Закордонний паспорт для дитини
У закордонну поїздку з дітьми громадяни України зможуть відправитися лише оформивши закордонний паспорт дитині. У даній статті ми розглянемо, як приступити до отримання документів для дітей і інші, пов’язані з цією процедурою питання, що часто виникають вже на стадії подачі заяви в Державну міграційну службу України (далі ДМС).
Раніше для перетину кордону з дітьми їх вписували в закордонний паспорт батьків. У 2015 році відбулися зміни, відтак виникла необхідність оформлювати для дітей власний закордонний паспорт. Такий документ можна виготовити малюку, починаючи з народження. Дійсний дитячий закордонний паспорт протягом 4 років. І лише з 16 років паспорт оформлюється вже на 10 років.
Як оформити закордонний паспорт на дитину?
За запитами про те, як зробити закордонний паспорт дитині в Україні, будь-яка пошукова система в інтернеті видасть великий список фірм, які спеціалізуються на цій послузі.
Але йти в такі фірми, означає збільшити витрати в кілька разів. Потрібний пакет документів, як правило, збирають самі батьки, та й в ДМС потрібно приходити теж особисто.
Закордонний паспорт видає ДМС, тому звернутися потрібно до найближчого управління за місцем реєстрації. Стандартний термін його оформлення – до 30 днів, але можна оформити терміново за додаткову оплату протягом 10 днів. Про готовність паспорта можна дізнаватися на сайті ДМС.
Там же в управлінні ДМС відбувається сканування відбитків пальців на спеціальному обладнанні. Це проста процедура. Біометричні паспорти дітям видають не раніше 12 років.
Чи потрібен закордонний паспорт дитині до року і як його зробити?
Закордонний паспорт потрібен дитині будь-якого віку, навіть новонародженому, якщо батьки збираються виїхати з ним за кордон.
Відбитки пальців у такого малюка, звичайно, не сканують, оформляється тільки бланк, і на найближчі чотири роки дитина забезпечена документом для виїзду з країни – на такий термін видадуть паспорт дитині.
Починаючи з 16 років, видається вже звичайний дорослий паспорт на 10 років.
Документи на закордонний паспорт дитині
Список, призначених для надання в ДМС документів такий:
- Оригінал свідоцтва про народження;
- Ідентифікаційний код (якщо є);
- Паспорт громадянина України у формі ID-картки (обов’язкова при оформленні, починаючи з 14 років);
На великому фото необхідний великий кадр дитини, цьому відводиться близько 80% площі фотографії. Так само потрібен нейтральний білий або жовтий фон. Це фото буде відскановано, і воно повинно бути навіть у новонародженого, якщо йому оформляють паспорт. Зазвичай таке фото роблять батьки.
Дитина, починаючи з віку 12 років, сама присутня і при здачі документів в ДМС, де її ще і сфотографують, і при отриманні закордонного паспорта.
Пакет документів, що перелічений вище, може бути в деяких випадках розширено. Наприклад, дитині 14-16 років, можливо, знадобиться надати ІПН, а починаючи з 16 років вже паспорт громадянина України.
Додаткові документи
Якщо батьки або один із батьків дитини на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру).
Також, зараз не потрібно дозволу від другого з батьків і його документи. Також не потрібно документів, що свідчать про розлучення або про позбавлення батьківських прав.
Переваги змін від 2015 року
По суті, закордонний паспорт для дитини – це європейський стандарт, до якого переходить Україна. Це спрощує перетин кордону і знижує можливість різного роду непорозумінь, адже більше не потрібно ніяких звірок інформації в паспорті батька. Окремий паспорт з фото гарантує більше лояльності митників на прикордонному переході і набагато менше додаткових питань.
Фото дитини для закордонного паспорту
Дитину будь-якого віку можуть сфотографувати в міграційній службі при подачі документів, але якщо у вашої дитини (віком до 12 років) з фотографуванням можуть виникнути проблеми: лякається фотоспалаху, не може всидіти на місці, не закривати очей більше 2 секунд, тому рекомендується скористатися послугами фотоательє.
Вимоги до фото:
- розмір 10х15 сантиметрів;
- зображено 70% обличчя;
- білий фон, ніяких сторонніх предметів;
- чіткі контури;
- без дефектів.
До фото потрібно долучити такі документи:
- оригінал свідоцтва про народження;
- ІПН (якщо є);
- паспорт одного з батьків;
Зверніть увагу!!! Щоб транслітерація у дитячому паспорті не відрізнялася від перекладу прізвища у паспорті батьків, повідомте працівників служби про наявність у вас закордонного паспорта.
Сайт Державної міграційної служби України: dmsu.gov.ua