Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. Тетяна :

    Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, вчора подала документи і сьогодні помітила, що у довідці про зарплату за попередні 6 місяців сума зарплати словами помилково вказана не та, яка цифрами. Чи це суттєва причина для відмови?

  2. Анетти :

    Доброго времени суток!Пожалуйста,прошу помощи!Подскажите,правда ли нужно при подачи документов на рабочую визу в ППВА (Киев)предоставлять напечатанное приглашение,а не написанное от руки ?И нужно ли прикладывать заявку про отсутствие второго загранпаспорта?Заранее спасибо

  3. Юлія :

    В запрошенні на національну візу помилка в серії паспорта :Буква Е замість F.Підкажіть чи є шанси отримати візу чи краще переносити дату подачі і робити нове запрошення?

    • Оксана :

      скоріше всього,потрібно переробляти запрошення, бо це суттева помилка

  4. Анастасія :

    Доброго дня! Потребую допомоги!!!!! Подавались на польську воєводську візу, отримали відмову по 5 пункту (загроза нац. безпеці)!!!!! Порушень ніяких до цього не мали…. нам не пояснили у зв’язку з чим відмова.. думаєм,що просто попали під “акцію” від консула (зараз масові відмови), але стаття дуже серйозна. До того була робоча нац.віза і не було ніяких проблем. Спробували подати на шенген і знов відмова!!!!! (По 6 пункту “одна з країн вважає вас загрозою…)
    Що робити? Чи могли нас внести в sis? До кого звертатись?

  5. Антоніна :

    прошу допомогти!!! мені було 2 відмови + відмова по апеляції у видачі польської робочої візи. чи варто спробувати ще раз податись, чи змінити фірму, яка надає запрошення.

  6. Віталій :

    В запрошенні від воєводи помилка в місці народження!! Потрібно переробляти заново запрошення? Хтось може стикався з таким? Дякую!

  7. Виктория :

    подскажите,пожалуйста,такая ситуация,в приглашении не верно указан месяц рождения,может ли это быть отказом в визе?И еще в пункте проживания указана только страна,область и город,а улици и дома нет,это страшная ошибка или так и должно быть?Заранее спасибо

  8. Тетяна :

    Добрий день,

    маю 2 відмови в паспорті на бізнес візу С(Шенген)в Угорському пконсульстві в м.Ужгороді. Обидві відмови по причині 8 (необрунтована мета поїздки). Першу відмову отримала у серпні 2015, але потім при повторній подачі отримала візу в Угорщину, після цієї візи отримала ще одну. По останній візі (на одноразовий вїзд але з коридором в 6 місяців), вийшло так, що покинула Шенген зону не з Угорщини а з Франції (хоча країна першого вїзду була Угорщина) Після цього отримала другу відмову у липні 2016. Зараз маю подавати щераз документи, оскільки по роботі потрібно їхати але переживаю про результат. Зробила другий паспорт, а також хотіла робити туристичну Шенген візу через Словаччину, але у туристичному агенстві відмовили у прийнятті документів (оскільки переживали що буде 3 відмова). Можливо хтось стикався, що порадите в даному випадку? І ще чи варто було робити новий паспорт якщо на візу здавала відбитки пальців?

  9. Микола :

    Доброго дня. Отримав відмову у візі , що не надав підтвердження про наявність достатніх коштів для проживання і що інформація ,яка надавалася для підтвердження мети та умови запланованої подорожі , не достовірна . Чи можу я повторно подати документи ще раз , чи не потраплю в карантин . Підкажіть .будь ласка як краще зробити . Дякую.

    • Анна :

      Тільки в Вінниці карантин тримісяці,в інших можете подавати через трохи часу (місяць+-),але дивіться ,щоб було все ок з документами,бо тоді можете потрапити .

  10. Міша :

    Доброго дня!Мені відмовили в отриманні візи 6 п,(Так розумію,що я в списку небажаних осіб),куди звернутися ,щоб взнати на який термін і чи є штраф.Які документи для цього потрібні .Дякую!!!

  11. Vika :

    ДОброго дня!
    В запрошенні на національну візу допустили помилку у прізвищі. Написали “С”, а має бути “S”. Що в такому випадку потрібно робити?

  12. Антон :

    Доброго дня хотів би запитати,подавав документи на візу по воєвудському запрошенні,отримав відмову,запрошення мені не повернули,що робити в такому випадку.

  13. Віталій :

    Доброго дня! Після пересрочення візового коридору 6 днів, заборони вїзду і її анулювання я подав на наступну шенген візу і отримав від поляків 2 відмови (напевно через порушення в минулому, бо в базах SiS мене немає). Треба їхати за кордон і тому пробую на шенген іншої країни Голландії. Скажіть чи можуть голландці бачити, що поляки давали відмови і по якій причині? Переживаю, щоб не було проблем.Дякую.

  14. Віталій :

    Я подавав 2 рази. перша відмова-написали , що недостовірні дані.через місяць відмовили тому,що не довів що до кінця закінчення терміну діїї візи покину територію Польща. З напарником було те саме (пересрок 9 днів) відкрили візу з першого разу. Порадьте щось.

    • Анна :

      Ну з другою відмовою в принципі ясно,ви сильно швидко подались після першої.
      А у вас з напарником однакові запрошення були?

  15. Віталій :

    як подавав перший раз. то запрошення різні,бо робили в різних людей. а другий раз напевно однакові бо робив вже там де напарник але він подавався в іншому консульстві а я в Луцьку. скажіть які шанси?

    • Анна :

      Більше всього ваше запрошення було не дуже і тому відмовили.Ви на цей же паспорт хочете подаватись?

      • Анна :

        Шансів дуже мало.Відмови по Шенгену вони бачать.Незнаю конкретно по голландцях,но якщо Австрія,Німеччина і тд мають доступ то ці більше всього також.

  16. Віталій :

    так по цьому паспорті. друге запрошення добре.маю сумніви на рахунок першого. шкодую що робив після депортації документи в непевної людини.

    • Анна :

      Так,я про перше запрошення
      Другу видмову вони або автоматично дали або через те,що ви видразу майже подались знову.я правильно зрозумила ,що не пройшло навить мисяця?

  17. Віталій :

    Дякую за відповідь. Рівно місяць пройшов.Незнаю що дальше робити. Треба їхати за кордон. Пробую голландську шенген, бо думаю полякии точно дадуть третю відмову…?

    • Анна :

      Шансів мало ,але якщо у вас буде норм.запрошення то можливо і дадуть.тут писав хтось не так давно що за 4 разу отримав.

  18. Віталій :

    ви маєте поляки дадуть чи голландці?

  19. Оксана :

    Подавалась вместе с мужем по воеводе- ему виза , а мне отказ. Приглашения 100% хорошие. С одной фирмы. До этого была национальная виза. Ничего не нарушали. Отказ причина 8. Недостоверные или непоавдивые данные. Подавала на апреляцию, но результат нулевой. Как подаваться заново?

  20. Вікторія :

    Доброго дня) Підскажіть будь ласка, я отримала відмову в національній візі, була помилка в іменні, не та буква, подавала на апеляцію долучала до апеляції і підтвердження від пана, і нове запрошення і всерівно відмовили. Зараз знов хочу спробувати подавати на візу, скажіть чи впливає відмова у візі для наступної візи? І чи варто подавати документи з запрошенням від того самого пана, чи краще вже від іншого пана?
    Наперед дуже дякую І дуже чекаю на відповідь.

    • Анна :

      В принцпі впливає.
      А по першій вони так івказали,що через букву відмова?

    • Анна :

      Подавайте краще від того ж,якщо він дійсно вам дав запрошення (в смислі воно не липове)

  21. Віталій :

    Привіт.хочу написати зікінчення моєї історії з відкриттям візи. Піся відмов я таки подався на голландську шенген візу і без проблем отримав на 2 роки.

  22. Любов :

    доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, ми приїхали з чоловіком з Польщі після пів року, чоловік замовив воєвудське запрошення і по ньому подавався знову на рік, йому відмовили пунктом “Ви не обгрунтували мети або умов запланованої подорожі”, хоча вписували Праця. Що робити далі? Як зробити візу?

  23. Любов :

    У польськлму агенсттві через яке ми працювали на заводі, але я читала що на таких запрошеннях має бути печатка роботодавця і того воєводи який підписує, то на нашому тільки воєвода, від роботодавця нічого нема і паспортних даних чоловіка в запрошенні нема. Не впевнена що воно відповідає вимогам в консульстві.Може я помиляюсь?

  24. Сергій :

    Доброго дня. Прошу вибачення що не по відмові візи, але потребую Вашої допомоги.
    Підкажіть будь ласка, у мене є Oswiadczenie від роботодавця та відкрита віза. Але на жаль я не міг виїхати з України до Польщі за деякими обставинами.
    У Oswiadczenie вказані дати 1.od 11.08.2016 do 10.11.2016 2.od 05.03.2017 do 04.06.2017.
    1.) Чи можу я виїхати 11.01.2017 за цим Oswiadczenie, чи будуть в мене на кордоні проблеми з виїздом до Польщі? Роботодавець мене ще чекає.
    2.) З 01.01.2017 вводяться зміни по запрошенню працівників до Польщі. Чи будуть в мене проблеми при перетині кордону після 01.01.2017, якщо в мене Oswiadczenie з 2016 року.
    Прошу відповісти на ці два питання. Буду Вам дуже вдячний.

  25. Борис :

    У мене депортація через просрочену шенген польську робочу візу. Чи зможу я зробити звичайну піврічну помінявши фамілію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *