Варшавська легенда
Старі міста завжди оповиті не тільки славною історією минулого, а й ореолом таємниць і легенд з нею зв’язаними. А одна з головних легенд будь-якого міста – це легенда його заснування. Не обійшлася без цього і Варшава.
Так існує чудова легенда про двох русалок, що жили в Балтійському морі. Одного разу вони вирішили побачити світ і попливли в різні боки. Одна потрапила на північ до Копенгагена. Інша ж на південь до Варшави.
Варшавська Русалка або, як її ще називають, Сирена запливла у Віслу і зачарувала всіх місцевих жителів. Уражена їх добротою вона співала їм своїм дивним голосом чудові пісні. Коли злі люди полонили її, місцеві жителі змогли звільнити свою улюбленицю, а вона в свою чергу заприсяглася захистити місто від усіх ворогів.
З тих пір войовничу напівжінку-напіврибу з оголеними грудьми, мечем і щитом варшав’яни зображують на своєму гербі.
Ще зовсім недавно здійснюючи прогулянку по старому місту (мало хто знає, що насправді побудоване воно тільки в 50-х роках за відновленими після війни кресленнями), милуючись його вузькими вуличками, вимощеними бруківкою, будиночками з червоною черепицею або його костелами, а потім, непомітно для себе вийшовши на Ринкову площу, можна було побачити бронзовий пам’ятник Русалці. Це місце завжди було місцем паломництва численних гостей міста.
Сьогодні символ столиці, якому понад 150 років, відправлений на реставрацію, після якої на площу він вже не повернеться, а посяде почесне місце серед дивовижних експонатів Історичного музею міста.
Однак Ринкова площа не змінить свого вигляду. Її, як і колись, буде прикрашати знаменита Сирена. А точніше, її точна копія.
Дивіться також – Легенда про Варшавську Сиренку
Я живу в полщя і нам вчітель говорив щось другє