Малий прикордонний рух з Польщею
Україна і Польща вже давно підписали угоду про безвізовий режим між кількома регіонами Польщі і України. Зазначена угода дозволяє такий рух в 30-ти кілометровій зоні з обох боків кордону. Завдяки цьому жителі які живуть у прикордонній зоні України можуть регулярно перетинати кордон без візи для того щоб відвідувати прикордонну зону Польщі.
Метою для відвідування прикордонної зони Польщі можуть бути сімейні, культурні, виправдані економічні причини (які не є прибутковою діяльністю).
До прикордонної зони відносять жителів, що проживають у прикордонній зоні не менше трьох років і їх сім’я, що є на утриманні.
На сьогоднішній день Польща має малий прикордонний рух з Україною та Калінінградською областю. Для України зона включає 30 кілометрів від спільного кордону. А от для Калінінградської області дозволено всім жителям користуватись малим прикордонним рухом, в свою чергу, з польської сторони можуть їздити мешканці великої частини Поморського та Вармінсько-Мазурського воєводств.
Завантажити – 30 кілометрова зона з польщею карта
Підставою для перетину кордону з Польщею, жителям 30 кілометрової прикордонної зони є картка-дозвіл (карта MRG). Даний дозвіл видається консулом Польщі у Львові та Луцьку.
Українець, який має дозвіл на малий прикордонний рух може перебувати у 30 кілометровій зоні одним заїздом не більше 60 днів. Але слід пам’ятати, що у сумі можна перебувати не більше 90 днів на півріччя, починаючи від дати першого в’їзду. На основі дозволу можна перетинати митницю скільки завгодно разів.
Щоб отримати дозвіл на малий прикордонний рух необхідно здати у консульство заяву з причинами частого перетину кордону для відвідування 30 кілометрової зони. До заяви необхідно додати:
- 2 фото, 3,5 на 4,5 і 80% лиця.
- Закордонний паспорт
- документ, який підтверджує місце постійного проживання у прикордонній зоні – український паспорт
- документ, який підтверджує причини частого перетину кордону.
Плата за прийом і обробку заяви про видачу дозволу становить 20 євро. Від оплати звільняються інваліди, пенсіонери та діти віком до 18 років у разі України.
Перший дозвіл видається терміном до 2 років, але не довше ніж термін дії закордонного паспорту. Наступний дозвіл видається на 5 років, але не довше, ніж термін дії проїзного документа, з умовою, що громадянин користувався попереднім дозволом не порушуючи умов, а також законів, що обумовлюють в’їзд і перебування на території Польщі.
Також, українці, що перетинають кордон повинні мати медичну страховку (страховий поліс).
На давний час, якщо подати на карту 30км зонт,то скiльки часу потрiбно чекати на виготовлення????
яку можна вказати причину частого перетину кордону
які документи потрібно подати на картку прикордонної зони!???
Які документи потрібно щоб зробити картку прикордоного руху для дитини 5 років? Цінана яка?
Скільки часу можна перебувати в 30 км зоні щоб не було проблем на кордоні 60 днів ?
Підкажіть, будь-ласка. Проживаю у 30-ти км зоні з 2010 року (після реєстрації шлюбу переїхала до чоловіка), а прописалась тільки в травні цього року. Чи маю я право на отримання картки малого прикордонного руху? Які для цього потрібні документи?
Кк дізнатися коли твоя черга у МРГ?
Доброго дня! Скажіть будь ласка у мене є карта MRG на дівочому прізвищі але вона ще дійсна до 21 року а закордонний паспорт і український прізвище уже по чоловіку чи можна пересікати кордон на цій картці чи потрібну нову?
Скажіть будь ласка чи можна перебувати 90 днів підряд без перетину кордону по MRG