Хмільний асортимент: польське пиво
Любителям пива в Польщі є з чого вибирати: у країні існує близько 800 сортів напою на основі хмелю та солоду. За назвою марок деколи можна здогадатися про їх походження: Żubr родом з Біловезької Пущі, а Bosman – з берегів Балтики.
У країні працює більше 70 пивоварних компаній, серед яких чимало дрібних, які існують при ресторанах і барах.
Самими ж великими є три виробника. «Пивний гігант» Kompania Piwowarska відомий, в першу чергу, марками Lech і Tyskie. Grupa Żywiec прославилася однойменною лагером Żywiec (хоча у компанії, зрозуміло, є ще кілька десятків марок слабоалкогольних напоїв).
Нарешті, Carlsberg Polska, частина міжнародного концерну Carlsberg, постачає країну такими сортами, як Piast, Okocim, Książ, Harnaś.
Щоб зорієнтуватися в пивному різноманітті, найкраще відвідати який-небудь фестиваль пивоварів.
Найвідоміший захід такого роду проходить щорічно в серпні або вересні в місті Краснистав Люблінського воєводства і називається Chmielaki Krasnostawskie. «Хмелякі» приурочені до збору врожаю хмелю, однак тут не обмежуються тільки вибором кращих пивоварів і дегустацією різних сортів – в рамках свята влаштовуються концерти та вистави.
А в місті Цешин на півдні Польщі у вересні проводиться фестиваль Bracka Jesień – свято балтійського портера, особливого різновиду темного пива, яку виробляють у різних країнах Балтики. Забавно, що Цешин розташований зовсім не на березі Балтійського моря, а на іншому кінці країни, однак польський балтійський портер варять саме тут.
Вибираючи закуски під польське пиво, краще віддати перевагу не безликим горішкам і чіпсам, а традиційний чорний хліб з солоними огірками і смальцем (топлений свинячий жир зі шкварками, копченостями і цибулею).
До речі, поляки п’ють пиво не тільки в чистому вигляді – в холодну пору року його можуть підігріти з медом і гвоздикою, а часом змішують також з малиновим або вишневим соком.