Збір урожаю в Польщі

Найманий працівник зі збору врожаю – робота важка і нудна. Чому ж так багато людей беруться за неї? Скільки можна заробити на зборі врожаю? Кому віддати перевагу при наборі сезонних працівників на ферми?

Збір урожаю в Польщі

Збір урожаю в Польщі

Працювати на збиранні врожаю можуть далеко не всі. Справа в тому, що умови такої роботи – вельми важкі. Тільки уявіть: вам доведеться витримувати цілий робочий день то під нещадно палючим Сонцем, то під проливним дощем, у незручній позі, без тривалих перерв на обід. Все це вимагає надзвичайної фізичної підготовки і відсутності цілого ряду захворювань.

Все залежить від переваги самого роботодавця. Одні із задоволенням наймають представниць жіночої статі для збирання печериць, враховуючи фізіологічну будову вузенькою жіночої долоні. Інші – навпаки, намагаються найняти якомога більшу кількість чоловіків, готових зранку до ночі тягати величезні ящики з яблуками і помідорами. Треті користуються безвихіддю студентів і дають їм цілком реальну можливість попрацювати під час літніх канікул на збиранні полуниці чи черешні. Одне залишається незмінним: дисциплінованість, акуратність і вміння чітко виконувати роботу. Знання польської мови – бажано, але не обов’язково.

Як попасти на збір урожаю

Щороку фермери відправляють своїх агентів, які займаються наймом персоналу. Іноді, представниками фермерів є високоповажні агентства, іноді – приватні особи. Частенько працівників шукають і без посередників. Навіть крихітні фермерські господарства в пік своєї господарської активності вкрай потребують додаткових робочих рук. Тим не менш, у всіх випадках ви з легкістю зможете отримати настільки жадане робоче містечко на якій-небудь полуничній плантації, на виноградниках, або в черешнево-яблучному саду. Все залежить від сезону.

Для виконання робіт по збору врожаю абсолютно не потрібно якої-небудь спеціалізованої підготовки. Перед початком робіт «господар» проведе короткий інструктаж, після якого ви негайно приступите до своїх безпосередніх обов’язків.

Скільки можна заробити на сезонних роботах

Питання про оплату праці збирача врожаю – дуже суб’єктивне, і залежить від багатьох факторів. У першу чергу, звичайно ж, специфіка збору тієї чи іншої сільськогосподарської культури. Погодьтеся, збір печериць в теплиці сильно відрізняється від збору черешень, що ростуть на високих деревах. Відповідно, і фінансовий діапазон – різний. В середньому, збирач врожаю отримує приблизно близько 5-12 злотих за 1 годину безперервної роботи, тобто – 50-120 злотих за 10-годинний робочий день.

Збір полуниці в Польщі

Збір полуниці в Польщі

І не думайте, що вам дадуть поколупатися в носі! За виконанням трудових домовленостей ведеться пильне стеження! Втім, деякі роботодавці вже відійшли від погодинної зарплати і виплачують за кількість зібраного врожаю.

Якщо врахувати, що збиральник-новачок здатний зібрати в перебігу робочого дня приблизно 40 кг фруктів/овочів, то його ЗП становитиме приблизно 20 злотих на день (по 0,5 злотих за кіло). Методом найпростіших математичних дій підраховуємо, що за 20 робочих днів його дохід становитиме 400 злотих. Ну, а якщо постаратися – то грошей вийде набагато більше. До речі, мінімальна вага врожаю, зібраного досвідченим збиральником за 1 день – приблизно 100 кг. Згідно сухим статистичними фактами, середня зарплата збирача врожаю в Польщі – 2 000 злотих (500 євро).

Специфіка роботи

Робота зі збору врожаю – вкрай важка і втомлює. Фізичні навантаження в доповненні з погодними умовами поставили сезонну роботу в категорію «важких». Сам процес роботи полягає в тому, щоб збирати стиглі фрукти, овочі, гриби або зелень з кущів / дерев / грядок. Складальник зобов’язаний збирати врожай за суворо встановленою схемою, всіляко намагаючись не зіпсувати його товарний вигляд (за подібне можуть оштрафувати). Збір врожаю проводиться з раннього ранку до пізнього вечора з обідньою перервою. До речі, згідно фактам, найважча робота – збір огірків.

Плюси:

  • пристойний заробіток;
  • не потрібно ніякого попереднього досвіду і спеціальної освіти;
  • знання польської мови не обов’язково.

Мінуси:

  • максимальна фізичне навантаження;
  • вкрай важкі умови праці;
  • кропіткий процес, що вимагає неабиякої концентрації й акуратності;
  • сезонність.

Цікаві факти

Варто пам’ятати, що кращі пропозиції по збиранню врожаю, як правило, можна знайти взимку і в ранні весняні місяці. Якщо бажаєте випробувати свої сили в цій нелегкій, але гідно оплачуваній справі – починайте шукати оголошення по найму як-якомога раніше, задовго до початку сезону.

Сезонна робота в Польщі

Сезонна робота в Польщі

Також враховуйте факт, що деякі потенційні роботодавці все ж віддають перевагу тим працівникам, які вже мають досвід у подібній діяльності. Хоча, досвіду роботи при працевлаштуванні не потрібно, все ж перевірені збирачі володіють значною форою в порівнянні зі своїми недосвідченими колегами.

Ну і наостанок: всупереч надуманим стереотипам на збір урожаю в Польщу їдуть не тільки українці. Їдуть і росіяни і білоруси, але найбільша кількість таки – українців, у них найменший відсоток відмови, вони більш дисципліновані, працьовиті. Вплив має і географічно-територіальний аспект: найбільша протяжність спільного кордону.

Якщо у вас є якісь пропозиції чи комусь потрібні працівники на сезонну роботу у Польщу, прошу залишати у коментарях умови праці.

Також, у кого є обширний досвід з сезонних робіт у Польщі – куди можна їхати, а кули боронь-Боже 🙂 прошу ділитись враженнями.

Коментарі до статті

  1. Діма :

    хочу устроїться на роботу , хист до цього є так як я працював на городі !
    підскажіть будьласка як влаштуватись?

    • Олександа :

      Можете через агенцію працевлаштування або можете самі знайти роботу, для цього є безліч сайтів і інтрнет-сторінок, з різними пропозиціями, Ви можете як шукати самі так і додавати свою вакансію, щоб пропонували роботу Вам.Я щорічно як гукаю так і розміщаю своє резюме на сезонні роботи. Ви можете на російській мові написати резюме в довільній формі тільки не забудьте вписати свої контактні дані, або ж гукати роботу самому зараз для цього є безліч пропозицій.Успіхів Вам у пошуках

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *