Прибирання в Польщі. Скільки може заробити прибиральниця
Прибиральниці в Польщі офіційно числяться в категорії «фахівців для спрощених робіт». Але, чи дійсно робота покоївки така вже легка і весела? Скільки коштують послуги домробітниці в Польщі? З якими труднощами щодня доводиться стикатися жінкам? Чи варто, взагалі, їхати в Польщу, щоб працювати там прибиральницею? Спробуємо розібратись у даній статті.
Хто може працювати прибиральницею у Польщі
Якщо по-чесному, то працювати прибиральницею може хто завгодно. Для виконання цієї роботи абсолютно не потрібно ні спеціальної кваліфікації, ні значного досвіду, а іноді – навіть знання польської мови. Втім, це стосується лише тих, хто наважується на неофіційне працевлаштування, оскільки клінінгові компанії все ж намагаються набирати підготовлений персонал.
Звичайно, і в тому, і в іншому випадку, прибиральниця повинна володіти, як мінімум, відмінним здоров’ям, незвичайною фізичною підготовкою і, найголовніше, терпінням. Кожен поляк, який наймає прибиральницю, звертає увагу на її особисті якості: організованість, охайність, відповідальність і завзяття до роботи.
Як стати прибиральницею
Левова частка пропозицій по найму прибиральниць розноситься по «сарафанному радіо» – з вуст в уста. Тобто, усна рекомендація сусідки, у якої працює прибиральниця, у якої є «відповідальна і дуже працьовита родичка, яка шукає роботу в Польщі. У такому випадку це буде мати набагато більший вплив , ніж «якась сумнівна характеристика від клінінгової компанії з усіма мокрими печатками і підписами».
Варто відзначити, що навіть великі фірми часто вважають за краще користуватися послугами приватних осіб, при цьому не оформляючи їх офіційно, як співробітників.
Скільки можна заробити прибиральницею у Польщі
Приблизно, виходить, що співробітниця клінінгової компанії (що працює офіційно) отримує за годину приблизно 25 злотих (близько 6 євро). При цьому, стандартний час прибирання 50-метрового приміщення становить приблизно 4-5 годин. Якщо ж приміщення сильно захаращене, час прибирання зростає до 8, а то і 10 робочих годин. Включаємо калькулятор і підраховуємо. Значить, 5-годинний робочий день винагороджується кругленькою сумою в 125 злотих (30 євро). Якщо працювати мінімум 2 рази на тиждень, то за місяць можна заробити в середньому 1000 злотих (250 євро). Для офіційно працевлаштованих прибиральниць, максимальний заробіток за місяць становить в середньому 2000 злотих (500 євро), в залежності від регіону Польщі (в центральній Польщі оплата праці дещо вища, ніж в периферії).
Якщо ж говорити про неофіційну працю прибиральниць, то тут погодинна оплата становить приблизно 10-15 злотих (2,5 – 4 євро). Таким чином, підпільна робітниця за місяць отримує в середньому 600 злотих (150 євро), розраховуємо по тій же схемі: 15х2х8.
Вся тонкість неофіційною прибирання полягає в тому, на якого клієнта потрапиш: «Це хороший бізнес в у великому місті. Тут ні в кого немає часу, щоб прибирати, люди біжать від однієї роботи до іншої, ті, хто заробляє собі завжди можуть найняти прибиральницю. Ви просто повинні знайти потрібних людей, банкірів, журналістів, художників, людей, які працюють в рекламі. Вони шукають надійного, активного і відповідального працівника».
Де працювати прибиральницею
Прибиральниці потрібні скрізь! У будь-якій компанії, в будь-якому офісі, в будь-якій установі і в будь-якому будинку. Останнім часом спостерігається досить цікава тенденція пошуку роботи через клінінгові компанії. Потенційна працівниця звертається у компанію, та, в свою чергу, підшукує їй (від свого імені) робоче місце, а з прибиральниці, в свою чергу, компанії відраховують якусь частку з зарплати. У разі прибирання в приватних будинках і квартирах, прибиральниці безпосередньо налагоджують контакт з «роботодавцем» через вже згадане «сарафанне» радіо.
Плюси роботи прибиральницею:
- для виконання роботи не потрібно спеціальної освіти, а іноді – і знання польської мови;
- робота прибиральниці відноситься до професії з низьким рівнем стресу;
- з клієнтом завжди можна домовитися про прибирання в зручні для вас дні та години;
- досить непоганий заробіток.
Мінуси роботи прибиральницею:
- іноді робота прибиральниці пов’язана з дуже важкою фізичною працею;
- прибирання дуже нудне заняття;
- відсутність кар’єрного розвитку;
- низький соціальний статус.
Цікаві факти
У Польщі на сьогоднішній день офіційно зареєстровано близько півмільйона клінінгових компаній, а власники найвідоміших з них входять в список найбагатших поляків. Більшість прибиральниць воліють працювати в «чоловічих колективах», мовляв, жінки більш схильні до безладу.