомобілем, чи потрібно оформляти на авто ще окремі документи. Авто з українськими номерами.

  9. Надя Струк :

    Доброго дня, підкажіть,будь ласка, яку кількість (на яку сумму ) риболовних снастей можна ввозити на територію Польщі?

  10. Андрей :

    Скажіть будь-ласка які документи потрібні для перевезення продукції через митницю (фрукти, овочі). Який митній збір на овочі, фрукти?.
    І чи на всіх митних пропусках можна проїхати з фруктами, овочами товаром?

  11. Ванч :

    Доброго дня. Скажіт чи можна онолювати одну візу до польші d 05 азробити іншу і теж до польші

    • admin :

      Доброго дня. Якщо це зміна типу візи, то так. Пишите лист ануляції при подачі документів.

  12. наталя :

    На яку суму можна привести товари з польщв(без податку) на одну особу.???

  13. Emilio. :

    Добрий день… Підкамінь будьласка, чи таможня Польщі має право ” ритись” в моїх речах? Чи змушений я відкривати чемодан.? І які права мають працівники таможній.?.

  14. Жанна :

    Доброго дня! Підкажіть мені, будь ласка, чи в мене не буде проблем на кордоні, якщо я маю Aufenhaltskarte(німецький аусвайс на воззєднання сімї), виписалась з Німеччини і виїхала в Україну з приводу здоровя(чотири місяці) і тепер знову повертаюсь до Німеччини до чоловіка, але в мене немає приписки??? Дуже дякую

  15. Ірина :

    хто писав листа до коменданта по питанню скасування депортації

  16. Михайло :

    Особожденіем-це українська мова???????????????????

  17. Юрий :

    Доброго дня маю візу пів річну робочу перетинав кордон власним авто, скільки часу може ребувати моє авто в польщі?

  18. Ірина :

    Якщо в мене відкрита робоча віза мені робота не сподобалась я првернулась на Україну тепер хочу поїхати в Польщу на декілька днів але запрошення анульоване я можу поїхати по біометриці?

    • Лариса :

      Ирина!У меня приблизительно такая-же история.Только я к тому-же не знаю,анулировано ли у меня приглашение работодателя или нет.До окончания термина визы по приглашению осталось 20 дней.Я не хочу принципиально их терять.Мне тоже нужно съездить в Польшу на пару дней не используя безвиз.Что по этому поводу делать, я ещё думаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *