Прапор Польщі


Музеї під відкритим небом в Польщі

Відмінною особливістю Польщі є велика кількість музеїв під відкритим небом, так званих «скансенів» (слово «скансен» скандинавського походження). У цих музеях зібрані старовинні оригінальні будівлі: селянські двори, огорожі, дерев’яні хати, стайні, млини і кузні, костьоли і церкви.

Музеї під відкритим небом в Польщі

Музеї під відкритим небом в Польщі

Найчастіше можна побачити реконструкцію цілого поселення з дрібними деталями домашнього інтер’єру жител і господарських споруд.

Але найголовніше, що польські музеї під відкритим небом не є «мертвими експозиціями». У них пульсує життя: проводяться фестивалі, народні гуляння, організовуються виставки і театралізовані видовищні заходи з циклу «Живий музей під відкритим небом».

У корчмах XVII чи XVIII ст. можна покуштувати традиційні страви. Також можна побачити, як створюються твори народного мистецтва: картини на склі, вишивки, мережива, прекрасні керамічні вироби — різнобарвні глечики і миски, а також вирізані з дерева фігурки святих.

Музеї під відкритим небом, в яких варто побувати

Кашубський етнографічний парк

Кашубський етнографічний парк

Кашубський етнографічний парк — найстаріший польський музей під відкритим небом, який знайомить відвідувачів з культурою та фольклором Кашубів. На території музею знаходяться 30 дерев’яних будівель — пам’яток народного зодчества XVII-XIX ст. з повним внутрішнім оснащенням. У тому числі — хати з прибудовами, голландський млин і унікальний маленький костьол, будівля якого датується 1700 роком.

Великопольский етнографічний парк — близько Гнєзно, розташований в Ледніцкому пейзажному парку. Реконструкція Великопольського села і шляхетської садиби. Експозиція парку-музею складається з 50 об’єктів XVII — XIX ст.

Серпц і Новогруд — два музеї під відкритим небом, розташовані в Мазовії, представляють барвистий фольклор польських народностей — ловичів і курпів. Будинки з різьбленими віконницями і козирками, характерні комори, об’єкти, пов’язані з традиційними заняттями курпів — бджільництвом і риболовлею, а також експозиція казково-яскравих народних костюмів ловичів.

Оравський етнографічний парк у місцевості Зубжіца-Гурна. Прекрасні старі хати і господарські будівлі з території Орави і Підгалля.

Музей народного зодчества в Саноку — найбільший музей під відкритим небом у Польщі, що зосередив найцінніші пам’ятки дерев’яного зодчества Підкарпаття, в тому числі різні типи хат та церков. Музей поділений на сектори, що присвячені різним етнографічним групам.

Біскупінське городище

Біскупінське городище

Найбільш відомим музеєм під відкритим небом є археологічний резерват в Біскупіні, так зване Біскупінське городище. У 30-х рр.. ХХ ст. півострів на Біскупінському озері став місцем надзвичайно важливої знахідки.

На території півострова були виявлені сліди стародавнього укріпленого поселення лужицької культури періоду 750 — 400 рр.. до нашої ери. Це найстарше з виявлених в Європі поселень-фортець, оточене болотами, в свій час вважалося досить великим — його населення складало близько 1200 чоловік.

Жителі городища займалися землеробством, розведенням худоби, а також торгівлею, адже неподалік пролягав знаменитий «бурштиновий шлях», що з’єднує Балтійське море з басейном Середземного моря. За припущеннями археологів, поселення було зруйновано під час набігу іранських кочівників.

Статті по темі:

Це вам буде ціково:




Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *