Обмін валюти в Польщі

Пункти обміну валюти в Польщі називаються “Kantor” [кантор] або “Kantor wymiany walut”. Зазвичай вони знаходяться на вокзалах або в історичному центрі міста (у банках, як правило, немає обмінних пунктів).

Обмін валюти в Польщі

Обмін валюти в Польщі

У обмінних пунктах на вокзалах курс обміну може бути нижче, ніж в інших. Але є дуже багато винятків з цього правила (наприклад на вокзалі у Вроцлаві курс в обмінних пунктах не нижче, ніж скрізь).

На вокзалі у Варшаві обмінні пункти в будні дні встановлюють хороший курс, а от у вихідні дні (або в суботу після обіду) – нижче, ніж зазвичай.

Яку валюту краще везти?

У Kantor’ах можна поміняти не тільки долари і євро, але і практично будь-яку європейську валюту. Гривні теж приймаються, але за дуже невигідним курсом і не скрізь – тому краще везти долари або євро.

Курс купівлі та продажу валюти вивішується на дошках при вході в обмінний пункт, або безпосередньо біля віконця.

Ніяких великих відсотків за обмін не береться. На відміну від Праги, польські обмінні пункти не вдаються до обманів. Наприклад, вказуючи дрібним шрифтом, що суми менше 1 тисячі євро змінюються за іншим курсом – як це роблять чехи. Тобто скільки написано на табло – стільки Ви і отримаєте на руки.

Для обміну валюти в канторах не потрібно ніяких документів. На відміну від російських банків, де обмін валюти працює в кожному відділенні, в польських відділеннях банків обміну валюти найчастіше немає.

Зверніть увагу, що в Польщі заборонений обмін валюти з рук. Тому, вирушаючи на ярмарок, краще заздалегідь подбати про обмін. Обмін з рук нерідко стає прибутковою справою для шахраїв.

Режим роботи обмінних пунктів у Польщі

Працюють обмінні пункти звичайно з 8:00-9:00 до 16:00-18:00. У суботу – до 14:00, у неділю та святкові дні – вихідний.

Коли більшість обмінних пунктів не працює – деякі обмінники залишаються міняти валюту по не дуже вигідному курсі, іноді на 20% менше, ніж зазвичай.

Тому радимо подбати про обмін валюти заздалегідь.

УВАГА! Тим, хто приїжджає до Польщі в суботу і передсвяткові дні! Постарайтеся обміняти гроші до обіду, тому, що в суботу і передсвяткові дні обмінні пункти закриваються вже о 14:00. І до понеділка (або до закінчення свят) доведеться обмінювати валюту за невигідним курсом.

Чи можна в Польщі розплачуватися Євро

Згідно з чинним законодавством, з 1 травня 2004 року заборони на оплату послуг в Євро немає. Коли ви платите в Євро, а продавець бере в них оплату – ніхто з вас не порушує закон.

Проте, закон говорить, що для проведення оплати в Євро обидві сторони повинні висловити згоду на це. Іншими словами ніхто не зобов’язаний приймати у вас Євро, точно також як і вимагати Євро в якості оплати. Для цього повинна бути присутнім «добра воля» обох сторін.

Також відсутній жорсткий курс євро по відношенню до злотого. Тому одні дотримуються поточного курсу національного польського банку, інші встановлюють свій.

Для вступу в Єврозону необхідно виконання ряду умов: це і обмеження дефіциту бюджету, і стабільність цін (інфляція не повинна перевищувати більше ніж на 1,5% середню інфляцію в найбагатших країнах Єврозони), курс національної валюти має бути стабільним (не коливатися більше ніж на + / – 15%), і відсоткова ставка не може (більш ніж на 2%) перевищувати середню по Єврозоні.

В даний час дата вступу Польщі до Єврозони не визначена.

Курс валют у Пшемислі

Курс валют у Пшемислі

Курс польського злотого (приблизно): 1 зл – 2,5-2,8 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *