Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Анна :

    Хоча почитала зверху комент,що відповіли в інф.вікні ,що є таке прізвище занесене.Цікаво в якому посольстві,наше луцьке точно не надавало до останнього часу.Сходіть тоді з неділі поки не свята ,попробуйте щось довідатись.Можливо скажуть.Добре якби був хтось знайомий щоб міг глянути і на скільки дані там,а то так можна наугад на візу декілька раз подаватись і вімови мати через сіс,гроші на вітер викидати

    • Юлія :

      Я так і хочу зробити, спочатку піду в посольство що там мені скажуть. І за вихідні напишу лист, відправлю. Побачим. Можливо будуть якісь ідеї ще пишіть. Буду вдячна.

      • Анна :

        Ідей можна знайти багато,а реальні це :взнати чи ви в базі і на скільки,пробувати зняти,якщо не вийде то або чекати кінця сроку або робити щось не зовсім чесне.

  2. Олена :

    Доброго вечора, Анно!Відповіді так і не дочекалась.Набралась хоробрості і подзвонила в то міністерство.Це телефон секретаріату.Підняла дівчина,я їй відразу почала говорити ,що я з України і погано володію словацькою.Вона мені сказала зачекати і переключила на якогось мужчину.Йому я сказала то саме та почала говорити свою проблему ломаним словацько -польським.Він спочатку подумав, що мене десь поліція зловила з простроченою візою.Спитався яка в мене була віза,та чи є в мене печатки, що я дійсно виїхала.Але я пояснила, що віза в мене була на 3 роки, що було 2 виїзди на 2 та 87 днів.Що віза попередня була анульована і я не знала,що її також треба враховувати.Тобто він каже, що я нарушила добу перебування.Я йому сказала, що зробила це не навмисно, що мені треба поїхати до Польщі на роботу.Далі він спитався до коли в мене заборона я сказала, що до 3 вересня .Тепер основне!Він,мені сказав,що мені треба написати: прохання про скорочення строку дії депортації,написати чому так сталось та чому я хочу скоротити строк.Зробити це тільки в паперовому вигляді,додати скандал паспорта, печаток в паспорті.Анічка,я відправила листа з проханням (два дні ппереправляли)незнаю чи правильно.Описала все як було,що свій вчинок зробила ненавмисно.Що на Україні фінансові труднощі та моя дитина навчається на платній формі.Що мені потрібно їхати ,щоб заробити грошей для моєї родини та добробут моєї родини залежить від їх рішення.Вислала їм копії моїх віз, початок.Ще вислала копії депорту та того листа з Варшави.Зразка ніде не знайшла,оформили так ,як полякам висилала.Дуже переживаю,що ви на це скажите?Він, сказав що відповідь чекати протягом місяця!

    • Анна :

      Ну все ніби в порядку.Саме головне щоб було написано в самому листі зверненні хто ви адреса серія і номер пспорта і копія паспорта.
      Да 30 днів вони мають право розглядати,що поляки що німці.Словаки видно так само.я думаю що можливо якраз повезе.читала що якщо до кінця деплрту не більше 6 місяців то можуть піти назустріч і зняти з бази.
      Ви молодець ,респект що не розгубились додзвонились та ще й не володіючи мовою домовились.

      • Олена :

        Дякую,Вам Анно за респект,дуже приємно. Я в листі там де вказувала свої данні не вписала номер паспорта ,щось не подумала :-(. Це може зашкодити? Я послала кольорові скан копії.А в данних вказала, прізвище,ім’я,рік народження,громадянство та адресу проживання.Щось я тепер, ще більше буду переживати.Анно,а як вам можна скинути того листа – прохання, щоб Ви подивились? Моя пошта: marat2004@i.ua ,або marat2000@i.ua.В цей перший емейл чомусь все в спам приходить.Дякую Вам за відповідь!

      • Олена :

        Дякую, Вам Анно за респект дуже приємно.Я в листі там де вказувала свої данні не вписала номер паспорта,щось не подумала:-(.Це може зашкодити?Я послала кольорові скан копії.А в данних вказала,прізвище,ім’я,рік народження,громадянство та адресу проживання.Щось я тепер ще більше буду переживати.Як Вам можна скинути того листа-прохання,щоб Ви подивилися?Мої пошти :
        marat2004(собака)i.ua aбо marat2000(собака)i.ua.
        Дякую Вам за відповідь!

        • Анна :

          Ні все ок .головне що написали адресу проживання і свої особисті дані.номер паспорта не помішав би але як є копія прикладена,тим більш кольорова то все ок.
          Тепер чекаємо,що відпишуть.Дай Бог,щоб зняли.Щиро Вам цього бажаю!

          • Олена :

            Дякую Вам Анно за відповідь!Ви мене заспокоїли.Коли прийде відповідь я обов’язково відпишу.Ще хотіла в Вас спитати , якщо навіть знімуть ту депортацію, чи буде заплямована моя репутація?Чи можуть мені відмовити в візі?Я ,просто ніколи не була в такій ситуації.Віз мала багато (гостьових), робочих 3.Мені ніколи не відмовляли ні словаки, ні поляки.

          • Анна :

            Ну як знімуть то звісно пятно буде на візовій історії.як будете мати бумагу на руках що вас знято то її треба буде завджи перший час з собою мати щлб не придирадись на границі.

  3. Олена :

    Ще одне, моя порада Юлії!Повірте мому гіркому випадку.Я так само була в консула,тільки у Львові.Відповіді про SIS вони не дають!Я про те,що мої данні в SIS не знала ,послухала консула поперлась в Польщу.І так трирічний шенген втратила.Вам першим ділом до Варшави треба писати,щоб вони вам дали повну інформацію, про Вашу особу, яка міститься в SIS.Tа на який термін внесена і вислати копію паспорта по якому вас депортували.Написати мотив,чому ви до них звертаєтвесь.Я так особисто звернулвесь.Відповідь прийшла через місяць.І Анна,Вам правду говорить вони вас можуть вирахувати по індефікаційному номеру.Вам спочатку запит треба подати,а потім від нього відштовхуватись!

    • Юлія :

      Олена, не могли ви мені скинути копію того листа на пошту. Та адрес куди зверталися

      • Олена :

        Адреса на яку я писала є на сторінці 8 це:
        Centralny Organ Techniczny KSI
        Komenda Główna Policji
        Pulawska 148/150
        02-624 Warszawa
        Polska
        Свій лист я вам можу скинути,але мій лист вам не підійде тому,що в мене мотивація інша.Вам треба написати свою мотивацію(uzasadnienie).Моя пошта вище, я для Анни написала.

      • Олена :

        Centralny Organ Techniczny Krajowego Systemu Informatycznego – Komendant Główny Policji
        COT KSI– centralny organ techniczny Krajowego Systemu Informatycznego jest administratorem danych w rozumieniu art. 7 pkt 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, w zakresie wykorzystywania danych poprzez Krajowy System Informatyczny (KSI), przetwarzanych w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) oraz Wizowym Systemie Informacyjnym (VIS).
        Prawo do informacji
        Każdej osobie przysługuje prawo do uzyskania wyczerpujących informacji na temat dotyczących jej danych osobowych, które są przetwarzane w zbiorach danych.
        Zgodnie z art. 32 ust. 5 ustawy o ochronie danych osobowych, prawo do informacji przysługuje osobie zainteresowanej nie częściej niż raz na 6 miesięcy.
        Na podstawie art. 32 ust.1 pkt 1-5a ustawy o ochronie danych osobowych, osoba, której dane dotyczą, może żądać – odnośnie przetwarzania jej danych osobowych – następujących informacji:
        czy zbiór istnieje,
        od kiedy dane są przetwarzane,
        jakie jest źródło pozyskania danych,
        w jaki sposób dane są udostępniane,
        jaki jest cel i zakres przetwarzania danych,
        w jakim zakresie i komu dane zostały udostępnione.

        Administrator udziela żądanych informacji w terminie 30 dni.
        W celu uzyskania informacji o przetwarzaniu danych osobowych w Systemie Informacyjnym Schengen lub Wizowym Systemie Informacyjnym należy złożyć pisemny wniosek w języku polskim na adres:

        Centralny Organ Techniczny KSI
        Komenda Główna Policji
        Puławska 148/150
        02-624 Warszawa
        Polska
        Wniosek powinien zawierać:
        imię i nazwisko składającego wniosek;
        numer PESEL (jeżeli osoba posiada);
        obywatelstwo;
        datę i miejsce urodzenia;
        miejsce zamieszkania (kraj, miejscowość, ulica i numeru domu/mieszkania);
        przedmiot sprawy, której dotyczy wniosek;
        podpis osoby składającej wniosek.
        W celu jednoznacznej identyfikacji danych, wnioskodawca może dołączyć kserokopię strony dokumentu tożsamości zawierającej dane osobowe.
        Zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U.z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późń. zm.), strona może być reprezentowana w postępowaniu administracyjnym przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania.
        Zasady ustanowienia pełnomocnictwa procesowego określa art. 33 kodeksu postępowania administracyjnego, tj.:
        – pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych;
        – pełnomocnictwo powinno być zgłoszone na piśmie;
        – pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa.
        Adwokat lub radca prawny oraz rzecznik patentowy może sam uwierzytelnić odpis udzielonego mu pełnomocnictwa.

  4. Світлана :

    Анна, доброго вечора. Мені прийшла відмова у польській шопінг візі. Причина – цитую Принаймні одна Шенген-держава вважає, що Ваша присутність становить загрозу для громадського порядку,внутрішньої безпеки,громадського здоров”я. Що це значить? Я в системі чи ні? Що мені робити? Будь-ласка, відпишіть, дякую.

    • Анна :

      Це сайт адміна))я тільки коментатор.
      Виходить ,що в базі.Але вже й розписали,загрозу громадському здоров’ю і т.д.ніби ви злочиниця якась.
      У вас були якісь проблеми з перебуванням чи неувязки в візовій історії?

      • admin :

        Анна, ви стільки вложили сил у цей сайт, що можна вважати його нашим 🙂

        • Анна :

          Дякую 😉

        • Света :

          Добрый день))).. у меня интересная история – получила письмо от Визового центра “Греция-Украина” – про знищення персональних данних, здійснено у спосіб, що виключає подальшу можливість поновлення цих персональних даних.Поясніть чому? що це означає?

          • Анна :

            На підставі чого ви отримали такий лист?перед тим були проблеми?

          • admin :

            Таке буває, коли візовий центр знищує ваші персональні дані, які ви надавали при подачі документів на візу. Тобто, цього не потрібно боятись 🙂

      • Світлана :

        Ой, історія в мене дуже довга. Анулювали бізнес-візу в Польщі через фальшиве запрошення, коли я їхала з дитиною(вписана в мій паспорт),у дитини сказали,що віза добра. Дали мені депорт на 6 міс., зняли відбитки пальців, і дали 14 днів на те, щоб я покинула Польщу.Я поїхала в Німеччину, коли поверталася зупинили німці, оформили папері, відбитки не знімали, і передали мене полякам. З Німеччини приходили листи , я оплатила їм всі штрафи, і мені прийшов лист-підтвердження, що з 28,02,2015 мені дозволено в”їзд в Німеччину,і всі дані про мене видалено.З Польщі нічого не отримувала. Зараз дуже-дуже треба в ЄС, але, коли подала на шопінг візу прийшла відмова з такою причиною. Може ви підкажете, що робити? Чи оскаржувати відмову? Чи писати лист в Варшаву, і чекати відповіді? До цього мала і робочу, і шенген-візи ніяких проблем не мала…Порадьте щось, дуже-дуже потрібно. Дякую.

        • Світлана :

          Якщо можете, то напишіть,будь-ласка, адрес куди в Варшаву писати, і на якій мові. І, що мені найкраще написати, щоб хоч якось себе оправдати?

          • Анна :

            А хто вас оформляв?в смисл адресу якусь поляки для листування лишали?
            За що німцям ви штрафи оплачували?
            Я навіть не знаю ,оправдатись ви навряд чи зможете,тільки взнати наскільки ваші дані помістили в базу.
            Можна було б і до німців запрос зробити,але як є лист ,що з люього в Німеччину можна то значить так і є.
            А в бумазі з відмовою не вказано,яка держава вважає вас загрозою))?

  5. Оксана :

    Аня, скажіть, будь ласка, а чому ви вище запитували про копії старого паспорта? Я поміняла ім”я і прізвище, і без коду подала на новий паспорт, але старий здала. Навіщо він?

    • Анна :

      А копій не лишилось?в принципі він не потрібен,просто копія не помішала б ,якщо коли запит захочете зробити.
      Я відповідь Юлії писала,що копії паспорта потрібні ,якщо робити запит про наявність даних в базі сіс.

  6. Світлана :

    Анна, німцям штраф оплачувала за перекладача і т.д. Німці кажуть, що про мене в них всі дані видалено, а в відмові державу не вказано. Поляки адресу не надали. Якщо подавати запит чи є я в SIS, і наскільки, то куди писати, і ще кажуть, що треба щось оплачувати? Дякую вам.

    • Анна :

      Можете подивитись в інеті емейл адресу тої плацовки,погранці від якої вас затримували(поляки)і написати коменданту про свою ситуацію і куда вам звертатись.
      Також можете написати на ту адресу,яка на цій сторінці вказана ,також в Варшаву можна.Але як на мене,то краще спробуйте другий варіант.В Варшаву треба оплачувати 34 злотих.

  7. Світлана :

    Добрий день,Анна.Якщо мені відкриють німецьку візу, а у дитини буде польська-шенген(бо вона дійсна ще до серпня), то чи не буде в мене і в дитини проблем потім з німцями, наприклад, в аеропорту?

    • Анна :

      Світлана,німці Вам не дадуть візу хоч і претензій у них до Вас немає.Вам таку саму бумагу дадуть ,про те що одна з Шенген держав вважає…і скажуть вирішити цю проблему тоді приходити.
      Треба спочатку взнати на скільки ще у вас заборона .
      Ви звісно можете спробувати,але віза ж не безкоштовна ,буде шкода викинутих грошей.
      Не знаю ,що вам порадити на рахунок польскої візи у дитини.Я думаю все на розсуд того ,хто буде перевіряти ваші документи.Проблем може і не бути ,і з точністю до навпаки.А який тип візи у дитини і ціль видання(номер)?Зі свого досвіду,коли мала німецьку візу а дитина польську,то кордон дитина перетинала з батьком,у нього теж була віза польська, щоб не ризикувати робили так.А потім і зараз в принципі,як їжджу сама з дитиною то відкриваю і дитині німецьку візу.

      • Анна :

        Але мій досвід не є істиною в останній інстанції)просто ми їздили авто і на пункту пропуску часто придирались куда і чого їдете і коли в мене німецька а в дитини польська ,то зразу починають робити висноіки ,що дитина слідує до Нім.з польською візою.Для уникненя цієї лишньої мови ми робили так як я вище описала.А в даний час відкриваю нім.візу дитині,бо мені можна це зробити безкоштовно і не треба ніякі ліві контракти купувати іт.д.
        А так в принципі я не знаю інфи ,де йшлося б про те ,що у матері і дитини має бути віза однієї країни.Можливо я помиляюсь,хай адмін мене поправить.Це тільки на розсуд того ,хто перевірятиме.Як захоче докопатись до вас ,то зробить це.
        Ще проблема,що дитина вписана в паспорт.Цей паспорт з ануляцією вам скоріш за все прийдеться змінити.

  8. Світлана :

    Я вже теж так думаю, що треба змінити, може мені відмовитись від коду, що скажете? А у дитини віза C 20.

    • Анна :

      У моєї дитини теж с 20 була.Але вони щось таи цілі видачі ніби міняли з травня.
      Ви хочете відмовлятись і в нім.посольство подаватись разом з дитиною?

      • Світлана :

        Аня, я напевно поїду до консула, може хоч щось виясню, послухаю,що вона скаже, візьму той папір з Німеччини. а потім, якщо не вийде, поміняю паспорт

        • Анна :

          До польського ?
          Так ,все вірно пробуйте законно вирішувати питання,заміна паспорта це на випадок,як нічого не вийде.

          • Світлана :

            Аня, добрий вечір.Напишу вам, яка ситуація зараз в мене. Я написала лист в Варшаву, і не чекаючи відповіді,виготовила новий паспорт. Через місяць прийшов лист з Варшави, що мене ні в VIS, ні в SIS-нема. І я на радощах полетіла подавати на шопінг, додала до візової заяви той лист польський. Результат- спочатку 37 днів!!!!! розглядали мою заяву на візу, а потім дали відмову, по тій самій причині, що я становлю для них НЕБЕЗПЕКУ внутрішнього порядку, і друга причина- необгрунтована мета поїздки. Що мені робити можна зараз, куди звертатися???? Дякую вам.

          • Анна :

            В листі відмові стоіть що саме для Польщі становите загрозу?

  9. galia :

    Доброго дня.
    У мого чоловіка склалась така ситуація:з Голландії,повертаючись на Україну після перебування 1 рік у кінці травня 2014 р., мав білий паспорт в який постали печатку з депортацією на 1 рік (в аеропорту Амстердама оскільки летів до Львова літаком). Проте,його не фотографували та не брали відбитків. В серпні 2014 р. він пробував відкрити литовську візу, але йому відмовили мотивуючи забороною вїзду Голландії.То чи варто йому пробувати відкривати візу у червні 2015 р.?

    • Анна :

      А навіщо він у серпні подавався,якщо знав ,що у еього депорт на рік?
      В травні вже закінчуеться його депорт виходить,що можна пробувати подаватись.Але пробуйте не в першій половині червня а чуть пізніш.Його в початку травня депортували?
      Просто з бази коли знімають то не в той же день,приблизно тижня 3 -+ може ще висіти.
      Ну це при умові ,що рік остаточний срок.

      • Анна :

        Щось я спішу не уважно читаю)))якщо в кінці травня,то в червні в кінці подавайтесь для більшої вірогідності ,що вже зняли .
        В нього є бумаги ,де вказано,що тільки на рік?про суд і т.д нічого не казали ,коли заьримували?

  10. galia :

    Його не затримували, просто коли в аеропорту летів додому, то поставили штамп у білий паспорт, де вказано що заборона вїзду на 1 рік.Тобото затримання не було і ніякої мови про суд теж.

    • Анна :

      Тоді подавайтесь так як я і писала в червні ,але ближче кінця місяця.
      І зря він подавався тоді в серпні,знав же ,що має заборону.Тільки відмову на пустому місці отримав (

  11. андрій :

    Доброго дня. Цікавить така інформація, з Польскою робочою візою 360/180, перетнув кордон Польші та 180 днів був у Норвегії, перетнув кордон з Польшею, коли повертався, візи не прострочив. Маю інформацію, про те, що я був 6 місяців в Норвегії,надіслали в польске консульство. Чи це причина для Польського консульства не надати наступну візу? Якщо офіційно нічого не порушено, чи реагують вони на такі листи.

    • admin :

      Доброго дня. Це хто, по вашому, слав інформацію у консульство про те де ви були? 🙂 Наскільки я знаю ніхто нічого у консульство не передає. Тим бідбше багато хто їздить і у Швецію і у Фінляндію і т д…

  12. андрій :

    Доброго дня, є доброзичливці. Знаю, що інформацію про мене відправили на майл Польського консульства і на пошту відділу віз. От і думаю, чи реагують вони на таку інформацію.

    • Анна :

      Якийсь брєд якщо чесно..і доброзичливці з привітом.Я думаю ,що не варто перейматись,які докази вони надали ?просто лист з голим текстом?
      Так на кожного написати можна ,хто де їздить.Як будуть звертати увагу на такі листи,стомляться пошту читати.
      Якщо все ж таки матимете проблеми,то я б з доброзичливцями розібралась по типу :я не злопамятний,але…)))

  13. Наталя :

    Добрий день.В мене вийшла така історія.Я в 2013 році перетинала польську границю з іспанськими документами(я є резидент Іспанії)Поляки мене затримали у зв’язку з тим,що у паспорті була фальшива віза 2006 року.Взяли відпичатки,фото і відпустили.В грудні 2014 року ,коли я їхала в Україну мене знову затримали за те ,що є вирок суду і заборона в’їзду в Польщу до 2016 року(я про суд і вирок нічого не знала)і сказали,що якби я не була резидентом Іспаніі,то мала би департацію.Але в sis мене внесли.Чи можу я щось зробити,щоб мене з sis зняли,бо отримала відказ на резиденцію в Іспаніі(мала резиденцію 5 років).Чи коли в 2016 році пройде заборона сама остаточно і можна буде поновити документи,чи дані в sis зберігаються 10років?

    • Анна :

      Напишіть на мейл адресу уряду в Варшаві для початку і опишіть свою ситуацію.Якщо скажуть ,що треба звертатись до шефа уряду то відішлете йому лист.
      Якщо не пройде,то прийдеться чекати до 2016 року..До якого саме числа ви знаєте?

      • Анна :

        От поляки….візу 6 річної давності ще нарили ,це їхня недбалість.
        Співчуваю,тупа ситуація.А вам відмовили саме через СіС?

        • Наталя :

          Мені ще не прийшов лист,але результат негативний в Інтернеті вже є.Це я так сама думаю,що це через сіс.Я ще ви читала на іспанських сайтах про сіс,що якщо я є резидентом країни шенген і не маю загрози для інших людей,то мали автоматично мене видалити з сіс.А що там на мені висить,я поки що не знаю.Буду пробувати тут подавати ,щоб взнати,що там є.

        • Наталя :

          І ще додам,що я в Іспанії проживаю з чоловіком і двома дітьми(дочку родила 5 років тому).Вони мають резиденсію до 2019,платимо всі податки,працюємо легально.Коротче ,я в шоці!!!!

      • Наталя :

        До якого числа я не знаю.Я немаю жодного документу ,який підписувала при затриманні.Цій візі вже буде 9років,німецька,і я не перетинала по ній польську границю.Написати листа урядові я не можу,бо не знаю польськоі.Попробую в googl перекласти.Треба також приєднати сканований паспорт до цього листа?Можите дати Ел.адреси,куди писати?

        • Анна :

          http://udsc.gov.pl/kontakt/formularz/
          Напишіть пока без копій просто лист прохання,адресу вкажіть прізвище імя і номер серію паспорта.І хай хтось перевірить,щоб чогось неясного гугл перекладач не видав))

          • Наталя :

            Дуже вам вдячна за пораду.Напишу ,якщо шось буду знати.

  14. Софія :

    Доброго дня.У мене є підозро що моє ім”я вклячили у “чорний список шенгену”як мені дізнатися достовірну інформачію нарахунок поєї особи?

  15. Ігор :

    Привіт. В мене питання. Я на днях маю подаватися на шенген візу. Але так сталося, що втрачений український паспорт. Є шанс що документи на візу приймуть без нього, чи це вже не можливо?

    Дякую!

  16. тетяна :

    Привіт.В мене питання.Мій знайомий летів з Азербайжану у Київ в аеропорті його затримали і поставили печатку “відмовлено у в’їзді в Україну” причини ніякої несказали,сказали що консул все скаже, але ніякої відповіді нема,чи можна взнати чи був депорт і на який термін,і чи є він у тих списках.Дякую за відповіть.

  17. Василь :

    Пані Анна дайте будласка ссилку на той лист що на українські мові попробую відіслати в Варшаву в уряд за що і на скільки я в базі
    Пробував провірити через поляків глухий номер

    Дякую!

    • Анна :

      Василь ссилка нижче.все треба писати на польській,простро на сайті уряду є розяснення на укр.мові ,що і як треба робити.
      А як ви через поляків взнавали?

      • Василь :

        Добрий вечір обшукав весь або я так думаю що весь сайт уряду і нічого подібного незнайшов.
        а розказав ситуацію свої шефові то сказала що подзвонить до них і все затихло хоть до цього дзвонила щотижня коли я приїду походу ситуація серйозна

  18. Ирина :

    Доброго дня)Можливо мені хтось допоможе з питанням на рахунок інформації про базу SIS.Ми з чоловіком три роки назад були у Італії,у нас були Шенгенські бізнес візи,чоловік перевищив термін свого перебування на 2 місяці,так сталось що його просто на вулиці зупинила поліція у Італії,щоб перевірити документи,у кінцевому випадку його попросили виїхати,що він і зробив.Рік тому назад він подавав документи на національну візу до Польщі,отримав відмову,у звязку з тим що числиться у базі SIS.Ми цікавились на рахунок цього нам говорили що з таким порушенням як у нього по ідеї внести туди мали б не більше ніж на 3 роки.Три роки з того моменту як він приїхав з Італії пройшло,навіть більше,і зараз ми б хотіли подати документи на візу,але не знаємо чи числиться він там ще чи ні,якщо так ,то як анулюватись з цієї бази,куди звернутатись,або хоча б дізнатись який термін його перебування у цьому ЧОРНОМУ СПИСКУ,тому що ніякого папірця він не має,і не мав.Буду дуже вдячна за допомогу)

    • Анна :

      http://udsc.gov.pl/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/

      Перечитайте і внизу формулри які треба роздрукувати заповнити і вислати .Не забудьте за поручителя,оплату поручительства і оплату за надання інформаціі.номер рахунку так вказаний.чеки і копію паспорта разом з тими формулярами висилати.відповідь чекати до 30 днів.

    • Анна :

      Ирина,якщо вашого чоловіка затримували в Італії,то відповідно і запит вам треба робити до Італійців.
      Хоча якщо віза була польська то можна спробувати черещ польський уряд взнати.У вас є хтось з польською пропискою?

      • Ирина :

        Віза польська,з польською пропискою немає нікого

        • Анна :

          Якщо немае то зробіть запит на ту адресу що Олена радила.там представника з польською пропискою не треба.вам же тільки дату взнати.я думаю срок вже вийшов за 3 роки.як отримаєте відповідь що так то скрізь майте той папір з собою(чоловік в смислі)як подавати на візу і на кордоні.

  19. Олена :

    Доброго дня, Анно! Минулого тижня отримала виклик зі Словаччини.Де мене просять до 29 травня надати документи про те, що я виїхала в термін який мені був наданий поліцією,та тільки тоді вони зможуть зняти заборону в’їзду.Того документа я звичайно не маю,тому що терміна мені ніхто не надавав так як діло було на кордоні.Я звичайно подзвонила знову в то міністерство,розмовляла з тим паном який провадить мою справу.Сказала, що мені терміну ніхто не давав,він мені сказав що тоді він незнає що робити з тим,тому що він має діяти згідно законів.А в законі § 86 вказано,що міністерство може зняти заборону в’їзду тому іноземцю який надасть документ про те, що виїхав в термін наданий поліцією на виїзд.Тому він незнає як поступити зі мною,тому як мусить діяти згідно законів.Я проплакала вихідні прикинулась дурою та цього тижня знов до нього подзвонила .Розказала все як було.Він мені сказав, що мені не потрібно було підписувати тих документів,якщо я не погоджуюсь з їхнім рішенням,написати апеляцію прямо на кордоні.Захищати себе прямо на кордоні і говорить в вас же був перекладач.Я йому відповіла,що перекладача в мене не було.Далі говорить,що тепер важко буде щось зробити тому,що документи були мною підписані.Тільки тими вихідними я перечитала той їх закон.Вони могли мене взагалі не депортували,або строк дати менший ніж вказано в законі.Я не знаю,що мені робити ,він строк дав до 29 травня.

    • Анна :

      Хм..а печать в паспорті коли ви покинули зону Шенген їм не підходить?по ній же можна побачити ,що ви виїхали і ьільш не вїжджали.А в документах які вони давали при депорті стоіть на протязі скількох днів ви мали б виїхати чи нічого такого немає?

  20. Олена :

    Печать він бачить,я йому сканкопії вислала.Але в документах, policajný útvar nie urči lehotu na vycestovanie.Це значить, що вони мені не дають термін на виїзд.Але як логічно вони могли його дати, як я сама приїхала на кордон на автобусі.Це взагалі нонсенс, то тому кого злапали і дали той термін і він виїхав,йому можуть зняти заборону, якщо доведе це.А мені,яка сама приїхала невідомо, що треба доказувати.І взагалі,я в тих законах вичитала,що вони мали розказати про мої права,і надати мені перекладача тої мови яка для мене доступна.Це я зараз вже така мудра, начиталась і дядько той з міністерства сказав.А документи,які я підписала я навіть не читала,мені тоді не до того було.Я дуже сильно плакала,тому що не розуміла що робиться і що я порушила,я була впевнена,що я нічого не порушила(я ж не знала що то тепер по новому рахують).Я наслово їм повірила,вони ж мені візу не анульовували,сказали, що візу залишають.Сказали,що мені рік не можна перетинати кордон з ними навіть через польщу,бо це буде розцінено як злочин та мене можуть посадити в тюрму.Я ці документи тільки в поїзді почала читати коли до Львова їхала.А в документах цих сказано, zakaz vstupu na územie slovenskej republiky jeden rok.

    • Олена :

      І то,що вони порушили закон свій же закон, це є факт на лице, не надавши мені скористатися моїми правами.

    • Анна :

      Мда..нічого не скажеш..замкнуте коло якесь.Так по правилах вони б мали надати перекладача і т.д.
      Що ви думаєте робити?можливо ще раз дядьку набрати помучити його , що у вас такої бумаги немає вам її недавали бо ви самі виїжджали .може він піде на поступки?

      • Анна :

        А у вас є адреса мейл тих хто вас затримував?може написати до них предяву ,що вони порушили закон і діяли не відповідно певних його пунктів.закон ви вже знаете,написати лист зі ссилками на його пункти.це мало що дасть напевно,але можливо вони можуть якусь інфу дати доколи при щатриманні ви мали виїхати.в їх базі же ваша справа з подробицями є.

  21. Олена :

    Ні, Аня! Я не можу найти їх телефонів ні адреси.Я коли ввожу назву того органу воно мене викидає на сайт міністерства.Я хотіла до них подзвонити і спитати як мені поступати в цій ситуації.Ціль в мене зараз така,написати письмову відповідь, щоб вона була прикріплена до моєї справи.Тільки ще не знаю як це правильно зробити,щоб не сваритись з ними.Дядьку я вже дзвонила два раза.Може в вас якісь будуть ідеї?. Маю ще для вас розповіді,але напишу завтра, бо багато писати.Я тут зі своїми мемуарами вже напевно набридла!:-D

  22. Віктор :

    Доброго дня! Допоможіть розібратися з такою ситуацією. На польському кордоні в закордонний паспорт вдарили штамп з літерою Е (відмову у в’їзді по причині “не володіє відповідною документацією, що виправдовує мету і умови перебування”). Чи страшно це? Чи є це причиною для внесення в базу СІС, а в подальшому для відмови у візі?

    • Анна :

      Якісь ще бумаги давали,відбитки брали?

      • Віктор :

        відбитки не брали. зробили копію закордонного паспорту та дали zaviadomienie o wszczeciu postepowania administracyjnego + odmowa wjazdu na granicy

  23. Олена :

    Ирина,напишіть лист на цю адресу, яку я написала вище.Відповідь вам прийде 100 відсотків.Тому як вже перевірено на мені і на Юлі.Я місяць чекала,Юля трошки менше.Тим більше маєте мотивацію до них написати.Цю адресу мені дали поляки на кордоні коли повідомили мене,що мої данні в SIS.Вньосек треба скласти на польськiй мові.Вказати повністю свої дані та адресу.Прикласти чітку копію паспорта(ліпше скан)Платити нічого не треба, відповідь прийде в Україну.І підпис обов’язково.В відповіді вони вказують,хто вніс,за що і куди звернутися.Мені і термін вказали до коли буде дійсний запис.

  24. Олена :

    На цьому сайті можна скачати збірник всіх відомств шенген зони і правилами подання запитів до SIS.Він там є на польській і англійській мові.

  25. Іван :

    Добрий день.Аня.Тепер 17.4.я вертався з польщі на Украіну.в мене в паспорті побачили один фальшивий штамп(словацкій).Паспорт забрали(конфіскували)для вияснення.Польскі прик.дали мені 6 міс.заказ вступу на тер.польщі.із тим що в мене е 14 днів подати апіляцію.і що протягом 15 днів я повинин виіхати з тер.польщі.Якщо я невиіду або протягом тих 6 міс.я попитаюсь заново заіхати через тер.польщі то мені автоматично дадуть на 1 рік заказ на шенген…Я дав робити нов.паспорт і хочу відкрити Венгерску візу”С”.На вашу думку чи е я в SIS і чи е смисл зарас подавати на венгер.візу.Або як дальше робити.Буду вдячний за Вашу пораду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *