Студентська віза в Польщу

Поступити в польський навчальний заклад стало вигідно і перспективно, тому що ціни в цій країні, досить прийнятні і демократичні, також є можливість працевлаштуватися, і найголовніше – це європейський диплом. Щоб навчатися у Польщі потрібно першим ділом відкрити студентську візу.

Навчання у Польщі

Навчання у Польщі

Отримати студентську візу студент зможе після зарахування в навчальний заклад і отримання спеціальної форми, яку вимагають у польському консульстві для видачі такої візи.

Для отримання студентської візи необхідно:

  • закордонний паспорт, термін дії якого не менше 3 місяців після завершення поїздки
  • старий закордонний паспорт (якщо є)
  • заповнена та підписана особисто візова анкета
  • кольорове фото на білому фоні 3,5х4,5, 80% обличчя, зроблена за останні півроку
  • копія громадянського паспорта всіх сторінок
  • документ, виданий вузом про зарахування на навчання.
  • поліс медичного страхування, дійсний на території усіх країн – учасниць Шенгенської угоди, із сумою покриття не менше 30000 євро для термінової медичної допомоги, невідкладної госпіталізації, депортації (строк дії страхового поліса має включати весь період першої запланованої поїздки).

Якщо студенту ще не виповнилося 18 років, то батьки повинні дати свою згоду на виїзд за кордон і на тимчасове проживання там. Згода дається письмово і підтверджується у нотаріуса в присутності двох батьків.

Раніше студенти отримували шенгенську візу, з правом продовження її в Польщі, а зараз відкривають національну річну візу категорії D.

Реєстрація та продовження студентської візи

Студентська віза видається, як правило, до 90 днів. Завчасно, до закінчення терміну дії візи необхідно подати документи на карту тимчасового перебування на території Польщі.

Умови її видачі – наявність документа з вузу про те, що заявник є студентом, прописка (наприклад, в гуртожитку) та виписка з банківського рахунку про наявність грошових коштів, необхідних на утримання студента.

Витрати під час навчання в Польщі

Проживання

Студенти можуть жити в гуртожитках, або винаймати квартиру. Рекомендується жити у гуртожитку, як мінімум, на перший рік навчання, тому що проживання разом з іншими студентами дає можливість швидше адаптуватися і завести нових друзів.

Варто відзначити, що гуртожиток, це хорошого рівня житло, часто з телефоном, телевізором, холодильником, і практично завжди з Інтернетом.

Харчування

При умові, що студент самостійно готує, його харчування обходиться не дорого. Для студентів, які віддають перевагу купуванню приготованої їжі, їдальня пропонує високої якості страви.

Робота для студентів під час навчання

Студенти мають право працювати 3 місяці під час канікул без отримання дозволу на роботу. Крім того, студенти можуть займатися перекладами або репетиторством.

Реєстрація студента як платника податків необов’язкова за умови, що гонорари становлять не більше 150 євро на місяць.

Коментарі до статті

  1. Павло :

    Я студент польського вузу з 2010 року. В серпні 2010 року, згідно засвідчення про зарахування, я в 17 років (неповнолітній) отримав закордонний паспорт. На який термін взагалі видається закордонний паспорт: 3 роки, чи 10?

    • admin :

      Діти з 16 років можуть отримати дорослий закордонний паспорт терміном дії 10 років. Якщо ви відкриваєте дитячий закордонний паспорт, то він діє 3 роки.

  2. Павло :

    Дуже вдячний! В мене проблема в тому, що видали дорослий паспорт в 16 років терміном на 3 роки! Паспорт виготовляли за терміновим тарифом!ще в серпні 2010 року,при отримані незвернули увагу на термін дії паспорта. А тепер в 19 років для виготовлення паспорта треба довідку з військомату, довідку недають бо “Україна і Польща немають міждержавних угод про вищу освіту і тому недають відсрочки на навчання” – так у військоматі кажуть! Це помилка Овіру ( з терміном паспорта), чи спланована афера?

  3. Володимир :

    Маючи карту поляка потрібно здавати екзамени для поступлення, чи зараховують за результатами балів в атестаті? Які перші кроки для поступлення до Польщі, зокрема в Краківський економічний університет? Буду дуже вдячний за інформацію.

    • Павло :

      Раджу цікавитися питаннями вступу в університеті. Факультети можуть бути як з екзаменами, так і за балами атестату. Але безкоштовно з КП тільки державні вузи. Можуть бути “гранди”, але подача заяв на “гранди” до кінця 2012 року.

  4. Анжела :

    Скажіть будь ласка , вступити на магістратуру до польського університету на бюджет має право тільки той, у кого є карта поляка?

  5. Анжела :

    Дякую. Тобто неможливо вступити на бюджет якщо немає карти поляка чи перемог? Інших варіантів не існує?

  6. John Doe :

    Не “диплом європейського стандарту”, а саме європейський диплом! Бо в Україні зараз теж видають дипломи європейського зразка, але хіба від цього краще?! Будьте трохи більш уважнішими в своїх статтях, бо ви досить часто припускаєтесь помилок як фактографічних, так і граматичних, на жаль. Хоча загалом ваш сайт потрібний і цікавий.

  7. Алла :

    Студент,який має польську студентську візу, має можливість вільно їздити по Європі(саме Італія)?

  8. Даша :

    Добрий день. Скажіть будь ласка, я не можу вчитися зі звичайною візою? Обов’язково необхідно оформляти студентську візу чи карту тимчасового перебування?

  9. Maria :

    Скажіть будь ласка якщо в мене є віза(минулого року) і ще не закінчилась до її закінчення залишилось 10 днів,чи можу я подавати на візу вписуючи заплановану дату виїзду ще тої старої візи? чи потрібно писати дату,після закінчення попередньої візи? дякую за відповідь.

    • admin :

      Залежно від типу тої візи, що була і типу що плануєте відкривати… Якщо візи однакові то запланована дата поїздки має бути на слідуючий день коли закінчується попередня віза. Зверніть увагу! Якщо це національна робоча віза, то вона має річний коридор, який рахується з дати першого в’їзду.

  10. Irena :

    Вітаю! Скажіть, будь ласка, якщо я маю карту тимчасового перебування, то чи треба мені відкривати візу? Дякую

  11. Алла :

    Доброго дня! скажіть будь-ласка, якщо в мене віза з 20 вересня, а страховка з 27, то чи можу я в”їхати до Польщі числа 22 або 23?

    • admin :

      Доброго дня, теоретично ні, але вони не особо вчитуються з якго числа діє страховка, коли провіряють документи, можуть взагалі її не питатись…

  12. Hanterr :

    Привіт ! Цього року донька поступила на навчання до Краківської академії ім Моджевського…Цікавить яким чином можна доправить передачу(речі) з України(Чернігівська обл) до Кракова ??

    • admin :

      Привіт 🙂 Можна потягом, наприклад, передати. Їздить потяг Київ – Вроцлав через Краків, можливо якісь автобуси є…

  13. Мар'яна :

    Добрий вечір,
    Скажіть, будь ласка, чи потрібна прописка в Польщі при подачі документів для студентської візи?
    Дякую.

  14. Аня :

    Привіт) У мене таке питання, недавно забрала документи з одного польського вузу(хочу подати в інший), але віза ще дійсна 3 місяці. Я можу цей період перебувати на територіїї Польщі чи мушу повертатися додому?

  15. Леся :

    Доброго дня. Чи може мій син, якому в листопаді виповнюється 18 років самостійно їхати на навчання до Польщі чи потрібен супровід дорослого?

  16. Тарас :

    Доброго дня, Потрібно відкрити студенську візу для навчання в Польщі. В листопаді мені виповнюється 18 років. У мене буде закордонний паспорт. Батьки розлучені. Який порядок подачі документів? Чи є обов”язковою участь одного з батьків, чи можу я сам подати документи без участі батьків, або напишіть інші варіанти. В Польщі мені необхідно бути на початку серпня. Дякую.

  17. Алина :

    Добрий день. Скажіть будь ласка, я не можу вчитися зі звичайною візою? Обов’язково необхідно оформляти студентську візу чи карту тимчасового перебування?

  18. Ольга :

    Доброго дня. В мене зара студентська віза , тип Д , але на даний момент я залишила навчання у вузі. Заіхала на територію польщі ще в листопаді. Хвилююсь чи не буде проблем на границі. Віза дійсна з 10.09.2013 до 10.09.2014 . Дуже дякую за відповідь.

  19. Віктор :

    Доброго дня! Підкажіть,будь-ласка, я студент украхнського ВУЗу. Від нашого інституту в середині вересня планується поїздка в Польшу на пленерну практику терміном на 3 тижні. В звязку з цим, яку візу треба відкривати, де її краще зробити, і в які сроки вона робиться.

  20. Альона :

    Добрий день. Маю студентську візу типу Д до 17.09.2014 року, чи можна зробити нову візу, якщо ця ще не закінчилась?

  21. Володя :

    Доброго дня. В мене є польська студентська віза(національна). Чи можу я на канікулах працювати в інших країнах ЄС?

  22. Марія :

    Привіт)
    Я хочу відкрити візу батькам на основі того, шо я вчуся в Польському закладі, які документи для цього потрібні і скільки це буде коштувати?
    Дякую)

  23. Вадім :

    Доброго дня. Маю до вас неступні питання.
    1. Я маю студееьську візу у Пл. і хочу її продовжити. До закінчення залишився місяць.Яка у мене має бути процедцра продовження, і що мається на увазі “виписка з банківського рахунку про наявність грошових коштів, необхідних на утримання студента”?
    2. Реєстрація на продовження моє бути на сайті консульства свого міста?
    Дякую)))

  24. Іванна :

    скажіть будь-ласка чи можна вступати в польські вищі державні заклади, якщо не виповнилось ще 18?

  25. Артем :

    Добрий день. Чи потрібна приписка в Україні, щоб отримати дозвіл на навчання в Польщі та візу? Чи може там не стояти нічого?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *