Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Богдан :

    Добрий день:-)
    Така історія. Виїхав з польщі по білому паспорті,на кордоні нічого не сказали і не поставили але коли подавав на нову візу по біометричному паспорті, дали відмову, по причині занесення в базу сіс.Таке питання чи відбитки пальців могли занести у систему сіс з нового паспорта тепер при подачі на візу?
    Чиро вдячний:-)

    • Анна :

      При подачі ні.почитайте інфу хто може вносити /знімати дані в сіс .відповідноі відбитки.
      В посольстві тільки можуть побачити що си в сіс і до коли.напевно вас внесли без відбитків просто по данних або взагалі відмовили ссилаючись на сіс.не перший раз читаю коменти людей які ні разу за кордоном не були а відмови отримують по причині даних всіс.як таке можливо не ясно.
      Вам в бумазі з відмовою вказали яка країна внесла?

      • Анна :

        Відмову дали ссилаючись на сіс тому що у вас проблеми з правилами перебування були.я це мала на увазі як варіант.
        А раніше відбитків нігде за кордоном не здавали?

        • Богдан :

          Причина відмови така що мої дані в базі сіс,країна польща,так проблема з перетеном була 🙂 був нелегально і виїжав по білому паспорті. відбитків незнімали і нічого несказали. Подавав на візу з біометрією і отримав відмову. цікавить чи могли до моїх даних ще долучити відбитки з паспорта.
          Читав різне що можуть долучити а можуть і ні.50 на 50
          Може щось підкажете.може щось було схоже
          Дякую:-)

          • Анна :

            Почитайте про базу сіс хто має доступ ,хто може вносити дані і т.д.

  2. андрій :

    куди звертатись щоб перевірити чи є мої данні в базі сіс

  3. andrew :

    Маю депортацію через незнання про заборону перебування на території Польщі. Можу подати апеляцію до Коменданта Стражі Гранічної в термін 14 днів – завтра останній день. Текст апеляції здається може бути довільним. Чи можна вказувати електронну пошту для отримання відповіді? Якщо ні то яку адресу вказувати? Тут писали про оплату 10zl – де можна взяти реквізити? Чи можна оплатити прямо на кордоні? Буду вдячний за зразок тексту апеляції на andrew4web собака gmail.com

  4. Леся :

    Я поверталась в Украіну з Англіі по білому паспорту.чи могли моі дані бути занесені в сіс і якщо так то яка з цих краін має право це зробити.дякую

  5. Ирина :

    Здравствуйте! У меня такая проблема: меня задержали в аэропорту Греции с фальшивыми штампами в паспорте на старой визе. Паспорт у меня забрали о отправили назад домой, отпечатки пальцев почему-то не взяли. Сказали что занесли в базу SIS, на сколько не сказали, но я думаю, что года на 3, не меньше… Скажите: что я могу теперь сделать? Достаточно ли будет поменять имя и фамилию и отказаться от кода, чтобы получить новую визу и опять ездить по Европе? Могут ли в аэропорту в Шенгене выяснить по системе, что я меняла имя и фамилию? Или у них эта информация не отображаеться? Заранее вам спасибо за ответ.

  6. Юля :

    Добрий день, їхала з Німеччини,запізнились до кордону на три години, в мене закінчилась віза, виходить нелегально знаходилась три години на території Польщі, висадили з рейсу, взяли відбитки пальців, сфотографировали, і заборонили вїзд в Польшу на пів року. Але мені за три місяці знов потрібно відкривати шенгенской візу, чи буду мати проблеми в візовому центрі?

    • Анна :

      Пишіть апеляцію,за 3 години просрочки цілком реально можуть відмінити заборону.
      А так питання недоречне,ясно ,що як е заборона вїзду ,то проблеми з відкриттям візи и.тд.будуть.

  7. Володимир :

    Я зараз закордоном в франціі іхав сюди мене німці зупинили і допит був була польська робоча Шенген віза на 30 днів зараз за мною питала прокуратура дома тому що поляки відправили ім лист що вони дізналися де я тому що вмене було підроблене запрошення але я цього незнав .буду вертатися додому по білому і міняти паспорт.дальше вмене будуть якісь проблеми ?в франціі вкрали паспорт вмене чекаю щоб зробити білий.

  8. Оксана :

    Чи хтось підкаже, чи беруть у Чехії відбитки пальців при взятті шлюбу з чехом? Дякую.

    • Анна :

      При взятті шлюбу мається на увазі в Рагсі?))))
      Ви маєте розписуватись в Чехії по шенген візі,а потім робити дозвіл на перебування як дружина гр.Чехії

      • Анна :

        Останнє речення мого коменту-це запитання,а не порада)

        • Оксана :

          Маю польську робочу візу. Ч и можу по ній зареєструвати шлюб у Чехії?

          • Анна :

            Взнавайте на місці у загсі чи вас розпишуть по шенгенці.і як потім проходить процедура легалізації вашого шлюбу (мається на увазі отримання нормального дозволу на перебування ).чи прийдеться вам виїжджати на Укр.і робити через чеське посольство ,чи там на місці можна зразу зробити не виїжджаючи.При оформленні цих процедур пальці беруть.
            А чому ви цікавитесь?ваші пальці є у базі?
            Якщо так ,то як давно,

  9. Микола :

    Доброго дня! підкажіть, будь-ласка. Мною було скоєно правопорушення в 2009 році. В 2013 році(була відкрита шопінгова віза) я був затриманий на кордоні польскою стороною. Мені оголосили вирок, дали строк умовно два роки з відтермінуванням на рік. Прокурор повідомив мене про те, що я вже не є в розшуку, в доказ до чого дали лист-підтвердження. При двох наступних подачах документів (2014р. і 2015р.)мені відмовляють у відкритті візи, пояснюючи це зробленою, що стосовно моєї особи було зроблено запис до SIS, що неуможливлює виїзд. Чи відкриють мені візу по запрошенню на роботу до Польщі? Які є варіанти для отримання Шенгенськой візи???
    Дякую.

  10. Микола :

    Доброго дня! підкажіть, будь-ласка. Мною було зкоєно правопорушення в 2009 році. В 2013 році,(була відкрита шопінгова віза), я був затриманий на кордоні польскою стороною. Мені оголосили вирок, дали строк умовно- два роки з відтермінуванням на рік. Прокурор повідомив мене про те, що я вже не є в розшуку, в доказ до чого дали лист-підтвердження. При двох наступних подачах документів (2014р. і 2015р.)мені відмовляють у відкритті візи, пояснюючи це тим, що стосовно моєї особи було зроблено запис до SIS, що неуможливлює виїзд. Чи відкриють мені візу по запрошенню на роботу до Польщі? Які є варіанти для отримання Шенгенськой візи???
    Дякую.

    • Анна :

      Правопорушення було скоєно в Польщі?
      І за це вас затримала потім польська сторона?

      • Микола :

        Порушення в Польщі, а затримали теж в польщі тільки через 9 років.

        • Анна :

          Чому через 9 якщо ви писали 2009 -2013?вам заборону вїзду дали через те правопорушення?

          • Анна :

            Якщо той срок ,що вам оголосили ,це остаточне покарання за те правопорушення,то судячи з сроку ви маєте бути невиїздні 3 роки.якщо в 2013 було винесено вирок то до 2016.
            Я так думаю.можете написати до поляків взнати точно.
            Просто якщо через стільки років вас затримали ,то мало б бути щось серйозне.А за серйозне дають більше 3 років.

          • Микола :

            в 2004 році.
            Я збираюся йти на розмову на прийом до консула, маючи на руках робоче запрошення. Чи варто йти?? чи допоможе це у відкритті робочої візи??

          • Анна :

            Сходіть ,якщо зібрались.
            Але не думаю ,що вам консул чимось допоможе.
            Візу Вам не відкриють,поки дані з списку осіб не бажаних не видалять.

          • Микола :

            Дякую за відповіді!!!

          • Анна :

            Микола ,ви знайдіть на попередніх сторінках адресу і напишіть туди ,що взнати на скільки ви точно в Сіс.а то візи ж не безкоштовні цевсе ваші гроші і час витрачений в нікуди.

  11. Маряна :

    Привіт! Чи можете надіслати мені координати як звязатись з кимось компетентним по питаннях працевлаштування в Польщі – візових нюансах – іміграційних.

  12. Оксана :

    Добрий день я украінка прожеваю в італіі маю пермесо ді соджорно мій хлопець поляк зустрічаємося 4 роки на даний час він поіхав до голандіі і працює там скажіть будь ласка чи я маю прово по пермесі ді соджорно працювати і проживати в голандіі

    • Анна :

      Я думаю тут вам не підкажуть,скоріш на італ.форумах.
      В принципі ,в документах же має бути інф.чи можете ви працювати в іншій країні єс.

  13. Юля :

    Добрий день ,їхала з Німеччини через Польшу в Україну , запізнились автобусом на три години і в мене вийшла прострочена віза . Мене зняли з рейсу тримали 6 годин на кордоні і заборонили вїзд в Польшу на 6 місяців. Чи можу я виїхати в Німеччину через інші країни?

    • Анна :

      Юля почитайте комент вище,пишіть апеляцію
      за три години просрочки реально є шанси ,що знімуть.Вїхати ви зараз можете і через Польщу в принципі,якщо заборона свіжа.тільки новий паспорт зробити якщо в старому якісь відмітки ставили.Але смисл?якщо ви так і так їдете надовго і в перспективі перебувати будете без діючої візи тоді так.Але якщо вам потрібно буде їздити частіше то проблем потім не оберетесь

  14. Игорь :

    Скажіть, будь ласка, віза відкрита була на 2 міс з двох разовим в”їздом але перебувати за ордоном можна було не більше 10 днів.Перетинаючи назад кордон 10-нний термін перевищив на 3 дні але віза була дійсна ще тиждень..На кордоні хотіли виписать штраф але дав так на рукі і штраф не виписали…Чи будуть вмене проблеми при відкритті наступної візи?

  15. Оксана :

    Скажіть, будь ласка, чи дійсно будуть брати відбитки пальців при подачі на польську візу? Дякую.

    • Анна :

      Мають з 23 червня.Але в візові центри донедавна ще така вказівка не поступала.Читайте після 23 на офіц.сайті посольства/в.центрів.

  16. Анна Л. :

    Добрий день! Сьогодні при перевірці паспортів, мені поставили депортацію і заборону на в’їзд в Республіку Польща. Віза польська шенген. В інші країни як мені сказали заборони нема. Чи можу я справді полетіти напряму з України в будь-яку іншу шенген країну(наприклад Німеччина) чи мене не пустять. Дякую.

  17. Анна :

    Спочатку впустять,потім будете мати проблеми

    • Анна Л. :

      Які проблеми?
      Я через неправильний підрахунок днів, пробула на 9 днів більше. В рішенні, яке мені видав офіцер на кордоні написано, що мені забороняється в’їзд на 6 місяців в Польщу і якщо мене спіймаюиь в Польщі, то дадуть депортацію вже на рік. Але при тому він сказав що в інші держави заборони нема і жартома каже “так давати зразу на рік заборону на весь шенген чи просто 6 місяців Польща?”

      • Анна :

        Проблеми повязані з вїздом в зону шенген.якщо є змога подайте апеляцію,але днів просрочки багато шансів мало.якщо не знімуть прийдеться міняти документи.відбитки пальців брали?

        • Анна Л. :

          Відбитки брали, фото робили

        • Анна Л. :

          А який сенс в апеляції, якщо я виходить дійсно порушила, хоча і не знала про це але кого це цікавить? Я в базу SIS занесена?

        • Анна Л. :

          І який сенс міняти паспорт, якщо при виготовленні візи вони дивляться в ту базу і там буде про мене інформація

      • юрий :

        Добрый день ! Анна Л Я тоже имею такую проблему как у Вас . Просрочил на 10 дней тоже дали на 6 месяцев но сказали могу ехать в любую другую страну шенгена . А в бумагах написано что запрет на 6 месяцев в польше и шенгене . поставили печать в паспорт . Вам ставили печать в паспорт или нет . хочу посмотреть что у Вас написано и могу отправить свои документы . Собираюсь подать на визу в августе потому собираю информацию . Заранее большое спасибо .

  18. Анна Л. :

    І який сенс міняти паспорт, якщо при виготовленні візи вони дивляться в ту базу і там буде про мене інформація

  19. Анна :

    В апеляції можна написати,що ви помилились і недорахували дні,зробили це не наміренно і т.д.Краще спробувати всі можливості.
    А доки міняти,коли не брали відбитків то все проходило.а тепер так,ви праві,буде без смислу.але відбитки попадають безпосередньо в сіс не зразу і якщо вам необхідно просто виїхати то шанси є.

    • Анна Л. :

      А куди саме я маю подавати апеляцію і як саме це я маю зробити? І мені потім від того гірше не буде, ну тобто “подавала на апеляцію, то візи взагалі не буде” або щось в тому роді))? Дякую

      • Анна :

        А вам нічого не сказали про апеляцію при затриманні?

        • Анна Л. :

          Я питалась, вроді казали що можу (наприклад якщо вчуся там) здається так, точно не пам’ятаю

        • Анна Л. :

          Можна подати апеляцію якщо я наприклад вчусь в польщі і мені треба вернутись

          • Анна :

            На апеляцію в принципі можуть подавати всі,хто рахує ,що їх затримали незаслужено и т.д.

        • Анна Л. :

          По суті заслужено, просто я не знала як рахувати, на жаль.
          Тепер я не знаю, що робити, до кого звертатись.

          • Анна :

            Подавайтесь на апеляцію.почитайте в документах там мае бути написано як і куди.гірше від того не буде точно.

    • Анна Л. :

      А такий варіант може бути, що мені цю візу анулюють і я буду робити іншу ( не польську) чи зі штампом депортації мені за ці 6 місяців будуть відмовляти в візі?

      • Анна :

        Зі штампом депортації у візі будуть відмовляти набагато більше часу ніж 6 місяців.

    • Анна Л. :

      І ще таке питання: я б хотіла в свому місті звернутись в консульство Німеччини, запитись чи можна мені летіти якщо заборона тільки на Польщу, чи Ви вважаєте що в тому нема сенсу?

      • Анна :

        Сенсу не бачу.ви зараз можете летіти .проблеми будуть пізніше.

        • Анна Л. :

          Я так розумію, щоб не набратись проблем я змушена перечекати цю депортацію?

        • Анна Л. :

          Він мені наприклад назвав дату, яку я йому перед тим назвала, що хотіла б поїхати, 25 серпня, він каже тоді Ви можете бути по цій візі 63 дня ( з 25 серпня)

  20. Алена :

    Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, куди звертатись щоб перевірити чи є мої данні в базі сіс?
    Зараз я одружена з полякем,хочемо поїхати до Польщі, жити разом, але півроку назад була затримана на кордоні польськими прикордонниками, бо перевищила строк перебування, я дзвонила до польського посольства, питала, які документи будуть потрібні, щоб оформити візу, але там сказали, що потрібно предоставити справку з системи сіс про анулювання запису, інакше буде відмова.
    Дуже дякую.

    • Анна :

      Чому відмова,там є пункти про шлюбних парнерів гр.Єс,якщо ви одружені з поляком то маете апостилювати,потім перевести своє свід про шлюб на польську завірити переклад і написати в Варшаву.І вас мають зняти.Тому що є такий закон ,що вас не мають права не пустити як його дружину(поляка)
      Напишіть на адресу яка вказана на стор 8 там Олена лишала адресу,туди можна без поручителя написати.Якщо відпишуть ,що ви в базі ,робіть так як я казала і пишіть в Варшаву до шефа уряду ,щоб зняли.

  21. Алена :

    Аню, дуже дякую за відповідь! Але хочу запитати додатково, справа в тим, що чоловік взяв відпустку спеціально, щоб приїхати до України та оформити документи і вже разом поїхати до Польщі,тобто маю мало часу, але є ще цікаві моменти в моїй історії))…справа в тому, що коли ми з чоловіком їхали до України(саме в той час мене і затримали на кордоні, а їхали ми, щоб одружитися на Україні), нас було пограбовано, вкрали документи мої та чоловіка, а з ними і документи, які дали мені прикордонники (( є справка з міліції, що нас було пограбовано…Але, зараз маю новий, чистий паспорт та прізвище чоловіка, але старий ідентифікаційний код, до того ж на кордоні брали відбитки пальців і робили фото ідентифікації, та повідомили мене про заборону в’їзду на півроку, півроку вже минуло, але читала, що записи в системі самі по собі не анулюються і пізніше, якщо візу дадуть, а на кордоні затримають, то буду в системі надовго і серйозно…
    Аню, прошу вашої поради підскажіть, будь ласка, що можна придумати в данній ситуації, якщо в мене максимально є 2 тижні, як поступити правильно?

  22. Алена :

    І ще хвилююсь на рахунок того, щоб слати оригінал свідоцтва про шлюб, вони ж мені його не повернуть, а якщо брати повторне, то буде стояти відповідний штамп, а я знаю, що в Польші воно мені буде край потрібне…і чи не буде пізніше з тим проблем?!(
    Дуже чекаю на вашу пораду

    • Анна :

      Візьміть повторне і його вишліть,які проблеми можут потім бути?
      На рахунок паспорта,там є код по перше,а по друге ваші пальцібрали,при подачі на візу випливе.

      • Анна :

        Щось історія ваша не зрозуміла..вас затримали півроку назад коли ви вїжджали з чоловіком щоб одружитись на Укр,після того чоловік виїхав і зараз знову приїхав до вас?

  23. Алена :

    Дякую за відповідь, зрозуміло, буду діяти! Все просто, чоловік повинен був повернутися, на роботу, йому документи швидко зробили, а мені все трошки зайняло часу, тому я залишилася на Україні…до того ж шукала інформацію,як правильно все оформити і це перший такий форум, де зрозуміло пояснили, що і як треба робити….бо були і фірми, і дужо всього……
    Добре, що ви є!)))

    • Анна :

      Дійте.для початку візьміть повторне свідоцтво,воно в любому випадку не завадить.потім напишіть на ту адресу,яку вказала Олена на стор.8,з питанням чи є ваші дані в базі,також можете написати в своєму листі ,що являєтесь дружиною гр.Ес і т.д.
      Побачите,що відпишуть.Може щось порадять.А якщо ніякої реакції не буде,крім того,що отримаєте відповідь,до якого числа ваші дані там,тоді пишіть у Варшаву.
      Може у вас срок не великий заборони,то і зразу знімуть.коли лишаеться до кінця сроку не більше 6 місяців то і так можуть зняти.
      Агенства не чарівники,роблять все те ж саме тільки за ваші гроші.
      Єдине ,що в 2 тижні ви не вкладетесь.Віповідь прийде за місяць і потім якщо в уряд ,то ще місяць.

      • Анна :

        В перше відомство як будете писати,оригінал свідоцтва не кладіть напевно..якщо маєте змогу перекладіть і копію прикладіть.а можете і взагалі без копії,просто провсяк випадок вкажіть з ким одружені.

  24. Сергій :

    які наслідки якщо я з прикордонною карткою прийхав до Варшави?

  25. Христина :

    Доброго дня
    Підкажіть будьласка,якщо було департація з Німечини 2012року.
    Зміна прізвище і імя,хочу поїхати в Німечину чи будуть проблеми?.
    Де можна дізнатись чи депортацію зняли.Дякую.

    • Анна :

      На скільки була заборона?
      Якщо у вас є хтось в Нім.можете зробити запрос на наявність даних в базі.можете в принципі і без знайомих.

      • Христина :

        На два роки.
        Скажіть будьласка якшо заборона є,що робити куда звертатись.
        Є такий варіант- можна розписатись на Україні,що потрібно для цього,скільки часу на виїзд в Німечину.
        Притакому проблеми будуть?.

        • Анна :

          Якщо чоловік гр.Німеччини чи Ес і пройшло від депорту трохи часу то не повинно бути проблем.
          За що у вас був депорт?

          • Анна :

            І що ви маєте на увазі розписатись і за скільки виїхати?точних сроків не існуе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *