Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Анна :

    Адвокат навряд чи допоможе тільки гроші викинете.
    На візі якісь печатки ставили вам?
    Частенько те що говорять пограничники не відповідає дійсності в результаті.
    Перебувати можна в півроку 90 днів.коли вїхали з тої дати і рахуйте 180 і дні перебування.якщо я правльно розібралась.і неважно чи дві візи має бути не більш 90 днів в 180.
    Якщо маєте хлопця поляка то не переживайте розпишетесь з ним в Укр і як навіть в сіс занесли то потім не мають права вас як дружину гр.Єс не впусиити в Польщу.

    • Іван :

      Анна добрий день. у мене є карта поляка.мені дали депортацію на3роки у Польщу і 1рік на шенген.щи можливий варіант відкрити візу в Англію Щи є якісь виходи із даної ситуації

      • Анна :

        Карта поляка теж згоріла ?не прийшло ще повідомлення?
        Якщо ціль саме Англіядо вони доступу до даних депортованих ніби немають,але на якій основі туда ви візу зможете получити не знаю.
        Як варіанти(з ризиком ) -румунський чи венгерський паспорт

        • Іван :

          карта поляка не згоріла.якщо я буду мати запрошення в англію і решту документів на роботу чи є можливість відмови візи.і чи не провірять про SIS

          • Анна :

            А як давно це сталось?
            Цілком можливо ,що через трохи часу вам прийде з посольсва повідомлення що ваша карта анульована.Я не стверджую звісно ,але такі випадки вже були.навіть тут описувався такий випадок.
            Ймовірність відмови у візі є завжди,навіть з ідеальним пакетом документів.
            Наскільки відомо Англія до Сіс повного доступу не мае ,а саме до інфи про депортованих з Шенгену і кому відмовлено у візі .
            Якщо маєте контракт і всі доки то подавайтесь на візу.Тільки паспорт зробіть новий.

          • Іван :

            сталося 20.08.2014р.дякую Анна до звязку.

    • Василь :

      21.02.2015 року мене не впустили на територію Польщі і анолювали шенген візу. Мотивували це тим що я внесений в систему SIS. З якої причини мене внесли відповісти не могли. Віза в мене на 3 роки. До цього часу я іздив кожного тижня і ніяких проблем на кордоні небуло.Підкажіть хтьсь як себе зняти із цієї системи.

  2. Іріна :

    Добрий день. підскажіть як можна подивитися чи я є в системі, в 2009 році було (уніважнєнє візи)в Польші .

  3. Анна :

    Пишіть в Варшаву.В коментах все написано де шукати зразки.
    Якщо в 2009 то вже досі зняли.хоча дивлячись за що анулювали.

  4. Petro :

    Добрий день!
    В мене є неприємна ситуація, вертаючись із Франції, до Польщі, у аеропорту шопена, мені анульовали візу, і дали заборону на вїзд до Польщі на 3 роки, і це все буде якщо я покину Польщу за 15 днів, а якщо не покину тоді буде заборона на шенген, я вклався у термін і покинув Польщу. Зараз я хочу перевірити базу SIS чи яким чином я фігурую в ній, на який термін і чи справді тільки на польщу, ну але впринципі в мене є документи де пише що тільки на Польщу якщо покину її, але бувають різні ситуації, ну і я так перечитав у документах що розумію, тому що в мене погано з польською мовою.
    Так от, хтось може проконсультувати, поступати в такій ситуації?

    • Анна :

      Ви в базі 99%.Всім дають таку бумагу де написано про дні і про заборону тільки на Польщу.

  5. Андрій :

    Добрий день,в мене така ситуація:
    В листопаді 2014р. Повертався з Німеччини по польській Шенген візі (лишалось 3 дні до кінця терміну) ,і на кордоні між Німеччиною і Польщею в( Зґожельцу) , нас зупинили польскі (страж) разом з німецькими,і почалась та сама процедура що в коментарях(відбитки роздівання і т.д.,в підсумку вони ,додали 7 днів першої візи до 87 другої ,і получилось на 4 дні просрочив,дали на пів року заборону в Шенген.Проблема в тім що,мені потрібно терміново назад, я зробив другий паспорт на те саме прізвище,без проблем відкрив візу(литовську)і поїхав через Словакію,звідти мене завернули,потім через Ромунію на Венгрію і там таке ж. Тепер я поміняв Ім’я і Прізвище і роблю біометричний терміновий з відбитками,(без треба чекатимісяць) Підкажіть,я зможу проїхати,чи як ліпше зробити?????

    • Анна :

      А смисл?відбитки ваших пальців є у базі по біометричному ще скоріш попалитесь ніж по звичайному паспорту.
      Чому б не зробити все ж те саме що і робите але подати на звичайний паспорт тільки без ід коду.ризик теж але менший чим по біометричному

  6. Тетяна :

    Дуже дякую, пані Анно! Так, поставили мені штам в паспорті, вписали що порушила закон, брали пальці, фото! Зараз хлопець збирає всі документи щоб в Україні розписатися . Скажіть будь ласка, після отримання свідоцтва про шлюб як далі нам робити? Потрібно виробляти нову візу? Куди звертатись щоб зняли мене з системи sis ?

    • Анна :

      Якщо брали пальці і фото то ви в базі надовго.ну в смислі більш ніж на 6 місяців і ваша стара віза вже не дійсна.напишіть мені на пошту там поспілкуемся.адреса пошти зверху в коментах.
      Хлопець поляк з громадянством?в смислі не українець з внж/пмж?

  7. Роман :

    Добрий вечір Анна !!!!!!!! В мене така ситуація Мені відкрили польську робочу візу на пів року я по цій візі поїхав в Португалію коли я повертався назад мене зловили на кордоні між Німеччиною і Польщею, зробили фотографію і взяли відпичатки всіх пальців ще дали багато бумаг і сказали що мені не можна пів року в шенген але я пізніше зробив новий паспорт і пробував їхати через угорщину але і там мене не пустили скажіть будь – ласка де я можу точно дізнатися коли ця депортація анульовується

  8. Роман :

    Добрий день Анна !!!! Зловили Поляки в місті Згожелец, в мене ще було 10 днів

    • Анна :

      За нецільове використання візи дають 2-3 роки заборони.Напишіть в Варшаву в уряд по справах іноземців і будете знати точно.
      Ви новий паспорт на старі дані робили?з ід кодом?

  9. Андрій :

    Добрий вечір ,Анна підкажіть щось будь-ласка !

    • Анна :

      Попробуйте зробити все те саме тільки без ід коду і не на біометричний паспорт.
      Але якщо вже подались то чекайте його і пробуйте подавати на візу.хоча з відбитками шанси зменшуються в рази.
      Якщо по біометричному буде відмова у візі то подайте на звичайний паспорт так як писалось вище.якщо і так не пройде то нічого не лишаеться як чекати до закінчення терміну.

  10. Роман :

    А чому мені сказали що на півроку заборона в шенген І чи можу я бути в системі сис за таке порушення ? Так я робив паспорт на старі дані,А можливий такий варіант що я поміняю фамілію і перетну кордон? Підкажіть будь – ласка як мені зробити краще може ви можете чимось допомогти

  11. Анна :

    Те що вам сказали тільки слова..почитайте навіть тут скільком людям таке казали і чи відповідало це дійсності.
    З перетином кордону не можу нічим допомогти.))
    Якщо вам срочно треба іхати міняйте імя прізвище і без ід коду подайте на паспорт.так багато хто робить і іздять пока депорт не закінчиться.
    Але вважайте що це все протиправно і якщо попадетесь і відкатають пальці і вас викриють то можуть штраф дати,пожиттєву заборону чи навіть посадити

  12. светлана :

    Скажіть,будь ласка на яку адресу писати в Варшаву,щоб мене видалили з цієї системи.

    • Анна :

      Читайте в коментах все написано.
      Якщо срок не минув на який ваші дані внесли то ніхто їх звідти не видалить.

  13. Андрій :

    Дякую Анна!

  14. Роман :

    Дуже Дякую Анна !!!!!!

  15. Аліна :

    Доброго дня! підкажіть будь-ласка! 5 місяців тому відкривала фінську гостьову візу. додому поверталась через Польшу. Пересиділа 3 дні (віза по 20те,поверталась 23го), поляки поругали трохи і відпустили додому,ніяких штрафів не платила. Тиждень назад подала на гостьову візу до Данії(їду до чоловіка, прізвище змінила і паспорт теж новий). Наступного дня позвонили з Посольства і сказали,що через ті три дні мою заяву розглядатимуть в Міграційній службі Данії 2-8 тижнів(!) Скажіть будь-ласка,як довго триває така процедура в Міграц.Службі, і чи взагалі відкриють мені візу? начиталась на форумах,що в Данії все дуже жостко в таких випадках і можуть відмовити((

    • Анна :

      Вибачте не добачила що на гостьову.
      Те що в Данії все жостко і з гостьовими і з воз’єднанням не від вас першої чую.
      Чоловік датчанин?прізвище мається на увазі на чоловікове змінили чи взагалі ліве взяли?

      • Аліна :

        Чоловік українець,студентом там (подав недавно на робочу візу документи). Прізвище чоловікове взяла як розписались. Подала документи на гостьову візу

        • Анна :

          То вони виходить вас по новому паспорту пробили чи ви самі розповіли про просрочені три дні при подачі?
          Поляки ругали яким чином?якісь бумаги давали,фото робили?
          Якщо чоловік студент українець то трохи звісно проблематичніше може бути…також можуть подумати що ви процедуру воз’єднання хочете обійти .а чому на воз’єднання не подаєте?через те що студент і чекаете його робочу візу?
          Ви розписувались вУкраїні?

          • Аліна :

            Поляки дали заповнити анкету ПІП,де живу,ким працюю, фото не робили, сказали якщо таке повториться заборонять вїзд до Польщі на 3 міс і все,більш нічого.
            А про те, що це якось вплине на відкриття якої-небуть іншої візи я й не догадувалась…при подачі документів на дацьку візу подала й попередню візу, так як на цьому наголошували у візовому центрі (зрозуміла потім, що зря)
            Хочем зробити воз*єднання,але коли в нього робочка буде наруках (якщо мене звісно пустять в Данію). Так,розписались в Україні.

  16. Анна :

    На яку візу ви подали ?воз’єднання до чоловіка чи гостьова?

    • Анна :

      Аліна те що ви подали попередню візу не зря тому що ваша просрочка днів і так би виплила і тоді б ще затягнули процес за подння неправдивої інфи.Поляки скоріш за все не внесли вас в базу через те що віза фінська була.якби польська то оформили б по повній програмі.
      Не хотілось би псувати вам настрій але є всі шанси на те що вам не дадуть гостьову але не через ті дні.якби чоловік був громадянин Ес то було би може чуть простіш і то.. а так студент іноземець в процесі оформлення на роботу.. можуть запідозрити що хочете обійти процес воз’єднання а ті просрочені дні можуть теж підлити масла в огонь.
      Точної відповіді не дасть ніхто залежить все що буде в голові у того хто ваші доки розглядатиме.чекайте може якраз повезе і дадуть гостьову,а як ні то після отримання контракту чоловіком подавайте на воз’єднання.
      І не читайте страшилок на форумах тому що кожен випадок індивідуальний.

      • Аліна :

        Анна, дякую Вас щиро за відповіді і допомогу!)

        • Анна :

          Будь ласка)
          Відпишитесь потім, як матимете час, чи дали.
          Тримаю за вас кулачки 🙂

          • Марія :

            Анна,добрий день.Підкажіть,будь-ласка,на який рахунок заплатити 10 злотих,щоб подати заяву на апеляцію коменданту плацовки?Поверталася з Польщі і поставили депорт,бо неправильно порахувала дні перебування.

  17. Володимир :

    Добрий день.Підскажіть будь-ласка, в мене була депортація на 6 місяців і вона закінчилася вже як 3міс.назад,але коли я подавав на нову візу то прийшла відмова така що я небажаний гість у ПР..Я підходив у посольство ПР з цим питанням там мені сказали що відмова тому що я знаходжуся ще у списку депортованих.Пробував дзвонити в уряд справ чужинців,що у Варшаві-сказали прислати їм поштою документа які мені видали тоді при департації і вони розглянуть…. Підскажіть які документа взагалі там потрібно відсилати,і що в загалі робити???

  18. Ольга :

    Добрий день! Підскажіть будь ласка якщо мій чоловік і його друзі відкривали польську національну візу і у всіх були однакові запрошення на роботу, і всім відкрили візу а моєму чоловіку ні,що робити щоб відкрили візу бо його чекають в Польщі на роботу? Чи допоможе заміна паспорту і всі документи переробити і знову подати на візу?

    • Анна :

      Причина яка відмови?

      • Ольга :

        не обгрунтована мета і умови запланованого перебування.

        • Анна :

          А документи в точності такі як і у друзів були?передивіться ще раз може щось поміняйте І подайтесь ще раз через трохи часу.

          • Ольга :

            Так це його перша відмова в нього взагалі до цієї відмови був чистий паспорт. Ні ще місяць не пройшов, але на рахунок документів я впевнена, що запрошення нормальне, бо це фірма одна запрошує в Польщу на роботу і дуже багато людей по цим запрошенням кожний рік їздять і все нормально в мене подруга там вже багато років працює і кожен рік їздить по цих запрошеннях! Ще хотіла спитати, а він в якийсь базі в них може числитись, що в нього була відмова?

        • admin :

          Доброго дня. Може бути, що чоловік попав під “акцію” і тому не поставили йому візу. Зараз трохи дають відмови і не тільки по робочих візах. Згоден з Анною – можете подавати документи ще раз, але майте на увазі – якщо у вас відмова у вінницькому консульстві, то там після відмови є візовий карантин (3 міс), хоча зараз там такі черги, що вже можна реєструватись і карантин встигне пройти.

          • Ольга :

            Документи всі точнісінько однакові бо я їм всім робила документи! Але я думаю міняти паспорт так мені здається буде більше шансів відкрити візу, ви так не думаєте підскажіть? і ще хотіла запитати чи можна буде по цій робочій візі поїхати до Іспанії та Італії на кілька днів?

          • Ольга :

            У нього відмова в місті Рівному Луцький округ!

          • Ольга :

            але вони подавали всі в різні дні!

          • Анна :

            Ольга,це його перша відмова?
            Я б радила через трошки часу податись ще раз із цими ж документами,якщо знов відмовлять то тоді поміняти.
            Як давно відмовили ?місяць вже пройшов?
            Дійсно якщо запрошення липа то може краще зробити інше і не світитись лишній раз з неправдивим документом.З робочою візою в принципі наскільки написано то теоретично можна ,але на практиці якщо зупинять може мати проблеми описані в даному розділі.Якщо не обгрунтує мету поїздки переконливо,що є проблематичним.

          • admin :

            Цілком згоден з Анною. Тим більш, що якщо він змінить паспорт, а консул випадково (чи спеціально) побачить у базі, що у нього була відмова попередній раз, і він змінив паспорт, то це буде гірше…

            Ще один варіант попросити поляка щоб він зателефонував і уточнив чому поставили відмову, оскільки він його дійсно чекає на роботу (якщо є така можливість). Нехай наведе якісь аргументи чого ваш чоловік йому так потрібен 🙂

    • Анна :

      Ольга звісно консул буде бачити що в нього була відмова.база відказників існує але це не значить що відмовлять і вдруге.як повезе 50 на 50.може бути що і автоматично поставлять знову.але все ж таки я б попробувала на той же паспорт а тоді як не підн поміняла б .

      • Анна :

        Поміняла б взагалі на інші дані тому що по старих навіть і в новий паспорт навряд чи світитиме віза після двох відмов.

        • Анна :

          А ідея від Адміна на рахунок дзвінка від роботодавця хороша якщо реально він може таке зробити.Не обовязково телефонувати може і мейл написати.
          Мій роботодавець в свій час писав і відповідь йому прийшла ,що вони з радістю мені дадуть візу,коли я вирішу свої проблеми з прикоднонною службою 😉

          • Ольга :

            Добре буду мати на увазі дякую за інформацію!!!

  19. алік :

    добрий день . умене така ситуація . пересік кордон з загран паспортом та карточкою 50-кілометровою венгерскою. але пойіхав в чехію по бував там і мусора сцапали а у мене карточка ну і всі понти фото отпечатки штрафи .і наклейка в паспорт чеська вийізна віза маете покинути ЧР в тіченійі місяця я так і зробив на кордоні венгерському показав карточку паспорт провірили нічого неказали .?? вопрос до вас такий чи возможно типир пойіхати в европу по цій карточці або уже по польській робочій візі через другий кордон допустім словацький або польський й чи не дадуть отказ словаки.і хотілобися почути ваше мненійе .заранейе благодарен

    • Анна :

      А що венгри мали вам сказати?ще раз повідомити що ви тепер невиїздний.
      .карточку вашу анулюють скоріш за все або і вже анулювали.виїхати не зможете поки срок не мине.якщо штраф не оплатили то навіть по закінченню сроку не пустять .
      Вам чехи як оформляли бумаги давали якісь?щоб знати чи в вас є заборона чи тільки штраф.

      • алік :

        в чуженецькій зразу платив тисячку корун а ще сказали після суда три тисячки но ето як суд рішить суд я нечекав домів пойіхав а документи давали іще й рішеня суду прийшло на украйінську адресу но штрафів я там невичитав . і той що оформляв чуженецький казав можуть дати депорт а можуть і недати ? а венгри мали штраф мені накатати і картку забрати от в чому дело значить немаю я неякого депорта так виходить .

        • Анна :

          Якщо давали документи і ще й на укр.адресу прислали рішення то в любому випадку покарання є.Що ви там вичитали крім того що штрафів більш не мае?
          Картку вони не забирають на кордоні а просто анулюють іі в системі і вас по ній більш не впустять.
          Це вважайте що ви просто по загран пасу в шенген країні були,це стаття навіть не нецільове використання чи просрочка візи а взагалі без документів рахуйте.Не думаю що все обійшлось.Хоча не ма що втрачати попробуйте вїхати і будете знати яка ситуація насправді.

          • Анна :

            А за що венгри мали штраф катати?порушили закон перебування ви в Чехії на іх території вас і оформили.

          • алік :

            я читати незнаву по чеськи може ви шось вичитаете.там так пише точка в точку почти .а нашщот венгрыв мали штраф великий дати і тоже самойе мало боти шо в чехійі отпичатки фото суд карточка 50 км -нарушив покинув зону 50 км . такшо я низнаву шо до чого може во шось просвітліте .

            vyzva k vyjadreni se k podkladum rozhodnuti .

            Na zaklade projednani spravniho rizeni o spravnim vyhosteni , vedeneho s panem фамілоія імя рік нар. , Policii ceske republiki ,Krajske reditelstvi policie hl.m prahy ,Odbor cizinecke policie, Oddeleni pobytovych kontrol ,patrani a eskort .. dale jen OPKPE.. – Vam touto cestou oznamujeme ,ze byly shromazdeny vsechny podklady v ramci spravniho
            rizeni o spravnim vyhosteni vedene na zdejsi soucasti OPKPE praha .

            Podle § 36 odst . 3 zakona c .500/2004 sb.,spravni rad , mate moznost nahlednuti do spisu a vyjadrit se k podkladum pro vydani rozhodnuti do 5 dnu od doruceni tohoto oznameni.

        • Анна :

          Хто вам таке сказав ,що венгри мали вас ще раз оформляти ?ви як я розумію чеської не знаєте ,то звідки таке взяли?оформляє той на чиїй території порушення а не якої країни віза чи картка.якщо вас зловлять наприклад німці на своій територіі с польською візою то оформляють все вони а полякам до вас на виїзді діла не буде тільки в компі відмітять що ви маете ануляцію чи що там вам присудять.два рази одне і те саме ніхто оформляти не буде.база єдина для шенгену.
          В чеській я не сильна але наскільки правий перекладач гугл то вам винесли рішення згідко такого то пунку ви можете з ним ознайомитись або опротестувати.я особисто думаю що ви невиїзний і по карті і нову візу вам не відкриють .хіба попробувати документи поміняти.якщо ви надієтесь що вас помилували і тільки оштрафували попробуйте вїхати по карті,якщо непустять то смисла подаватись на нову візу зі старими данними нема.через який би ви кордон не пробували вїжджати,в них доступ спільний до всіх даних.

          • алік :

            спасібо за розясненя навернойе стоіть провірити з карточков перетнути. нащот візи тоже поняв робити небуду .ДЯКУВУ ВАМ АННА НАВЕЛИ НА ПУТЬ ІСТИННИЙ .

  20. Віка :

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка чи можу я бути в базі sis якщо мені анулювали польську візу в німеччині але не фотографували і відбитки пальців небрали, сказали що наслідків для мене це небуде мати і в базу незанесуть?

    • Анна :

      Не знаю.німці зазвичай ще гірше поляків..навряд чи вам виключення зробили.
      А за що анулювали?

  21. Богдан :

    Доброго вечора скажітъ будьласка в паспорті депорт не вдарили але є рішення суду на 2 роки заборони візду у шнген зону,віза в паспорті річна і запрошення віддали,це халатність поляків чи як це пояснити.

    • Анна :

      Це типу халатності хоча назвати можна і іншим словом.)
      Просто дані ваші будуть в системі і на кордоні вас просто не пустять по цій візі .навіщо ім лишні бумаги типу вашого запрошення забирати.
      Хоча якщо ще свіжий депорт то можете спробувати виїхати по цій візі і є всі шанси якщо ніяких штампів нема.приблизно два місяці ви в компі тих хто депортував а потім вносять в базу загальну.хоча якщо у вас на руках вже е бумага зі сроком то можливо в вашому випадку уже внесли.

  22. Тарас :

    Доброго дня!В мене депортація з Гданська на пів року по паперах,була робоча польськ віза!строк уже вийшов,я можу на кордоні Польщі вимагати витяг з системи сіс,що я знятий з обліку?А якщо я не знятий ,то вимагати щоб вони зняли з обліку так як строк уже вийшов?

    • Анна :

      Вас на кордоні депортували з Гданська ,що ви там хочете щось вимагати:-)
      Вимагати ви нічого не можете навіть у тих хто вас депортував .вірніш можете але результату не буде.
      Ви дні перебули чи на іншій роботі працювали ?за що депорт?

  23. Оксана :

    Скажіть, будь ласка, чи хтось перетинав кордон після депортації, зміни паспорту, чи це реально зробити? Дякую.

    • Анна :

      Реально!

      • Василь :

        Доброї ночі. ..моїй дівчині поставили депортацію на 6 міс. поляки…депортація закінчується у червні цього року. ..таке питання . чи можна ставати на чергу щоб робити нову візу, поки ще не закінчилась депортація?Чи краще міняти прізвище і робити новий закордонний паспорт тоді візу.?що можете порадити в цій ситуації?Ми плануєм розписатись.я і моя дівчина громадяни України. .наперед дякую. .

        • Анна :

          За що депорт?
          На чергу можете не ставати бо візу вам не дадуть.якби раніш зразу після депорту то ще могли б попробувати.якщо треба срочно виїхати то міняти паспорт на інші дані без коду.пальці у дівчини брали?

          • Василь :

            Депорт за то що віза польська а вона перебувала у Франції тривалий час і коли вона їхала додому її між Німеччиною та Польщею висадили…так брали відпечатки і фотографували. А можна детально без якого кода?І як правильно поступити в цій ситуації.?

          • Анна :

            Поляки зняли?то вона і срок довгий пересиділа і нецільове використання візи.Може мати 3 роки якщо не більше перебування в базі сіс.
            Міняти паспорт на нрві дані без ід.коду бо ньому зразу попалитесь.
            Хоча і зі зміною даних це ризиковано,бо якщо десь зупинять і вичислять то можуть і посадити і штраф великий дати.

    • иван :

      привіт оксана чи хтілибе поїхати в англию на роботу прибиральниця.лигально на рік часу.віза на три роки.

  24. Василь :

    А можна подавати на закордонний паспорт без ідентифікаційного коду?

  25. Вася :

    Доброго дня,мені Поляки на границі дали депортація на пів року і є штамп в паспорті з відміткою art.302ust.1pkt3.І в мене брали відбитки пальців і фотографували. Які шанси в мене після закінчення депортації відкрити шенген візу,чи краще національну і чи не буде в мене проблем з перетином кордону?

    • Анна :

      По перше треба взнати реальний срок він буде не 6 місяців.
      По закінченню сроку якщо немає штрафів то на протязі місяця-двох мають зняти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *