Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (англ. Schengen Information System, SIS) – закрита база даних в рамках Шенгенської угоди, до якої внесені фізичні особи і предмети, які знаходяться в розшуку, особи, небажані на території однієї з держав-учасників або зниклі безвісти, а також інформація про підроблені і загублені документи і пов’язана з безпекою кордонів.

Спочатку учасниками Шенгенської угоди були: Бельгія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди та Франція. З моменту заснування договір підписали і приєдналися до системи ще 20 країн: Австрія, Угорщина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція і Естонія.

На даний момент Шенгенська інформаційна система використовується 25 країнами. Слід зауважити, що серед них лише Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського союзу.

Ірландія і Великобританія, які не підписали Шенгенську угоду, беруть участь у Шенгенському співробітництві в рамках Амстердамського договору, який інтегрував Шенгенську угоду в право Європейського союзу, дозволяючи цим країнам брати участь у всіх положеннях або частинах Шенгенського права. Ірландія і Великобританія використовують SIS для забезпечення правопорядку. При цьому вони не мають доступу до даних про громадян третіх країн, яким відмовлено у в’їзді (стаття 96 Шенгенського права).

Не секрет те, що багато наших громадян через незнання, або з якихось інших причин досить часто порушують візовий режим багатьох країн, що входять до складу країн Шенгенської угоди

У зв’язку з цим інформацію про багатьох наших громадянах відповідні уповноважені органи країн Шенгенської угоди, вносять в інформаційну базу SIS.

Внесення даних про людину (про вантаж, майно) в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди – ініціатором запису, тягне за собою досить неприємні наслідки в майбутньому для цієї людини, або власника майна.

Будь-яка країна Шенгенської угоди, отримавши інформацію системи SIS, керуючись міжнародними договорами, може і має на це право обмежити, заборонити в’їзд, транзитний проїзд, і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни, незалежно від того яка країна-ініціатор запису ініціювала цей запис (внесла дані в базу SIS) країн Шенгенської угоди.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є яким-небудь серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються! Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції.

УВАГА! Якщо Ви були депортовані, або з якихось інших причин інформація про Вас була внесена в базу даних SIS Шенгенської Угоди в адміністративному порядку, і після цього не анулювавши запис в системі SIS будь-яким чином Ви в’їдете на територію країн Шенгенської Угоди будь то по шенген візі або без візи … і Вас затримають на території країни, яка ініціювала запис в системі SIS, то Ви будете засуджені як кримінальний злочинець, який порушив адміністративний припис про заборону в’їзду на територію цієї країни.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе вам у відкритті шенгенської візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенської угоди!

Структура бази даних SIS

У базі SIS інформація зберігається відповідно до законодавства кожної країни. У ній знаходяться більше 15 мільйонів записів, що містять наступну інформацію:

  • прізвище;
  • ім’я;
  • можливі об’єктивні і постійні фізичні характеристики;
  • перша літера другого імені;
  • дата народження;
  • місце народження;
  • стать;
  • національність;
  • будь-які, що використовуються, псевдоніми;
  • чи озброєна дана людина;
  • чи людина чинить опір (при затриманні);
  • підстави для тривоги;
  • дії, які необхідно застосувати;
  • втрачена, вкрадена або незаконно присвоєна вогнепальна зброя;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені чисті документи ідентифікації;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені автомобілі;
  • втрачені, викрадені або незаконно привласнені банкноти.

Друга технічна версія системи (SIS II) знаходиться в розробці для того, щоб включити в себе нові типи даних і об’єднати нові держави – члени Союзу. Система могла б бути відкрита для великої кількості установ, наприклад цивільних властей, Європолу та служби безпеки.

Особисті дані могли б читатися на одному персональному пристрої – помічника по всій Європі, поліцією і митницею під час перевірок ідентичності. Деякі хотіли б отримати вигоду з цих технічних змін, щоб перетворити цю систему в систему розслідування, але велика кількість Держав – членів хоче, щоб ця система залишилася системою поліцейської перевірки, залишаючи Європолу цю роль в розслідуванні.

Історія бази даних SIS

Римський договір від 25 березня 1957 і угода, що визначила економічний Союз країн Бенілюкс 3 лютого 1958, ставили із самого початку метою – вільне переміщення людей і товарів.

Країни Бенілюксу, як меншість, були здатні швидко здійснити цю інтеграцію. Для Європейського Економічного Співтовариства, центром були спочатку економічні аспекти і тільки після того, як були підписані угоди Saarbrücken між Францією і Німеччиною 13 липня 1984, були зроблені істотні скорочення перевірок людей на кордонах між цими двома державами.

Приєднавшись до трьох держав – членам Бенілюксу, ці п’ять країн підписали Шенгенську угоду 14 червня 1985 для поступового переходу до вільного пересування людей і товарів між ними. Хоча все і здавалося простим, але на практиці принесло безліч труднощів. Ціна цієї свободи полягала в тому, що кожна держава повинна було залишити частину своєї автономії і довіряти своїм партнерам, щоб виконати заходи, необхідні для її власної безпеки.

Для скорочення майбутніх внутрішніх перевірок на кордоні, не порушуючи безпеки держави, оскільки Європа вже зіткнулася з реальною терористичною загрозою, повинні були бути виконані компенсуючі заходи.

Складання тексту угоди зайняло п’ять років. Тільки 19 червня 1990 року, до п’яти попередніх держав, які раніше підписали Шенгенську Угоду 14 червня 1985 (SAAC), почали поступово приєднуватись Іспанія, Португалія, Італія, Греція, Австрія і п’ять країн Скандинавської Угоди Паспортів: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція.

Шенгенська Інформаційна система сьогодні

Юридичні аспекти і технічні характеристики

Починаючи з 25 березня 2001 п’ятнадцять держав прийняли шенгенську угоду і зняли поліцейський контроль на їх внутрішніх кордонах. Компенсаційні заходи формують основну частину угоди, але принципова частина, основа Шенгену, це створення загальної інформаційної системи в державах, що підписалися: Шенгенської інформаційної системи (SIS). Що стосується поліцейського співробітництва, ця система – новатор, як технічно так і юридично:

  • перш за все юридично, розпізнавання юридичної сили записів, переданих Шенгенськими партнерами, із зобов’язанням кожної Держави поважати дію, яка буде порушена відповідно з описом, так само як і впровадження пристрою, здатного гарантувати повагу особистих свобод і захисту персональних даних;
  • технічно – повним створенням системи обробки інформації, постійно пов’язаної з екстремально різними, різноманітними національними додатками, і маючи необхідність в оновленні національних баз даних в режимі реального часу. Поділ особистих даних з делегацією повноважень, що стосується застосування дій, може бути зроблено тільки на основі взаємної конфіденційності, яка грунтується на прозорості.

Для того, щоб це здійснити, держави підписали угоду, що гарантує правильність, законність і своєчасне оновлення інтегрувальних даних, а також використання цих даних тільки для остаточних заходів, представлених доречними в рамках статей підписаної угоди.

Дані, що зберігаються в базі SIS

Заносяться в SIS дані, що стосуються: осіб, що перебувають у розшуку, з метою їх передачі правоохоронним органам або екстрадиції до країни, звідки вони прибули; іноземців, для яких встановлено заборону на в’їзд до країн Шенгенської зони; зниклих без вісті або оголошених у розшук людей; свідків , які ухиляються від контактів з правоохоронними органами; обвинувачених; засуджених; осіб, щодо яких здійснюється прихований або особливий контроль.

У SIS можуть бути занесені наступні дані людини: прізвище та ім’я; його особливі постійні фізичні характеристики; перша літера другого імені; дата і місце народження; громадянство; інформація про те, озброєний він і чи може чинити опір при затриманні; джерело інформації про дані людини; метод, який буде застосований при її затриманні.

У SIS не можуть міститися такі дані людини: расова приналежність; політичні погляди; віросповідання чи інші особисті дані, що описують переконання; інформація про стан здоров’я та сексуальну орієнтацію.

Людина може отримати інформацію, що міститься в SIS і що стосується її особисто, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Дані про людину можуть бути занесені в систему іншої країни, на яку поширюється Шенгенська Інфосистема. У цьому випадку відповідальний співробітник Центральної кримінальної поліції Естонії повинен до видачі цих даних дізнатися точку зору центральної установи, яка відповідає за внутрішньодержавну частину SIS відповідної держави.

У будь-якому випадку відмову у видачі даних, запитуваних людиною, необхідно обгрунтувати письмово.

Залишається додати, що SIS не є публічним регістром. До даних SIS мають доступ тільки уповноважені службовці. Дані регістра можна використати тільки в цілях, що випливають із Шенгенської конвенції.

Максимальний термін, протягом якого дані можуть зберігатися в SIS, – десять років. Будь-яка людина має право зажадати виправити або ж виключити з SIS дані, що стосуються її, якщо, на його думку, вони є неправильними або ж внесені в регістр незаконно.

Зразок запиту в базу SIS

Дякуємо Анні за відповідь – https://ostarbeiter.vn.ua/schengen-information-system.html/comment-page-17#comment-10382

Формуляри запитів до SIS

Дякуємо Роману за відповідь (тут):
Доброго вечора, у поляків є такий сайт http://udsc.gov.pl/ru/cudzoziemcy/obywatele-panstw-trzecich/wykaz-cudzoziemcow-ktorych-pobyt-na-terytorium-polski-jest-niepozadany/
де є всі формуляри для запитів.

Коментарі до статті

  1. Сергій :

    Доброго вечора! Скажіть будь ласка як взнати чи я є в цьму списку і за що??? Наперед Дякую!

    • admin :

      Доброго вечора! Це можуть дізнатись тільки працівники консульства чи інших структур, які мають доступ до бази SIS. Тобто, це не відкрита база даних.

      Ви можете знаходитись у цьому списку тільки по причині, якщо щось серйозне там накоїли:) Тобто, не проїхались зайцьом у трамваї, а, наприклад, пограбували магазин і т. д. Коли вносять людину у цю базу її фотографують з різних сторін, беруть відбитки і т. д…

      Я думаю, якщо ви були б у базі SIS, то ви б про це знали:)

      • Оля :

        В мене у відмові написано галочкою що занесено до бази сіс… як це розуміти ніяких порушень немаю вже 3 роки їзджу до польщі по візі від воєводи…

        • Анна :

          скажіть будь ласка якщо була ануляція візи і заборона вїзду на територію Польщі сроком на 6 місяців.срок заборони минув місяць назад через скільки часу дані видаляться з Sis автоматично.дякую

          • admin :

            Одразу, коли закінчується термін депортації, ваші дані видаляються автоматично з бази

          • Анна :

            а може бути якась затримка з видаленням?тому що при подачі на візу минуло 10 днів з моменту закінчення сроку депортації але у візі було відмовлено і вказано причину що дані ще в SiS.дякую.

          • admin :

            Впринципі може, але це перевірити ніяк не можна, хібащо подаватись на візу)). Також можна написати листа на пункт який вам поставив депорт з проханням видалити ваш сапис з бази СІС, оскільки термін депортації вже вийшов…

  2. володимир :

    Добрий день! Чи видаляється автоматично внесення у базу SIS?? У мене вже минуло 10 років. Дякую.

    • admin :

      Доброго дня! Так, запис має автоматично видалятись з бази. Але був такий випадок, що після закінчення терміну депортації людина отримала відмову у виданні візи. У листові відмови було зазначено пункт про наявність у базі СІС. Але це, можливо, була якась помилка самої системи…

  3. Ірина :

    скажіть будь ласка, а куди звертатись, щоб взяти витяг з бази SIS? дякую.

  4. Аня :

    доброго дня! а підскажіть , будь ласка, якщо в систему сіс був внесений чоловік по причині прострочки перетину кордону 7 років назад,(голандська бізнес віза), то чи відкриють туристичну візу до словакії?

  5. Олексій :

    Добрий вечір.Скажіть будьласка,було відмовлено в польській мультивізі із за нібито підробленим запрошенням,мені,сину і його дівчині,а жінка прописана в Криму і там отримала візу із таким же запрошенням.Нам тепер кажуть що потрібна обовЯзкова перевірка по системі SIS по 100 євро з паспорта, перед тим як подавати документи знову.
    Дякую.

    • admin :

      Добрий вечір. Якщо ви нічого не порушували, то ви не можете бути у системі СІС, а якби ви там були то у листові відмови було б написано приблизно – “відмовлено у видачі візи, тому що ви знаходитесь у базі СІС”. У базу СІС заносять за кордоном – беруть відбитки і т д…

      • Олексій :

        Вдячний за відповідь.
        Інколи порушував правила дорожнього руху-ненавмисно.В жовтні минулого року навігатор завів в Пізі аж в самісінький центр, де люди гуляють,майже до Ейфелової вежі-рух в одному нопрямку,знаки,камери,але по почті нічого не приходило.
        І де тоді знаходиться інформація про відмову в візі? У мене стоїть печатка з літерами A C D але без цифр.Дата 14.01.2013.Чи можна зараз знову подавати документи,тільки по туристичній візі?
        Дякую.

  6. Володимир :

    Добрий день.Як я можу дізнатися чи я знаходжуся в SIS,по якій причині і наскільки часу.

  7. Василь :

    Добрий вечір!! в мене в запрошенні виникла помилка з буквами як це вплине на результат?

  8. Natalia :

    Скажіть будь-ласка чи окрім системи СІС є й інші системи про інформацію перетину кордонів Єврозони кожною людиною? Що саме перевіряють на кордоні і яким чином?

  9. Сергій :

    В лютому 2012р. з польською шенген візою я заїхав на територію Німеччини. Німці анулювали польську візу і зобовязали на протязі 7 діб літаком покинути Німеччину.в березні 2013 я звернувся в німецьке посольство за візою, та отримав відмову, з поясненням що я внесений в базу SIS. Підкажіть, будь-ласка, куди звертатись.Дякую

  10. Влалимир :

    Доброго дня! якщо я був в Італії, і в 2006р було винесено судове рішення про заборону вїзду до даної країни, у жовтні 2010р. мене депортували примусово із Італії,то коли занесені дані в СІС про мене видалять? В Україні взнати через посольство термін закриття кордону перед мною не можливо, можливо є варіант через Італію?Робив візу не відкрили по причині запису СІС. Дякую.

  11. Ярослав :

    Добрий вечір ! 01.09.2003 р. був затриманий в Дрездені , куди вїхав без візи , німці дали 3 дні на виїзд . Виїхав вчасно , документи здав на кордоні, але в міграційній службі сказали що заборона пожиттєва . Крім візового режиму більше нічого не порушував. Цього року мине 10 років , чи пропаде інформація в базі SIS ? Дякую ,може щось пыдкажете .

  12. оля :

    доброго дня.у мене така проблема:в польщі страж гранічна анулювала мою бізнес візу(з нею я їхала до італії) і поставили заборону вїзду до польщі(тільки до польщі)на пів року. в документах,які вони мені дали сказано,що я повинна покинути польщу до 19 квітня. чи можу я ,вже будучи в укр до 19 квітня написати заяву(скажіть куди),щоб мене не вносили в сіс чи це вже даремно і я туди уже внесена? через пів року мої дані з сіс будуть видалені автоматично? щоб отримати інформ про це,до кого мені треба звернутися,хто має право доступу до сіс і чи маю я право отримати про себе таку інфу?потім до кого мені писати заяву,щоб мої дані були видалені?

    • Анна :

      в мене була точно така сама ситуація в серпні місяці.писати нікуди я думаю смислу нема бо коли вони оформляють заборону то вже вносять в базу.зараз минув термін півроку але мені радили почекати пару тижнів довше тому що можуть ще бути дані в базі.написала листа до варшави щоб вияснити е ще е там чи уже нема.чекаю зараз відповідь.а яку причину вказали в вашій ануляціі?

      • оля :

        причину сказали,що я не мала права з цією візою їхати до італії,неправильно використала візу(хоча в турфірмі мені сказали,що всі так їдуть і це все законно). а до варшави ви до кого написали листа?

        • Анна :

          ну ясно що ні якщо у вас бізнес віза до польщі то маете бути більшість часу там звідки даний контракт до співпраці.в принципі в законі про візи написано що можна бути в любій краіні ес тільки краіна візду мае бути та посольство якої видало вам візу.турфірма теж якась цікава вони ж знають як ситуація насправді виглядати може.а навіщо ви сказали що ідете до італіі що неможна було щось придумати?в мене була трохи інша причина хоча звинувачували мене у тому що я іду до італіі хоча насправді туди не іхала.писала я скрізь і до стражів які мене затримали і в посольство а зараз відправила до варшави в уряд у справах іноземців.хочу знати чи точно вже видалили.

          • Анна :

            а де саме ви були зняті з автобуса ?якщо не секрет

          • оля :

            я ж не одразу призналась,що до італії. він сказав,що поставить департацію на три роки і викручуватись чи брехати просто не було сенсу,все і так було очевидно. місто,яке було в запрошенні вже давно проїхали і їхали ми саме по дорозі на італію. До стражів і в посольство ви уже писали після закінчення терміну про заборону вашого вїзду? якщо вам прийде відповідь,то дайте знати,бо справді цікаво чи то щось поможе….яким чином ви писали до стражів,які вас затримали,тобто ви пішли в посрльство і там писали чи де це треба робити? скажіть будь ласка,бо чесно кажучи я в такому шоці,і в турфірмі уже після цього ,мені кажуть,що усі так проїжджають,що не має значення чи перший раз по тій візі їдеш,чи уже віза проїжджена,що то мені не пощастило. скажіть будь л звідки треба ці всі листи відправляти,до кого це треба йти? дякую

  13. Анна :

    напишіть мені на мейл nowa31@ukr.net я все розповім детальніше.

  14. Ярослав :

    Добрий вечір ! 01.09.2003 р. був затриманий в Дрездені , куди вїхав без візи , німці дали 3 дні на виїзд . Виїхав вчасно , документи здав на кордоні, але в міграційній службі сказали що заборона пожиттєва . Крім візового режиму більше нічого не порушував. Цього року мине 10 років , чи пропаде інформація в базі SIS ? Дякую ,може щось підкажете

    • оля :

      скажіть будь ласка,а де це є міграційна служба,як туди можна зателефонувати?

      • Анна :

        можна написати їм на мейл або подзвонити але тут чомусь не можна лишати такі дані в коментах.я писала в міграційну службу вони можуть тільки проконсультувати а по питаннях СІС тільки UdSC дае інформацію .також ви можете писати до UdSC(уряду в справах іноземців) з листом проханням про ваше видалення з бази але при умові що вони були туди внесені помилково.по телефону вони таку інфу не кажуть.

        • оля :

          зрозуміло,дякую. Аня, а Вам прийшла уже якась відповідь,видалили вони інфу про вас з сіс?

          • Анна :

            з міграційної прийшла а з варшави ще чекаю.вони розглядають справу протягом 30 днів з дня отримання листа і оплати внеску.на цьому тижні мае бути.але міграційна написала що вже мае мене там не бути в базі.а де саме вас зняли?бо я теж іхала автобусом з якого зняли хлопців разом зі мною вони теж іхали на італію

  15. павло :

    Добрий вечір!В мене така проблема-1999 році получив у Чехії депорт на не визначений термін(на неурчіту добу). у 2011 році подавав на шенген візу через Польське консульство.Дали відмову.Сказали що занесений в SIS.Знаю що інформація зберігається 10 років-а в мене вже пройшло 12.Що робити?Порадьте будь-ласка.

  16. оля :

    недалеко від кордону. і ці водії з якими я їхала зовсім безвідповідальні. те місто,яке було зазначено в мене в запрошенні ми давно проїхали,а водій мені сказав,щоб я обманювала до кінця і не здавалась. смішно. вони повинні якось відповідати за людей,яких везуть і знати біля яких міст ідуть,щоб знати,як і що казати тим пограничникам. Аня,а яка оплата внеску?

  17. Анна :

    оплата 17 злотих.але в самі не можете листуватись з урядом треба хтось хто мешкае в польщі бо вони листи не відправляють за кордон.відповідь вже мені прийшла але що там ще незнаю.напишу як буду мати лист на руках.вас зняли біля кордону польщі з чим?ви іхали з якого міста з украіни?

  18. Анна :

    отримала лист виявляеться я в базі на багато більше ніж на 6 місяців.вони там пишуть одне а вносять як ім хочеться.можете теж написати в уряд щоб знати як надовго ви там.щоб потім даремно на візу не подавати.

    • оля :

      я зі львова . мене зняли не біля самого кордону,трохи далі.З чим мене зняли,Ви маєте на увазі за що? за те,що не мала права з бізнес польс візою їхати в італію(виходить,що причина суттєва).але в турфірмі мене ще й досі переконують ,що з такими візами людина має право їхати в будь – яку країну шенгену. Ну ви казали,що ви писали до тих стражів,що вас зняли,то прийшла від них відповідь чи ні ? і як ви до них писали,самі напряму? але вони не мають права залишати людину набагато більше в базі,якщо заборона терміном лише на 6 міс. і що плануєте далі робити? я бажаю вам удачі і будь л ,як щось будете ще знати,то напишіть. І як ви думаєте мені варто зараз писати в уряд,тому що моя заборона закінчиться аж у жовтні,може ще варто до того часу почекати. зараз вони і так мене не знімуть. а вас за що зняли?

  19. Анна :

    мене зняли теж мабуть десь там само я так підозрюю))тому і допитуюсь -я іхала теж зі львова і трохи далі від кордону нас зняли.я так думаю вони вже більше менш в курсі про рейси бо ми виіхали з повороту і нас там вже чекали два буси с стражами.і хто куди іде а так як тудою на італію іде багато то от і результат. бо так мені видалось з іх розмов між собою.мене зняли за те що не продзвонився контракт хоча самі стражі були більш чим впевнені що я їду в італію і навіть наявність трьох мультивіз перед тим з всіма вїздами виїздами польскими і сроками перебування по пару днів іх не сильно переконали))агенство каже що всі так ідуть по закону ніби то так але зараз якась напружна ситуація з тими візами..думаю якби хтось з тих “всіх” був на вашому місці то теж би зняли.до стражів писала сказали писати в уряд писала в уряд написали що я в базі надовше.там під час заборони вони ще вказують терміни типу умовні якщо не було уплати штрафу.вам більш нічого не називали ніяких виправних термінів після закінчення сроку депортаціі?в уряд можете написати але навряд чи вас знімуть можете просто прохання написати щоб вказали чи ви е і на скільки.але якщо ще щось вам казали якісь терміни то можна по них визначити на скільки будете в базі.що робити зараз незнаю.е закон який дае право просити на видалення якщо виіхав з краіни так як треба без порушеннь і потім нічого не порушував.написала незнаю чи допоможе..навряд чи…

    • оля :

      про ніякі виправні терміни мені не казали. і взагалі той поляк казав,що я не маю права їхати лише в польщу ці 6 міс,а в інші країни можу.Обманув мабуть. а вам ще про якісь терміни казали? і штрафу я не платила, а Ви? виїхала я з польщі без порушень,стражі довезли мене до самого кордону. чесно кажучи поставились до мене дуже добре(ну,звісно не враховуючи ануляції:),а загалом – то дуже людяні).

  20. Анна :

    так до мене теж поставились нормально якщо не враховувати ануляціі.))і теж чорним по білому написано що заборона візду тільки в польщу на срок 6 місяців.і казали що в ці терміни можу подавти на інші візи .але це так кажуть тільки мабуть)штрафу я не платила але там потім вони дзвонять до прокурора і він призначае типу покарання.може бути 6 міс до 3 років може бути 8 до 2 і по всякому вони мені називали варіанти.і я так розумію що поки ці 6 місяців минають то потім твою справу якось ще розглядають і починаючи з дня коли типу суд присудив до виконання і рахують ті дні.загалом в мене вийшло 2 роки.так що можете написти щоб знати як вам вийшло.взагалі кажуть що туди вносять на 1 3 5 10 років або довічно((мені тоді було сказано про ці терміни але казали що просто коли мине термін півроку то від 8 міс до 2 років я як на условному якщо попадусь на порушенні візового режиму знов то можу мати проблеми а насправді то вийшло що в базу внесена і порушувати і так небуду.

    • оля :

      ну,щоб дали довічно,то треба мабуть якесь серйозне порушення зробити.дда,невесела картина загалом виходить.

  21. оля :

    Аня,а ви до UdSC(уряду в справах іноземців)якою мовою писали,листа по електронці скодували? А не пробували телефрнувати туди?

  22. Анна :

    писала на польському такий лист звичайний бо по електронному вони не дають відповідь.також по елефону не дають хоча дзвонила тільки перевірити чи лист дійшов.і дуже швидко завжди відповіді отримувала хоча дехто на форумах пише що чекав відповідей місяцями.може хіба тому що самф висилали з україни а треба з польщі тому що шеф уряду кореспонденцію за кордон не висилае.

  23. Анна :

    там бланки треба роздрукувати з сайту зразок іх заповнити і також заплатити за внесок і за доручення ну типу що хтось вашим поручителем буде з польщі.і всі заповнені бланки скласти в конверт разом з чеками про оплату і ім відправити.я ще помилку зробила тому що прізвище не так як в заграні написала переживала що не приймуть але все ок пройшло і прийшла відповідь за тиждень майже .

    • оля :

      Аня, я шукала в неті ці сайти,щось чи неправильно пошук ввела чи що,бо не знайшла нічого толкового.а ви сайт самі знайшли чи хтось порадив? можете підказати сайт?

      • Анна :

        я писала в посольство і вони мені дали ссилку сайту де можна знайти адресу для відправки листа.введіть в неті UdSC i саме перше в списку буде те що потрібно там знайдете іх мейл для контакту.але туди можете не писати.знайдіть там в розділі Легалізація побиту пункт WNIOSEK DOTYCZĄCY INFORMACJI Z WYKAZU і зайдіть в нього там е такі інформатори на різних мовах.виберете укр.ознайомтеся що треба і як заповнитиі внизу написана адреса куди висилати.потім ці бумаги треба скачати і заповнити.але перед тим знайти когось хто на стале мешкае в польщі ну або мае адресу для листування з урядом.його дані треба вписати туда в ті бумаги як вашого уповноваженого там адреса дані паспорта і т.д.потім щоб він в польщі сплатив внесок за інфу що вам дадуть і за те що він буде уповноваженим разом це 34 злотих.як відсилати з укр то дорого буде комісія краще з польщі.висилаете лист(теж краще щоб ваш уповноважений вислав з польщі зі своеї адреси і в іх конверті)і чекаете на відповідь.але я ще уточняла по тел чи мій внесок до них попав на рахунок.від моменту як внесок перечислили вони 30 днів розглядають справу.ну мою відповіли наприклад за 14 днів.все чітко і швидко.бо дехто каже що довго чекае навіть по 5 місяців і більше.

        • оля :

          дякую дуже.

          • Анна :

            будь ласка.як отримаете відповідь то дасте знати на скільки вас забанили.до речі якщо немаете серйозного когось в польщі щоб вислав то можу вам порадити того через кого слала я.все надійно і швидко було послане.удачі вам щоб відповідь була більш позитивною як у мене.

          • оля :

            Аня,дякую. я тут ще в декого про поляка порозпитую,а якщо нікого не знайду,то звернусь до Вас. але не знаю чи це варто тепер писати туди чи почекати,доки пройде пів року.

  24. Ярослав :

    01.09.2003 р. був затриманий в Дрездені , куди вїхав без візи , німці дали 3 дні на виїзд . Виїхав вчасно , документи здав на кордоні, але в міграційній службі сказали що заборона пожиттєва . Крім візового режиму більше нічого не порушував. Цього року мине 10 років , чи пропаде інформація в базі SIS ? Дякую ,може щось підкажете

  25. Ярослав :

    Дорий день. Був в Польші по піврічній робочій Польській візі, нічо не порушував…, закінчилась віза, приїхав на україну, подав по воєводському запрошенні, шоб перекрити коридор, дали відмову – неправдиві документи (запрошення)…, після чого був занесений в список SIS на один рік… Можливо це просто помилка, профілактична міра ??? Дяую !!

    • оля :

      почитайте попередні коментарі,там схожі ситуації. і відповідь для себе знайдете там.

      • Анна :

        Я б вам радила написати зараз для того щоб точно знати на скільки тому що я теж чекала поки пройде півроку потім ще пару тижнів і подала на візу отримала відмову і тоді вирішила написати до уряду.а якби зробила це раніше то уже б знала зарання на що мені розраховувати.тим більш що все це мені обійшлось в 200 грн разом з сплатами всіма в банку.отож нічого не втрачаете.а чекати і розраховувати на півроку а потім як не дай Бог так як у мене буде то тільки велике розчарування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *