Підземні туристичні маршрути Польщі
Підземні туристичні маршрути Польщі (пол. Podziemne trasy turystyczne) – це добре укритий скарб, тобто це те, що найцікавіше і звичайно добре та глибоко приховане. Під землею в Польщі можна знайти справжні скарби – казкові печери, таємничі штольні, багаторівневі середньовічні підвали і навіть цілі військові міста.
Значний перелік доступних туристам польських підземних чудес – це 9 печер, 10 військових об’єктів, 17 шахт і штолень, численні склади, підвали, каземати і тунелі. Є в переліку і хіти європейського масштабу, такі як неолітичні шахти в Кшеменках Опатовських або королівські Соляні копальні у Величці, що охороняються ЮНЕСКО.
Підземелля впливають на уяву, привертають шукачів скарбів, обростають легендами і загадками. Незважаючи на те, що підземні туристичні маршрути Польщі позбавлені денного світла, вони продовжують жити. У річці, що протікає по Штольні Чорної Форелі, водиться риба, а в печерах Ойцовського національного парку і тунелях Мендзижецького укріпрайону люблять зимувати кажани.
Підземелля це не тільки туристична пам’ятка. У штольнях в Коварах працює радоновий інгаляторій, в соляній шахті в Бохні лікують астматичні захворювання, працює ресторан, є баскетбольний майданчик і каплиця, в якій можна укласти шлюб. Підземний Зал Сташица в копальнях Велички використовують спортсмени, в підвалах під краківським Ринком розташовані ресторани, бари і кафе. А дивно красиві, запроектовані Ліндлеєм склепи повільного очищення у варшавській водоочисній станції вже більше 120 років використовуються для очищення і поставок води до столиці.
До кожного з підземних об’єктів “приписана” більш-менш нечиста сила – гном, дракон, василіск, привид або ціле їх сімейство. У підвалах під Ринком Сандомежа знаходиться резиденція прекрасної і войовничої Халіни Кремпянкі, в крейдяних вапняках лабіринтів під містом Хелм розташовується королівство доброго привида Белюха. А Ойцовський грот Локетка стереже павук-патріот, який за легендою допоміг зберегти династичну лінію П’ястів.
Польські підземелля доступні цілий рік незалежно від примх природи. Тільки деякі закриваються на зиму через необхідність захисту сплячих в цей період кажанів.
Також можете прочитати про – Підземний туристичний маршрут у Жешуві