Замок Рин
Замок Рин (пол. Zamek w Rynie) – замок тевтонського ордену, який знаходиться біля однойменного мітечка Рин, Гіжицького повіту, Вармінсько-Мазурського воєводства. Зараз замок Рин це 4 зірковий готель, який має близько 140 номерів та 300 місць.
Над містом Рин височить готичний замок, побудований хрестоносцями в чотирнадцятому столітті. Він розташований на високому пагорбі, де, можливо, раніше існувало укріплене поселення прусського племені галиндів. Згідно з легендою, озеро Олуво – це ніби натуральний рів, що нагадує хрестоносцям річку Рейн (Rhein) і стоять над нею оборонні замки. Ось звідси, можливо, і пішла назва Рин.
У 1393 – 1525 роках замок був резиденцією комтурії (округ, підвідомчий командорові тевтонського ордена). Одним з перших командорів був Конрад фон Валленрод, що став незабаром Великим магістром тевтонського ордена. Історію Конрада Валленрода оспівав у своїй поетичній повісті Адам Міцкевич – відомий польський поет.
Значення Ринського замку було величезне: стратегічне – під час війни (найчастіше з литовцями), і адміністративно-господарське – в мирний час. Ринська земля забезпечувала лицарів і дружинників рибою, медом та іншими продуктами. У лісах водилося багато дикого звіра. Щоб запастися м’ясом, часто влаштовували полювання.
У XV століття замок зайняли повсталі Прусського союзу. Не допомогли ні стратегічне положення фортеці, ні товсті оборонні стіни, ні масивні конструкції. Уцілілих лицарів тевтонського ордена, повсталі нещадно топили в довколишніх озерах і трясовинах. Замок в Рині був у руках Прусського союзу близько року. Його відбили і повернули хрестоносцям наймані війська.
Разом із замком росло й розвивалося поселення біля замку, яке дало початок майбутньому місту. Під кінець XV століття воно отримало права торгового поселення, що значно сприяло його швидкому розвитку. У XVI столітті Рин став адміністративним центром. Після ліквідації тевтонського ордена тут було створено Староство Княжої Пруссії.
У половині XVII столітті нашестя татар розвіяло мрії про швидкий розвиток замку Недзіца. Загарбники частину жителів взяли в полон, інших перебили поголовно. Поселення було розграбовано і спалено. Залишився тільки замок. Біда не приходить одна. Через півстоліття чума спустошила і поселення, і околиці. У деяких селах майже не залишилося жителів. Решта людей залишали свої будинки і перед страхом хвороби ховалися по лісах.
У 1723 Рин отримав міські права. Це мало допомогти відновити зруйноване різними лихами місто і сприяти його подальшому розвитку. Поселенцям, що прибували сюди, пропонували багато різних привілеїв: безкоштовні території на спорудження будинків, оплачували третю частину витрат, пов’язаних з будівництвом. Переселенці отримували можливість безкоштовно вирубувати ліси для будівництва нових будинків.
У другій половині XVIII століття спорожнілий замок був виставлений на аукціон і проданий приватним особам. З половини XIX століття в ньому була влаштована в’язниця для жінок. Під час Другої світової війни в замку тримали російських і польських полонених, а також німецьких в’язнів.
З липня 2006 року в замку знаходиться комфортабельний чотиризірковий готель – “HOTEL ZAMEK RYN”.
Гостей чекає близько 300 місць в 140 номерах. У готелі п’ять розкішних королівських апартаментів і двадцять номерів з підвищеним стандартом. За старою традицією, готельна територія замку поділена на чотири частини: Чернечу (Орденську), Лицарську, Мисливську і Тюремну. Стилістика інтер’єрів тісно пов’язана з архітектурою замку.
Прикрашають замок оригінальні фрагменти справжньої живопису: фрески, поліхромія, а також готичні портали і склепіння. Замковий ресторан збережений в готичному стилі. Він одночасно може помістити понад 300 осіб. У ресторані гості можуть скоштувати страви старопольської кухні, шляхетської (дворянської) і європейської. Послугами готелю та ресторану будуть задоволені найвимогливіші гості.
Готель Замок Рин також обладнаний сучасним і професійним конференційним Конгресовим Центром. Це 6 комфортабельних конференц-залів. Найбільший зал може помістити 500 осіб. Він знаходиться під внутрішнім замковим подвір’ям. Є також Бізнес Центр.