Історія Великого театру у Варшаві

Однією з найвідоміших і найбільш впізнаваних будівель польської столиці, поза всякими сумнівами, є велична споруда Великого театру, який по праву вважається одним з провідних театрів Європи. Любителі театрального мистецтва просто зобов’язані відвідати вистави Великого театру. А решта можуть просто помилуватися шедевром архітектурного мистецтва початку 19 століття.

Великий Театр у 1900 році

Великий Театр у 1900 році

Традиція театрального мистецтва у Варшаві йде корінням в початок 17 століття, коли король Владислав IV організував перші постановки, переймаючи досвід італійських постановників. З тих пір, польські монархи регулярно організовували різні театральні виступи. Однак, тільки на початку 19 століття постало питання про будівництво в Варшаві спеціалізованої будівлі, яка б відповідала всім вимогам того часу, з точки зору акустики і комфорту для глядачів.

На місці торгового комплексу Маривіль, який був знищений однією з варшавських пожеж, в 1825-1833 роках, з’явилася велична будівля Великого театру у Варшаві, яка відразу стала однією з головних архітектурних пам’яток міста. Архітектором будівлі є Антоніо Корацца – автор багатьох архітектурних споруд, що визначають центр сучасної польської столиці.

24 лютого 1833 року, на сцені театру відбувся перший спектакль. Ним виявилася опера безсмертного Россіні «Севільський цирульник». З тих пір, популярність театру росла з кожним роком. А в 1840 році, Маривільська площа, на якій був будинок театру, була офіційно перейменована в Театральну площу. У 1862 році на театральній площі відбувся один з ключових епізодів знаменитого січневого повстання, безпосередньо перед театром Людвіг Ярошинський зробив невдалу спробу вбивства намісника Царства Польського, Великого князя Костянтина.

У наступні роки, навколо театру з’явилися сфери і різні малі архітектурні форми.

У 1939 році, під час захоплення Польщі німецькими військами, будівля театру була, в значній мірі, зруйнована. Після того, як німецька армія взяла під свій контроль Варшаву, була зроблена спроба реконструювати зруйновану будівлю. Однак, під час Варшавського повстання, будівлю було остаточно знищено. У 1944 році, на цьому місці було замучено і знищено кілька сотень польських цивільних осіб.

У 1951 році, вже в ПНР, було оголошено конкурс на реконструкцію будівлі Великого театру. Конкурс виграла група архітекторів на чолі з Богданом Пнівським. Пізніше, в проект вносилися значні зміни. В результаті, нова будівля в точності повторює історичну будівлю з боку Театральної площі (фасад) і з боку вулиці Вербової. А ось з боку сучасної площі маршала Пілсудського будівля являє собою втілення абсолютно нового проекту. І, звичайно ж, інтер’єри сучасного Великого театру є новими. Тут з’явилася одна з найбільших в світі оперних сцен. Крім того, було обладнано велику кількість різних технічних пристосувань найвищого рівня.

Особливу увагу привертає квадрига (антична двоколісна колісниця, яку тягне четвірка коней, запряжених в один ряд), розташована на фронтоні фасаду будівлі і ліпні фігури, розташовані за квадригою.

У 1991 році, під час одного зі своїх візитів до Польщі, театр відвідав папа Ян Павло ІІ, який зустрівся з колективом театру. Сьогодні на сцені Великого театру виступають багато колективів зі світовим ім’ям.

Що являє собою Великий театр у Варшаві сьогодні

Великий театр у Варшаві, є візиткою не тільки міста, а й усієї театральної Польщі. Грандіозний будинок має об’єм 500 тисяч куб. метрів. Оперна сцена заввишки близько 35 м і площею 1150 кв. метрів, вважається однією з найбільш великих в усьому світі. Зал імені Станіслава Монюшко налічує 1905 місць.

І, звичайно ж, Великий театр славиться неповторною акустикою. У 2006 році, тут з успіхом пройшли гастролі Віденської філармонії під управлінням Рікардо Муті з Мілана.

На сцені цього театру виступали такі зірки світової опери, як Хосе Кура, Богдан Папроцький, Малгожата Валевська, Пласідо Домінго і безліч інших оперних виконавців. Великий театр бере участь у проекті Opera Europe. У цьому проекті також беруть участь найвідоміші театральні заклади континенту. Такі, як Gran Teatro del Liceo з Барселони, Teatro Real з Мадрида, Королівська опера Копенгагена і багато інших.

Крім того, театр співпрацює з такими визнаними центрами театрального мистецтва, як Metropolitan Opera (Нью-Йорк), Teatro alla Scala (Мілан), English National Opera. Репертуар театру можна побачити на одній зі сторінок його офіційного сайту (www.teatrwielki.pl).

Таким чином, Великий театр у Варшаві є центральною сценою всієї країни. Саме тут відбуваються всі найбільш значущі події театральної Польщі. З цієї причини, любителям театрального мистецтва, яким пощастило потрапити до Варшави, просто необхідно відвідати вистави в цьому закладі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *