Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Аня :

    якщо віза шенген має термін перебування 20 днів.чи можна якось продовжити її в іспанії щоб не потрібно було так швидко вертатися.чи документи якісь зробити.щоб коли вертаєшся то не депортували

    • admin :

      Потрібно повертатись. Не знаю як конкретно з іспанськими візами, але польську візу можна продовжити тільки при дуже поважних обставинах і на короткий термін.

  2. ростислав :

    доброго дня всім !анулювали департацію!.прийшов лист на ел почту .попереднє рішення про заборону вїзду в шенґен на 1 рік анулювали.тобто з 6 о3 15 можу їхати в європу по візі але картку МРГ анулювали (просто треба виробити нову це прибл.місяць часу) від подачі листа- апеляції пройшло36 днів . радий що все вийшло! ПРИ ДЕПАРТАЦІЇ ЗА ДРІБНІ ПОРУШЕННЯ ЗВЕРТАЙЕСЬ ! (польські візи , МРГ) скадна процедура . робив все сам. дякую Анні за поради

    • admin :

      Доброго дня. Вітаємо вас з успішним результатом 🙂
      Анні за поради, також велике дякую 🙂 Незнаю, що б ми без вас робили…

    • Анна :

      Ростислав, вітаю щиро!!!
      Ще моя порада,того листа ,що Вам прийшов роздрукуйте і майте при собі при перетинах кордону.

      • Анна :

        І як на картку нову документи будете подавати також майте.
        Як доказ ,що з вас зняли заборону.

      • Наталя :

        Доброго дня прошу вашої поради сину дали департацію на 4 роки до країн Шенгену може можна її анулювати дякуя за пораду

    • Andriy :

      Можете проконсультувати на рахунок SIS.мене також внесли в базу, куди писати листа ??Наперед вдячний.

    • василь :

      мене в чехії зловила поліція на роботі..взяли відбитки пальців і т.д, але депортацію не дали..сказали до 2 місяців справу будуть розглядати. не підстскажите як я можу уникнути депортації

      • Анна :

        Те що не дали нічого не значить,відбитки і дані всі ваші в них є.Розглянуть справу призначать покарання і при перетині кордону вас не впустять.ви зараз в Чехії?зловили в смислі ви працювали нелегально?

    • Наталя :

      Допоможіть мені будь-ласка мені.Можите дати ваш емайл?

    • Андрій :

      Ростислав, а чи можете вислати зразок апеляції? Подавали особисто до коменданта погран частини? І чи можна прямо на кордоні оплатити подачу апеляції? Мене депортували при виїзді з Польщі оскільки не знав що на той момент вже мав заборону в’їзду.

    • Андрей :

      Добрый день, Ростислав, можете дать свою почту?
      Спасибо

    • Татьяна :

      Доброго дня, Ростислав! По-перше, вітаю з успішним закінченням справи! На жаль, звертаюсь до Вас, оскільки сама втрапила в таку саму неприємність – перевищення 90 днів – із-за декількох поїздок, схибила в розрахунках – 92 дні ( Чи зможете Ви наділасти мені на мейл зразок звернення до Коменданту. Сподіваюсь на Ваше порозуміння та на дієвість такого звернення )

    • Іра :

      Ростислав доброго дня!!! Маємо схожу проблему. Скажіть через скільки днів після дати депортації ви відправили лист? І якщо можна то, що саме в ньому писали і на яку адресу відправляли. Дякую

    • Ирина :

      Доброго дня! Напишіть ще раз, що ви робили і куди писали? Дякую

    • Василина :

      Доброго дня Ростислав. Надішліть будь-ласка зразок апеляції якщо можна. Буду дуже вдячна. І ще потрібна ваша консультація по цьому питанню..

    • Антоніна :

      Ростислав доброго дня!!! Маємо схожу проблему. Скажіть через скільки днів після дати депортації ви відправили лист? І якщо можна то, що саме в ньому писали і на яку адресу відправляли.Можете надіслати зразок апеляції, дякую.

    • Антоніна :

      Ростислав доброго дня!Скажіть через скільки днів після дати депортації ви відправили лист? І якщо можна то, що саме в ньому писали і на яку адресу відправляли.Можете надіслати зразок апеляції, дякую.

  3. Ольга :

    Доброго дня. У мене така ситуація, повертлалась поїздом через Угорщину, зняли з поїзда за фальшиві штампи у візі, брали відпечатки пальців, фото, анулювали візу і відібрали паспорт. Казали депорт тільки на Угорщину на рік. Виробила новий паспорт, подала за польську візу на закупи і відмова, бо моє ім’я внесене у базу sis. Підкажіть, чи є шанс, що національну польську мені можуть відкрити, якщо мені мій хлопець (він поляк) запрошення пришле?

  4. Марія :

    Доброго дня!Скажіть будь-ласка в мене була просрочена перша польська віза шопінг на 6 днів.Чи можу я зараз подовати на другу візу,чи буде відмова чи подовати клопотання і які в мене шанси отримати другу візу?

  5. людмила :

    Доброго вечора.Мого чоловіка зняли з автобуса в німеччині з польською візою на закупи.Причина,нецільове викориистання візи.На наступний день купили білет за його гроші і посадили в літак на київ.Він їхав на новий рік до мене в Іспанію.Приходили листи на україну з поясненням розгляду справи.В передостанньому був штраф 30 євро і заборона на в”їзд в шенген зону до 29.12.2015.,який я оплатила в іспанії.Тепер прийшов лист оплатити 1100 євро на мою адресу в Іспанії. Є роздруківка,за послуги перекладача,адвоката,і д.п.На конверті вказано моє ім”я і мого чоловіка.Скажіть будь ласка,чи обов”язково оплачуват штраф .Чоловік після депортації проживає на україні.Не працює.І чи можуть в мене бути проблеми в іспанії з поновленням документів.
    .

    • Анна :

      Чоловік дійсно користувався цими послугами ?був перекладач і адвокат,коли його оформляли?
      Проблеми з документами можуть бути рівнозначно як і навпаки.я схиляюсь до того що не буде,якщо просто не надумають до вас докопатись через те,що до чоловіка на Укр вони доступу немають а ви в Ес.в бумагах роздруківки стоіть прізвище вашого чоловіка а не вас,йому надавались дані послуги.
      якщо адвокат і перекладач в реальності не надавали послуги то відписуйте їм і пробуйте оспорити,тільки ясно що в офіційній формі.
      А якщо все таки надавали,то я б не спішила платити.коли будете поновляти документи якщо будуть проблеми через неоплачений штраф,тоді оплатите.а перший лист з 30 евро теж на вашу адресу прийшов?

    • Анна :

      Вже прочитала,що на українську адресу.
      А за що був той штраф в 30 евро?

      Виходить вони після оплати якось на вашу адресу в Іспаніі вийшли чи як?

  6. Олена :

    Доброго дня!В мене таке питання.Я писала вище,мене в вересні депортували словаки. Я не знала, що дні з анульованої візи також треба враховувати.Прострочила 28 днів.Словаки депортували на рік,але візу не рухали.Віза була на 3 роки.В грудні поїхала в Польщу та на кордоні поляки візу анулювали,мотивуючи тим, що мої данні знаходяться в SIS.Дали папери,куда можу звернутися.Обманули, що словаки внесли мене на 3 роки.Я поїхала в Ужгород знайшла словацького адвоката,але він дуже багато заспівав.Я написала сама в Варшаву,куда звертатися мені дали на поляки на кордоні,нічого не платила.Відповідь прийшла через місяць.В листі сказано:данні мої дійсно існують.Внесені вони були словаками на підставі того документу, що дали мені словаки.Що я скоїла дрібне порушення(там так написано) чим нарушила закони словаччини.І що заборонили мені в’їзд до Словаччини на 1 рік.Далі написано, що запис в SIS є дійсним до 3.09.15р..Далі вони написали,адресу куда я можу звернутися в Словаччині. В мене таке питання,чи можу я відкрити польську національну візу D ? Коли поляки анульовували мою візу C казали ,що якщо би я мала категорію D вони би мене пропустили.А так як віза шенген і данні мої в SIS вони мусять її цофнути.Віза в мене була по репатріації до 26.04.17..Будь ласка порадьте ,що мені можна зробити.Дуже потрібно поїхати в Польщу.

    • Анна :

      По перше дуже дивно ,що відповідь з Варшави прийшла без оплати вами внесків.
      Поляки як візу анульовували більш ніяких бумаг не давали?а то ще можуть добавити сроку за спробу перетину кордону з недійсною візою.якщо срок до вересня то чому не почекати?
      Якщо срочно треба то пробуйте міняти документи,тільки я не в курсі чи вже беруть відбитки коли на візу подаеш документи.якщо беруть,то лишаеться тільки чекати.

      • Олена :

        Аня,я посилала на адресу:
        Centralny Organ Techniczny KSI
        Komenda Główna Policji
        Pulawska 148/150
        02-624 Warszawa
        Polska
        цей адрес мені дали на кордоні поляки,коли візу анульовували.В них є сайт,де все написано.Я перед тим як відправити дуже переживали, в них немає формуляра на сайті.Там на сайті є телефон для детальної інформації.Я подзвонила в Варшаву,і та пані мені сказала що в них немає офіційного формуляра.Що їм підходить і той з сайту чужоземців і звичайний вньосек.Головне вказати повністю данні,які описані на сайті ,копію паспорта і головне щоб був особистий підпис.Адресу для кореспонденції яку вкажеш на таку і прийде.Я саме більше за це переживала,бо в консульстві мені юрист говорив,що мені не прийде відповідь в Україну.(збрехав).Я віправила листа 3 лютого,а 6 березня прийшла відповідь.Аня,поляки коли анулювали візу дали тільки документ о цофнєнті візи,на підставі того, що данні мої знаходяться в sis,і занесені туда були Словаччиною.Ну і той папір на українській мові,для громадян чиї данні знаходяться в SIS з адресою куда звертатись,більше нічого.Мені так шкода тої візи було,ревіла там кркодилячими сльозами.Ну, а вони сказали що мусять її анульовати.Якщо б була Д категорія вони би мене навіть не рухали.Вони ж як спочатку ,мене пропустили вже штамп поставили про в’їзд,а потім то полька довго так дивиться в комп’ютері і мені тихесенько говорить:Що пані такого зробила що я не можу пані впустити?Я навіть не підозрювала, що вони мені візу анулюють.В мене така ситуація, як в Ірини.Я не знала про цей новий закон,що візи попередні також треба враховувати.Тим більше моя віза попередня була робоча 30 днів я використала 28 і потім її анулювали, коли я отримувала візу по репатріаціі.І так виходить тих 28 я використала в квітні.30 травня я отримала візу на 3 роки.2 червня поїхала на 2 дні,потім 9 червня на 87.І тут халепа.Бачите ,всі пишуть що поляки за таке порушення 6 міс. дають.Мені вони то саме сказали на кордоні,що це максимальний термін за таке порушення,в Польщі.По словацькім мінімум 1 рік.В мене паспорт ще старого взірця,червоний.Аня, а можна з вами якось з контактуватись? Я би вам це все на мейл скинула ,ви би подивились.Зараз мене цікавить, чи можна Д відкрити.Піду завтра до консула на консультацію і вам відпишу.Дякую ще раз.

        • Анна :

          Юрист вам не збрехав,з уряду листи не шлють в Україну.
          Ви написали до головного коменданта поліції і отримали відповідь.Рахуйте що вам повезло.
          На рахунок типу візи Д вони вас просто заспокоїли,тому що по ній вас би також не пустили.
          Ідіть до консула побачимо ,що скаже.

          • Олена :

            Анна,була я в консула. Вона сказала,що я не маю права подавати на візу.Я їй розказала свою ситуацію,чому в мене так вийшло.Вона мені сказала, що таких випадків зараз багато.Запитала ,чому я зразу не подала на апеляцію.Я їй сказала,що мені важко зі словацькою(польською я володію добре).Спитала з якою метою я хочу їхати до Польщі.Я їй відповіла,що на роботу.Далі спитала чи в мої документах вказано, що мене депортували за порушення візового режиму.Ну і говорить,що можна попробувати подати документи (вона не дає гарантії,але консул може дати дозвіл)до всіх документів додати і ці папери про депортацію,і лист з Варшави.Ну і написати прохання (невелике),про те, що я хочу їхати тільки до Польщі. І я так розумію обґрунтованти ціль моєї поїздки.Аня, що Ви на це скажете? Чи таке взагалі можливо? Щось в мене є сумніви.Ну і ще ,під посольством зі мною в черзі стояла жіночка.Вона також мала депортацію,але поляками.За нецільове використання візи,її зупинили на німецькому кордоні.Але вона писала в Варшаву і з неї зняли депортацію за 3 тижні.Вона мені порадила написати до Словаччини і просити їх,то саме говорила консул.В тому листі,що прийшов з Варшави написано: адреса уряду в Словаччині, з яким я можу контактувати,що тільки він може вносити корективи і видалити запис.Анічка я Вас дуже прошу порадьте, що мені робити.На сайті міністерства в Словаччині є електронна адреса і телефон,але я не вмію розмовляти ,хоча добре розумію.Польською розмовляю відмінно.Аня ,як Вам можна скинути документи на електронну адресу? Якщо можна звичайно.Дякую!

          • Анна :

            Якби віза була безкоштовна то можна було б спробувати податись,але як на мене шанси рівні 0 поки з словаками не розберетесь.
            Попробуйте написати їм на мейл ,вияснити як можна зробити запит на видалення даних.Я теж словацької не знаю((на жаль.
            Про жіночку з депортом на німецькому кордоні якось мало віриться..вона не поділилась інформацією ,як аргументувала вона своє нецільове використання візи,коли робила запрос на видалення даних з сіс?

          • Анна :

            Олена,напишіть мейл їм через перекладач і потім підкоректуйте.Якщо ви добре знаєте польську,то проблем не буде я думаю.Якщо і буде де помилка,це нічого.Головне щоб суть була ясна і правильно оформлено згідно вимог.Я колись як ще польської не знала то в польські відомства теж через перекладач писала,і нічого відповідали))головне оформляла так як вимагали)
            А дзвонити це таке,що не дочуєте що не зрозумієте.

          • Олена :

            Aнна,а що я маю їм написати? Я сьогодні, написала через перекладач коротко.Що я така то,громадянин України, проживаю в Україні. Хочу відправити офіційний лист до них,і щоб вони мені відповіли як я маю це зробити. Я вчора і сьогодні,обрила весь інтернет і вже словацькою вводила,но без шансів.Ніде не вказано ,як офіційно звернутися до того уряду з проханням.Є купа формулярів.Я їх давно скачала.Там є один такий називається
            žiadosť o likvidácii nezákonné spracovaných osobných údajov v Schengenskom Informačnom systéme.
            Але, до цього формуляра треба прикласти ксерокопію документа на підставі якого я хочу їх видалити.А скільки треба чекати на ту відповідь з емейлу? Чи вони взагалі можуть не відповісти?

          • Олена :

            А, ця жінка, я незнаю.Вона казала ,що складав їй прохання юрист і вона офіційно перекладала на польську мову.Дзвонила в наше консульство в Варшаві.( не розумію для чого) Вони їй сказали куда вона має звернутися. Заплатила 17 злотих.я так розумію, що це апеляція.Тому що в мене в тих документах,про ануляцію ,теж написано про апеляцію і 17злотих.Я її просила мені сказала, як вона це робила.Щось таке казала,що вона не освідомлювала ,що від цього залежить добробут її родини.Говорила мені,що була з повною машиною товару.Я так дуже не випитувала

          • Анна :

            Мають відповісти до тижня часу .Якщо не буде відповіді то знову напишіть.
            Точно документ на підставі якого мають видалити чи копію паспорту по якому зупинили?

          • Олена :

            Анна, в мене ще таке питання.Чому вони вносять в той сіс навіть ніде в документах не вказують,Вони мають таке право?депортовують зі своєї країни ,(в документах вказано)так получай фашист гранату,ще на тобі заборона всюди.

          • Олена :

            1)пункт ксерокопія паспорта,а 2)документ виданий органом,на підставі якого хочеш видлити данні. Я би вам скинула ,тільки не знаю куда.

          • Олена :

            Це сайт міміністерства внутрішніх справ Словаччини.Бланки там три.1)для надання данних,2)для виправлення невірних данних,3)для ліквідації данних.Сайт один, а адреси підрозділів різні.В тому числі і той, що мені поляки написали.

          • Анна :

            Олена ,в принципі все вони роблять законно.Людину затримують за порушення правил перебування дають за це заборону на вїзд до своєї країни на певний період і плюс присуждають ще штраф іноді.ддалі справа йде до прокурора він розглядае і присуджує покарання.і вже далі все залежить від нього,що присудить він яке покарання.якщо позбавлення волі з умовним сроком то автоматично людина стає невиїзною на весь умовний срок.тому що людей ,які мають таке покарання не можуть пустити перетнути кордон.

          • Анна :

            Ви на емейл до них писали?на любу з трьох адрес?
            Напишіть просто емейл лист або зробіть скан паспорта і бумаги що вони вам дали прикріпіть до листа і напишіть прохання ,що хотіли б звернутись на рахунок видалення данних і тд.куда вам правильно написати.І напишіть ше в словацьке консульство можливо вони розяснять що і як вам робити.Наголосіть що віза була у вас була не просто Шенген і тд.Що срок вже скоро кінчаеться і що вам треба в Польщу і т.д
            А ту візу анульовану ви на якій пілставі отримали?
            В словацьке консульство можете і на укр.мові написати.

          • Олена :

            Анна,я була в Ужгороді в Словацького консула на прийомі, ще в грудні.Я туда поїхала на слідуючий день після того, як поляки мені візу цофнули.Вона мені сказала, що нічим мені допомогти не може.Щоб я звернулася за тою адресою, що вказана в документах про депортацію.А в документах вказано, що на апеляцію треба подавати протягом 15 днів,через посередника.Там не написано,хто може виступати посередником.Я в той день облазила цілий Ужгород,там багато різних контор юридичних з перекладом,але ніхто не міг дати відповідь, що я маю робити.І вже перед самим проїздом я зайшла в одну з таких і там мені юрист сказала, що мені потрібно словацького юриста. Що він якраз в той день є,але є на зустрічі якщо я хочу то можу зачекати.І я звичайно зачекала.Я йому показала свої документи,він подивився і сказав,що такими справами не займається.Мені сказав, щоб я зробила ксерокопії(він дуже поспішав до Словаччини)і написала на копіях свій емейл.Що буде дома ще раз перегляне і мені відпише до кого мені звернутися.Через 5 днів відповів.Написав,що може взятися за мою справу,що йому потрібно на це 4 години і ставка його становить-100євро на годину.Може бути більше, все залежить від відповіді з міністерства.Ну і все,для мене це дорого.

          • Олена :

            Тому, я ,почала сама писати в Польщу.Віза в мене була: польський шенген- ціль видачи 23,дійсна з 30.05.14 по 30.05.17.Мені її видали на підставі, як родині переселенців з Польщі в 1945.Чоловіку дали на 5 років,а мені на 3 тому ,що в мене термін дії паспорта до 07.17.Перед тою була робоча шенген на 30днів, я використала 28 ,в ній був коридор великий.Мені її анулювали в консульсві,коли відкривали цю на 3 роки.Я не знала, про той новий підрахунок.Тому тих 28 днів і вилізли.Словаки мене депортували 03.09.14 візу вони мою не рухали, штамп в паспорті поставили такий вузенький через 2 сторінки від візи,zakaz vstupu do 03.09.15..В документах тих, що дали, zakaz vstupu na Slovensko, jeden rok.Я не знала, що мої данні в сіс.Тому порахувала 180 і поїхала до Польщі.Перед тим як поїхати була в консула ,в насу Львові.Я показала,що мене депортували.Він мені сказав,що візу вони мені не анулювали значить зможу їхати.Ну і коли 6.12.14 поїхала мені її анулювали поляки

      • Олена :

        Анічка,я написала на емейл цієї адреси, що написали поляки в листі.Я напишу завтра знову,так як ви мені написали,додам всі документи.Єдине перекладати важко,деколи такий брєд перекладає.Мій ел.адрес marat2000(собачка)i.ua;-).Ще раз щиро дякую Вам!!!

        • Анна :

          Олена,напишіть може їм ще таке,що в Словаччину не збираєтесь їхати и .тд,що вам потрібно тільки в Польщу.Про предків можете написати,що Польща ваша істор.Батьківщина і вам дуже туди треба.Може якраз щось вийде.Або хоч відповідь внятну дадуть куда листа нормального вислати і що прикласти до нього для розгляду.

          • Олена :

            Доброго дня,Анно!Відповідь мені не прийшла.Я сьогодні подзвонила до Польщі. B мене в листі-відповіді вказаний телефон.Я вже розмовляла з цією дівчинкою перед тим як посилати запит до ПОЛЬЩІ. Дуже мила дівчина звати її Anna Kania . Ось що вона мені сказала. Що вони перед тим як дати мені відповідь, посилали запит до Словаччини і їм прийшла відповідь, що в мене заборона в їзду до Словаччини!Далі вона мені каже ,що є дві бази крайова і загальна SIS.Вони самі просили словаків видалити мене з загальної бази,але словаки їм прислали відмову .За законами Словаччини, якщо дали заборону в їзду до їх країни тоді запис автоматично вводиться в загальну базу і видалити данні може тільки той ,хто їх туди вніс .Ну і дали їм цю адресу:
            Úrad hraničnej a cudzineckej polície
            Prezídia Policajného zboru
            Ružinovská 1/B
            812 72 Bratislava
            Цей орган головніший над тим ,який мене депортував. Цю адресу вони мені і в листі прислали. (туди я емейл відправила)Вона мені говорить ,щоб я до них прохання написала про зняття заборони( щоб я вписала повністю свої данні адресу фактичного проживання адрес для кореспонденції додала скан копію паспорта) та знову відправила їм на електронку. Анічка може я щось не так роблю? Чи мій емейл їм не підходить? Я в п*ятницю зробила собі в податковій електронний підпис ,тільки не знаю як ним користуватись.Ця дівчинка мені сказала , що поляки навіть якщо, щось бракує відповідають на емейл. (I в цій відповіді до них,не вказано в якій формі я маю до них звернутись)
            на сайті словаків це виглядає так:
            Sídlo úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru a kontaktné informácie

            Ružinovská 1/B,
            812 72 Bratislava 1
            Email: suhcp@minv.sk
            Telefón +421-9610-50701
            Fax +421-9610-59074
            E-mail :Pošli správu

          • Олена :

            Сьогодні тиждень пройшов ,як я їм написала.

          • Олена :

            Dobrý deň!
            Som občan Ukrajiny. V septembri 2014 bolа vyhostena zo Slovenska za porušenie vízového systému. Neskôr, pri vstupe do Poľska, moj vízum bol zrušeny vzhľadom k tomu, že moje údaje boli zahrnuté do databázy SIS ,to, čo som nevedela. Na základe toho som apelovala písomne do šéfa polície Poľska. Kde som dostala odpoveď, že tieto údaje existujú a boli vykonané , na základe mojho vyhostenia.
            Táto situácia,veľmi trápi ma.Tento čin som sa dopustila neúmyselne, z neznalosti nového zákona, ktorý  teraz vypočítava dni pobytu v schengenskom priestore. A ani nevedela, že som bola na území nelegálne.Viem dobre, že nie znalosť zákona, nezbavuje mňa zodpovednosti.
            V dôsledku nedávneho vývoja na Ukrajine,mam zložitú finančnú situáciu. A moje dieťa študuje na platenej forme vzdelávania,za ktoré je mi veľmi ťažké platiť. Môj dostatočny príjem je sezónna práca v Poľsku.Kde nemôžem ísť,pretože moje údaje sú v databáze SIS.
            Preto musím písať na Vás s veľkou žiadosťou ,aby mi pomohli vyriešiť môj problém. Blahobyt mojej rodiny je úplne závisí na Vašom rozhodnutí .Môžem vám sľúbiť, že budem vždy dodržiavať všetky pravidlá, aby nedošlo k porušeniu zákona.
            Orgán, s akým môžem kontaktovať je:

            Úrad hraničnej a cudzineckej polície
            Prezídia Policajného zboru
            Ružinovská 1/B
            812 72 Bratislava
            Žiadam od vás odpoveď na môj e-mail, akým spôsobom do Vas môžem prihlásiť oficiálne takúto žiadosť a ako dlho čakať na odpoveď.
            Prosím, odpusť mi moje pravopisné chyby, pretože som na používanie elektronického prekladateľa.
            So vďakou do Vás.

            Prílohi: 1. fotokopia cestovneho pasu;
            2.fotokopia odpovedi na môj list do šéfa polície Poľska.
            Це, я написала сьогодні ,але ще не відправила.

          • Анна :

            Олена,не бачила ваш комент.
            Ви вже вислали ім листа того щоо написали?
            Майте трохи терпіння вони може ще прочитали ваш мейл або він з укр.адреси може і в спам попасти.Почекайте ще чуть,а тоді ще раз напишіть.Якщо звісно ви вже це що написали не вислали.

        • Вадим :

          Доброго вечора Олена!як з вами звязатися? В мене така сама ситуація з візою,чи ви щось вирішили в свому питанні? мій тел.095 772 37 32

  7. Іра :

    Підскажіть, як можна зв’язатися з Анною?

  8. Ірина :

    Доброго дня! Підскажіть будьласка що можна зробити в такій ситуації. В мене була Польська бізнес віза я її відбула майже повністю десь 85 дні на границі коли пересікала поляки сказали що я її просрочила так як додається попередня віза, про що я і незнала. Попередня в мене була Датська на 1 місяць з яких я відбула 18 днів, вони їх підбили і вийшло що я просрочила 13 днів мені поставили депорт на 6 місяців, взяли відпечатки пальців, сфотографували. Але поляк погран. сказав що я можу їздити до Данії всеодно тільки не через Польщу. Але в документах які вони мені дали то що депор на Польщу і Шенген зону. Підскажіть чи можуть відкрити мені візу гостьову до Данії через три місяці чи невідкриють чи потрібно щось придумовати, міняти паспорт на іншу фамілію чи ще щось? Бо дуже треба в Данію. Дякую!

    • Анна :

      Подайтесь раніше ніж через 3 місяці тільки якщо в паспорті печать ануляції ,то поміняйте паспорт на чистий на старі дані.якщо подастесь на протязі двох місяців після депорту є більше шансів ,що дадуть.Але самі розумієте ,що потім ви будете перебувати в країні з порушенням,тому щодані в сіс вже помістять.
      Хоча в любому випадку ,якщо вам треба срочно в Данію попасти з наявність депорту,то це буде нелегально.
      Вас давно депортували?

      • Ірина :

        Депортували 7 березня. То якщо я поміняю паспорт і поїду до Данії я там не зможу податися на воз’єднання, так бо це буде не легально?А якщо податися з цим же поспортом то вони не відкриють так, бо в мене там стоїть печать про депорт? Я щось взагалі незнаю що робити тепер з цим депортом, як можна легально попасти в Данію щоб зробити там візу на воз’єднання і більще ні за що не переживати, може мені поміняти зарас фамілію на чоловіка? Підскажіть що можна зробити. Дякую!

        • Ірина :

          В паспорті вони в мене поставили печать ви немогли би підсказати що це означає art. 302 ust. 1 pta 1,3,10. Чи це так означає депорт?

        • Анна :

          А то ви заміжня за датчанином чи за гр Ес?

          • Анна :

            Ви одружувались де і по якій візі?

          • Ірина :

            Да я заміжня, розписувались в Україні, він українець в Данії на робочці. Але я ще зарас пока на своїй фамілії на дєвічій.

        • Анна :

          Навіть не знаю,що сказати.Якби гр.Ес то могли б і з цим паспортом возєднуватись.
          Попробуйте тоді швидко поміняти паспорт і податись на возєднання пока не пройшло ще багато часу,може встигнете возєднатись.Але то ризик бо документи будуть довго розглядати і може вилізти депорт до того часу в СІС.
          Навіть не знаю..до украінця з робочкою вас не возєднають з депортом точно.

          • Анна :

            Міняйте прізвище на чоловікове і робіть новий паспорт без коду напевно..
            Хоча якщо на возєднання в Данії так як і скрізь беруть відбитки то випливе теж депорт.але приблизно 2 місяці часу у вас є .я б робила так ,а там як вже повезе.А ні то чекати поки депорт мине тоді возєднуватись.
            Можна звісно і просто попробувати на цей паспорт возєднання але 1 із 100 що пустять.

          • Ірина :

            А якщо з цим паспортом податись просто на гостьову, то чи є шанс що вони відкриють візу?

          • Анна :

            Ви на яку візу хочете подаватись?

          • Ірина :

            На датську гостьову, тоїсть шенген.

          • Анна :

            Міняйте паспорт на прізвище чоловіка тільки чим швидше і подавайтесь і код на всякий випадок відмовтесь..я думаю шанси є,якщо відбитків не беруть при подачі.а у вас поляки відбитки брали?

          • Ірина :

            Да Поляки, але виїхати з України також треба в ці два місяці? І мені цікаво, а чого мені поляк цей що мене оформляв сказав що я можу їздити до Данії навіть зарас тільки через інші країни?

          • Анна :

            Ірина ви зараз і в Польщу можете вїхати,навіть через ту границю де вас оформляли.е шанси навіть просто з новим паспортом і візою вїхати,навіть дані не міняти.але так роблять ті хто їде на заробітки,вони всеодно і так і так нелегально перебуватимуть.а вас на зворотньому шляху по старих данних знімуть і скажуть що ви в базі.

          • Ірина :

            По дукументам які вони мені дали я неможу пересікати тільки границю Польщі, а якщо я полечу до Данії самальотом з України в Данію, то це ж буде легально і мене ніхто не поверне назад так чи ні?

          • Анна :

            Ірина ви в любому випадку якщо попадете якимось чином в Ес то це буде нелегально.Тому що маєте депорт.Пункти що вказані це закони і пункти згідно яких вас оформили і покарали.
            Далі поляки вам сказали що ви можете їхати скрізь це не так.
            На даний момент і протягом до двох місяців приблизно ви можете вїхати на територію ес просто зробивши чистий паспорт і нічого не міняти.я знаю багато випадків коли зразу вїжджали після депорту в Польщу,навіть один раз через той пункт пропуску ,який перед тим оформив депорт.
            Але таке практикують заробітчани,так як втрачати нічого.
            А ви на гостьовій назад повертаючись можете попалитись.
            Тому я б робила на вашому місці так:або міняти прізвище на чоловіка і відмовитись від коду і податись чимшвидше на возєднання.головнещоб приняли документи до розгляду і відбитки взяли пока вони в сіс не попали.або все так само зробити але просто на гостьову податись.перший варіант кращий тому що як возєднають то будете собі в Данії біля чоловіка а тау кожен раз гостьову робити..ну і ьретій самий чесний варіант дочекатись пока депорт мине,але це буде не ясно коли і точно не півроку.

          • Ірина :

            Дякую Вам Анно за допомогу. Будемо щось робити…

  9. людмила :

    Анна,віпишіть будь ласка,чекаю на вашу пораду

  10. людмила :

    Доброго дня.Перша оплата 30 євро не памятаю за що.А в останньому листі від загальної суми відняли оплачених 30 євро.В першому рахунку на оплату була дата,до кінця якої треба оплатити.В останньому дати немає.Першу квитанцію я оплатила тут,тому і вийшли на мою адресу.Не треба було цього робити.Відпечатків і фото не робили.Суд був в той самий день,коли зняли з автобуса.Перше рішення суду було-віпустити його,прокурор був проти.Порадились ще раз і відправили до дому на наступний день.Дивно,що дали санкцію/два роки заборони в шенген/,і ще платити кажуть.Надали адвоката і перекладача.Думаю відправити їм ці документи назад і додати пояснення на німецькій мові,що ця людина проживає на україні.Що я оплатила перший раз по його проханню.Лист на мою адресу прийшов звичайною поштою,а тут такі листи з штрафами і тд приносять особисто людині і з підписом про отримання.

    • Анна :

      Так німці часто роблять,до депорту штраф і запослуги гроші беруть.По перше хай би присилали зразу за послуги,а не 30 евро а потім остаток типу 1100.зря ви світились з тою оплатою..
      Якщо маєете змогу напишіть їм ,що дана людина з вами не проживає і т.д.все як ви вище описали Можете навіть підукрасити,що контакту з ним немаєте.
      Ви праві,такі листи просто так не шлють,щоб ви платили за третю особу.
      Хай звертаються до винуватця пригоди,а з нього нічого на Укр вони не добьються навіть якби він і працював в Укр на роботі.
      Тільки як візу буде відкривати то муситиме оплатити.

      • Анна :

        Тільки як будете писати лист то правильно оформіть.Подивіться в інтернеті ,якщо не найдете я Вам підкажу форму.
        А можливо ви і самі знаєте як правильно.

  11. людмила :

    Якщо можете,підкажіть форму.Дуже вдячна за пораду.

    • Анна :

      Ви будете писати через перекладач чи самі знаєте німецьку мову?
      Під формою я мала на увазі звертання правильне на початку тексту і в кінці і також дату і місце.
      Якщо будете писати через перекладач,то напишіть саме звертання і скиньте мені на мейл а верхівку і кінцівку я напишу .
      Вам лист від когось конкретного приходив (прізвище) чи від організації в цілому?

  12. людмила :

    Лист з поліції,на даний час в перекладача.На наступний тиждень буду мати,зразу відпишуся.Дякую.

    • Анна :

      Якби ви раніше звернулись,я б сама Вам написала за просто так)

      • Анна :

        Скинете потім як перекладач віддасть якщо матимите бажання ,я подивлюсь чи так написано як вони вимагають.

  13. Вадим :

    Доброго дня.
    Маю таку проблему. В мене була відкрита польська шенген бізнес-віза (04). Коли повертався з Іспанії, зупинили польскі прикордонники в районі міста Легніца і перевірили запрошення. З фірмою яка видала запрошення співпрацював, але не було виписано жодних такс-фрі за півтора року. Прикордонники перевірили і побачили, що останнє такс-фрі було виписане, ще на попередню візу.
    Анулювали візу і встановили заборону в’їзду на 6 місяців, але сказали, що можна написати звернення про відміну заборони в’їзду і через три тижні можна буде подавати документи на нову візу. Зробив все як вони сказали.
    Підскажіть чи є шанс на те, що справді відмінять департацію. Буду дуже вдячний.

    • Анна :

      Шанси є ,але мізерні.
      Єдиний випадок ,що я наприклад знаю,це з цього форуму .але там порушення було не значне,10 км порушили прикордонну смугу.
      В любому випадку адмін групи не працює в відомстві,яке відміняє депортації тому сказати Вам ніхто точно не може.
      Написали і чекайте ,надійтесь на краще.

      • Вадим :

        Дякую за відповідь. Підскажіть може краще буде якщо подати якусь апеляцію. Мотивувати її тим, що з данною фірмою співпрацюю, але я тільки роблю замовлення, а забирають товар інші люди і тому на мене не виписуюють жодних документів. Контактував з працівниками фірми, вони згодні підтвердити, що я являюсь партнером їхньої фірми і проводжу з ними співпрацю.

        • Анна :

          А як ви їм писали перед тим,чим мотивували?які документи прикладали?
          Треба було ще тоді докласти це підтвердження,якщо можете то дошліть .
          Воно точно не завадить

      • Вадим :

        Поляки сказали, що за такі порушення шанси на те, що вімінять заборону в’їзду дуже високі. Але не знаю наскільки це правда, буду сподіватися на краще.

        • Анна :

          Ага високі)так само як і скрізь поїхати можна коли заборона тільки на Польщу.

  14. віктор :

    добрий день анна мені поставили депорт німці в 2003 р,і я робив візу мені відказали сказали що я в базі що мені робити куди писати?

    • Анна :

      Робіть запрос до німців.а за що депорт?

      • віктор :

        депорт дали за кримінал

        • Анна :

          Якщо за кримінал і пройшло вже 10 років то можете бути взагалі не виїздні .Робіть запрос і взнавайте срок.

          • таня :

            добрий вечир Анна прошу порадте що робити були 4 воеводськи польськи визи без порушень а в червни подала знову на воеводську ти дали видмову через 2 мисяци подала ев пивричну також дали видмову з 9 пунктом а в 3 раз подала на угорську Шенген и також видмова и пояснили що поляки внесли в базу sis на 3 роки а я нерозумию за що вси запрошення робив посредник порадьте прошу що можна зробити щоб попасти в чехию маю там роботу буду вдячна за пораду

  15. Роман :

    Доброго дня… про свій випадок розповідав на сторінці шостій. Від 13 серпня поставили депорт до 13 лютого, подавав апеляцію……. 5 лютого прийшов лист від коменданта що з мене знято всі зобов’язання і я можу знову відвідувати Польщу…тиждень тому подав на візу сьогодні її отримав. (порада тим в кого така сама ситуація пишіть,апелюйте і у Вас обов’язково все вийде!)

    • Анна :

      Яка саме ваша історія?на стор.6 писали,що апеляцію відхилили і в листопаді прийшла віповідь залишити вирок без змін.
      А в лютому від кого прийшло рішення і які документи ви подавали і куди?
      Це минуло майже півроку з дня депорту,апеляція має не такі сроки.

      • Анна :

        Вибачте,пропустила ,що від коменданта.Розкажіть які документи прикладали і як мотивували своє прохання?срок апеляції 14 днів то у вас явно не апеляція вийшла.В любому випадку поділіться інформацією,багато кому може пригодитись

        • Анна :

          І лист про те що вас зняли при собі майте при перетині кордону,щоб не було непорозуміннь.

          • Роман :

            У документах що додаються до депорту є «поученнє» де вказано варіанти «цофнєньчя» депорту:
            – це заява до уряду;
            – заява до коменданта;
            Пані що ставила депорт радила в 15 день оплативши 10zl, написати заяву довільного зразка до головного коменданта, в якій пояснити для чого мені потрібно відвідувати Польщу і комендант в кінці місяця розглядає заяви і приймає переважно позитивне рішення (показувала навіть для прикладу заяву однієї жіночки(дата, прізвище,кому саме…і одне речення “прошу зняти з мене заборону в’їзду, бо відвідування Польщі це єдиний спосіб утримувати себе і батьків інвалідів….”))
            Адвокат же, ознайомившись зі справою радив писати “одволанє” до шефа уряду по справам іноземців за посередництвом коменданта в терміні до 14 днів оплативши 17zl за “pełnomocnika” для отримання кореспонденції, що я і зробив. Написавши заяву відвіз на границю(текст заяви можу скинути на пошту в кого така сама ситуація, тобто депорт за підсумком двох віз). Відповідь з уряду прийшла в листопаді, залишити без змін і додали, якщо я звернусь до коменданта із заявою то він зніме заборону. Я нічого більше не писав так це і залишив…. і тут в січні прийшов лист від коменданта що бракує 10zl до моєї заяви (ту яку я писав ще в серпні!!), оплатити на протязі 7 днів і чек вислати їм поштою, а ті 17zl за “pełnomocnictwo” не треба було платити. Чек про оплату 10 zl особисто завезла на границю мій “pełnomocnik”, а там Пан що провадив мою справу повідомив, що через два дня він напише заяву і відправить мені, що з мене знято депорт і можу відвідувати Польщу. 5 лютого я її отримав.
            Питання полягає в тому, може потрібно було писати до коменданта як це радила Пані одразу. Чому вони тягнули майже до кінця депорту?, а тоді скасували, якщо оказується комендант все ж таки має право як дававити так і знімати депорт.

      • Анна :

        Наскільки я знаю то не може,якщо дані поміщаються в сіс то тільки шеф уряду має такі повноваження.
        Можливий варіант ,що за ваше порушення прокурор не дав більше покарання .тільки півроку і штраф.ви просрочили небагато днів і можливо візова історія нормальна.
        Тільки таке пояснення в мене особисто напрошується ,зразу в апеляції вони відмовили ,а потім під кінець сроку дали добро.Вам повезло і жіночці заяву якої вам показували теж.Зачасту ніякі здавалось би важливі причини тим більше відсутність засобів для проживання не мотивує їх зняти заборону.

        • Роман :

          Моя візова історія це якраз ці дві візи…Всі доки можу відправити Вам на емейл бо маю все перексерене на компі.. звісно якщо цікавить. В самому кінці кожного документу який вони відправляли вказується адреса отримувачів цього документу, якщо прослідкувати то можна зрозуміти як ця вся процедура відбувається.Думаю якщо б не писав апеляції, то хтозна коли б це все закінчилось.

          • Анна :

            Повірте ,що вам грандіозно повезло.Мало кому знімають заборони.Або можливо поляки лояльніші до нас стали останнім часом,що теж радує.

          • Анна :

            Можете лишити тут свій мейл,можливо комусь зможете підказати в рішенні ідентичної проблеми.

          • andrew :

            Роман, вишліть будь-ласка текст вашої заяви поштою на andrew4web собака gmail.com, маю подібну проблему. Реквізити для оплати звідки брали? А також на яку адресу – вашу електронну чи поштову польську – вам приходила відповідь від коменданта?

          • Оксана :

            Скиньте будь ласка заяву на. levicka@mail.ua дякую

          • Руслана :

            Роман,скиньте мені ,будь ласка,зразки))) zrusic@rambler.ru …или твой.сину поставили департацію на 0,5 року,за 2 дні просрочки…а там є хороша робота,треба повертатися,поляки сказали,щоб писав прохання

          • Андрій :

            Скинь будь-ласка на почту зразок листа до коменданта shklo@i.ua

          • Андрій :

            Доброго дня! Скиньте будь ласка зразок на адресу kleckon@gmail.com. Дякую!

          • Ольга :

            Скиньте мені будь-ласка як ви писали заяву до коменданта. В мене депорт на 6 місяців. Анулювали робочу польську візу.

          • Мирослава :

            Добрий вечір Роман! В мене така сама історія як у Вас. Їхала три дні тому на Польщу через Словакію по біометричному паспорті на роботу. Словаки мене не пустили, сказали що Польща занесла мене в систему sis. Я навіть про це не знала, бо на території Польщі ніколи не була! Але мала дві візи польські: одну 180/360 іншу бізнес- візу. Тепер не знаю що маю робити. В Польщі вже мала домовлену роботу. Якщо маєте можливість то перешліть мені на електронну адресу riabakmyroslava@gmail.com зразок того запиту що Ви відправляли на Польщу, а якщо можете то напишіть до кого саме мені відправляти цей запит, а саме в яку установу. Дуже Вас прошу бо читаючи коментарі я взагалі заплуталась. Дякую!

        • Людмила :

          Роман можите зразок заяви кинути мені на fyrman_81@mail.ru на апеляцію, дякую та 10 чи 17 зл де потрібно сплатити будучи на Україні. І як краще документи відвезти самому на кордон, чи через знайомих чи через пошту? Є депортація на 3 роки, термін на подачу апеляції 14 днів ще в силі

      • Оля :

        Роман допоможіть будь ласка написати апеляцію в мене ще є 10 днів!!!!

    • Василина :

      Доброго дня Роман. Маю схожу проблему, будь ласка скиньте зразок апеляці на електронну пошту vasylynkakotljarchyk@mail.ru . І порадьте як краще і правильніше все зробити і написати щоб була позитивна відповідь. Наперед дякую

  16. Богдан :

    Де і як дізнатися, чи занесений я в Шенгенську систему (SIS)?

  17. людмила :

    Доброго вечора.Анна,лист на німецькій мові,який я вам надіслала вчора на ел.пошту на сьогоднішній день не актуальний,поскільки сьогодні прийшов аналогічний лист на Україну.Можливо були подібні випадки в когось з учасників форуму,або знаєте,що може бути,в разі несплати.Чи можуть продовжити заборону на всю шенген зону.

    • Анна :

      Длбрий вечір!лист чомусь прийшов в спам тому що не бачила.В мене є досвід.Слали на Укр.штраф з Німеччини в більшу сумму,поки штраф не сплатите буде чоловік не виїздний.Заборону не продовжать просто не знімуть йому.

      • Анна :

        Він і зараз не виїздний на весь шенген.

        • Анна :

          Людмила,я б радила вам відіслати їм листа від вашого імені,а то є шанси ,що в спокої вас не лишать.А чоловіку на Україні нічого не грозить крім неможливості відкрити візу.
          Як надумаєте слати дайте знати,в листі чуть треба дещо змінити.Так як написав в кінці перекладач,в офіц.установи не пишеться.І ще пару дрібниць.

  18. людмила :

    Так,я б хотіла написати пояснення з своєї сторони,що я тут ні при чому,поскільки я в серпні проїзджаю територію німеччини,і завжди везу з собою дитину по дорученню.Тому не хотіла б мати проблем.А з сторони чоловіка,якщо б попробувати написати пояснення,що він по інвалідності не працює,зіслатись на ситуацію в країні…і не може оплатити стільки.Все рівно до кінця року він не виїздний.Якщо це нічого не змінить,тоді прийдеться оплатити.Ящо б ви могли допомогти з оформленням і змістом,була б дуже вдячна.Хоча б на українській мові.Я перекладу на іспанську і знайома з іспанської перекладе на німецьку.

    • Анна :

      Те що вам перекладач написав норм.тільки він через програмку написав напевно і там ні розділових знаків половини нема деякі слова непотрібно з великої писати і в кінці невірно фраза.І зверху навпаки в лівому кутку має бути адресат а в правому ваші дані ,місто і дата
      А чоловіку можу на нім.написати.Тільки на коли ви хочете відсилати?

  19. Юрій :

    Доброго дня! Допоможіть мені будь ласка. Мені дали заборону в’їзду у Польщу на пів року, через те що працював не по місцю запрошення. Але коли вручали децизію сказали що цю заборону можна зняти. Потрібно написати лист до коменданта, але відповідь вони можуть відправити тільки на польську адресу. Чи не можна лист написати з електронкі. Дякую!

    • Анна :

      Почитайте коменти Ростислава і Романа вони знімали заборони з успішним результатом.Але в них і порушення були не такі.У всякому виадку пробуйте гірше точно не буде.Можливо хтось з них прочитає ваш комент і відгукнеться.

  20. Oleg :

    Вирішення проблем з депортацією із Німеччини.Абсолютно легально і законно і головне -дешевше ніж в агенствах і адвокатських конторах,зміна фамілії ітд.приведе тільки до ускладнень а також може каратись позбавленням волі і пожиттевою відмовою в отриманні візи. Видалення із системи SIS.Без передоплат. Гарантія 100%. Сам зіткнувся з такою проблемою на кордоні з Німеччиною де анулювали “Польський 90-денний Шенген”.Пишіть на e-mail все поясню!

    • admin :

      Олег – пишіть тут, всім же цікаво 🙂

      • Анна :

        Не знаю не знаю…я б на таке не клюнула.Що агенства,що контори беруть нереальні сумми грошей,нічого внятного не кажуть,переписка тягнеться місяцями а то й більше,переливання з пустого в порожнє.Якщо реально є шанси законно зняти депорт ,то можна все це оформити і вислати самому.Як робили учасники форуму нашого і т.д.А коли ввязуються агенства ,то це надовго..може і сам деплрт закінчитись поки щось вирішиться.Як приклад ,ситуація знайомої ,мала депорт,через адвоката знімала рік переписок,послуги адвоката,перекладиі т.д.В результаті все в підвішеному стані лишалось поки через два місяці депорт не закінчився.Написала в уряд отримала підтвердження,що знята і німці зразу дали візу.Як результат 3000 евро на вітер.Але,зрештою,кожен сам вирішує куда викидати гроші.

    • Ірина :

      Олег дуже прошу допоможіть! Депортація Польщою на 3 роки, що робити? Допоможіть, поясніть – що можна зробити? Наперед дуже вдячна!

  21. людмила :

    Коли буду мати готовий лист,тоді відішлю.Анна,коли зможете,напишіть мені будь ласка листа від імені чоловіка,нехай відішле з україни.А лист з моєї сторони підкорегуйте.Дякую.

  22. Василь :

    Доброго дня маю таку проблему в минулому році 15-08-14 мені відкрили робочу візу на місце по запрошеню я непоїхав а через місяць я поїхав в Варшаву працювати водієм-далекобійником їздив до нового року на кордоні поляки сказали замінити паспорт бо нечитається сканером я приїхав додому виробив новий паспорт подав на візу на невикористані дні і получив відмову в листі вказано що я внесений в сіс і що мій проїзний документ не відповідає критеріям зазначених у ст.77 пункт 5 Закону про іноземців.що робити в такому випадку.
    коли моя фамілія закінчується на (ський) в старому червоному паспорті було (skyy) а в новому(skyi) чи можливо що це може бути відмовою та занесенням в базу сіс. і що тепер робити.

    • Анна :

      Така проблема багато в кого зустрічається,прізвище можуть написати раз так а другий раз по іншому.Це залежить від транслітерації,як пояснили мені в паспортному столі,компьютер транслітерує автоматично,і форма самого трансліту може мінятись .В дітей також прізвище закінчується на “ський”і в попередньому паспорті і візі в 2014 було написано по одному ,а тепер по іншому.Точно як у вас.

      • Василь :

        Добрий вечір Анна то що мені тепер робити як дізнатись защо і на скільки мені відказали і внесли в базу і як з бази видалити мої дані
        планую завтра поїздку в Луцьк в консульство можливо щось дізнаюсь і чи варто взагалі їхати. Дякую.

        • Анна :

          Я не думаю,що це могло бути причиною занесення в сіс.В моїх дітей коли приймали документи на візу в німецькому консульстві звертали увагу і задавали питання чому в старій візі і паспорті так а в новому паспорті по іншому.Я відповіла так як мені сказали в паспортному столі,на що працівник консульства відреагувала дивно і сказала,що працівникам паспортного любі відмазки добрі аби тільки не змінювати паспорт коли прізвище транслітерувалось не так.то я звісно не здивуюсь якщо і за це внесли.це тупість,у батька і сина однакові прізвища а ьранслітеруються по різному,як так може бути апевно відомо тільки працівникам паспортного.
          Ви скоріш за все були вже у консульстві,що Вам там порадили?

          • Василь :

            Доброго дня був в консульстві в інформаційному вікні сказала що така фамілія є занесена і мені відмовмли автоматично і що консульство дані незаносить а тільки звіряє подав апиляцію но сказали що результат буде такий самий.

          • Анна :

            Ну да консульство не заносить сіс,і апеляція нічого не дасть подана в консульство.Вам треба писати в уряд в Варшаву,так як вас ніде не затримували то до коменданта чи т.п ви неможете написати.Або ще краще напишіть в відомтво в яке тут дівчина писала апеляцію ,вони ій відповідь дали і на скільки і за що внесена наскільки я памятаю.

  23. Юлія :

    Доброго дня! 22.01.2015 я поверталася на Україну з Німеччини рейсовим автобусом. У мене була відкрита польська бізнес віза. Мене зняли з автобуса і затримали в Згоржельці. Там анулювали візу причину сказали що не цільове використання, тому що мені треба їздити виключно в Польщу на дане підприємство. Мене внесли в базу осіб небажаних в Шенген Зоні на термін 6 місяців. Скажіть будь-ласка хто писав листи з успішним вирішенням пробллеми, яку причину Ви вказували щоб викреслили з цієї бази. І чи не могли б мені скинути на електронку приклад листа. Дякую за відповідь і допомогу.

    • Анна :

      Апеляція подається в термін до 14 днів,чому ви раніше не написали?

      • Юлія :

        В Польщі сказали що листа в згоржелец я можу писати в любий момент, а от апеляцію на заведену справу на протязі 14 днів.

        • Анна :

          Чому люди так щиро вірять у те що їм кажуть поляки і т.д Так само вони кажуть що можна скрізь іхати протягом 6 місяців крім Польщі але в реальності це далеко не так..звісно ви можете писати в любий момент хоть кожен день листи слаии і внески платити,друге діло чи буде результат.Тим хто вас оформляв на вас начхати як і на всіх інших,ще премію отримають за те що порушника затримали.
          Навіть апеляції подані в срок 14 днів майже завжди нічого не дають,якщо прокурор дасть хід вашій справі.
          А це через два місяці писати …якщо вам в реальності присудили більший срок то ваші дані вже у базі і писанина нічого не дасть.
          Причини можете вказувати які вважаєте за потрібне,неможливість нормального проживання без поїздки в Польщу,роботу і т.д.
          Якщо дані в сіс ні по якій з цих причин вас не знімуть.Писати треба було зразу і якщо в повезло то можливо б зняли.

          • Юлія :

            В польщі відкривають два провадження адміністративне і кримінальне. Автоматично заносяться дані в цю базу сіс, так дійсно напротязі 14 я можу подати апеляцію ппрокурору про зняття кримінальної відповідальності. А я хочу написати лист прохання не прокурору а коменданту саме в згоржелец, вони самі так зарекомендували бо мають вільний доступ до цієї бази.

      • Юлія :

        Я не знаю яку поважну причину вказувати щоб вони видалили з того списку. Я хочу відкривати німецьку бізнес візу. Я от думаю чи варто так їм і відповідати. Чи придумати більш поважну.

        • Анна :

          Німецьку бізнес візу це яку?
          Якщо мали деплрт за німецьку візу можете пока забути.

          • Юлія :

            Я офіційно працюю на підприємстві яке співпрацює з німецьким тому я в посольстві предявлю контракт

        • Анна :

          Адміністративне провадження відкриває комендант ,а кримінальне прокурор.І не відразу дані попадають до сіс.якщо обмежуються тільки адмін.то дані лишаються в їхній тільки базі,якщо крим.то поміщаються в сіс.Але в більшості все таки попадають в сіс.
          Якщо ви напишете їм як причину те,що ви хочете відкривати німецьку візу ,вам нічим не зарадять.А в нім.посольстві скажуть вирішити проблеми з поляками і показати документ в якому зазначено,що вас знято.

          • Анна :

            Наскільки я зрозуміла ви хочете відкривати німецьку службову візу?
            Якщо у Вас є така можливість надати відповідні документи в посольство Німеччини,чому ви раніше не відкрили?Їздили б собі спокійно,а тепер прийдеться попаритись через поляків.

          • Юлія :

            Раніше не було можливості відкрити німецьку, а оскільки я з Луцька то легше було відкривати польську це моя не перша віза полльська і проблем не було подорожувала всією Європою. Поляки мені сказали саме комендантові писати. У нас в місті ніхто про таку проблему не знає, тому і звернулася до Вас. Я не знаю як правильно скласти цей лист прохання. Поляки мені дали адрес куди писати, і як починати.

          • Анна :

            Юлія ,я раніш теж жила в Луцьку.Через польське посольство відкривала візи і їздила по Європі.І всі также роблять,і знаю багато людей які так само до пори до часу їздили ,а потім попадали.якщо у вас є лист де написано як почати то пишіть,а після початку напишіть якусь обгрутновану причину.Наприклад ,що це ваш єдиний засіб заробити грошей для свого існування,якщо є діти напишіть що треба платити за навчання,на ситуацію в країні и тд.на що хватить фантазії щоб їх розчулити.

  24. Анна :

    Апеляція подається в термін до 14 днів,чому ви раніше не написали?

    • Анна :

      І ще хотілось би відмітити ,що поляки чомусь не дуже дружелюбно відносяться до консульства в Луцьку.Ну з тих моментів коли мені доводилось чути.Типу ,що там все кцпується і продається від запрошеннь до віз.Особливо після історії 2012 року.

      • Юлія :

        Вони зі мною досить гарно обходилися, і навіть давали поради як вирішити проблему. Тільки причина в тому що я не вмію писати по польські, розмовна мова так а от офіційна…

        • Анна :

          Юль вони зі всіма переважно нормально обходяться ,радять як і куда написати,запевняють ,що депорт тільки на Польщу і скрізь можна їздити і візи інші відкривати і що депорт реально зняти.Слова і як все насправді є різні речі.
          Писати прохання можете просто своїми словами.Ну звісно тільки по темі чітко і обгрунтовано.
          Апеляція подається на ту адресу де вас оформили,а якщо вже пройшло стільки часу ,то комендант вам не допоможе.Тоді треба до шефа уряду писати.
          В загальному пишіть,як маєте зразок і адресу,а там будете бачити.

          • Анна :

            Юля не забудьте в листі вказати свою адресу і серію паспорта.І прикладіть також копію від заграна до листа.

          • Юлія :

            На даний момент, я поміняла паспорт, прізвище і ім’я мої написані не так, як в попередньому. Дата народження від погранців згорджельця в документах написана не вірно. Чи є шанс того що по новому паспорті в базі сіс не покаже мого прізвища.

    • Юлія :

      Тоді в Згоржельці мені так і сказали подавати на апеляцію це довге діло і невідомо чим закінчиться а ось писати лист комендантові це набагато реальніше тільки потрібно придумати вагому причину

      • Анна :

        А код ідентифікаційний лишився?
        Ви маєте на увазі при подачі на візу чи не побачать?

        • Анна :

          В вас погранці відбитки брали коли оформляли?

        • Юлія :

          Так відпечатки брали, але в документах вся привязка йде до номера паспорту і дати видачі і закінчення паспорту. Індифікаційний код ніде не вказаний.

          • Юлія :

            І в документах що мені віддали ніде не вказується про базу SIS. А тільки те що в 15денний термін я повинна вернутися на Україну. Можливо що мене внесли в базу Польщі а не в Шенген. Бо в тому зразку мені сказали написати прохання щоб мене викреслили з списку осіб небажаних в Польщі і ЄС (а чому не Шенгена – це зовсім інші речі)

          • Анна :

            В тих бумагах вони про код нічого не вказують,по ньому тільки потім по новому паспорту можна зразу спалитись.І в бумагах про залишення терит.Польщі вони вказують що ви повинні виїхати в термін 5- 15-20-30 днів,якщо порушення не кримінал.І заборону вказують тільки на Польщу.А в сіс дані попадають уже в результаті подальших іх дій щодо вас.
            Ви зробили новий паспорт ,а старий здали??Копії від старого паспорта лишили?

          • Юлія :

            Так я здала на новий паспорт, старий не віддала,

  25. Юлія :

    У нас в Луцьку куди мені піти щоб подивитися чи я є в цій базі? Прямо в консульство? Чи мене не пустять? Там повинно бути якесь інформаційне вікно?

    • Анна :

      В посольстві в інф.вікні такої інфи не нададуть.Ви можете податись на візу і якщо ви в сіс то вам відмовлять і в бумазі яку дають на руки при відмові буде вказано,що ви в сіс і ким занесені.але це не варіант.В посольстві знайомих немає?

      Краще пишіть туди куди вам радили,побачите спочатку,що з того вийде.Якщо ніякого толку тоді напишете в уряд в Варшаву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *