Відомі польські вчені, першовідкривачі і винахідники
Микола Коперник
Творець сучасної астрономії. Народився в 1473 році в Торуні. Славу йому принесла праця «Про обертання небесних тіл», в якій представлена його геліоцентрична теорія, що дала напрямок всім наступним дослідженням.
Марія Кюрі-Склодовська
Її відкриття радіоактивного хімічного елемента радію зробило величезний крок у розвитку атомної фізики, а також терапії раку. Була жінкою повною запалу і рішучості, цілком відданою науці. Померла в результаті хвороби, викликаної контактом з радіоактивними елементами.
Ян Хевеліуш
Астроном сімнадцятого століття з Гданська. Вивчав рух комет, склав каталог зірок і одну з перших карт поверхні Місяця. У його честь один з кратерів Місяця названий його ім’ям.
Хенрік Арктовський
Вчений, океанолог, дослідник Антарктиди. Його ім’ям названо особливий ефект, що виникає в хмарах, що складаються з кристалів льоду (так звана «дуга Арктовського»), який він досліджував і описав.
Ернст Малиновський
Творець ділянки залізниці, що з’єднує узбережжя Атлантики з територією Перу. Ділянка дороги від Каллао до Оройя до 2005 року був відрізком залізничного сполучення, що розташований на найбільшій в світі висоті. Підкреслюється також його внесок у розвиток суспільних наук.
Казимир Функ
Біохімік польського походження, навчався в Берліні та Берні, потім почав дослідницьку діяльність в різних наукових центрах в Парижі, Берліні та в Лондоні. Під час першої Світової війни переїхав до Сполучених Штатів Америки, американське громадянство отримав в 1920 році.
Дослідник вітамінів, він вперше відкрив і виділив з рисових висівок вітамін В1. Вчений передбачив, що нестача вітамінів може привести до таких хвороб, як цинга. Проводив також дослідження гормонів, причин виникнення таких хвороб, як рак, цукровий діабет і виразки.
Його дослідження привели до вдосконалення виробництва лікарських засобів, сам він створив кілька нових медикаментів.
Людвіг Заменхоф
Єврей польського походження, що народився в Білостоці. Знаменитий лікар і мовознавець, творець штучної міжнародної мови есперанто. Ця мова, на думку її творця, мало стати мостом, що з’єднує людей різних національностей і культури. І хоча ця мова не стала, як передбачалося за задумом Заменхофа, міжнародною мовою, проте вона поширилась по всьому світу і має багато прихильників. В даний час мовою есперанто вміють користуватися 8 млн. чоловік.
Корчак Зюлковський
Американець польського походження, архітектор і скульптор-самоучка. Він ніколи не вчився художній майстерності. В молодості експериментував, створюючи скульптури з дерева та каменю. У 1939 році брав участь у створенні пам’ятника Маунт Рушмор (Південна Дакота), який представляє бюсти чотирьох американських президентів. Його пізні проекти забезпечили йому почесне місце серед відомих художніх майстрів століття.