Відмова у виданні візи

Відмови у видачі візи – не така вже велика рідкість. Перше, що потрібно зробити при отриманні відмови, – з’ясувати причину. Складність полягає в тому, що консульські працівники наділені правом не пояснювати, з якої причини зроблена відмова.

Відмова у виданні візи

Відмова у виданні візи

Тим не менше, якщо віддаючи назад чистий паспорт, до нього консульські службовці прикладають папір з одним із стандартних пояснень перешкоди у видачі візи. Приблизно такими:

  • Мета вашого візиту незрозуміла;
  • Є підстави вважати, що ви прагнете обійти положення правил в’їзду або перебування в країні.


Підставою для подібної відповіді служить відсутність однієї з умов, перелік яких додається, а потрібне відзначається хрестиком:

  • Відсутній або недійсний документ, який дає право на перетин кордону;
  • Відсутні документи або відомості, які підтверджують мету запланованого перебування;
  • Відсутня достатня кількість засобів для проживання в країні на зазначений період або повернення назад;

Зазначені пункти дають чітке уявлення, де саме ви допустили помилку. Звичайно, можна оскаржити відмову, але на позитивний результат справи розраховувати не доводиться. Зазвичай апеляція розглядається тим же консульством і досить довго (по кілька місяців), але навіть потрапивши на прийом до консула, ви навряд чи зможете довести, що вам несправедливо відмовили.

Консульські системи шенгенських країн об’єднані, і якщо ви скоїли протиправне діяння в якійсь з країн в один з минулих візитів, будьте впевнені, що цей факт спливе, навіть якщо ви звертаєтеся за візою в консульську установу іншої країни (система SIS).

Завдання службовців посольств та консульств, які видають візи, виявляти людей з намірами отримати шенгенську візу для того, щоб залишитися в країні для нелегального працевлаштування. Першими під підозру потрапляють ті, хто не має стабільного і хорошого заробітку (помилкові дані легко перевіряються, після чого про візу можна надовго забути). Також сумніви в консульствах викликають дівчата, які бажають самостійно подорожувати по Шенгену.

Лист відмови - зразок

Лист відмови – зразок

Шахрайства з відмовами у візі

Видача шенгенських віз не уникла шахрайських схем. Зазвичай афери відбуваються, коли громадянин відкриває туристичну шенгенську візу і довіряє цю справу турфірмі. У цьому випадку нечисті на руку ділки в самий останній момент інформують туриста про те, що йому відмовили у видачі візи. А оскільки до від’їзду залишаються години, то гроші турфірма не повертає, мовляв, не наша вина, що у вас якісь проблеми з консульством. Однак не поспішайте беззастережно визнавати втрату коштів. Для початку перевірте, чи мала місце відмова в реальності.

Справа в тому, що при прийомі документів на відкриття візи консульство ставить на чистій сторінці штамп, де вписується найменування консульства і дата прийому документів. При позитивному вирішенні питання на цей штамп зверху наклеюється віза, якщо ж отримано відмову, то штамп залишається. І якщо вам турфірма повертає чистий паспорт, то це привід для серйозних питань. Іноді для відводу очей на чистій сторінці шахраї можуть кульковою ручкою записати дату і поставити яку-небудь підпис. Це теж ознака шахрайства

До того ж, як уже говорилося вище, при відмові до паспорта додається аркуш паперу з переліком причин відмови та відміткою навпроти пункту, який став причиною відмови конкретно у вашій ситуації.

Якщо нічого подібного ви не спостерігаєте, сміливо повідомляйте, що якщо вам не повернуть гроші, ви йдете писати заяву в правоохоронні органи.

Візовий карантин

Існує ймовірність, що після відмови, ви потрапите в, так званий, карантин. Це своєрідне покарання, що практикується консульством, за порушення яких-небудь візових правил. Як правило, карантинний становить 3 місяці – протягом цього терміну у вас не будуть прийматися документи для повторного клопотання про відкриття візи.

Якщо поїздка за кордон – справа не спішна, то краще всього почекати близько півроку і знову йти в консульство з черговим пакетом документів. Але коли відкладати поїздку не можна, і ви плануєте подавати повторне клопотання відразу ж після відмови, подбайте, щоб цього разу пакет документів був в ідеальному стані, а аргументи дуже грунтовні.

Іноді накладений карантин може не поширюватися на консульства всіх шенгенських країн, і можна розраховувати на позитивний результат справи в консульстві іншої держави. Локальний карантин може бути накладено, наприклад, в ситуації, коли громадянин подав документи на відкриття візи, а через пару днів передумав і забрав папери з консульства.

Коментарі до статті

  1. Ірина :

    Мені з чоловіком дали відмову у візі.запрошення від воєводи.до відмови додали пояснення ,підробка документів, або використаний як автентичний, пояснили , що запрошення вже не дійсне…Людина котра нас запрошувала їздила до воєводи у Польщі( так як їй залежить на нашій присутності у неї),воєвода пояснив що запрошення дійсне.То що це виходить ,що консуляти собі як хочуть так і …

  2. Ігор :

    Мені дали відмову на видачу візи категорії D.В формулярі про відмову було написано,що не була вказана мета поїздки.Хоча в анкеті було ясно вказано,що мета поїздки -праця.Коли я пішов на прийом до консула,то він нічого не хотів пояснювати.Сказав,щоб я подавав на апеляцію.Після того,як я запитав де знайти формуляр апеляції,то він пояснив,що від консуляту ще ніхто не виграв.Мені порадили,щоб я подав ще раз документи на отримання візи.До документів додав ще прохання з польської фірми,яка запрошує на роботу.І знову відмова.Я не розумію,що робиться.Запрошення правдиве,протермінувань візи в мене ніколи не було.І ось результат.

  3. оксана :

    доброго дня ! допоможіть будь ласка! в паспорт поставили штамп з надписом visa application і обвели літеру C.Що це означає?

  4. Роксолана :

    Що робити, якщо коли тобі телефонували з консульства ти не підняла трубки?

    • admin :

      Спробувати перетелефонувати, або чекати коли у наступний раз зателефонують…

  5. Алла :

    Якщо мені відмовили у наданні візи як мені забрати кошти, потрачені на візу?

    • admin :

      Там, коли ви здаєте документи є пункт, у якому написано, що всі збори (візові та консульські) не повертаються, якщо я правильно вас зрозумів…

  6. слава :

    підкажіть будь ласка.в мене депорт Італійський 10 років Я сидів там в тюрмі подав з своїм паспортом на польску візу дали відмову через те що занесений в сіс у мене така ситуація що в іспанії є готова мое пермесо якщо я всякими правдами і не правдами все таки виїду за кордон та чи не буде проблем щоб забрати пермесо в іспаніі і якщо все таки я візьму пермесо чи мене не будуть напрягати в якійсь іншій країні я в італію не збираюся їхати і чи е можливість після польського відказу відкрити якусь візу взагалі мене інтересуе америка та англія Дякую якщо зможе хтось відповісти

  7. Анна :

    Наскільки я знаю, то польська відмова не грае ролі для Англіі чи Америки.Відкрити в ці країни візу само по собі дуже і дуже складно.

    І ще моментом неприемним є те ,що ви сиділи в тюрьмі.Зважаючи за що і як довго?Якщо за візовий режим і пару днів до депорту то одне,а якщо срок довгий то зовсім інше.Хоча зважаючи на срок депорту 10 років , то мае бути щось серйозне.

    Знаю що українці ідуть до Англії точно не по візах англійських і це коштуе грошей.

  8. Наталя :

    Сьогодні мені дали відмову у шенген візі польській, паспорт чистий новий і запрошення впорядку тобто пакет дукументів на 100% добрий, чому я в трнсі?! Порадьте, що робити!!!

    • admin :

      Спробуйте зателефонувати і дізнатись причину відмови і коли можна подавати знову документи

  9. Іра :

    Підкажіть, що робити якщо відмовили в третій шопінг візі, обвели літеру С в паспорті…Чи відкриють мені шопінг візу,якщо я ще раз зберу усі документи і подам знову? Дякую!

  10. Юля :

    Скажіть, БУДЬ ЛАСКА,якщо відмова з буквою “с”, коли можна повторно подавати, і порядок реєстрації буде такий самий, тобто якщо її немає, чекати 2 місяця???

  11. Анна :

    Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, я навчаюсь у Польщі, але українка і щороку відкриваю візу для навчання. Сьогодні в черговий раз прийшла у консульство, щоб відкрити візу, спочатку мені відмовили через те, що цитую “мій зовнішній вигляд не відмовідає вимогам” (для довідки я була одягнута в синє плаття, довжина якого нижче коліна). Після суперечки і мого прохання дати ознайомитись з документом в якому зазначені такі вимоги (який мені так і не дали) мої документи все ж таки взяли, але відмовили у відкритті візи через те, що немає страховки. Але страховку я щороку оформляю у Польщі, безпосередньо від університету і це я такоє пояснювала працівнику. Мені все-одно відмовили і сказали прийти, коли буде страховка. Підкажіть, будь-ласка, що робити. Оформляти страховку в Україні мені буде значно дорожче ніж у Польщі, а самі розумієте наскільки для студента дорога кожна копійка.

  12. Марта :

    Добрий вечір! Можливо хтось стикався з ситуацією: якщо на тебе оформлений штраф на українській митниці, то відкрити шенген візу Польщі реально? Дякую

  13. Кирилл :

    дали відмова на бумазі а не в паспорті, але там є тільки підписи і все,по центру ніби печатка з консульства, чи має бути ще печатка на підписі (кругла))?

  14. Лиля :

    що робити коли відмовили у візі ???чі є спроба подати на суд ??чі можна виграти його ))))дякую )))

  15. вера :

    Привіт. Підкажіть будь-ласка, що робити у ситуації коли, 3 рази підрят була відмова у відкриті Національної візи до Польщі (робоча), документи у порядку знайома, виїхала робили їх разом, треба до Польщі…..що робити вже незнаю….Можливо є варіанти, чи стикався хтось…

  16. вера :

    Якщо 3 рази відмовили, реально виїхати до Польщи на роботу…

  17. Ірина :

    Третій раз дали відмову,причину вказали недійсні документи,і немає підтвердження з сторони запрошення.Чи треба виробляти новий паспорт?

  18. Ірина :

    Мені поставили відмову і обвели літеру D. Що це означає?

  19. Андрій :

    Доброго дня скажіть бутьласка мені відмовили у візі в Польщу і обвели літири АС що це означає?

  20. Анна :

    Обводять літери зразу,букви означають типи віз і обводять ту яку ви просите.
    Потім на місці штампа вклеюють візу,якщо відмовили то просто штамп з обведеною літерою так і остається.

  21. юля :

    Доброго дня.Скажіть будь ласка як краще поступити в цій ситуації,мала польську робочу візу і з нею поїхала до Італії на роботу,просрочила візу на рік і пару днів назад летіла літаком і мені тільки поставили печатку про виліт без депортації.Це було ще в 13тому році.Чи відкриють тепер мені польську візу,і чи потрібно робити чистий паспорт?

  22. вася :

    доброго вечора паспорт закінчується 15 липня дадуть візу чи зразу робити новий

  23. Анатолій :

    Відмовили у візі. Чи реально іі отримати при повторній подачі документів. У відмові вказано, що анкета містить неправдиві дані, хоча це не так

  24. Анатолій :

    Мені так само вімовили у візі, проте з документами теж все добре. Думаю, можливо, це пов’язано із мобілізацією в Україні, щоб менше чоловіків виїжджало. То чи реально отримати візу при повторній подачі документів?

    • Анна :

      Пробуйте подаватись і побачите.
      Ніхто не може сказати дадуть чи ні поки не подастесь.

  25. таня :

    як можна анулювати департацію отриману в Польщі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *