Зарплата в Польщі
Питання зарплати в країнах Європи завжди актуальне для населення сусідніх менш благополучних в плані достатку держав. «Яка зарплата в Польщі?» – одне з перших питань, на яке шукають відповідь жителі України або Білорусії, які збираються на роботу, або націлені на імміграцію в цю країну. Однозначної відповіді немає, так як рівень оплати праці залежить від регіону, наявної освіти, специфіки роботи і часу роботи на конкретному підприємстві.
Польща, в порівнянні з прилеглими країнами, за винятком Німеччини, має непоганий рівень забезпечення працівників своєї країни. На середні польські зарплаті можна цілком безбідно жити, навіть за умови знімного житла і щоденних поїздок у громадському транспорті на роботу і назад. Та й одні з найнижчих цін в Євросоюзі на товари і послуги, дозволяють жити в Польщі безбідно.
Цікаво, що середній річний сімейний дохід в Польщі після сплати податків становить 15500 доларів, що в практично в 2 рази нижчий показника в США, але на рівні колишніх радянських країн виглядає вкрай вражаюче.
Середня зарплата в Польщі
Середня зарплата в Польщі на лютий 2015 року становить 4 214 злотих (брутто) або 3 003 злотих на руки.
Для порівняння, середній дохід на одну людину в перерахунку на злотий в Молдові дорівнює 750 зл, а в Україні – 672 зл. Різниця відчутна і тому питання виїзду на заробітки до Польщі з України актуальне як ніколи раніше.
Мінімальна зарплата в Польщі в 2015 році
З 1 січня 2015 року, встановлений мінімум оплати праці в Польщі становить 1750 злотих на місяць брутто (тобто, «брудними», як звикли говорити у нас). Але наші громадяни не звикли оперувати такими цифрами і нас більше цікавить яка мінімальна зарплата в Польщі «чистими», тобто скільки ми будемо отримувати на руки. Ця цифра становить – 1286,16 злотих/місяць.
Рівень зарплат по регіонах
У яких містах Польщі велика зарплата? Рівень оплати праці у Варшаві (Мазовецьке воєводство) майже на чверть перевершує середнє значення в країні і становить 5 156 злотих/місяць
На високому рівні оплата праці залишається в Поморському, Сілезькому і Дольношльонському воєводствах – близько 4100 злотих/місяць. «Найбідніші» по зарплатах – Вармінсько-Мазурське, Любушське і Підкарпатське воєводство – від 3440 злотих/місяць
Зарплати в залежності від сфери діяльності
Найвищі зарплати (6646 зл) у зайнятих у вугледобувній промисловості та страхуванні, найнижчі – в галузі охорони здоров’я (3361 зл).
На що можуть розраховувати українці?
У світлі зростаючого інтересу до Польщі з боку жителів України, як в плані тимчасових заробітків, так і в плані імміграції, актуальним стає питання – які зарплати в Польщі для українців і на що слід розраховувати при переїзді?
Наведемо реальні цифри з відгуків і статистичних даних рекрутингової компанії у сфері працевлаштування за кордоном для найпопулярніших професій серед іммігрантів з України, Молдови та Білорусії:
- Зарплата водія в Польщі (далекобійник, категорія С) – від 3500 до 5000 PLN ($945-1350)
- Зарплата швачки (пошиття одягу) – від 2300 PLN
- Кухар може заробляти від 2 600 PLN (від $ 700 і вище)
- Зарплата вчителя у Польщі (сфера освіти) – від 2500 PLN і вище
- Різноробочий на виробництві (склади) – від 1800 до 2700 PLN (від $480 до 730)
- Зарплата лікаря в Польщі та інших фахівців у сфері медицини – від 1800 до 9000 PLN
- Зварювальник отримує від 2800 до 4800 PLN (від $750 до 1300)
- Фрезерувальник – 2200-3000 PLN
- Зарплата слюсаря на СТО в Польщі – від 2500 PLN
- Зарплата програміста в Польщі і співробітників в IT сфері – від 2 800 до 8000 PLN
- Зарплата вчителя у Польщі та сфера освіти – від 2300 PLN
Прожитковий мінімум в Польщі
Зарплати в Польщі року безпосередньо залежать від прожиткового мінімуму, встановленого в країні. Самого поняття прожитковий мінімум в Польщі не існує. Це визначення підрозділяється на два, і одне з них – біологічний мінімум. Це поняття виходить з основних біологічних потреб людини, через брак яких настає погіршення біологічного стану і втрата життя.
Біологічний мінімум в Польщі являє собою крайню ступінь на порозі до бідності й убогості.
Останні дані про прожитковий мінімум були складені на 2013 рік і змінам не підлягали. На сьогодні вони становлять різні категорії населення, і в кожному окремому випадку призначається різний біологічний мінімум. Від 427,90 злотих на людину для сім’ї, яка складається з двох людей пенсійного віку. І до 541,90 злотих на людину, яка живе одна.
Другим поняттям, що входять до прожитковий мінімум, є соціальний мінімум. Він відрізняється від біологічного мінімуму тим, що в нього входять не тільки вкрай біологічні потреби, без підтримки яких людина помре, але й соціальні потреби.
Соціальний мінімум надає забезпечення для мінімального благополуччя громадянина. Складається він так само, як і біологічний мінімум, для різних груп людей. Наприклад, 824,52 злотих на людину для сімей, що складаються з п’яти чоловік, і до складу якої входять: чоловік, дружина, дві дитини шкільного віку та одна маленька дитина. І до 1058,50 злотих на одну дорослу людину, що ні з ким не проживає.
Хто може працювати в Польщі?
Якщо ви дочитали до цього моменту, отже вам цікаво скільки заробляють у Польщі і можливо ви б хотіли також долучитися до цих доходів. Але як це зробити?
Для початку слід розуміти, що в Польщі може працювати будь-який громадянин з країн колишнього СРСР у якого є на це дозвіл, у вигляді робочої візи, яка видається на 6 місяців або на рік.
інформація корисна