Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. василь :

    вже другий раз дали відмову на робочу візу “Д” по пункту 8 я в трансі

  2. Юрий :

    у мене взагалі вже місяць не візу не відкривають, не документи не віддають, не відмову не дають, і нічого не пояснюють, таке враження що документи мої десь пропали…що може бути? Так і далі чекати?

    • admin :

      були такі випадки – бажано, щоб поляк позвонив у консульство і спитав чого не дають так довго візу, оскільки він проплатив житло за вас і безмежно чекає. А на яку візу подавали документи і у якому місті?

  3. Руслана :

    Відмова у візі !!!!Чому!!!!Яка причина? Коли ми робили документи через приватну агенцію!!!Шенген візи!!!!Прийшла два рази відмова!!!!Ми робили національну робочу візу на180 днів!!!!Коцур Руслана!!!!

  4. Володимир :

    Якщо призначенні аліменти,вираховують з зарплати, чи можуть відможуть відмовити у візі????

    • admin :

      На яку візу плануєте подавати документи?

      • Володимир :

        Національна робоча, зараз думаєм на шенген

        • admin :

          Я думаю, що аліменти ніякої ролі для консульства не грають. Хіба що вас подали у розшук, або жінка напише листа у консульство з проханням вас не пускати і з документальним підтвердженням 🙂

  5. Володимир :

    Дуже дякую.З цим все ок.:-))))це вже я вже перебираю варіанти відмови.

  6. Наташа :

    Доброго дня. Чи можу я десь на сайті побачити відкрили мені візу чи ні? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня. Якщо ви подавали документи на візовий центр, то можна подивитись у них на сайті чи обробили документи чи ні. Тобто точного результату – чи відкрили вам візу чи ні, там не пишуть

  7. Борис :

    Вітаю!Генеральний консул Польщі в Україні (маю на увазі Луцьк) масово відмовляє громадянам в отриманні робочої візи.Коротко -перший раз відмова, подав другий раз -видали візу-все нормально, після приїзду подав третій раз(запрошення від фірми де працював, знов відмова….).Просто жах.Людям відмовляють по к-ка разів…Порадьте щось…Робоче місце чекає а працедавець в шоці…

  8. Борис :

    І ще одне на додачу,вдарили штамп і не закреслена жодна буква(НА штампі А В і Д).Що це означає…

    • Вячеслав :

      Консул мав обвести одну з 4-ох літер або А,B,C, або D. Відповідно якщо відмова у національній візі тоді обведе D . Якщо не обвів значить забув) Але відмова нічого ше не значить! Яка причина?

  9. Борис :

    Не обведена жодна літера,а причина -не обгрунтована мета поїздки,хоча при виїзді попереднього разу подав ті самі докум.(запрошення-з тої самої фірми).

  10. Вячеслав :

    То зара більшості таке пишуть! Спробуйте ще раз

  11. Дмитрий :

    вообщем получил я сегодня шестой отказ ( Харьков ) пункты 8 и 10 . думаю что нужно мне менять паспорт и фамилию ( букву в фамилии ) кто через такое проходил ?

    • Вячеслав :

      Я думаю не треба прізвище міняти ! Поміняйте паспорт якщо є можливість і подайтесь в інше консульство але не польське! Після другої відмови вже не треба було подавати! Не слухайте всяких візових посередників які обіцяють “переробити документи і в кінці кінців ви отримаєте візу ” консул не хотів візу ставити тому що не вірив у правдивість інформації наданої в документах тим більше після 2-ї відмови! Удачі Вам і не грайтесь з консульством!

      • Дмитрий :

        моя ситуация затрудняется еще и тем что у жены и сына годовые национальные визы D мы планировали переехать жить и работать в Польшу , но к сожелению у меня ни как не получается получить Польскую визу , посоветуйте как мне лутше все сделать ?

        • Вячеслав :

          Я не є спеціаліст, але все таки можу Вам просто порекомендувати
          1. Зробіть для початку туристичну візу С 180/90 днів. Потім коли треба буде їхати додому приїдете і знову подасте на національну! Бо зара ситуація з цими візами важка( На скільки Я знаю)
          2. Пошукайте реального роботодавця в Польщі який може Вам вислати реальне запрошення на роботу.

          В мене зара самого відмова)

        • Алла :

          У нас з чоловіком таж проблема, роботодавець чекає Робили національну два рази відмова, ро різним пунктам.Вирішили робити шенген 1 раз на 20днів,прокатаєм і одразу зробимо на 90днів.По іншому виходу не бачу, це звичайно дорожче коштує, але думаю так буде надійніше.

  12. Борис :

    Люди добрі! Давайте спільно щось робити!!!Відмови штампують як на станку…Апеляція – без шансів(сміючись кажуть у візових центрах).Ми йдем в європу чи …..

    • Микола :

      Як-би в краіні був введений війсковий стан то в європу можна було б іхати без віз і навіть без закордонного паспорта.Ба більше жодна краіна не має права депортувати людину в воюючу краіну .Вони зобов’язані забезпечити людину житлом і мін.грош. забезпеченням.

      • Анна :

        Для тих ,хто хоче виихати,було б може и добре,перетнути кордон без визи и паспорта.А що робити Тим,хто никуди не иде,жити в стани вийни?
        И по друге,вони приймають ваши документи до розгляду(маете здатись в краину,кордон якои перетнути першим).потим розглядають и якщо немае пидстав вас лишити(загрози життю на Батькивщини)депортують.Так що треба надати вагоми пидтверджуючи документи,що е загроза вашому життю и безпеци.
        Почитайте в вильний час як живеться украинцям в притулках для биженцив .Права на роботу вони не мають пока документи не розглянули.
        Так що не все так просто,типу був би вийськовий стан-поихали б без виз.Це не издити туди сюди ,а сидити и тупо чекати.Неясно скильки.
        На рахунок “безпределу” з видмовами у визах згидна,видмовляють без причини багатьом,так само и депортации оформляють з порушенням прав.Як ниби ми люди третього сорту..

  13. taras :

    ДОбрй вечір.Скажіть будь ласка для повторного розгляду потрібно оригінал підтвердження чи можна копію?

  14. Тарас :

    Відмовлено у видачі польської шенгенської візи. Написано – виявилося, що інформація, яка надавалась для підтвердження мети та умов запланованої поїздки, недостовірна. В примітці написано, з протягом 7-ми днів вам надається право подати заяву на повторний розгляд справи тією ж установою.

    Тобто подати ті ж документи ще раз, чи писати апеляцію?

  15. Христина :

    Подавали разом з мамою на бізнес шенген(працюємо в одній фірмі),абсолютно одинакові документи,ніяких підробок,документи можна сказати ідеальні.Їй видали,мені відмовили-не підтвердилась інформація щодо мети перебування!!!
    Як таке може бути,я в шоці…таке враження,що документи взагалі не перевіряли ….
    Чи варто подавати апеляцію?

    • admin :

      Якщо у вас все офіційно і ви дійсно туди їдете, то звичайно ж потрібно подавати на апеляцію. А де подавали документи?

      • admin :

        тим більше консульський збір за апеляцію на національну візу не платиться.

      • Христина :

        Форум Львів,повідомили що апеляція буде коштувати 60 євро…..

        • admin :

          Вибачте, помилився – то консульський збір не сплачується за апеляцію на національну візу. А ви подавали документи на шенгенку 🙂

  16. Ivanna :

    Добрий вечір два раза дали відмову …що робити дуже треба на роботу….Як ліпше зробити..

  17. Ivanna :

    Перший раз пункт 8 а другий раз пунк 9….пробували щераз …польська робоча.Чи треба міняти паспорт

  18. Ivanna :

    Переживаю чи щось з того вийде..два відказа

    • admin :

      Доброго дня. А по якій візі подавались? Дійсно туди їдете? У якому консульстві?

  19. Denys :

    Дали відмову у відкритті національної візи,пункт 8,фірма справжня,документи в порядку перевірялось все неоднаразово,і тим не менш відмова.Подали апеляцію,чекаю 3 грудня…мабуть відмовлять,судячи з повідомлень на форумі.Подаюсь у Харкові…і не знаєшь кому і на кого поскаржитись

    • admin :

      Ну що там? Отримали візу? Поляк давав якесь підтвердження? Якщо з документами все впорядку – мають відкрити після апеляції…

      • Denys :

        дулю з маком.Повторна відмова.Підтвердження заносили.Але ніхто його мабуть і не дивився..Хлопці з Дніпра стояли теж з відмовою,при чому у одного з них було воєводське запрошення.От так тільки за 5 хв що побули в консульстві 4 відмови…може і правду наприкінці року таке коїться…будемо ще раз пробувати після свят подавати.Не знаю…погано саме одне,що толком причини не кажуть,от як мені подати заново,думаючи як би не допустити помилки в анкеті чи ще десь і не получить 2 гу відмову і сказати Чао Польща назавжди…З консулом не поговориш.Знайома(полячка) хотіла на співбесіду зайти…вказали на двері….Працедавець вообще в шоке,работи повно,нікому працювать,і не хотять пускать до Польщі…а фірму скоріш всього і не перевіряли,…хоча навіщо,вона за думкою консула чи співробітника напевно вигадана,хоч і має філії по всій країні і в Німеччині….я з таким бюрократичним абсурдом ще ні коли не стикався…

        • admin :

          Так-так. Зараз ставлять відмови на ліво і на право. Можливо, роблять статистику по відмовах. Це у них традиція – кожного року перед новим роком починають всім відмовляти. Це таке відбувається кожного року (крім часу революції).

  20. Дмитрий :

    добрый вечер . хотел спросить совета у людей кто переделывал паспорта ( менял фамилию ) после отказов я хочу понять процедуру как это сделать все , получается что нужно поменять укр. паспорт ( отказатся от инн кода ) а потом загран ?

    • admin :

      Доброго дня. Бувають різні поради – дехто міняє тільки літеру у фаміії, дехто все підряд. Але невідомо чи це все пройде… Якщо в ипоміняєте тільки літеру – ви можете всеодно залишитись у них у базі. Якщо поміняєте все і відмовитесь від коду, буде така картина – у вас всі паспорта нові і недавно видані і ще й коду немає – це вже виклие підозру і може слугувати отриманню відмови. Якщо відмова у вас уже по якомусь конкретному пункту, що потрібні якісь кардинальні зміни (крім бази СІС), то замініть закордонний, і подавайтесь на візу якоїсь іншої країни. Якось так 🙂
      А розкажіть детальніше, чому відмова і чому так все міняти потрібно, якщо не секрет 🙂 , але у нас всеодно все конфіденційно.

      • Дмитрий :

        у меня было несколько отказов в польшу на д визу , сейчас оформляю утерю укр и загран паспорта , потом думаю сменить прописку и купить автобусный тур в словакию или венгрию ( не знаю куда проще получить визу ? ) откатаю визу и подам на польскую рабочую

        • admin :

          Зрозумів.
          Думаю, проблем не буде з туристичною візою, тим більше, якщо ви збираєтесь купити тур. Вже будете орієнтуватись по вартості…

          • Дмитрий :

            как вы думаете такой вариант как я описал работающий ?

          • admin :

            Я б, наприклад, український паспорт не міняв, а тільки закордонний.

            І все залежить скільки було відмов, їх причини, по яких документах і у якому консульстві. Чи купляли десь запрошення чи мали офіційно їхати на роботу.

          • Дмитрий :

            отказов было 6 у меня , я оформил через милицию как утерю укр и загран паспорта , пункты в отказах как обычно 7-9

          • admin :

            А у якому консульстві подавали документи?

          • Дмитрий :

            Харьков

          • admin :

            От над вашим коментарем хлопець також отримав другу відмову у Харкові після апеляції з незрозумілих причин…

            Що ж тут сказати – пробуйте. Розповісте, якщо не буде важко, про ваші результати.

  21. Alex :

    Доброго дня!Мені прислали запрошення, і написали область RIVENSKA пропустили букву N може це стати відмовою для видачі візи? Дякую.

    • admin :

      Доброго дня. Якщо помилка у запрошенні тільки у прописці, то це не суттєво. Було таке, що людина мала прописку в одній області, а у запрошенні вказана була інша область, і документи прийняли і візу відкрили (це я про робоче запрошення)

  22. Сергій :

    доброго часу доби,підскажіть хтось будь-ласка чи можливо повернути витрачені кошти на отримання візи???прийшла відмова по пункту №8 а пакет документів мені готувала тур фірма,тобто вони зробили липове запрошення,тепер хочу повернути гроші які я заплатив тур фірмі….це можливо чи марно сподіваюсь????дякую всім хто може допомогти………..

    • admin :

      Доброго дня. Це все залежить як ви з ними домовлялись і по якій причині була відмова. Якщо це липове запрошення, то (по нормальному), вони б мали повернути вам гроші або, все ж таки, зробити вам візу. А якщо ви там чогось не знали, коли у вікні вас запитували чи немогли дозвонитись до вас – то самі розумієте 🙂 А у тур фірмі що вам кажуть ?

  23. Віталій :

    Добрий вечір,підкажіть щось,нам поляк колега,прислав запрошення,гостьове,дійсне рік,180 днів перебування,ми подали на візу,нам вліпили відмову,пункт 9,ми не обгрунтували мету перебування,де ми мали обгрунтовувати,якщо ми в гості,що тепер нам робити))))

    • admin :

      Доброго дня. А гостьове запрошення було на офіційному бланку (пів А4 з голограмами)? Запрошення повернули?

      • Віталій :

        добрий вечір,не повернули запрошення???

      • Віталій :

        так на офіційному бланку))))від воєводи,навіть підпис є,просто не знаю чому відмовили)якби воно було куплене,а то офіційно,правдиво))))

        • admin :

          тоді попросіть поляка, щоб зателефонував у консульство і вияснив причину відмови, і, якщо все вияснете то подавайте апеляцію.

          • Руслан :

            Мій роботодавець спробував зясувати причину відмови!!!Йому також не змогли чітко відповісти на його питання!!))

          • admin :

            зачароване коло))) а ви далеко від консульства проживаєте? Можливо спробуйте підійти у інформаційне вікно і самі щось вияснити ))) Говоріть все як є – що поляк звинив, справка дійсна(якщо це так), їду вгості і тд.

  24. Наташа :

    Доброго дня. мені дали відмову в національній польській візі. Причина відмови №8. Коли я можу знов пробувати подавати документи на відкриття візи?

    • admin :

      Доброго дня. Зазвичай, одразу можна переподаватись. А конкретно у вашому випадку – потрібно було запитати, коли вам віддавали документи. Якщо документи справжні, то можна подавати одразу на апеляцію

      • Наташа :

        мені виклик не повернули, документи я забирала в курєра.

        • admin :

          Якщо подавати апеляцію (здається на протязі 14 днів після видачі) то консульський не зплачується, потрібно тільки якесь підтвердження від польської фірми. А якщо знову подавати документи то потрібно процедуру повторювати заново. 90% що візового карантину вам не поставили і подаватись можна одразу коли зберете всі документи і зареєструєтесь. А дізнатись можна позвонивши у консульство або прийти запитати у інформаційному вікні.

          • Наташа :

            якщо ставлять карантин, то де можна про це дізнатись?

          • admin :

            “…А дізнатись можна позвонивши у консульство або прийти запитати у інформаційному вікні.” – це я про карантин писав. Взагалі його ставили раніше здебільшого, у вінницькому консульстві, а останнім часом такої картини не наблюдається.

  25. Богдан :

    Добрий день. Подавався на бізнес візу до польші і дали відмову, в листі написали
    “Ви не надали підтвердження, що маєте достатньо коштів для проживання на період запланованого перебування або для повернення в країну походження / проживання або для транзиту в третю країну, дозвіл на перебування в якій Ви маєте, або Ви не можете на законних засадах скористатися цими коштами.”
    Хоча була довідка з банку про наявність на рахунку 50 тис. грн і операції по рахунку за 3 місяці.
    Порадили подавати на візу іншої шенген країни. Підскажіть чи є шанс отримати візу при повторній подачі до польші якшо додати до документів додаткову довідку ще з одного банку про наявність коштів??
    І ще одне, після подачі документів до мене телефонували з невідомого номері і так як був на роботі не встиг відповісти на дзвінок. Можливо це із-за цього ?
    Дякую за відповідь.

    • admin :

      Доброго дня. 50 тисяч більше чим достатньо. І якшо у вас все офіційно, то краще уточніть у консульстві чому відмовили, якщо у вас така довідка і т д. Я думаю, після польської відмови, коли одразу подаватимете документи, то шанси на отримання візи іншоїкраїни трохи зменшаться…
      Якщо не взяли трубку, то може бути причиною відмови, але ж вам написали про гроші.

      • Богдан :

        Дякую за пораду. А підскажіть як уточнити причину відмови у консульстві ? Куди звернутись чи це треба телефонувати ?

        • admin :

          По телефоні можуть не сказати, бажано підійти у інформаційне вікно у консульство. Але, якщо консульство далеко від вас, то спробуйте спочатку зателефонувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *