Чудеса Польщі
Кожна освічена людина повинна знати про сім див світу і не тільки. Найдивовижніші прояви природи або творіння людини постійно поповнюють нові списки чудес. А сім лауреатів наштовхують на пошуки.
V століття до н.е. — Складений перший список з 3 чудес за Геродотом: храм Богині Гери, дамба на острові (у порту), акведук у вигляді тунелю.
III століття до н.е. — Список з 7 — ми чудес: Храм Артеміди в Ефесі, Мавзолей у Галікарнасі, Статуя Зевса в Олімпії, Піраміда Хеопса, Колос Родоський, сади Семіраміди, Александрійський маяк.
Про чудеса країни з прекрасними озерами і дюнами, чудовими горами і долинами мало хто знає. Відвідавши Польщу один раз і дізнавшись про чудеса цієї держави, вам захочеться шукати культурну спадщину предків і в інших країнах. Адже це так захоплююче!
Список заснований на результатах соціального он-лайн опитування та за процентним співвідношенням кожне чудо займає послідовно місця з першого по сьоме.
Перше місце — соляні шахти у Величці. Найстаріше місце з видобутку солі з 13 століття по 2007 рік. Соляні стіни камер, виставки скульптур, підземні озера не залишать байдужим жодного туриста. Камера Миколи Коперника існує з 1875 року. Фігура Казимира Великого з’явилася завдяки його указам з видобутку і торгівлі сіллю. Покровителька видобувачів солі Св. Кінга, канонізована Іоанном Павлом II. Її каплиця знаходиться на глибині 101 метр і вміщає безліч релігійних скульптур. Знаменита фреска «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі, її соляна копія. Каплиця освітлюється соляною лампою.
Друге місце — Торунь, середньовічні архітектурні пам’ятники якого внесені до списку ЮНЕСКО. Побувавши в цьому місті, Ви як-ніби повернетеся на кілька століть у минуле. Церква Успіння Богородиці і ратуша XIII століття, залишки міських укріплень, сторожові вежі не займані другою світовою війною.
Третє диво — замок Мальборк — найбільший у світі за займаною площею. Зараз чинний музей в готичному стилі, був створений тевтонськими лицарями.
Четверте чудо — Вавельський замок. У замку ви ознайомитеся з побутом польських королів — скарбницею, арсеналом, тронним залом, покоями. Побудований в 11 столітті, а в 16 столітті відремонтований кращими майстрами епохи Відродження. На території знаходиться Собор Св. Вацлава та Станіслава — місце коронації.
П’яте диво — Ельблонгський канал. Сотні озер пов’язані 80 км каналу. Побудований в 19 столітті, внесений до списку ЮНЕСКО. Для туризму та рекреації використовується і сьогодні.
Шосте чудо — Замосць. Місто Польщі «перлина ренесансу». Збудоване за італійською технологією з додаванням польських елементів, «ідеальне місто». Занесене до списку ЮНЕСКО, як пам’ятка міжнародного значення з архітектурою високого класу.
Сьоме чудо — Ринкова площа Старого міста Кракова. Найбільша площа в Європі (40 тис. кв. м.) в часи Середньовіччя. В оточенні вілл, палаців і церков. Сукенніце (ткані ряди) з 13 століття. Площа була центром міжнародної торгівлі.
Це вам буде ціково:
Добавить комментарий