Закордонний паспорт дитині
Якщо за кордон разом з батьками їдуть діти, то дані про них вписуються в паспорт батьків або в паспорт одного з батьків на підставі його заяви. На вимогу батьків у їх паспорти може бути вклеєна фотографія дитини, якщо вона досягла 5-річного віку. На думку законодавця, з цього віку дитину можна ідентифікувати візуально.
За загальним правилом закордонний паспорт оформлюється, якщо особа досягла 18-річного віку. Але якщо дитина їде за кордон без супроводу батьків або законних представників, йому видається дитячий закордонний паспорт. Такі випадки нерідкі. За соціальним програмам обміну діти їдуть за кордон, живуть тривалий час у сім’ях іноземців, навчаються в освітніх установах.
Інформація у даній статті застаріла! Читайте нові вимоги оформлення закордонних паспортів для дітей – Закордонний паспорт для дитини
Випадки поїздки дітей за кордон без батьків перераховані в пункті 4 Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабміну від 31.03.1995. № 231 (в редакції постанови від 24.03.2004. № 380).
Дитячий закордонний паспорт видається, якщо дитина виїжджає за кордон: на постійне проживання, у довгострокове відрядження, на стажування, на навчання, при працевлаштуванні за контрактом, для лікування за кордоном.
Особи, які досягли 16-річного віку, самостійно подають заяву про оформлення дитячого закордонного паспорта. А для оформлення закордонного паспорта дитини більш юного віку потрібно нотаріально засвідчене клопотання батьків (законних представників).
Навчання в закордонних вузах в даний час дуже популярно. Але стажування, робота за кордоном, бізнес поїздки за кордон для неповнолітнього громадянина України – теж цілком звичайна ситуація. Згідно зі ст. 188 Кодексу законів про працю України загальним віком для працевлаштування є 16 років.
За згодою одного із батьків на роботу може бути прийнята дитина, яка досягла 15-річного віку. З метою підготовки до виробничої праці допускається робота дитини, яка досягла 14-річного віку, у вільний від навчання час (знову ж таки, за наявності згоди хоча б одного з батьків).
Якщо дитину усиновили іноземні громадяни, і вона їде в іншу країну на постійне місце проживання, то дитячий закордонний паспорт буде оформлений в обов’язковому порядку, протягом 10 робочих днів. Також закордонний паспорт видається дитині будь-якого віку до досягнення 18 років, якщо його наявність визнано обов’язковою приймаючою державою або міжнародною організацією, для участі в заходах на які їде дитина.
На сьогоднішній день, всього три країни вимагають оформляти дитячі закордонні паспорти: Іспанія, Португалія та Чехія (п. 8, додаток № 4 Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, затвердженого наказом МВС України від 21.12 .2004. № 1603).
В Україні, закордонний паспорт дитині видається строком на 10 років. При виїзді для участі в заходах міжнародних організацій дитини, яка не досягла 16-річного віку, дитячий закордонний паспорт оформлюється на термін 3 роки.
Закордонний паспорт дитині видає внутрішній державний орган – служба Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ДДГІРФО) МВС. При зверненні в дипломатичне представництво або консульську установу за кордоном для дитини, яка має постійне місце проживання в Україні, буде оформлений дитячий проїзний документ терміном на 3 роки (або до досягнення 18 років).
За видачу дитячого закордонного паспорта або проїзного документу, особі віком до 16 років держмито (консульський збір) не стягується (п. 21 Правил).
Доброго вечора, проконсультуйте будь ласка.Хочу своїй дитині (7 років)оформити пооїзний документ.Які документи для чого мені потрібні?Скільки це буде коштувати?
чи можна вписати дитину 4.8 років у паспорт одного з батьків,Чи обовязково робити дитячий паспорт)Які документи для цього потрібні
Можна вписати,але як на мою думку проїзний документ практичніший.список документів уточніть в паспортному.
Чи може дитина, яка вписана у мій паспорт, поїхати зі мною, якщо я буду відкривати робочу польську візу типу D, як супровід. Чи краще зробити шоппінг візу а потім, як дитина буде влаштована у садок відкривати іншу візу, національну типу D.