Як відкрити фірму в Польщі

Бізнес в Польщі – найдоступніший ласий шматочок для українських підприємців. Причин тому багато, але є три основних причини відкриття фірми у Польщі.

Як відкрити фірму в Польщі

Як відкрити фірму в Польщі

По-перше, Польща – це частина Євросоюзу, а бути в Європі історична мрія кожного українця. Як наслідок, посвідка на проживання в ЄС, свобода переміщення, впевненість у завтрашньому дні і в майбутньому своїх дітей.

По-друге, це реальна можливість займатися власною справою без зайвої бюрократії. Тут тобі і законодавство на благо комерсанта, і захист бізнесу, і відкрити свою справу легше, ніж в Україні (з її паперовою тяганиною і корупційною складовою). Так би мовити, законна “криша”, на яку можуть розраховувати всі.

По-третє, Польща близька нам територією і менталітетом.

Що стосується того, яким бізнесом можна займатися в Польщі, то обмежень немає. Але краще починати відкриття фірми в Польщі з чогось дрібного. У наслідку, це можна розкрутити в щось куди більш прибуткове.

Так, приміром, у Польщі можна відкрити торговий дім, пов’язаний з експортом в Україну або з України. Можна відкрити фірму в Польщі з надання комп’ютерних послуг, бюро перекладів, квітковий магазин, невеликий готель або хостел, салон краси або платний паркінг.

Що ж треба знати, щоб відкрити свій бізнес в Польщі?

1) Закон “Про господарську діяльність”, який набув чинності в 1999 році, і регламентує, що іноземні підприємства і іноземні резиденти можуть займатися в Польщі будь-яким легальним бізнесом, в будь-якій легальній формі “на основі взаємності”.

У той же час, відповідно до закону “Про свободу підприємницької діяльності” від 02.07.2004, підприємницькою діяльністю є художня, торгова, будівельна діяльність, діяльність у сфері послуг, пошук і розробка корисних копалин, і також організована професійна діяльність, що проводиться на постійній основі і приносить прибуток.

2) Зареєструвати власну фірму у Польщі досить просто: вся процедура займає не більше одного місяця. Після чого можна подавати заяву на дозвіл на проживання, на що піде ще близько півроку. Вартість реєстрації бізнесу в Польщі різна. Додатково необхідно внести гроші на рахунок фірми як статутний капітал. Розмір статутного капіталу залежить від організаційно-правової форми підприємства.

3) Іноземці з країн Євросоюзу і країн членів Європейської Асоціації Вільної Торгівлі (EFTA), і ті що отримали ВНЖ, згоду на допустиме проживання, статус біженця на території Польщі або знаходяться під тимчасовою охороною на території країни, можуть вести всі форми підприємницької діяльності, існуючі у Польщі.

Інші іноземці можуть займатися бізнесом, тільки якщо їхня фірма в Польщі має статус ТОВ, АТ, командитне товариство і командитне-акціонерне товариство. Найбільш популярні серед іноземців товариства з обмеженою відповідальністю.

  • Товариство з необмеженою відповідальністю – ведення бізнесу, при якому кожний з партнерів несе матеріальну відповідальність своїм майном одночасно з рештою партнерами та майном фірми. Таке партнерське суспільство створюють партнери з метою ведення підприємницької діяльності в товаристві. Партнерами можуть бути адвокати, юридичні радники, аптекарі, лікарі, бухгалтери, архітектори.
  • Командитне товариство – це таке товариство, де майнова відповідальність хоча б одного з партнерів по відношенню до кредиторів є необмеженою (головний партнер), а майнова відповідальність хоча б одного з партнерів є обмеженою.
  • Командитне-акціонерне товариство – веде бізнес на підставі власної фірми. По відношенню до кредитора за діяльність фірми відповідає мінімум один з партнерів без обмежень (т.зв. комплементарій). Як мінімум один з членів є акціонером.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю – організовує одна чи кілька осіб. Партнери не несуть відповідальності за зобов’язання фірми. Статутний капітал ТОВ не може бути менше 50 тис. злотих. Капітал ділиться на рівні або нерівні частки, номінал яких не може бути менше 50 злотих.
  • Акціонерне товариство – створюють один або декілька чоловік, не може цього зробити ТОВ приналежне одній людині. Статут АТ реєструється у вигляді нотаріально завіреного акту, всі зобов’язальні права акціонерів прописані в Статуті. Акціонери не відповідають за зобов’язання АТ. Статутний капітал АТ повинен становити мінімум 500 000 злотих.
  • Дочірні підприємства іноземних фірм – іноземні підприємства можуть відкривати дочірні представництва у Польщі. Для цього не треба отримувати жодних дозволів, крім наявності довідки про дотримання принципу взаємності, що видається польським консульством.
  • Філія – іноземці можуть відкривати в Польщі на основі взаємності і для ведення підприємницької діяльності тільки в рамках своїх ділових цілей. Нерезидент зобов’язаний призначити в цьому філіалі особу, уповноважену представляти цей суб’єкт. Філія може приступити до роботи тільки після занесення до Національного судового реєстру. Філії повинні вести в Польщі окрему бухгалтерську звітність.
  • Представництво – можуть відкривати тільки для розвитку та реклами своєї діяльності. Для відкриття представництва потрібна реєстрація в Реєстрі представництв іноземних підприємств при Міністерстві економіки та праці, яка проводиться на підставі заяви від зацікавленої іноземної фірми. Як і у випадку філій, представництва повинні вести в Польщі окрему бухгалтерську звітність, дотримуватися норм польської бухгалтерії.

4) Найбільш важливими податками для іноземних компаній є: податок на прибуток підприємств і податок на додану вартість (ПДВ). У Польщі можна добровільно зареєструватися як платник ПДВ (по-польськи VAT). Реєстрація обов’язкова для тих, хто не може або не хоче користуватися правом звільнення від ПДВ

Існують три основні ставки ПДВ:

  • Нульова ставка застосовується до товарів, що експортуються, до деяких видів фармацевтичної продукції, підручників та деяких сільськогосподарських товарів;
  • З 2000 року для деяких товарів діє також ставка 3%.
  • 7% – зменшена ставка застосовується до всіх інших фармацевтичних товарів, будівельних матеріалів і послуг, книг, газет і журналів;
  • 22% – стандартна ставка застосовується до всіх товарів, не звільнених від ПДВ.

Ставки податків для підприємств, які використовуються в Польщі

  • 19% – дохід з основної діяльності фірми.
  • 19% – доходи з дивідендів та інші доходи від своєї частки в прибутку юридичних осіб, з юридичною адресою на території Республіки Польща.
  • 20%– доходи платників податку, які отримані не на території польського офісу або правління:
    • від відсотків з авторського права чи суміжних прав, прав на проекти та винаходи, товарні знаки і декоративні конструкції, у тому числі продажу цих прав, плата за таємну рецептуру або процес, за використання або право використання промислового, в тому числі транспортного, комерційного або наукового обладнання, за інформацію, що стосується досвіду, накопиченого в промисловості, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау),
    • від плати за надані послуги в області видовищних заходів, розваг і спорту, що здійснюється юридичними особами, що проживають за кордоном, організованих через фізичні або юридичні особи, які займаються видовищними заходами, розвагами та спортом на території Республіки Польща,
    • за послуги консалтингу, бухгалтерський облік, маркетингові дослідження, юридичні послуги, рекламні послуги, послуги управління і контролю, послуги з обробки даних, набір персоналу, гарантії і поручительства аналогічного характеру.
  • 10%– Доходи платників податку, які отримані не на території польського офісу або управління:
    • з сплати необхідних зборів за експорт вантажів і пасажирів, прийнятих у польських портах іноземних підприємств морського судноплавства, за винятком вантажних і пасажирських транзитних перевезень,
    • доходів, отриманих на польській території іноземних підприємств повітряного транспорту.

5) Для реєстрації власного бізнесу в Польщі буде потрібно мати бізнес-план і статут, після чого підприємство можна зареєструвати в Господарському відділі суду і внести в Торговий реєстр. Після цих дій у газеті “Monitor Sadowy i Gospodarsczy” буде опубліковано повідомлення про відкриття нового підприємства. Потім буде виданий статистичний номер і підприємство зареєструють в Головному управлінні соцстраху.

6) І останнє. Завершальною стадією реєстрації фірми в Польщі є відкриття банківського рахунку та реєстрація в Податковому відомстві.

Коментарі до статті

  1. Олег :

    маю своя строітельну бригаду 15 чоловік , робимо будь який будинок під ключ. дахи будь якой складності,фасади, декоративні штукатурки і тд…………. як відкрить свою справу в польші???

  2. Віталій :

    Якщо потрібна допомога з реєстрацією власного бізнесу в Польщі – звертайтесь. Пройшов всі етапи особисто.

  3. Роман :

    Доброго дня! Я є власником і директором приватного підприємства, котре надає послуги по ремонту спецтехніки, а також займається продажем запчастин. Розглядаю варіант відкриття філії на території Польщі. Підкажіть, будь-ласка, чи можливо це зробити? Що для цього потрібно (які документи)? Чи можу я бути керівником цієї філії (громадянин України)? Буду вдячний за інформацію.

    • Богдана :

      Роман,
      Детально проконсультуємо і допоможемо відкрити фірму.
      Звертайтесь
      (Вартість відкриття 3600 z.)

  4. Богдана :

    Допоможемо відкрити фірму в Польщі!!!
    Вартість відкриття 3600 z.
    Звертайтесь

    • Kateryna :

      Добрий день
      Як можна з вами зв’язатися ?Скайп,viber,телефон?

      • КАЗЕМИРАС :

        Регистрация фирмы в Польше

        Вид на жительство в Польше

        Компания “ALFA-PRIDE group” предоставляет широкий спектр услуг, необходимых для регистрации и ведения бизнеса в Польше. Оформление юридических адресов, бухгалтерский учет, всевозможные консультации, сам процесс регистрации.

        Мы помогаем решить вопросы любого уровня сложности – начиная от бытовых проблем, заканчивая квалифицированной юридической помощью.

        ВИБЕР +38 099 32 14 134
        моб УКР +38 099 76 36 177
        моб PL +48 799 48 10 71

    • Роман :

      Цікавить допомога у відкритті будівельної компанії у Польщі.

  5. Ірина :

    Підкажіть, як правильно зареєструвати маленьку кав’ярню? Чи потрібний статут та статутний капітал?

  6. Роман :

    Цікавить допомога у відкритті будівельної компанії у Польщі.

    • Володимир :

      Можемо допомогти 0978123559 – адвокат

      • Ростислав :

        Мені також потрібна така допомога по реєстраціі фірми для працевлаштування украінців які будутьвиконувати роботи згідно контракту зі словацькою фірмою
        Скиньте контакти

  7. Олександр :

    Потребую допомоги у відкритті будівельної фірми платник ПДВ з найманими працівниками від 20 до 50 поступово. Фірма буде підписувати контракт на виконання робіт у Норвегії. Тому також потрібне страхування на відповідальність компанії на 1.000.000 євро. Якщо є хто може допомогти буду дуже вдячний.

  8. Ігор :

    Добрий день!

    Компанія надає послуги щодо відкриття або купівлі готової фірми в Польщі.

  9. КАЗЕМИРАС :

    Регистрация фирмы в Польше

    Вид на жительство в Польше

    Компания “ALFA-PRIDE group” предоставляет широкий спектр услуг, необходимых для регистрации и ведения бизнеса в Польше. Оформление юридических адресов, бухгалтерский учет, всевозможные консультации, сам процесс регистрации.

    Мы помогаем решить вопросы любого уровня сложности – начиная от бытовых проблем, заканчивая квалифицированной юридической помощью.

  10. КАЗЕМИРАС :

    ВИБЕР +38 099 32 14 134
    моб УКР +38 099 76 36 177
    моб PL +48 799 48 10 71

    • Jurii :

      Хочу відкрити свою фірму в польші. займаючись підприємницькою дфяльністю на Украіні????

  11. Олександр :

    Директор будівельної фірми (монтажні роботи) 30 років стажу. Хочу відкрити фірму в Польщі. Чи є бажаючі допомогти і скільки це коштує?

  12. Олександр :

    Допомога при реєстрації фірм в Польщі. Якісно і в найкоротші строки (близько 7 днів від отримання необхідної інформації від клієнта) допоможемо вам зареєструвати вашу діяльність в Республіці Польща. Ми являємось зареєстрованим, на території Польщі. Весь процес реєстрації відбувається офіційно, з підписанням умови з клієнтом.
    До пакету послуг входить:
    • Реєстраційна оплата входить в пакет.
    • Отримання номерів KRS, NIP і REGON – що являються реєстраційними номерами фірми.
    • У випадку, якщо фірма є платником VAT ( ПДВ ), то допомога в його оформленні.
    • Віртуальний адрес фірми, орендований строком на один місяць.
    • Допомога у відкритті банківського рахунку.
    • Фірмова печатка.
    • Консультації і допомога з організацією отримання бізнес-візи.
    Також, ми співпрацюємо, з найбільшою бухгалтерською фірмою в Республіці Польща – TaxCare. Якісні та доступні ціни на бухгалтерський облік.
    Консультації з приводу додаткового дофінансування з коштів Європейського фонду.

  13. Тарас :

    Вітаю,
    З 2012р.займаюсь допомогою у відкритті фірм “під ключ”, питаннями громадянства та побиту в Польщі.
    За більш детальною інформацією прошу звертатись:
    тел.+48795102330 або Viber.
    e-mail:[email protected]

  14. Людмила :

    Добрий день! Чи можу я будучи в Україні приватним підпрємцем відкрити в Польші теж приватного підприємця? Маю Карту Поляка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *