Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Лодзь протягом ось вже багатьох років славиться своєю знаменитою Пьотрковською вулицею (пол. Ulica Piotrkowska), що є, за даними статистики, найдовшою торговою вулицею в Європі (її довжина – близько 4,5 км). Вона знаходиться між Площею свободи і Площею незалежності. Багато поляків вважають, що це не просто звичайна вулиця, а сама представницька частина міста.

Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Вулиця Пьотрковська у Лодзі

У минулому Петрковська була своєрідною центральною віссю, навколо якої поступово виникло велике місто. Це призвело до того, що сьогодні, після того як завершився процес урбанізації, вона є центром Лодзі. Раніше її роль була пов’язана з комунікацією: вулиця з’єднувала міста Згеж, Петрков Трибунальський з Лодзю.

Петрковська вулиця вважається центром торгівлі та розважального життя міста. Багато проводять тут свій вільний час, роблять покупки, гуляють і насолоджуються красою цієї вулиці. Вуличні артисти, будівлі, клуби, дискотеки, ресторани знаходяться поруч з цією вулицею створюють особливу атмосферу, яка відрізняє Лодзь від усіх інших міст світу.

Варто додати, що вулиця розорилася після Другої світової війни, але потім була відреставрована, і сьогодні життя на ній знову б’є ключем з ранку і до самої пізньої ночі.

Рояль Рубінштейна. Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Рояль Рубінштейна. Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Оновлення Пьотрковської почалося після 1990 р. Головний задум полягав у тому, щоб перетворити вулицю в бульвар. Процес йшов етапами. Спочатку було зупинено дорожній рух на ділянці від Алеї Пілсудського до вулиці Тувіма. Вулицю покрили сірою бруківкою, поставили нові ліхтарі. Потім поступово почали реставрувати і інші частини вулиці, аж до Площі Свободи.

Свій вигляд поміняли і кам’яні будинки, і палаци, в яких почали відкриватися паби, ресторани, кафе і магазини. Спочатку реставрували тільки фасад будівель, але з часом черга дійшла і до внутрішніх дворів. Зараз ці двори також використовують для розміщення ресторанів, кафе і магазинів. Особливо красивим є двір на Пьотрковській 67, де розташований ресторан “The Mexican”, кінотеатр “Полонія”, а також клуб “Оранжад”.

Дорожній рух на Пьотрковській заборонено, міський транспорт по ній не ходить. Оскільки вулиця досить довга, за помірну плату можна пересуватися на рикшах.

Лодзь

Лодзь

Гуляючи по Пьотрковській, ви побачите Галерею відомих мешканців міста Лодзь – групу пленерних скульптур з бронзи, що зображують знаменитих людей, чиє життя пов’язане з цим містом. До складу Галереї входять такі скульптури, як:

  • “Лавка Тувіма” (Пьотрковська 104),
  • “Рояль Рубінштейна” (Пьотрковська 78),
  • “Скриня Реймонта” (Пьотрковська 137),
  • “Творці промислового Лодзя”, так званий «Пам’ятник трьом фабрикантам” (Пьотрковська 30/32),
  • “Крісло Ярача” (Пьотрковська 152),
  • “Пам’ятник ліхтарнику” (Пьотрковська 37).
Лавка Тувіма. Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Лавка Тувіма. Вулиця Пьотрковська у Лодзі

На Пьотрковській, між вул. 6 серпня і пасажем Рубінштейна, знаходиться Алея зірок. Вона виникла за зразком Голлівудської Алеї слави. Ідея будівництва Алеї прийшла в голову актору Яну Махульському в 1996 р. Перша латунна зірка була присвячена актору Анджею Северину. З «парної» (східної) сторони знаходяться зірки режисерів і операторів, з «непарної» (західної) – акторів.

Алея зірок. Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Алея зірок. Вулиця Пьотрковська у Лодзі

Між вулицями Тувіма і Наврот ви знайдете дуже цікавий Пам’ятник жителям Лодзі рубежу тисячоліть. Він складається з покладених на бруківці близько 13 500 маленьких бетонних блоків з чавунними табличками, де написані імена та прізвища людей, завдяки яким виникла ця споруда. Унікальний в європейському масштабі пам’ятник має ширину 1,56 м і довжину 340 м і сам виконує роль вулиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *