Шенгенська віза і Шенген зона

Шенген або Шенгенська зона являє собою об’єднання країн, які стали учасниками спільно складеного і підписаного Шенгенського договору, і які узгоджено з зазначеним договором слідують колективним правилам для порядку надання віз громадянам, які в’їжджають в ці країни з інших іноземних держав.

Шенгенська віза і Шенген зона

Шенгенська віза і Шенген зона

Для відвідування країн Шенгену українці можуть оформити візу категорії «С», тобто туристичну візу. Запит на отримання шенгенської візи такого типу потрібно направляти у представництво консульства або саме консульство тієї країни, яка вважається першою або основною для передбачуваного в’їзду (правило першого в’їзду або основної держави).

У разі необхідності, під час поїздки, відвідати інші держави, і при цьому якщо не вказана «головна» країна, тоді потрібно звертатися за оформленням візи в консульство країни першого в’їзду.

Віза на в’їзд до Шенгенської зони може бути одноразова, дворазова або багаторазового перебування ( «MULT» або мультивіза ) дія якої поширюється на термін, зазначений у візі (позначки на візах).

Шенгенська віза дозволяє під час поїздки перебувати на територіях інших держав, що є учасницями Шенгенського договору.

Згідно з правилами ЄС, межі між державами Шенгенської зони завжди прозорі. Тим не менш, постійно є ймовірність контролю документів на певних пунктах прикордонного пропуску.

Поряд із зазначеними обставинами, в ситуаціях проведення важливих міжнародних заходів (наприклад – спортивні змагання, політичні акції), що проходять в країнах Шенгенської зони, певна держава може ввести примусовий прикордонний контроль на своїх кордонах.

Проте, слід пам’ятати, що проставлена в паспорті віза Шенген ще не означає абсолютної гарантії прямого в’їзду на територію країн-учасниць Шенгенської зони.

Абсолютний дозвіл про в’їзд – рішення прикордонних служб держав, в які (або через які) реалізовується безпосередній в’їзд.

Також, немає необхідності попередньо купувати квитки (незалежно від виду транспорту) до тих пір, поки рішення про надання візи ще не прийнято. Оскільки, консул може розглядати документи від 6ти до 30 днів…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *