Печера Дракона у Кракові
Печера Дракона або Яма Дракона у Кракові (пол. Smocza Jama) – печера біля Ва вельського пагорбу, одна з відомих пам’яток Кракова. Згідно з легендами, у печері мешкав колись дракон, від чого і пішла назва печери.
Неповторне місто Краків розкинулося на берегах щедрої річки Вісли. Багатюща спадщина, залишена бурхливою історією, зробила Краків найпопулярнішим туристичним маршрутом.
Серце Кракова – Вавельський пагорб, священне місце для поляків і символ усієї Польщі.
– це величезне укріплення, яке пережило пожежі і руйнування. Зараз тут відкрито музеї, тут покояться останки королів, польських героїв, в тому числі президентського подружжя Качиньських. Якихось сто років тому Вавель лежав у руїнах, але всенародними силами святиню підняли з руїн, повернувши колишню красу і велич.
Символ Кракова – дракон (Смок), його зображення можна знайти всюди. На Вавельському пагорбі є екскурсія в саме лігво цього чудовиська – печеру Дракона. За легендами, тут жив дракон, який тероризував місцеве населення. Хитрий князь Крак обманом убив дракона, а місцевий швець наробив з його шкури стільки пар взуття, що їх і сьогодні можна купити в магазинах міста.
Красиву легенду городяни століттями передавали з уст в уста (Легенда про Вавельського Дракона). Біля печери красується статуя дракона, з його пащі вириваються язики полум’я, приводячи в захоплення туристів, особливо дітей.
Похід в саму печеру – загадкова і захоплююча подорож. Багато століть тому вапняк утворив тут порожнини і сітку тунелів, в яких вдавнину мешкали первісні люди. Пізніше печера не раз ставала покровом для жебраків і бездомних, а в роки воєн укриттям для городян.
У 16 столітті тут обладнали трактир, популярність якого простягалася далеко за межі Кракова завдяки польським красуням легкої поведінки. Круті сходи ведуть туристів на глибину 15 метрів, тунелі лише трохи підсвічені ліхтарями, а з похмурих склепінь течуть тонкі струмочки води.
Загальна довжина тунелів 270 метрів, але більша частина їх закрита для відвідувачів – в лабіринті легко заблукати. Печера має два входи, з’єднаних трьома великими кімнатами. Лише в 1974 році під час археологічних розкопок виявили тунель, що веде до церкви Святих Станіслава і Венцеслава. У печерах панує таємнича атмосфера, що особливо подобається дітям.
А ще Вавельський пагорб – місце паломництва індусів. Згідно древнім сказанням, бог Шива розкидав сім каменів на сім частин світу і один з них влучив прямо сюди. Точне місце його падіння невідомо, але вельми обширний радіус впливу манить сюди послідовників індуїзму. Камінь цей джерело незвичайної сили, заряджає людей енергією, знімає напругу і дарує гармонію духу.