Чудеса Польщі

Кожна освічена людина повинна знати про сім див світу і не тільки. Найдивовижніші прояви природи або творіння людини постійно поповнюють нові списки чудес. А сім лауреатів наштовхують на пошуки.

Цікава карта Польщі

Цікава карта Польщі

V століття до н.е. – Складений перший список з 3 чудес за Геродотом: храм Богині Гери, дамба на острові (у порту), акведук у вигляді тунелю.

III століття до н.е. – Список з 7 – ми чудес: Храм Артеміди в Ефесі, Мавзолей у Галікарнасі, Статуя Зевса в Олімпії, Піраміда Хеопса, Колос Родоський, сади Семіраміди, Александрійський маяк.

Про чудеса країни з прекрасними озерами і дюнами, чудовими горами і долинами мало хто знає. Відвідавши Польщу один раз і дізнавшись про чудеса цієї держави, вам захочеться шукати культурну спадщину предків і в інших країнах. Адже це так захоплююче!

Список заснований на результатах соціального он-лайн опитування та за процентним співвідношенням кожне чудо займає послідовно місця з першого по сьоме.

Соляні шахти в місті Величка

Соляні шахти в місті Величка

Туристичний маршрут по соляних шахтах Величка

Туристичний маршрут по соляних шахтах Величка

Перше місцесоляні шахти у Величці. Найстаріше місце з видобутку солі з 13 століття по 2007 рік. Соляні стіни камер, виставки скульптур, підземні озера не залишать байдужим жодного туриста. Камера Миколи Коперника існує з 1875 року. Фігура Казимира Великого з’явилася завдяки його указам з видобутку і торгівлі сіллю. Покровителька видобувачів солі Св. Кінга, канонізована Іоанном Павлом II. Її каплиця знаходиться на глибині 101 метр і вміщає безліч релігійних скульптур. Знаменита фреска “Таємна вечеря” Леонардо да Вінчі, її соляна копія. Каплиця освітлюється соляною лампою.

Торунь

Торунь

Друге місцеТорунь, середньовічні архітектурні пам’ятники якого внесені до списку ЮНЕСКО. Побувавши в цьому місті, Ви як-ніби повернетеся на кілька століть у минуле. Церква Успіння Богородиці і ратуша XIII століття, залишки міських укріплень, сторожові вежі не займані другою світовою війною.

Замок Тевтонського ордену в місті Мальборк

Замок Тевтонського ордену в місті Мальборк

Третє дивозамок Мальборк – найбільший у світі за займаною площею. Зараз чинний музей в готичному стилі, був створений тевтонськими лицарями.

Вавель

Вавель

Четверте чудоВавельський замок. У замку ви ознайомитеся з побутом польських королів – скарбницею, арсеналом, тронним залом, покоями. Побудований в 11 столітті, а в 16 столітті відремонтований кращими майстрами епохи Відродження. На території знаходиться Собор Св. Вацлава та Станіслава – місце коронації.

Ельблонгський канал

Ельблонгський канал

Ельблонгський канал - Пасажирське судно

Ельблонгський канал – Пасажирське судно

П’яте дивоЕльблонгський канал. Сотні озер пов’язані 80 км каналу. Побудований в 19 столітті, внесений до списку ЮНЕСКО. Для туризму та рекреації використовується і сьогодні.

Ратуша та головна площа міста Замосць

Ратуша та головна площа міста Замосць

Шосте чудоЗамосць. Місто Польщі “перлина ренесансу”. Збудоване за італійською технологією з додаванням польських елементів, “ідеальне місто”. Занесене до списку ЮНЕСКО, як пам’ятка міжнародного значення з архітектурою високого класу.

Старе місто і Ринкова площа Кракова

Старе місто і Ринкова площа Кракова

Сьоме чудоРинкова площа Старого міста Кракова. Найбільша площа в Європі (40 тис. кв. м.) в часи Середньовіччя. В оточенні вілл, палаців і церков. Сукенніце (ткані ряди) з 13 століття. Площа була центром міжнародної торгівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *