Загублені скарби Польщі
Якщо припустити, що в кожній легенді є частка правди, то можна сподіватися, що рано чи пізно до Польщі повернеться і Бурштинова кімната, і скарбниця тамплієрів, і Золотий бронепоїзд. Аж до червня 1944 року тільки з Вроцлавського музею було вивезено і безповоротно приховано 34 унікальних церковних вівтарів, 992 доісторичних об’єктів, 25000 томів рідкісних книг, 1500 одиниць художнього скла, 7000 літографій, 195 середньовічних мініатюр, 3180 монет, 764 одиниць рідкісної зброї і спорядження… Все це – загублені скарби в Польщі.
Золотий Бронепоїзд
З погляду міфів і легенд, Дольний Шльонськ є найпривабливішим регіоном Польщі для шукачів скарбів. Буквально кілька тижнів тому до адміністрації міста Волбжиха звернулися двоє місцевих городян, які цікавилися часткою від знайденого скарбу. Йдеться про легендарний золотий бронепоїзд, якого нібито укрито в підземному тунелі.
Згідно з наявними даними, локомотив, що складається з 12 вагонів і перевозив золотий запас III Рейху, безслідно зник в околицях Пеховіце в 1944 році. На даний момент влада веде переговори з щасливчиками.
Янтарна кімната
Ще більшою кількістю міфів обросло безслідне зникнення Бурштинової кімнати. Цей кабінет був виготовлений на прохання прусського короля Фрідріха I Гогенцоллерна на початку XVIII століття. У 1716 році Бурштинову кімнату подарували Петру I, а через 200 років унікальний експонат мав повернутися в Кенігсберг. І тут почалася справжня магія.
Останні відомості про Бурштинову кімнату датовані 1944 роком. За наявною інформацією, кімнату ретельно розібрали на окремі деталі, упакували в коробки і її доля до наших днів залишається загадкою. Подейкують, що сліди Бурштинового кабінету слід шукати чи то біля Лідзбарка Вармінсько, чи то біля стін Срібної Гури, чи то на дні Балтійського моря.
Скарби тамплієрів
Про багатство тамплієрів, а точніше – Ордена Бідних Лицарів Христа і Храму Соломона, в усі часи ходили легенди. Христові воїни зуміли зібрати величезний скарб під час війни з сарацинами і завдяки комерційній хватці. У 1307 році тамплієри були оголошені єретиками, богохульниками і відступниками. Але після знищення ордена всі казкові скарби безслідно зникли.
Згідно з легендою, магістр Жак де Моле перед смертю наказав упакувати скарби і таємно перевезти їх до Польщі. Швидше за все, кінцевим пунктом небезпечної подорожі став невеликий монастир в Хващанах (Західне Помор’я), розташований (у ті часи) в самому центрі величезної болотянистої місцевості.
І це – тільки мала частинка загублених скарбів Польщі. Можливо, комусь пощастить і незабаром нашим очам відкриються нові музейні експозиції, що вражають своїм багатством, розкішшю і дивовижною історією.