ТОП 9 найскладніших польських слів
По одному з рейтингів, польська мова має 9 балів з 10 по складності вивчення. Тому, звичайно, існують найскладніші слова, які важко прочитати і вимовити непідготовленій людині. Отож, перейдемо до списку…
Żółć
У цьому слові є тільки польські літери, тобто букви латинського алфавіту зі спеціальними польськими умляутами. Вимовити його не так вже й складно, хоча для цього вам доведеться дізнатися, як читається кожна буква. До речі, в перекладі на українську мову це слово означає «жовч».
Szczęście
Якщо ви думаєте, що щастя – це завжди радість і блаженство, спробуйте хоча б вимовити це слово по-польськи.
Pszczyna
Ось таке місто можна знайти на карті в південній частині Польщі. Топонім виглядає страхітливо, але насправді в слові «Пшчина» всього три приголосних поспіль (кожна з комбінацій sz і cz, передає тільки один звук).
Następstw
Форма родового відмінка множини слова następstwo ( «наслідок») закінчується на чарівний кластер з чотирьох приголосних. Втім, хвилюватися не варто: форма родового відмінка цього слова зустрічається не так уже й часто.
Źdźbło
Cлово źdźbło дійсно виглядає страхітливо, хоча тут всього лише чотири приголосних звуку поспіль, а не п’ять: Ź, DŹ, B, Ł. А означає це страшне слово всього лише «стебло».
Bezwzględny
Отже, тут п’ять приголосних звуків, кожен з яких позначений відповідною буквою. І значення слова підходяще: «безжалісний».
Szymankowszczyzna
Якщо ви впоралися з попередніми прикладами, то можете вважати себе майже професіоналом, тому що назва цього маленького польського села не повинна викликати у вас особливих проблем (в самому довгому поєднанні приголосних всього-то три звуки). Можливо, вас обнадіє той факт, що це одне з найдовших географічних найменувань в Польщі.
Szczebrzeszyn
Ще одне миле містечко з чудовою назвою – Шчебжешин (Щебрешин), Люблінського воєводства – знамените тим, що з нього починається найвідоміша польська скоромовка:
W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie «У Щебрешині хрущ гуде в очереті».
Що, з першого разу не вийшло? Пробуємо ще раз! Маленька підказка:
[ф шчебжеши`н’е хшоншч бжм’і ф тшч’і`н’е]
Придумав цю скоромовку польський поет Ян Бжехва. Завдяки цьому віршикові Щебрешин іноді називають польською столицею правопису. А ще тут щорічно проходить літературний фестиваль.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
У культовому польському фільмі «Пригоди каноніра Доласа, або як я розв’язав Другу світову війну» польський в’язень під час допиту вказує це ім’я, щоб перешкодити нацистському офіцеру заповнити протокол. Реакція офіцера, мабуть, найкраще передає паніку, що охоплює більшість іноземців при зустрічі з польською фонетикою.
nic skomplikowanego, główne chcieć przestudiować język.