Цікаві пам’ятки природи Польщі
Польща багата дивами природи. Їх тут безліч в одній статті їх не розмістити. Спробуємо розглянути найцікавіші з них. Адже для туристів, які віддають перевагу активному відпочинку, побувати там – особлива удача.
Рухомі дюни площею 500 га є унікальним об’єктом Словінського національного парку. Висота дюн становить 30 метрів. Щорічно через вплив вітру піски переміщаються на 3-10 метрів. Враження від оглядин піщаних мас просто незабутні: влітку це місце може здатися Сахарою, а взимку – арктичною пустелею. У холодну пору року сильний вітер створює майже музичне звучання пісків.
Річка Нарев настільки повноводна, що часто в період рясних опадів чи повені вона виходить з берегів, повністю заливаючи долину. Ця місцевість навіть отримала назву «польська Амазонія». Нарвянський національний парк, що знаходиться в межах долини, – ідеальне місце для усамітнення і спокійного відпочинку. Тут мешкають понад двісті видів птахів.
Відвідувачі можуть здійснити прогулянку по парку пішки або на колісному транспорті – велосипеді або автомобілі (за спеціальним маршрутом з декількома оглядовими пунктами). Ще один варіант – по річці, взявши в оренду човен або каяку.
Біловезька пуща – чудовий ліс площею 1500 кв. км. Це єдиний збережений на території Європи лісовий масив, який має природне походження, до єдиного деревця. Вік Біловезької пущі налічує кілька століть.
В густоті лісу прокладені численні маршрути, прогулянки по яким можна здійснювати на велосипеді або пішки. Ще одне місце гідне уваги – музей Скансен, який розташувався прямо під відкритим небом поруч з селом Погожельце.
Лісові масиви Біловезькій пущі – ареал проживання зубра. Фахівці працюють над зростанням популяції саме в цих місцях. На даний момент на території заповідника мешкають всього 500 особин.
Також в Біловезькій пущі є готелі та мотелі будь-якого рівня. Також, багато туристів обирають кемпінги.
У містечку Бещади, що в районі Східних Карпат, одним з найкрасивіших місць вважається Ветлінська Полонина. У холодну погоду, при гарній видимості, стають доступні огляду приголомшливі види. Царинська Полонина, яка розташована поблизу, зберігає первозданні природні ландшафти. Тут вільно живуть карпатські олені, ведмеді, вовки і рисі.
Один з найбільш вражаючих водних маршрутів Європи Крутиня перетинає ліси Пущі-Піски і територію національного парку в Мазурах. Це близько 100 км проходження по мальовничих краях Вармінсько-Мазурського воєводства. Краса зелених куточків Мазур не залишила байдужими і багатьох художників Європи.
Уздовж річкового берега височать старі дуби і сосни. Місцева фауна включає рідкісні види тварин і птахів.
Обриси Столових гір досить незвичайні. Це дивна назва присвоєно їм завдяки плоским вершинам, які сформувалися під впливом вітру на пухкий піщаник. Блендні Скелі на висоті близько 852 м – найбільш відвідувана точка численних туристичних маршрутів в цих горах. В ущелинах можна загубитися серед витіюватих стежок і вузьких проходів. Світло з трудом пробирається в скелясті переходи і тунелі, і навіть влітку повітря тут не прогрівається.
Татри завоювали популярність у мандрівників ще два століття тому. На сьогоднішній день Долина п’яти ставків не обділена увагою туристів, захоплених горами. Тут утворилися п’ять кристально чистих водойм. У наш час ці заповідні місця знаходяться під пильною охороною, в тому числі і тому, що Долина п’яти озер служить місцем існування декількох видів тварин і рослин, занесених до Червоної Книги.
Рудавський парк в Нижньосілезькому воєводстві відомий завдяки Кольоровим озерам. Вони мають надзвичайні кольори: одне пурпурне, інше синє, а третє зелене. Справа в тому, що в попередніх століттях тут розроблялися мідні і залізні рудники. Речовини, що утворилися в результаті окислення металів, відображають відповідні кольори. Озеро жовтого кольору, на жаль, зникло. Своєрідною лінією, що символічно об’єднує озера, служить «зелена стежина». Відчуття від перебування на Кольорових озерах приголомшливі.
У Польщі є безліч печер; серед інших виділяється печера Рай, яка знаходиться в Свентокшиському гірському масиві. В1963 році на це місце натрапили мешканці селища. З 1972 року, після того, як вона була досліджена, тут були дозволені екскурсії.
Ця печера незрівнянної краси походить на окремий всесвіт з незнайомими нам об’єктами: на кожному кроці зустрічаються сталактити, сталагміти, мирна гладь підземних озер, а стіни прикрашені перламутровими та кольоровими розводами, затверділими в скелі.