Риболовля у Польщі
У передгір’ях Карпат, в Пенніно і Судетських горах Дунаєць являє собою цілу систему компактно розташованих річок, придатних для рибного лову. Серцем цієї польської «Монтани» без перебільшення є Чорний Дунаєць. Вода тут чиста і швидка, а дно кам’янисте. Це кращі місця для ловлі великої форелі. Ловити тут можна тільки на штучну мушку.
Територія Чорного Дунайця, Підгалля, є однією з найцікавіших земель Півдня Польщі. На Білому Дунайці можна ловити навіть у Новому Таргу, містечку районного масштабу.
Після злиття двох Дунайців, Чорного і Білого, річка стає ширше, берега більше пологими. Тут рибалка в Польщі перетвориться в роздолля й для любителів харіусового лову. Над річкою, на скелі, стоїть старий замок Хорштин. Цей замок і той що стоїть з іншого боку – замок Недзіца, створюють красивий ансамбль.
Тут можна ловити спінінгом з берега і з човна. Крім звичайних щуки, окуня і здоровенних головнів, інтерес представляють озерна і райдужна форелі і таймень з впадаючої тут Бялки Татранської – єдина польська річка, що має статус альпійської.
Річка невеличка, ширина від кількох до десятка метрів на якій безліч островів і водоспадів, де попадається форель. Ближче до гирла можна ловити харіуса, тайменя і озерну Кумжу.
Кожна яма або глибокий жолоб у скелях може приховувати кілька здоровенних рибин. Одним із самих мальовничих ділянок на Дунайці багато хто вважає підніжжя Трьох Корон, гір, за якими починається Пенінський парк і закінчується право лову, але через десяток кілометрів починається територія Судетських Бескид, знову доступних рибалкам.
Від старого містечка Чавніца починається спеціальна ділянка річки, на якій діє заборона. Будинки та дорога підходять до річки, а кращі місця для лову місцевого тайменя, переселених сюди в 50 роки з польських річок Чорна Орава і Чадечка, розташовані прямо під стінами сільських будівель. Ловля його для новачків представляє масу труднощів, але рибалка «вприглядку» за піднімающоюся гловатицею (це місцева назва тайменя) напевно принесе задоволення.
Рибу можна шукати і ловити на всьому протязі річки та її притоках, на приклад, в Попраді.
Будьте уважні та не забувайте, що період нерестової заборони у Польщі триває з 01 березня по 31 травня.