Легенда про Варшавську Сиренку
Варшавська сирена (Варшавська русалка; пол. Warszawska Syrenka) – зображення, що є символом міста Варшави, присутнє в гербі міста. Найстаріше зображення відноситься до 1390.
У Варшаві в Старому місті в центрі Ринкової площі (Rynek Starego Miasta) встановлена бронзва статуя Русалки з мечем і щитом у руках. Існує одна легенда про Варшавську Сирену, з якої стає відомо чому жителі Варшави вважають її символом міста.
Давним-давно припливли з Атлантики на Балтику дві сестри-русалки, красиві жінки з риб’ячими хвостами, що живуть в глибинах моря. Одній з них сподобалася скеля в Датській протоці, і до цих пір ми можемо бачити, що вона сидить на скелі біля входу в гавань Копенгагена.
Друга допливла аж до великого приморського порту Гданська, а потім піднялася вгору по Віслі. За переказами, на березі Вісли у тому місці, де розташоване Старе місто, і де зараз знаходиться одна з пам’яток, сирена вийшла з води на піщаний берег, щоб відпочити.
Це місце їй сподобалося, і вона вирішила залишитися. Незабаром рибалки помітили, що хтось, коли вони ловлять рибу, спінює води річки Вісли, заплутує сіті рибалок та відпускає на свободу рибу. Але сирена зачарувала їх своїм прекрасним співом, і рибалки нічого їй не зробили.
Одного разу багатий купець побачив сирену і почув її гарний спів. Він швидко порахував, скільки грошей зможе заробити, якщо схопить русалку і буде показувати її на ярмарках. Обманом він захопив сирену, і уклав її в дерев’яний сарай, який не мав доступу до води.
Прохання сирени про допомогу почув молодий хлопець, син рибалки, і з друзями, в нічний час, звільнив її. Русалка з вдячності за те, що люди стали на її захист, обіцяла їм, що при необхідності вони також можуть розраховувати на її допомогу. Ось чому варшавська Русалка озброєна – у неї є меч і щит, щоб захистити місто.
З тих давніх пір русалка вважається символом міста. Крім цього її зображення є на гербі Варшави. Також, пам’ятник Сиренці встановлений на березі Вісли, в тому самому місці, де вона, за переказами, вийшла на берег.