Як відкрити фірму в Польщі
Бізнес в Польщі – найдоступніший ласий шматочок для українських підприємців. Причин тому багато, але є три основних причини відкриття фірми у Польщі.
По-перше, Польща – це частина Євросоюзу, а бути в Європі історична мрія кожного українця. Як наслідок, посвідка на проживання в ЄС, свобода переміщення, впевненість у завтрашньому дні і в майбутньому своїх дітей.
По-друге, це реальна можливість займатися власною справою без зайвої бюрократії. Тут тобі і законодавство на благо комерсанта, і захист бізнесу, і відкрити свою справу легше, ніж в Україні (з її паперовою тяганиною і корупційною складовою). Так би мовити, законна “криша”, на яку можуть розраховувати всі.
По-третє, Польща близька нам територією і менталітетом.
Що стосується того, яким бізнесом можна займатися в Польщі, то обмежень немає. Але краще починати відкриття фірми в Польщі з чогось дрібного. У наслідку, це можна розкрутити в щось куди більш прибуткове.
Так, приміром, у Польщі можна відкрити торговий дім, пов’язаний з експортом в Україну або з України. Можна відкрити фірму в Польщі з надання комп’ютерних послуг, бюро перекладів, квітковий магазин, невеликий готель або хостел, салон краси або платний паркінг.
Що ж треба знати, щоб відкрити свій бізнес в Польщі?
1) Закон “Про господарську діяльність”, який набув чинності в 1999 році, і регламентує, що іноземні підприємства і іноземні резиденти можуть займатися в Польщі будь-яким легальним бізнесом, в будь-якій легальній формі “на основі взаємності”.
У той же час, відповідно до закону “Про свободу підприємницької діяльності” від 02.07.2004, підприємницькою діяльністю є художня, торгова, будівельна діяльність, діяльність у сфері послуг, пошук і розробка корисних копалин, і також організована професійна діяльність, що проводиться на постійній основі і приносить прибуток.
2) Зареєструвати власну фірму у Польщі досить просто: вся процедура займає не більше одного місяця. Після чого можна подавати заяву на дозвіл на проживання, на що піде ще близько півроку. Вартість реєстрації бізнесу в Польщі різна. Додатково необхідно внести гроші на рахунок фірми як статутний капітал. Розмір статутного капіталу залежить від організаційно-правової форми підприємства.
3) Іноземці з країн Євросоюзу і країн членів Європейської Асоціації Вільної Торгівлі (EFTA), і ті що отримали ВНЖ, згоду на допустиме проживання, статус біженця на території Польщі або знаходяться під тимчасовою охороною на території країни, можуть вести всі форми підприємницької діяльності, існуючі у Польщі.
Інші іноземці можуть займатися бізнесом, тільки якщо їхня фірма в Польщі має статус ТОВ, АТ, командитне товариство і командитне-акціонерне товариство. Найбільш популярні серед іноземців товариства з обмеженою відповідальністю.
- Товариство з необмеженою відповідальністю – ведення бізнесу, при якому кожний з партнерів несе матеріальну відповідальність своїм майном одночасно з рештою партнерами та майном фірми. Таке партнерське суспільство створюють партнери з метою ведення підприємницької діяльності в товаристві. Партнерами можуть бути адвокати, юридичні радники, аптекарі, лікарі, бухгалтери, архітектори.
- Командитне товариство – це таке товариство, де майнова відповідальність хоча б одного з партнерів по відношенню до кредиторів є необмеженою (головний партнер), а майнова відповідальність хоча б одного з партнерів є обмеженою.
- Командитне-акціонерне товариство – веде бізнес на підставі власної фірми. По відношенню до кредитора за діяльність фірми відповідає мінімум один з партнерів без обмежень (т.зв. комплементарій). Як мінімум один з членів є акціонером.
- Товариство з обмеженою відповідальністю – організовує одна чи кілька осіб. Партнери не несуть відповідальності за зобов’язання фірми. Статутний капітал ТОВ не може бути менше 50 тис. злотих. Капітал ділиться на рівні або нерівні частки, номінал яких не може бути менше 50 злотих.
- Акціонерне товариство – створюють один або декілька чоловік, не може цього зробити ТОВ приналежне одній людині. Статут АТ реєструється у вигляді нотаріально завіреного акту, всі зобов’язальні права акціонерів прописані в Статуті. Акціонери не відповідають за зобов’язання АТ. Статутний капітал АТ повинен становити мінімум 500 000 злотих.
- Дочірні підприємства іноземних фірм – іноземні підприємства можуть відкривати дочірні представництва у Польщі. Для цього не треба отримувати жодних дозволів, крім наявності довідки про дотримання принципу взаємності, що видається польським консульством.
- Філія – іноземці можуть відкривати в Польщі на основі взаємності і для ведення підприємницької діяльності тільки в рамках своїх ділових цілей. Нерезидент зобов’язаний призначити в цьому філіалі особу, уповноважену представляти цей суб’єкт. Філія може приступити до роботи тільки після занесення до Національного судового реєстру. Філії повинні вести в Польщі окрему бухгалтерську звітність.
- Представництво – можуть відкривати тільки для розвитку та реклами своєї діяльності. Для відкриття представництва потрібна реєстрація в Реєстрі представництв іноземних підприємств при Міністерстві економіки та праці, яка проводиться на підставі заяви від зацікавленої іноземної фірми. Як і у випадку філій, представництва повинні вести в Польщі окрему бухгалтерську звітність, дотримуватися норм польської бухгалтерії.
4) Найбільш важливими податками для іноземних компаній є: податок на прибуток підприємств і податок на додану вартість (ПДВ). У Польщі можна добровільно зареєструватися як платник ПДВ (по-польськи VAT). Реєстрація обов’язкова для тих, хто не може або не хоче користуватися правом звільнення від ПДВ
Існують три основні ставки ПДВ:
- Нульова ставка застосовується до товарів, що експортуються, до деяких видів фармацевтичної продукції, підручників та деяких сільськогосподарських товарів;
- З 2000 року для деяких товарів діє також ставка 3%.
- 7% – зменшена ставка застосовується до всіх інших фармацевтичних товарів, будівельних матеріалів і послуг, книг, газет і журналів;
- 22% – стандартна ставка застосовується до всіх товарів, не звільнених від ПДВ.
Ставки податків для підприємств, які використовуються в Польщі
- 19% – дохід з основної діяльності фірми.
- 19% – доходи з дивідендів та інші доходи від своєї частки в прибутку юридичних осіб, з юридичною адресою на території Республіки Польща.
- 20%– доходи платників податку, які отримані не на території польського офісу або правління:
- від відсотків з авторського права чи суміжних прав, прав на проекти та винаходи, товарні знаки і декоративні конструкції, у тому числі продажу цих прав, плата за таємну рецептуру або процес, за використання або право використання промислового, в тому числі транспортного, комерційного або наукового обладнання, за інформацію, що стосується досвіду, накопиченого в промисловості, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау),
- від плати за надані послуги в області видовищних заходів, розваг і спорту, що здійснюється юридичними особами, що проживають за кордоном, організованих через фізичні або юридичні особи, які займаються видовищними заходами, розвагами та спортом на території Республіки Польща,
- за послуги консалтингу, бухгалтерський облік, маркетингові дослідження, юридичні послуги, рекламні послуги, послуги управління і контролю, послуги з обробки даних, набір персоналу, гарантії і поручительства аналогічного характеру.
- 10%– Доходи платників податку, які отримані не на території польського офісу або управління:
- з сплати необхідних зборів за експорт вантажів і пасажирів, прийнятих у польських портах іноземних підприємств морського судноплавства, за винятком вантажних і пасажирських транзитних перевезень,
- доходів, отриманих на польській території іноземних підприємств повітряного транспорту.
5) Для реєстрації власного бізнесу в Польщі буде потрібно мати бізнес-план і статут, після чого підприємство можна зареєструвати в Господарському відділі суду і внести в Торговий реєстр. Після цих дій у газеті “Monitor Sadowy i Gospodarsczy” буде опубліковано повідомлення про відкриття нового підприємства. Потім буде виданий статистичний номер і підприємство зареєструють в Головному управлінні соцстраху.
6) І останнє. Завершальною стадією реєстрації фірми в Польщі є відкриття банківського рахунку та реєстрація в Податковому відомстві.
Вітаю.
Планую відкрит ТОВку в Польші. потрібна серйозна консультація по темі опадаткування, а також на рахунок самого відкриття. Чи могли б Ви надати таку консультацію (платну або безоплатну) та допомогти у подальшому провадженні цієї справи?
Якщо так то прошу сконтактувати на пошту.
Чекатиму на відповідть.
Доброго дня! Відписав на емейл
Здравствуйте! Аналогичный вопрос что и у Юрия, поможете!!!
Доброго дня! Відписав також на емейл
Добрий день.Хотів би отримати транспротну ліцензію з міжнародних перевезень( перевезення пасажирів та передач з Італії),можливо відкриття фірми ,або інший варіант.Які варіанти можете запропонувати.Дякую.
Доброго дня!
Потрібна консультація та допомога. Питання такого плану: є уже успішно існуюче ТОВ (комп”ютерна техніка) в Україні, чи є обов”язковим призначення уповноваженої особи(резидента Польщі) при відкритті представництва? Чи обмежується діяльність на теренах Польщі? Чи у цьому випадку можливим є подання заяви на дозвіл на проживання? Чи можливо оформити авто на компанію- представництво для безпосередньої роботи та вільного перебування на території України?
Дякую, чекаю відповіді!
Доброго дня! Відписав на е-мейл
Доброго дня! Аналогічне питання як у Юрія. Чекаю відповіді, дякую.
Доброго дня! Відписав на емейл.
Доброго дня!
Цікавить реестрація Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia (sp. z o.o.) для громадянина України. В принципі так само цікавлять всі питання описані в першому пості.
Доброго дня! Відписав на мейл
Доброго дня!
Питання як у Юрія.
Доброго дня! Відписав на е-мейл.
Добрий день! Хочу зареєструватися як приватний підприємець у Польщі, планую продавати музику, програмне забезпечення свого виробництва. Будь ласка, допоможіть визначитися з формою підприємства та з видом оподаткування (щоб уникнути подвійного оподаткування). Буду дуже вдячний Вам за відповідь!
Відписав на емейл
Доброго дня!
Питання як у Юрія.
Відписав
доброго дня!допоможіть і мені на питання як у Юрія.дякую
Доброго дня! Відписав
Доброго дня!
Цікавить послуга реєстрації фірми в Польші.
Відпишіть якщо пропонуєте таку послугу.
Дякую.
Доброго дня! Відписав на мило
Доброго дня. дайте і мені відповідь будь-ласка на питання таке як у Юрія. Дуже Вам дякую.
Доброго дня! Відповів на емейл
Доброго дня.Хочу відкрити кафе в Варшаві.Підкажіть будь-ласка ,які і як правильно оформити документи,і за якою адресою?Дякуює
Доброго дня. допоможіть з питанням як у Олександра про sp. zoo. Які документи потрібні, яка послідовність створення , і які витрати? Дякую.
Доброго дня! Відповів на емейла
Доброго дня! Дайте і мені будь ласка відповідь на питання упершому пості. Взагалі цікавить найвигідний варіант (чи можна відкрити в Польщі підприємця). Щиро дякую.
Доброго дня! Аналогічне питання як у Юрія. Дякую.
ПРОШУ МНЕ ТОЖЕ ДАТЬ АНАЛОГИЧНЫЙ ОТВЕТ.СПАСИБО
Доброго дня. Будь-ласка дайте і мені відповідь будь-ласка на питання таке як у Юрія. Дуже Вам дякую
Доброго дня. Можете, будь ласка, також скинути інформацію як для Юрія. Заздалегідь буду вдячний.
Доброго дня! Питання про відкриття юрособи в Польщі. Що потрібно, які документи, скільки часу, коштів, ну і загальна консультація. Дякую
Доброго вечора! Здається всім відписав.
Доброго дня!Попрошу адміна і мені скинути інформацію про можливість відкриття підприємства чи підприємця в Польщі. Які фінансові затрати, терміни, документація та оптимальні варіанти, можливо існують пріорітетні галузі діяльності.
Вітаю!чи можете мені пояснити і розповісти конкретно,що потрібно(мається на увазі- які конкретно документи)на відкриття спілки Z.O.O.в Польщі. Фірма має мати справу з продуктами,зберігання продуктів на орендованому або купленому складі.БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА ЗА ВІДПОВІДЬ!!!БУДЬТЕ ЛАСКАВІ,ДАЙТЕ ВІДПОВІДЬ!
Добрий день.Хотів би отримати транспротну ліцензію з міжнародних перевезень( перевезення пасажирів та передач з Італії),можливо відкриття фірми ,або інший варіант.Які варіанти можете запропонувати.Дякую.
Вітаю пана Адміна! я Вас дуже прошу дати відповідь на мої запитання для мене це дуже важливо ,можна сказати зараз вирішується моя доля та моїх рідних.Хочемо в Польщі відкрити спілку Z.O.O.,адвокат нам зкинув витрати і вказав,які будуть приблизно потрібні документи для відкриття фірми.Я не розумію деяких висловів(якщо можна так сказати)не розумію,що за формуляжі ,подаю копію – sporządzam projekt umowy spółki z o.o.; przygotowuję wszystkie dokumenty do KRS (Krajowego Rejestru Sądowego), a to cały wniosek (formularze krs wm, krs we, krs w03, krs wk), listę wspólników, oświadczenie zarządu o wniesieniu kapitału zakładowego, umowę najmu lokalu użytkowego,druk NIP-2, RG-1 – druk REGON).
Доброго дня!Попрошу адміна і мені скинути інформацію про можливість відкриття підприємства чи підприємця в Польщі. Які фінансові затрати, терміни, документація та оптимальні варіанти.
Дякую
Добрий день, я сам за фахом лікар, але медицина в Україні переживає на сьогоднішній день дуже важкі часи, от я і подумую над відкриттям у Польщі чогось свого. Є у мене декілька питань:
1. звичайно у мої 47років легалізовувати диплом лікаря у Польщі уже пізнувато, тому можливо вкласти гроші і відкрити з моїми товаришами які є професійними масажистами на відміну від мене масажний кабінет і кабінет реабілітації і масажу?
2. просто вкласти гроші у якийсь готель чи мотель який будується і мати з цього свої %?
3. чи є ще інші варіанти, які би Ви порадили мені?
Щиро дякую.
Добрий день! Я э п/п в Украинi. Хочу вiдкрити магазин аксесуарiв та бiжутерiи в Польщi. Як вiдкрити п/п в Польщi, та вести легально свiй бiзнес? Дякую за будь-яку iнформацiю!!!!!