Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Олена :

    Анна,доброго дня! Я вам на пошту писала ви отримали?

  2. oksana :

    Добрий вечір підкажіть будь-ласка як дізнатися чому мене вписали до SIS?Минулого року отримала робочу візу до Польщі але кордон перетинала в Угорщиі(перебувала за кордоном 2.5 тижні)при поверненні проблем небуло.Цого року мала відмову але подала ще раз і отримала візу при спробі перетнути кордон мене повернули бо система видала інформацію що я маю депортацію на 3 роки і що я в списках SIS.

    • Анна :

      Через рік після закінчення попередньої візи ви отримали відмову?яка причина була і ви апеляцію подавали чи просто по новій подались?

      • oksana :

        Добрий день причина відмови “вимкнений телефон”.Подала по новій

        • oksana :

          Доброго дня Аню вимкнений телефон так сказав посередник особисто це небачила ,подала на піврічну Д 20.09.15 візу отримала мала летіти до чоловіка.угорські митники непустили сказали що я маю депорт на 3 роки і що я сіс,ще з травня,відбитки небрали,поставили штамп в паспорт з буквою H дали папірець з відмовою у вїзді до Угорщини підстава(цитую)”така особа про яку розповсюджено попередження про заборону на вїзд в SIS “і відпустили.Потім прийшов лист з консульства про відміну візи як юридичну підставу вказали art.90 UoC w 215.2 art.65/1/5 UoC-в формулярі(art.90 UoC w zw.z art.65/1/5 UoC.-в листі де повідомляють про відміну візи)є дата і підпис печатки нема.Потім посередник сказав що я в базі ще з часу першого подання(коли подавали на воєводську)бо перевіряли прописку у Польщі ,тобто я надала неправдиву інформацію + нецільове використання візи і що депорт на 6 місяців .Я розгублена незнаю чому маю вірити .Єдиним бажанням було бути поряд з чоловіком.Дякую за відповідь.

          • Анна :

            А де Ваш чоловік,в Угорщині?
            Що маеться на увазі під посередником?
            Він робив вам візу і документи готував?
            Я бачу план дій тактм чином,для початку напишіть запрос взнайте за що і на скільки ви в Сіс.
            За нецільове три роки то якби забагато і ви ж недовго були закордоном.
            А потім будете бачити,якщо ви в сіс то звідти вже раніше сроку не знімуть.тоді треба щось інше думати.
            А чоловік украінець- просто на роботі ?

          • oksana :

            Чоловік в Іспанії ,посередник готував документи ,в тому числі запрошення на роботу подавала власноручно .Їхала в Угорщину бо літак з Будапету так само робила того року.Чоловік українець на роботі офіційно.

          • Анна :

            Тобто посередник підготував все а ви тілтки подали,лист з відмовою особисто не бачили?
            Якщо так то більш за все ваш посередник щось нахімічив і відмова через це.Поробуйте написати лист запрос до польщі,наадресу на стор.8.
            Взнаете чи ви точно в сіс і на скільки.а потім якщо то з документами щось робити.

          • oksana :

            Добрий день відмову небачила.Запит подам.Дякую.

  3. Степан :

    Доброго дня!Я отримав депортацію на 6 міс.до Республіки Польща, через те що я на польській- робочій візі їхав в чеському автобусі з Чехії на Україну, і за 180 днів ні одного дня не пропрацював в Польщі, тобто використав їхню візу в своїх цілях, зараз я хочу подавати на Work and travel, щоб поїхати в Америку,чи можуть в мене виникнути якісь проблеми з відкриттям американської візи через департацію?

    • Анна :

      Якщо є печать депорту то зробіть новий паспорт для спокою .а так в принципі не мае бути.

      • Степан :

        Я думаю що новий паспорт нічим не допоможе, тому що в мене брали відбитки пальців і зробили фотографію, а зараз коли робиш візу обов’язково потрібно здавати біометрію і всі мої дані є в комп’ютері

  4. Олег :

    Доброго дня Анна.Розпишу коротко свою історію-в мене була Польська туристична віза на 2 роки,полетів я через Польщу на Мальту,мав проблеми з мальтійською поліцією,(хотів підзаробити трохи грошей в одному ресторані бо коштів на літак не вистачало).
    Наслідки такі:3дні за ґратами,онулювання візи і заборона 3 роки на в’їзд в Шенген зону.Підкажіть як зробити так щоб мені онулювали депортацію?Заяву треба писати до Мальти чи до Польщі?Де я можу взяти зразок заяви?

    • Анна :

      Звертатись потрібно до тих ,хто Вас вніс.
      Якщо дані в Сіс і потрапили туди заслужено- не анулюють пока срок не мине.

  5. Nataliia :

    Доброго дня! Склалась така ситуація…..Ніколи небула за кордоном. Подала документи на першу робочу візу 1 липня 2015 р.і дали відмову з пунктом 5(рішення про відмову зумовлено міркуванням оборони чи державної безпеки та громадського порядку або інтересів Республіки Польща) і пункт 8 (у поданій анкеті про видачу національної візи ви подали неправдиву або приховали правдиву інформацію, або підробили документ з метою використання його як автентичного, або використовували такий документ). Після чого була друга подача 2 вересня і також відмова, але лише є 5п і поставили штамп в паспорті з буквами і датою відмови. В документах впевнена, так як знаю, що люди їхали по них. Також ходила до консула, але він мені не роз’яснив нічого, а сказав що мене занесену в якусь базу і що я зараз неможу подавати на візу, бо знову будуть відмови….На я кий термін не сказав, казав що незнає …. Скажіть, будь ласка, як взнати термін? Як можна вийти з цієї бази? І чи можуть дати візу десь через 6 міс. так як планую все таки їхати на роботу??? І взагалі що мені робити???? Невже я ніколи не отримаю візи????Чи писати якогось листа???І як він має виглядати??? Порадьте щось, будь ласка!!!! Бо нікого незнаю з таким випадком,бо в кожного є свої нюанси!

    • Анна :

      В моєї знайомої було так же-чистий паспорт дві відмови і типу дані в сіс.написала в Варшаву-відповідь отримала,що дані не фігурують.виходить ій просто так відмовляли.
      Те що люди іздили по таких же документах,не значить ,що вони 100 % правильні.
      Ви через фірму робили?

      • Nataliia :

        Нажаль так…(((То виходить спочатку потрібно написати листа. А десь можна знайти зразок такого листа???? Якщо не помииляюсь адресу я вже бачила десь тут у коментарях?? От Вашашій знайомій потім по цьому паспорті дали візу?? Дуже Вам дякую!!!!

        • Анна :

          Міняла паспорт.

          • Nataliia :

            Зрозуміло, а що на рахунок того листа…..??? То потрібно до нього ще якісь документи подавати….???

          • Анна :

            Якщо в уряд то треба копія паспорта і скачати формуляри.

          • Nataliia :

            Підкажіть конкретно, куда саме треба писати той лист- запрос і де скачати ті формуляри!!???

        • Анна :

          Подивіться на стор .8 туда можна написати без поручителя і формулярів.
          Просто я думаю можливо документи у вас були не в порядку і тому відмовили і написаои пункт про загрозу порядку.а те що консул сказав в якусь базу,можливо він мав на увазі базу відказників.тобто почекати трози треба а тоді подавати.ви в якому місті подавались?

          • Nataliia :

            Подавала у Львові….Буду спочатку пробувати лист писати, а там вже буде видно що робити! Дуже Вам вдячна за поради!!!)

  6. ігор :

    доброго дня. підскажіть будьласка мені, як глянути чи є я у системі SIS. і до якого числа мені не можна подавати на візу.
    діло в том що в мене були штрафи в польщі, і при отримані візи робочої, мені відмовили, мол я небажана особа в польщі.
    підскажіть, де мені подивитись, до коли я не бажаний) дякую

  7. Надя :

    Добрий вечір!
    Я мала депорт і ануляцію візи .Хочу подавати на відкриття візи в США або в Канаду.
    Знайшла таку фірму як DELAVORE CO .Вони обіцяють роботу і відкриття туристичної візи. Хочуть за свої послуги до 3000 $.Читала коментарі про них . У них йдеться,що ця фірма є “ЛОХОТРОН”.
    Може хтось шось чув про них,або знає когось хто виїхав від них.
    Порадьте будь-ласка!
    Наперед дякую!

    • Анна :

      Якщо у Вас є гроші,то можете і самі подати на туристичну візу.при умові якщо є укорінення в Україні,то візу мають дати.звісно співбесіду пройти прийдеться і переконати ,що тільки з турист.метою їдете.
      Або шукайте програми ,якщо віком підходите.
      Ну можете і фірмі заплатити,але гарантій вони ж не дають теж.

  8. наталя :

    добрий вечір. я хочу з маленькою дочкою \3 рочки\ поіхати до польщі на закупи буквально на один день. вона в мене вписана в закордоний паспор. я маю пермессо тому що одружена з італянцем. але дочка громадянка украіни і без батька. яку мені потрібно відкрити візу для неі на цю поіздку в польщу. дякую.

  9. Кристина :

    Добрый день,хотела бы узнать,если мне Венгрия поставила депортацию на 1 год,но только Венгерская зона,забрали у меня загран паспорт,и сказали что по приезду мне нужно делать новый и выезжать я могу но только не в эту зону.Вопрос такой,могу ли я спокойно подавать документы на Польшу?

    • Анна :

      Подавать можете,но дадут ли поляки визу другой вопрос.то что аспорт забрали странно

      • Кристина :

        Ну вот тут начитавшись я так поняла что меня в эту систему СИС внесли..ну эт я так думаю.Они увидели что у меня были липовые печатки вьезда выезда через Польшу,и виза у меня польская была.Ну и как сняли с автобуса,писала протокол и все такое,был переводчик,все переводил,но сказали что могу подавать на другие но венгрию год нельзя

  10. oksana :

    Підкажіть будь-ласка що це за нормативний акт art.90 UoC w 215.2 art.65/1/5 UoC .
    Це написано у у формулярі рішення про відмову моєї нац. візи,доданий лист де юридична підстава art.90 UoC w zw.z art.65/1/5 UoC.Вдячна за коментар

  11. Анна :

    Якщо внесли,тов базу сіс.Америка до сіс відношення немає.відбитки сканували вони і раніше .
    Звичайно Ваша справа пробувати чи ні.деякі люди після польського депорту навіть знову в Польщу умудряються вїжджати ))

  12. Андрій :

    доброго дня! отримав одноразову візу шенген на закупи,використав,подав на багаторазову прийшла відмова тіпа я в сіс.і так два раза, в польщу їзджу кожні 5 днів по картці мрг,маю авто на польській реєстрації, ніяких проблем ніколи немав,консул в луцку сказав що в сіс мене внесли в чехії, хоч я там ніколи не був,взагалі далі замостя не виїзджав!

    • Анна :

      Напишіть в міграційну службу до чехів,що за….
      Як могли внести як ви тамне були ніколи.

      • Анна :

        Чи може консул щось недоговорив ?ви ходили до нього на прийом після відмов?

        • Андрій :

          консул відмовився пояснювати

          • Анна :

            Ну то або вони перший раз відмовили типу для проценту,або щось у вас не так було з доками.але причому тут чехи.відмовився пояснювати і все списав на них таке враження.
            Напишіть до них,жл чехів.подивітьмяв інеті адресу куди писати.

  13. Владислав :

    Доброго дня)

    Недавно подавав на польську національну візу (від Воєводи)б отримав відмову по двом пунктам

    5. Рішення про відмову зумовлене міркуванням оборони чи державної безпеки та громадського порядку або інтересів Республіки Польща (вже до цього мав робочу візу 180/365, ніколи ВЗАГАЛІ не мав проблем в Польщі ні з ким.

    9. Ви не обгрунтували мети або умов запланованого перебування (запрошення від воєводи оригінальне

    Чим зумовлені ці пункти відмови? Таке відчуття що в консульстві навіть не читали анкети?
    Чи стоїть знову подавати документи на воєводську візу?

    • Владислав :

      буду дуже вдячний за відповідь

    • Анна :

      Підіть на прийом до консула для початку,що вам скаже.

      • Владислав :

        Дякую дуже гарно за відповідь!

        Теоретично, на рахунок 9-го пункту могло не сподобатись запрошення(хоча воно 99.9 % чисте)

        А 5ий пункт на рахунок національної безпеки взагалі в голові не укладується. Чи міг він просто так відмітити 5 пункт? Просто відмовити(входячи з того що позначив також 9ий пункт)

        • Анна :

          Не знаю..може й міг,якщо запрлшення не сподобалось,то ви загрозу в ролі нелегала становите.
          А може і щось інше стало причиною.у вас ніяких штрафів і тд хоть самих малих немае закородоном?

          • Владислав :

            Взагалі все чисто навіть “абсолютно чисто”)
            Кордон перетнув перший раз Все добре
            Повертався (нічого не просрочував) також все добре без питань

            Ніяких штрафів, ніяких порушень, взагалі нічого)
            Не розумію чому він так написав по 5-му пункту можливо все таки виходячи з 9-го)

  14. Наталія :

    Доброго дня.6 років тому мала депортацію по польській робочій візі за порушення терміну перебування,через 3 місяці змінила фамілію та паспорт,після цього мала щонайменше 10 польськіх бізнес віз,жодних проблем при перетині кордону не мала.Зараз хочу подавати документи на репатриаційну візу,для цього потрібно буде робити відбитки пальців,скажіть чи не виникне проблем через ту департацію 6 річної давності,адже при ній у мене брали відбитки пальців теж.Дякую

    • Анна :

      На скільки вам тоді заборону дали?
      Ви набагато перевищили термін?

      • Наталія :

        Термін перевищила на 2 тижні,заборону дали на рік.Після цього багато разів перетинала кордон,зупиняли і німці на кордоні,перевіряли паспорт по електронній системі,бажали гарної дороги та відпускали,жодних проблем не було.

        • Анна :

          То чого боїтесь?саме через пальці?
          За 6 років іх я думаю не повинно ніде бути.
          Тим більше ,що срок ви отримали невеликий.
          Для страховки можете зробити запрос в сіс ,але місяць часу чекати..

          • Наталія :

            Так,хвилююсь через пальці.Хочу подати запрос в електронному форматі,але адресу куди скидати так і не знайшла,чи то неуважно дивалась.Якщо маєте ту адресу,була б дуже вдячна.

          • Анна :

            Яким чином в електронному форматі?наскільки мені відомо потрібно писати власноруч.

  15. Виталик :

    Скажіть будласка просрочивши в польші перебування 90 днів мені дадуть зобовязання покинути краіну чи депортацію із внесенням в сіс?!!!

  16. Степан :

    Добрий вечір. Підскажіть будь-ласка, по діючому паспорті не можу відкрити ні польську робочу(бо залишився коридор) ні любу іншу шенген візу( бо вже використав 90 днів шенгену), а треба знову терміново їхати.чи можу я зробити новий паспорт і поїхати по якійсь угорській, або словацькій візі в чистий паспорт. ніяких відбитків пальців ще нікуди не давав.

    • Анна :

      Якщо ви зробите новий паспорт на свої дані то нічого не зміниться,ви свої дні вже відбули.ви звізно можете на свій ризик спробувати,але наслідки можуть бути не дуже.якщо це випливе

  17. Степан :

    А якщо я загубив паспорт і не памятаю коли перший раз перетинав кордон: печатки про вїзд ставлять тільки в паспорт( який загубив) А в консульстві є тільки віза “від і до”.(по факту віза і коридор в мене закінчилась, просто перший перетин зробив дуже пізно) я думаю польську національну мали б зробити. Але сумніваюсь як на кордоні? Чи будуть вони рахувати і шукати по старих даних там рік від першого перетину, якщо в мене буде нова віза і паспорт.

    • Анна :

      Як шукати?ви зробите новий паспорт і при перевірці на кордоні вони в компі побачать коли ви перетинали.паспорт привязаний до коду ід.і всю інфу видно .не треба ритись в бумагах і шукати якісьстарі штампи.
      В посольстві може і пронесе ну це теж як повезе.
      Якщо вам геть так треба іхати то тоді віжмовлятись від коду чи на інші дані робити пасс.а хочете ризикуйте так ,як написали.

      • Олежка :

        Добрий день!просрочив полську шенген візу,пробував переіхати до чехіі був затриманий!дали рішення про зобовязання покинути польшу в період 15 днів!заборона вїзду в польшу на рік,штрафу не було!чи буду я мати проблеми коли вертатимусь додому на границі?і чи дані моі занесені в сіс як знати?

        • Анна :

          А ви типу не покинули чи що?де ви зараз

          • Олежка :

            Ну на даний момент в польщі збираюсь додому!!!бо це сталось позавчора!!!сказали якшо виіду в строк то буде заборона візду тіки на польшу на рік!!і можна буде відкрити будь яку чеську візу чи що!мені тепер вдарять депорт я так розумію?!

          • Анна :

            Вже вдарили.
            Який штамп стоіть впаспорті і які бумаги вам дали?
            Ви набагато просрочили судячи з терміну.

  18. Олежка :

    Стоіть зелений штамп і число!дали багато паперів протоколи затримання і тд,про легальність,ну і рішення про обовязок покинути краіну!так просрочив на 34 дні(((

  19. Олежка :

    Я не зможу помінявши паспорт виіхати в шенген я так розумію?!візу не відкриють?!

    • Анна :

      Днів багато просрочено то на апеляцію розраховувати не варто.паспорт якщо то міняйте відразу якприідете.не забудьте за код.
      А ви взагалі то маете на меті просто виїхати на роботу чи як?

  20. Олежка :

    Та про апеляцію це ясно(а що саме з кодом не зрозумів?!та хотів змінити паспорт і попробувати словацьку візу відкрити по роботі ніби,підприємницька вона якось так.не знаю тепер чи відказ не поставлять начитався про цей сіс

    • Анна :

      Про код мала на увазі що паспорт привязан до ід коду і якщо зробите новий то по коду вас зразу вичислять.тому паспорт безкоду.і візу таку де відбитки не здавати.
      А ви плануете іхати на роботу чи потрібно часто іздити закордон і назад?

  21. Олежка :

    Так зараз уже ж на всі треба здавати?!ні я планую виіхати по роботі і на довго!!!туди сюди точно ні,можливо що мені відкриють якусь візу ще чи треба чекати рік і навіть не пробувати?!і чи можуть в мене на кордоні при виізді в мене бути ше є якісь проблеми якшо всі папери вже на руках?!ну штраф там виписати можуть?!

    • Анна :

      Навряд.якщо щось будуть то скажіть що все вже оформили.вам як сказали бумагу показати протокол затримання і все?
      На національну (робочу)не треба здавати пальці чи я помиляюсь.якщо немаете змоги.то по приізду чимшвидше міняйте паспорт і подавати пробуйте на любу візу для якої є документи.

      • Анна :

        Ваш депорт буде точно більше року.

        • Олежка :

          Так сказали показати децизію і все!!!на полську не буду подавати хочу на словацьку!а чого чимшвидше?в якому розумінні депорт більше року?!

          • Анна :

            В смислі тому що в базу сіс ваші дані попадають не зразу.тому є трохи часу на паспорт.
            В смислі прямому більше року.роки 3

          • Анна :

            На кордоні дасте ваші бумаги вони відмітять і все.що ви виїхали вчасно на протязі 15 днів

  22. Олежка :

    А якшо поіхати в озіл наприклад голандський здатись?будуть проблеми після цього депорту?

  23. Олежка :

    то мене в сіс внесли на роки три я правильно зрозумів?мені потрібно прізвище міняти тепер?чи можна подаватись так як є просто без пальців і коду?!

    • Анна :

      Я не стверджую що саме на три.але довше року то точно.
      Пока спробуйте другий варіант тільки поспішіть.якщо не пройде то зміните дані і ще раз спробуєте.
      Ви можете звіснл і чемно чекати рік і нікуди не рипатись.але чекати треба буде довше як я і писала.
      А ви вже виїхали ?

  24. Олежка :

    так я вже на Украіні!на кордоні вдарили простий штамп про виїзд.Хочу поміняти паспорт швиденько,і спробувати на візу подати тільки от не знаю на яку?на шенген не подавати краще бо там відбитки!і паоспорт небіометричний

  25. Олежка :

    треба робити так?думаєтет є шанси якшо не змінюючи прізвища це все робити?Вони дані в сіс хіба не відразу вносять,я думаю шо коли кордон назад проіжав то мене точно внесли!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *